Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΠΙΠΟΛΑΙΕΣ ΦΘΟΡΕΣ

ΕΠΙΠΟΛΑΙΕΣ ΦΘΟΡΕΣ

Δημοσίευσηαπό gtsit » 07 Ιουν 2004, 10:21

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Στο μόλις 6 μηνών καινούργιο NIVA μου τα πιστσιλιστίρια των τζαμιών έχουν σχεδόν διαλυθεί μετά από μερικά πλυσίματα. Ότι και να κάνεις ρίχνουν στο γάμο του καραγκιόζη και δεν σταθεροποιούνται. Τα πλαστικά πάνω από τις πόρτες (που είναι σαν ράβδοι) που φτάνουν μέχρι το πορτ παγκάζ (εκεί που δένει και η σχάρα εαν βάλεις) έχουν φύγει σε πολλά σημεία από τη θέση τους και αιθητικά δεν είναι ότι καλύτερο. Σε παλιότερα NIVA αυτά ήταν μεταλλικά και σαφώς πιο ανθεκτικά.
Ξέρω πολύ καλά ότι όλα αυτά ακούγονται λίγο αστεία και δεν αποτελούν σοβαρά προβλήματα. Απλώς μου αρέσει να το βλέπω όμορφο και θέλω να το φέρω στα ίσια του. Ή αγαπάς ή όχι ένα αυτοκίνητο. Για αυτό θα θελα να σας ρωτήσω εάν ξέρετε κανά μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου που να έχει και για NIVA. Έχω ακούσει ότι υπάρχουν μεταλλικά πιτσιλιστίρια που είναι σταθερότατα και βιδώνουν με παξιμάδι. Επίσης αν μπορώ να βρω και τις μεταλλικές ράβδους. Και κάτι ακόμη. Σκέφτομαι να πάρω και κανά τεταρτάκι χρώμα στο χρώμα του NIVA μου οπότε να μπαλώσω και κάτι ψιλογρατζουνιές και ξεφτύσματα στο χρώμα. (Σκούρο πράσινο).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΓΙΩΡΓΟΣ
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό teroulas » 08 Ιούλ 2004, 08:37

Σε καταλαβαίνω, κι εγώ είμαι λίγο «ψείρας», αλλά πραγματικά με τον καιρό θα καταλάβεις πως το εργαλείο έχει άλλες χάρες :!: :D :D :!:
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

SYMFONO ALLA

Δημοσίευσηαπό gtsit » 26 Ιούλ 2004, 14:12

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ. ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ - ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΣΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΡΑΚΑΡΕΙΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΧΛΜ. ΕΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΑ ΜΙΚΡΗ. ΤΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΟΓΟ ΠΑΛΙΑΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΣΚΟΥΡΙΑΖΕΙ ΕΥΚΟΛΑ. ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΑΓΑΠΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΧΤΟΝΙΑ. ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΨΕΙΡΑΣ.

ΓΙΩΡΓΟΣ
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες

cron