Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

TSIMPAEI LADAKIA???

TSIMPAEI LADAKIA???

Δημοσίευσηαπό gtsit » 22 Σεπ 2004, 10:57

Γνωρίζετε αν το NIVA εκ φύσεως τσιμπάει λαδάκια?? Έχω κάνει 13.300χλ
Πήγα στο συνεργείο και μου είπαν ότι έχει χάσει ένα τεταρτάκι. Για την ακρίβεια δεν το έχει χάσει αφού δεν χάνει από πουθενά. Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό για την μηχανή του NIVA. Πήρα και λάδι για να συμπληρώσω αν χρειαστεί. Όλα αυτά μετά από 3.300χλμ μετά το τελευταίο SERVICE. Να μην ανυσηχώ?

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό xristost » 22 Σεπ 2004, 14:52

ΦΙΛΕ GEORGE ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΩ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟ! ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ Η" ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ (ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΑ) ΠΩΣ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑΝ¨(ΤΟ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.............) Ε! ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ NIVA ΑΝΟΙΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΛΑΣΗ! ΚΟΙΤΑ ΣΕ ΤΑΚΤΗΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΤΑ ΣΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟΥ.
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 22 Σεπ 2004, 15:56

xristost έγραψε:ΦΙΛΕ GEORGE ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΩ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟ! ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ Η" ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ (ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΑ) ΠΩΣ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑΝ¨(ΤΟ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.............) Ε! ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ NIVA ΑΝΟΙΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΛΑΣΗ! ΚΟΙΤΑ ΣΕ ΤΑΚΤΗΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΤΑ ΣΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟΥ.



θα συμφωνησω και εγω ......το νιβα ειναι οχημα μεταφορας επιβατων σε δυσβατες περιοχες,,,αντε και ελξης τρειλερ σε αμουδιες,,,,δηλαδη για κυνηγους,,,,αγροτες,,,,,ενοικιαστες σκαφων,,,,,κατοικους σε χιονοδρομικα,,,,βουνα,,,,,,γενικα ειναι το 2ο αυτοκινητο................Αν το επελεξες για 1ο χωρις να εχεις χομπυ τα παραπανω,,και δεν παιρνεις μερος σε τραιαλ μιας και το νιβα ειναι πραγματικα καθαροαιμο 4χ4,,,τοτε
εχεις κανει λαθος επιλογη..........ειναι χασιμο χρονου να ασχολεισαι αν σταζει αν μυριζει και αν χτυπαει,,,,,Αν παει τοτε ολα ειναι μια χαρα....!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

SYMFONO ALLA

Δημοσίευσηαπό gtsit » 22 Σεπ 2004, 16:37

Συμφωνώ απόλύτα μαζί σας. Ο λόγος που το πήρα είναι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ωστόσο επειδή θέλω να το κρατήσω χρόνια ρωτάω για να δω αν κάποια πράγματα είναι φυσιολογικά. Σύμφωνα λοιπόν με την λογική σας είνα φυσιολογικό το ότι τσιμπάει λαδάκια στα 13.300χλμ.
Άρα συμπληρώνω και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Κάνω λάθος?

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό xristost » 22 Σεπ 2004, 21:05

ΟΧΙ ! ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ. ΟΤΑΝ ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΑΣΕ ΑΥΤΑ ΘΑ ΓΕΛΑΣ! ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΝΑ ΜΟΝΟ! ΤΟ ΄94 ΑΓΩΡΑΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΝΙVΑ 1600, ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΟΛΑ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ(ΕΦΤΙΑΞΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ) ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΩΣΑ. ΤΟ ΄98 ΠΗΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ,ΟΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ! :shock: :shock:
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες