Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ελαστικά για ενδιάμεση χρήση

Ελαστικά για ενδιάμεση χρήση

Δημοσίευσηαπό GiwrgosR » 12 Φεβ 2008, 15:38

Πρώτα θα ήθελα να χεραιτήσω το forum και να πω καλός σας βρήκα σε όλους. Θα ήθελα να μου πείτε μερικές γνώμες για το τι ελαστικά προτείνετε να μπούν σε Vitara 2000cc 5d για ενδιάμεση χρήση. Το πρόβλημα μου είναι πως σε μερικές εξορμήσεις τα λάστιχα μπουκώνουν στη λάσπη και σίγουρα θα ήθελα κάτι καλύτερο για off-road καταστάσεις γενικά.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
GiwrgosR
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008, 15:17
Τοποθεσία: Μελίσσια-Αττικής

Ελαστικά για ενδιάμεση χρήση

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 12 Φεβ 2008, 16:37

Γιωργο τους χαιρετισμους μου(Κωστας).το θεμα των ελαστικων ειναι γνωστο και μας απασχολει ολους και οχι μονο εσενα.δυστυχως δεν μπορεις να τα εχεις ολα σε ενα.υπαρχουν πολλοι παραγοντες που επηρεαζουν το τι ελαστικα θα πρεπει να εχεις αλλα και το τι διασταση θα ειναι αυτα.ο πρωτος και καλυτερος ειναι ο οικονομικος παραγοντας επισης το ποσο συχνα πηγαινεις off-road εξορμησεις και ποσο off ειναι αυτες.παραδειγμα στο τζηπ εχω τα 694 σαν Α/Τ ελαστικο που για εμενα ειναι το κορυφαιο στην κατηγορια του και το χρησιμοποιω καθημερινα.αλλα αυτο δεν φτανει οταν παω εξορμηση οποτε εχω 1 σετ ζαντολαστιχα mud terain τα BF GOODRICH.δες ποιο κατω στις δημοσιευσεις εχει θεμα για ελαστικα Α/Τ αλλα και ελαστικα για χωμα.
ελπιζω να σε βοηθησα και να μην σε εμπλεξα ακομη πιο πολυ.
φιλικα Κωστας.
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Ελαστικά για ενδιάμεση χρήση

Δημοσίευσηαπό GiwrgosR » 12 Φεβ 2008, 16:48

Κώστα σε ευχαριστω πολύ για τη βοήθεια σου. Γενικά το αμάξι κάνει χρήση σε άσφαλτο αλλά οχι καθημερινά γιατι υπάρχει δεύτερο για μέσα στη πόλη. Αυτό που με προβληματίζει είναι όταν κάνω ένα ταξίδι για να πάω κάπου που θα μπεί το αμάξι για off-road να μην είναι πολύ κουραστικό στο δρόμο και εκτός να μην μένω σε εύκολα σημεία λόγο αδυναμείας τον ελαστικών να ανταπεξέλθουν. Παράδειγμα: To ΣΚ ειχα παέι Καρπενήσι και το έβαλα στή λάσπη, το αμάξι κόλλησε εύκολα με 10cm λάσπη. Σίγουρα και ο οδηγός παίζει ρόλο αλλά δεν νομίζω οτι φταίς εγω για το συγκεκριμένο. Ευχαριστω και συγνώμη για την πολυλογία μου...
GiwrgosR
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008, 15:17
Τοποθεσία: Μελίσσια-Αττικής


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες