Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Rocky Road

Rocky Road

Δημοσίευσηαπό FOTIS750 » 09 Απρ 2008, 16:16

Καλησπέρα

Όπως είχα πει και σε προηγούμενο post ότι θα αναφερόμουν στο ψήλωμα του gv από την rocky road! Τώρα βρήκα τον χρόνο να το κάνω!
Το lift το πήρα από ένα συνforumiti.
Οι εντυπώσεις μου μέχρι τώρα μόνο θετικές είναι, Εκτός από την ταλαιπωρία που τράβηξα προσπαθώντας να βρω της κατάλληλες καμπεροβιδες (αλλά αυτό λύθηκε για όποιον μελλοντικά θελήσει να προμηθευτεί έχω βρει έναν προμηθευτή από την Αγγλία!)
Το αυτοκίνητο ψηλώνει ωραία 5 περίπου πόντους και κάτι! Η διαφορά στην εκτός δρόμου οδήγησή έχει βελτιωθεί αρκετά και εκεί που σε κάποια σημεία έβρισκε το αυτοκίνητο, τώρα τα περνάει πολύ άνετα! Οι διαδρομές μεγάλωσαν αρκετά και κρεμάει ποια δύσκολα. Στην άσφαλτο η οδική συμπεριφορά του δεν έχει αλλάξει σημαντικά δηλαδή σε σημείο να σε τρομάζει Σε μεγάλες ταχύτητές πάνω από 150 πλέει πλέει λίγο παραπάνω από ότι πριν, αλλά περνώντας ένα τετρακίνητο αυτοκίνητο ξέρεις ότι πρέπει να ξεχάσεις της μεγάλες ταχύτητές και τις γρήγορες στροφές! Από τα αρνητικά που έχω να πω είναι ότι πλέον οι μικρές λακκούβες είναι ποια ποιο αισθητές από ότι στο παρελθόν ενώ οι μεγάλες πλέων είναι ανεπαίσθητες στην κυριολεξία!
Η γνώμη μου για οποίον το σκέφτεται, είναι να το επιχειρήσει Βέβαια βασικός κανόνας για να το εκτιμήσει είναι και η ανάλογή off road χρήση!
Το επόμενο βήμα άλλα μετά το καλοκαίρι θα είναι να αλλάξω τα λάστιχά με αυτά της cooper 235/70/17 που θα δώσουν άλλους περίπου 4 πόντους
Το αμάξι μπορείτε να το δείτε στο video που έχει ανεβάσει ο Artsi από την πίστα attart είναι το μαυρο.
Αυτά!

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
FOTIS750
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 28 Αύγ 2007, 12:05
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΘΗΝΑ

Rocky Road

Δημοσίευσηαπό 4troxos » 10 Απρ 2008, 07:38

Επιτελους εχουμε την ΠΡΩΤΗ αποψη στα ελληνικα για το Rocky Road Lift, επλιζω να ακολουθησουν και αλλες.
NGV 1.9 ddis JLXEW+Esp+Ποδιες+Yokohama g012
Άβαταρ μέλους
4troxos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:01

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » 10 Απρ 2008, 14:11

Ξερεις να μας πεις και το κοστος αναλυτικα Φωτη?
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 29 Σεπ 2007, 18:47
Τοποθεσία: iraklio attikis

Δημοσίευσηαπό FOTIS750 » 10 Απρ 2008, 14:52

Το κόστος των αναρτήσεων είναι 219 δολάρια δηλαδή 138 ευρώ
Το κόστος των μεταφορικών είναι περίπου ίδιο με την τιμή του set και συμφέρει ποιο πολύ να έχεις κάποιον δικό σου να στις φέρει ή να στις στείλει ποιο οικονομικά από ότι αυτοί!
Την τοποθέτιση την έκανα μόνος με ένα φίλο μιας και παρέχονται μαζί με το set οδηγίες άλλα μπορείς και να κατεβάσεις αναλυτικό tutorial απο το metatrox.net
Οι καμπερόβιδες κόστισαν 35 ευρώ και άλλα 50 η ευθυγράμμιση στο συνεργείο

Αν και νομίζω ότι άμα γίνει κάποια μαζική παραγγελία από την Rocky Road λογικά θα υπάρχει και κάποια μείωσή των μεταφορικών!
Άβαταρ μέλους
FOTIS750
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 28 Αύγ 2007, 12:05
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό 4troxos » 10 Απρ 2008, 15:53

Αν δεν κανω λαθος,αυτη η αναρτηση αφορα ΜΟΝΟ τα βενζινοκινητα ????ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???
NGV 1.9 ddis JLXEW+Esp+Ποδιες+Yokohama g012
Άβαταρ μέλους
4troxos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:01

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 11 Απρ 2008, 00:18

4troxos έγραψε:Αν δεν κανω λαθος,αυτη η αναρτηση αφορα ΜΟΝΟ τα βενζινοκινητα ????ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???


Φίλε κάνει και για πετρέλαιο .
Το κίτ τους από αυτά που λένε είναι περιέχει αποστάτες για τα ελατήρια και τα αμορτισέρ .

Δες και μόνος σου :

http://www.rocky-road.com/grandvitara.html
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 11 Απρ 2008, 21:39

στο 3d μπαινει ακριβως η ιδια?αν ναι θα ειναι πολυ καλη λυση.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες