Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

4wheel drive test gv 2006

4wheel drive test gv 2006

Δημοσίευσηαπό gmak » 05 Μαρ 2008, 01:31

ποσοι το διαβασατε το τεστ στο βιταρα??και αν ναι συμφωνειται? εχετε καμια παρατηρηση επισημανση?
Σαφως βεβαια αναφερεται στο gv σαν εκτος δρομου οχημα, κανει αξιολογηση στις δυνατοτητες του, και δεν αναφερεται καθολου στο cyberstation... : :roll: :roll:
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

4wheel drive test gv 2006

Δημοσίευσηαπό dermatax » 05 Μαρ 2008, 07:59

gmak που μπορουμε να το βρουμε το τεστ? να το διαβασουμε και να πουμε μια γνωμη.
Άβαταρ μέλους
dermatax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 28 Δεκ 2007, 14:59
Τοποθεσία: ΝΑΥΠΛΙΟ

4wheel drive test gv 2006

Δημοσίευσηαπό stydio » 05 Μαρ 2008, 10:32

Που βρίσκετε αυτό το τεστ βρε αδέλφια?
Άβαταρ μέλους
stydio
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 10 Δεκ 2007, 01:29

Δημοσίευσηαπό gmak » 05 Μαρ 2008, 11:12

στο τελευταιο τευχος του περιοδικού 4wheeldrive
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό 4troxos » 05 Μαρ 2008, 11:17

Το εχει κανεις σε pdf να μας το περασει σε email??????
NGV 1.9 ddis JLXEW+Esp+Ποδιες+Yokohama g012
Άβαταρ μέλους
4troxos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:01

Δημοσίευσηαπό dermatax » 05 Μαρ 2008, 21:46

Παιδια το δαβασα το αρθρο. οκ δεν μου λει και κατι καινουργιο, οσον αφορα το cyberstation πιστευω οτι αν δεν εχεις το αυτοκινητο δεν αντιμετωπιζεις τοσο εντονα το προβλημα αλλα θα πρεπει να εισαι πολυ κοντοφθαλμος να μην το δεις. Απο την αλλη χαιδευει λιγο και τα αυτια τις suzuki. Γεγονος που δεν μου αρεσει καθολου. Γιατι ειναι ενας μοχλος πιεσης αυτα τα περιοδικα ετσι ωστε να βρεθει μια καλη και ποιο αξιοπιστη λυση(χωρις χρεωση) η οποια να παρεχεται απο την ιδια την suzuki.Ακουω και αλλες αποψεις.
Τα πα και ξαλαφρωσα. :banging:
Άβαταρ μέλους
dermatax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 28 Δεκ 2007, 14:59
Τοποθεσία: ΝΑΥΠΛΙΟ

Δημοσίευσηαπό stydio » 05 Μαρ 2008, 23:40

Θα πρέπει να διαβάσουμε το άρθρο για να εκφράσουμε απόψεις.
dermatax, για να πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα τι θέλεις να πεις :oops: :roll:
Άβαταρ μέλους
stydio
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 10 Δεκ 2007, 01:29

Δημοσίευσηαπό gmak » 06 Μαρ 2008, 00:00

dermatax έγραψε:Παιδια το δαβασα το αρθρο. οκ δεν μου λει και κατι καινουργιο, οσον αφορα το cyberstation πιστευω οτι αν δεν εχεις το αυτοκινητο δεν αντιμετωπιζεις τοσο εντονα το προβλημα αλλα θα πρεπει να εισαι πολυ κοντοφθαλμος να μην το δεις. Απο την αλλη χαιδευει λιγο και τα αυτια τις suzuki. Γεγονος που δεν μου αρεσει καθολου. Γιατι ειναι ενας μοχλος πιεσης αυτα τα περιοδικα ετσι ωστε να βρεθει μια καλη και ποιο αξιοπιστη λυση(χωρις χρεωση) η οποια να παρεχεται απο την ιδια την suzuki.Ακουω και αλλες αποψεις.
Τα πα και ξαλαφρωσα. :banging:


οταν αναφερθηκα στο cyberstation, το εκανα μονο και μονο για να τονισω οτι εγινε τεστ με βαση το κυριως ατου του αυτοκινητου που ειναι οι ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ και οχι με τον εξοπλισμο του αυτοκινητου.
Dermatax ηξερες λεπτομερειες για το πλαισιο του gv?ηξερες γαι τις υποστροφες?ηξερες οτι κατα το περιοδικο ειν αι δυσκολο να μπει στην αμμο ξεκλειδωτο?
Ημαρτον με το cyberstation...
Και μετα απορω γιατι η ΟΜΕ δεν εχει βγαλει ακομα κιτ αναρτησης για το αυτοκινητο..

πως να βγαλει οταν το 70% το αγορασαν για τον εξοπλισμο, και οχι γιαυτο που πραγματικα ειναι..
και η ειρωνεια ειναι οτι το gv στα εντος δρομου κατατασεται χαμηλα σε σχεση με τον ανταγωνισμο..
στα εκτος ομως ειναι ΠΡΩΤΟ.
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό kfanis » 06 Μαρ 2008, 01:51

gmak έγραψε:Και μετα απορω γιατι η ΟΜΕ δεν εχει βγαλει ακομα κιτ αναρτησης για το αυτοκινητο..


Όχι ρε φίλε μην ρίχνεις αλάτι στις πληγές τώρα! :(
Έχει κανένας υπόψιν του αν έχει ανακοινώσει τίποτα για αργότερα η OME?
Πάντως ενα mail που έστειλα πρίν λίγο καιρό είχε σαν αποτέλεσμα να πάρω έναν πλήρη κατάλογό της απο τον εδώ αντιπρόσωπό της. :?

Φάνης
"Η χειρότερη μέρα τετρακίνησης είναι καλύτερη και απο την πιο καλή μέρα στη δουλειά!"
Άβαταρ μέλους
kfanis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 10 Οκτ 2007, 01:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΔΑΦΝΗ

Δημοσίευσηαπό 4troxos » 06 Μαρ 2008, 08:31

To καλυτερο τεστ το κανουμε εμεις οι κατοχοι του Ngv.
Χθες το πρωτοεβαλα σε απατητη αμμο και με ανοιχτο το κεντρικο διαφορικο,(λαστιχα εχω βαλει τα Yokohama g012 ). Δεν καταλαβαινει τιποτα.Oσο αφορα το cyber station αστο καλυτερα ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟ.
Άβαταρ μέλους
4troxos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:01

Δημοσίευσηαπό gmak » 06 Μαρ 2008, 09:37

γιαυτο και εγω εκανα την ερωτηση εδω, σχετικα με το αν συμφωνειται η οχι...

αλλα πως καποιος να εκφερει αποψη οταν δεν το χρησιμοποιει εκτος??


4τροχε, συγκεκριμενα το περιοδικο λεει οτι μονο κλειδωμενο περασε απο την αμμο.Ηταν απαραιτητο το κλειδωμα του κεντρικου διαφορικου, και αυτο γαιτι δεν δουλευε τοσο καλα το esp+tcs σε σχεση με τα προηγοτμενα τεστ ακριβοτερων μοντελων οπως η ml..

αλλα επαναλαμβανω πως να ανοιξουμε μια συζητηση οταν δεν ασχολειεται σχεδον κανεις με το "αθλημα"??
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό dermatax » 06 Μαρ 2008, 17:52

Παιδια με παρεξηγησατε.
Κι εγω για τον ιδιο λογο πηρα το GV.
chiao, καλη συνεχεια.
απο καρδιας το λεω, θα σας διαβαζω παντως.
Άβαταρ μέλους
dermatax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 28 Δεκ 2007, 14:59
Τοποθεσία: ΝΑΥΠΛΙΟ

Δημοσίευσηαπό gmak » 06 Μαρ 2008, 18:17

dermatax έγραψε:Παιδια με παρεξηγησατε.
Κι εγω για τον ιδιο λογο πηρα το GV.
chiao, καλη συνεχεια.
απο καρδιας το λεω, θα σας διαβαζω παντως.




:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :? :? :? :? :? :? :?


ρε dermatax αυτο τωρα τι ητανε?
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 06 Μαρ 2008, 23:35

Αν και το συγκεκριμένο άρθρο δεν το έχω διαβάσει, χρειάστηκε να κλειδώσω τα κοντά σε ψιλή άμμο, σε βότσαλο δεν είχα πρόβλημα (μαμά λάστιχα), βέβαια παραλία σε παραλία αλλάζει το πράγμα.

Όσον αφορά το cyberstation, κατά την άποψή μου κακώς που δεν το αναφέρει στο τεστ. Πολύ σωστά, σαν εξειδικευμένο περιοδικό στην εκτός δρόμου κίνηση, δίνει βάρος στις ικανότητες που έχει το αυτοκίνητο στα εκτός δρόμου, όμως από την στιγμή που παρουσιάζεις ένα αυτοκίνητο δεν μπορείς να παραλήψεις στοιχεία του εξοπλισμού του και άλλα να τα αναφέρεις ενώ άλλα όχι!!
Αυτό λέγεται εθελοτυφλία κι όχι αντικειμενική ενημέρωση...

gmak έγραψε:...Και μετα απορω γιατι η ΟΜΕ δεν εχει βγαλει ακομα κιτ αναρτησης για το αυτοκινητο..

πως να βγαλει οταν το 70% το αγορασαν για τον εξοπλισμο, και οχι γιαυτο που πραγματικα ειναι..


Φίλε gmak σ' αυτό δεν φταίει ο αγοραστής αλλά η πολιτική της εταιρίας, που προκειμένου ν' αυξήσει τις πωλήσεις πρόβαλε τον εξοπλισμό και σε δεύτερη μοίρα το ίδιο το αυτοκίνητο...γενικά η πολιτική της Ελληνικής αντιπροσωπίας είναι άλλα 'ντι άλλων και στο θέμα εξοπλισμού του GV τα έχει κάνει μαντάρα, αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες