Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

SUZUKI GV 1.6 3D 2008- ΑΠΟΨΕΙΣ

SUZUKI GV 1.6 3D 2008- ΑΠΟΨΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό nikol1234 » 25 Μάιος 2008, 08:44

Καλημέρα σας,
Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας... Πρόκειται να αγοράσω αυτοκίνητο και είμαι πολύ κοντά στο να αποφασίσω να αγοράσω το συγκεκριμένο. Μολονότι όμως οι γνώσεις μου σε τεχνικά θέματα δεν επαρκούν ώστε να βοηθηθώ με μια απλή ανάγνωση των ήδη υπαρχοντων ανοιγμένων σχετικών θεμάτων, γι' αυτο άνοιξα το συγκεκριμένο...καθώς θέλω να υποβάλλω συγκεκριμένες ερωτήσεις... Να μην σας κουράζω όμως άλλο...Οι απορίες μου είναι οι ακόλουθες:
1. ΜΟΝΙΜΗ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ: Αρνητικά - Θετικά? Μήπως καίει πολύ βενζίνη; Μήπως κατ' αυτον τον τρόπο χρείζεται ασύμφορο εντος πολεως;
2. ESP ... τι είναι; Αξίζει να το έχω;
3. Το μοντέλο το καινούργιο 2008, τι standar εξοπλισμό έχει;
και γενικά, θεωρείται πως είναι αξιόπιστο αυτοκίνητο...ή για να το θέσω καλύτερα, αξίζει τα λεφτά του...γιατί δεν θέλω να τα κλαίω μετά....και δεν ξέρω και πόσοοοοο μετάαααα θα το αλλάξω κιόλας...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
nikol1234
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 25 Μάιος 2008, 08:36

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 27 Μάιος 2008, 20:47

Λοιπόν :
1) Μόνιμη τετρακίνηση με κεντρικό διαφορικό περιορισμένης ολίσθησης ισούται με πολύ ασφαλή οδήγηση
2) ESP - Electronic Stability Program - , Αξίζει να το έχεις .
3) Για να πάρεις απάντηση στο τρίτο ερώτημα σου κάνε μια βόλτα σε αντιπροσωείες και εμπόρους .

Τέλος αξιόπιστο είναι και αξίζει τα λεφτά του .

Αν όμως το αγοράζεις για να κινήσε αποκλειστικά στην Αθήνα καλύτερα θα ήταν να δείς κάτι σε στύλ C1 , twingo και τα λοιπά . Αν πάρεις τέτοιο αμάξι και το χώνεις μες τη κίνησή - ακινησία - της Αθήνας είναι σίγουρο ότι θα καίει ...
Με το καλό ότι και να διαλέξεις ...
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες