Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τελική Ταχύτητα Niva

Τελική Ταχύτητα Niva

130 - 135
6
25%
136 - 140
4
17%
141 - 145
3
13%
146 - 150
2
8%
151 - 155
1
4%
156 - 160
4
17%
161 - Πλάκα μου κάνεις
4
17%
 
Σύνολο ψήφων : 24

Δημοσίευσηαπό michailbm » 23 Ιαν 2005, 12:27

tazmania έγραψε:
michailbm έγραψε:Αν τα νιβα σας πιανουν οσο λετε τοτε εγω ειμαι απο την "αρχαια αιγηπτο και μαλιστα γιος φαραο" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ψευδεστε αγαπητοι μου και μαλιστα απροκαλυπτα :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Μην εχετε και μη ζητε μεσα σε ψευδεστησεις!!!!! :wink: :wink: :wink:


Ενώπιον όλων σε πάω στοιχηματάκι, 140 με 160 (ανάλογα το σημείο) σε όλη την Αττική Οδό. Εάν χάσω πες τι θέλεις, εάν νικήσω πληρώνεις την/τις κλήσεις και μια βδομάδα διακοπές το καλοκαίρι για δύο άτομα στα όμορφα Χανιά.

Άντε να δούμε ποιος ζει με ψευδαισθήσεις. Εμείς, ή εσείς που δώσατε τα διπλάσια γιατί σας είπαν ότι αυτό που αγοράζατε είναι καλύτερο από Niva.

ΥΓ Το στοίχημα δεν είναι αστείο.


Κοιτα μην απατασαι με το κοντερ σου διοτι εξακριβωμενα σε αλλα χανει και σε αλλα κερδιζει κατι που επιπεαζεται και απο τις τυχων αλαγες στο μεγεθος των ελαστικων!
Οσο αφορα το στοιχημα που προτηνεις εκ πεπηθησεως δεν στοιχηματιζω ποτε ασε που θα ειναι σαν να κλεβω εκκλησια αν κατεβεις ποτε ή αν ανεβω ποτε στην αθηνα τοτε το μετραμε με αξιοπιστο τροπο (GPS ή κατι τετοιο) και βλεπουμε ποιος θα κερασει τις μπυρες!!!! :wink: :wink: :wink:
P.S.Εννοηται οτι μιλαμε για μαμα κινητηρα και οχι με πειραγματα γιατι ακουσα για νιβα με Κινητηρες φιατ που πανε με 165-170 και παλια με διπλα καρπυρατερ που πανε 150-155. :!:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2005, 13:44

Θα ποντάω και εγώ στον Tazmania.

Αν χάσει το στοίχημα, ο φίλος michailbm θα κερδίσει τα διπλά.

Αν το κερδίσει το στοιχημα, ε τότε θα φάω στη μάπα τον Ταζμανια μια βδομάδα στα χανιά , που έχω και χρόναι να πάω.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό tazmania » 23 Ιαν 2005, 18:33

michailbm έγραψε:
tazmania έγραψε:
michailbm έγραψε:Αν τα νιβα σας πιανουν οσο λετε τοτε εγω ειμαι απο την "αρχαια αιγηπτο και μαλιστα γιος φαραο" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ψευδεστε αγαπητοι μου και μαλιστα απροκαλυπτα :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Μην εχετε και μη ζητε μεσα σε ψευδεστησεις!!!!! :wink: :wink: :wink:


Ενώπιον όλων σε πάω στοιχηματάκι, 140 με 160 (ανάλογα το σημείο) σε όλη την Αττική Οδό. Εάν χάσω πες τι θέλεις, εάν νικήσω πληρώνεις την/τις κλήσεις και μια βδομάδα διακοπές το καλοκαίρι για δύο άτομα στα όμορφα Χανιά.

Άντε να δούμε ποιος ζει με ψευδαισθήσεις. Εμείς, ή εσείς που δώσατε τα διπλάσια γιατί σας είπαν ότι αυτό που αγοράζατε είναι καλύτερο από Niva.

ΥΓ Το στοίχημα δεν είναι αστείο.


Κοιτα μην απατασαι με το κοντερ σου διοτι εξακριβωμενα σε αλλα χανει και σε αλλα κερδιζει κατι που επιπεαζεται και απο τις τυχων αλαγες στο μεγεθος των ελαστικων!
Οσο αφορα το στοιχημα που προτηνεις εκ πεπηθησεως δεν στοιχηματιζω ποτε ασε που θα ειναι σαν να κλεβω εκκλησια αν κατεβεις ποτε ή αν ανεβω ποτε στην αθηνα τοτε το μετραμε με αξιοπιστο τροπο (GPS ή κατι τετοιο) και βλεπουμε ποιος θα κερασει τις μπυρες!!!! :wink: :wink: :wink:
P.S.Εννοηται οτι μιλαμε για μαμα κινητηρα και οχι με πειραγματα γιατι ακουσα για νιβα με Κινητηρες φιατ που πανε με 165-170 και παλια με διπλα καρπυρατερ που πανε 150-155. :!:


Θα μετρήσουμε με terratrip καλιμπραρισμένο εκείνη την στιγμή μπροστά σου και θα έχουμε και GPS (έχει μικρή καθυστέρηση στην σωστή ένδειξη) :wink:

Ναι, μιλάμε για μαμά κινητήρα, αλλά εάν θες το κάνουμε και με εντελώς μαμά niva (εάν υπάρχει κάποιος να μας το δώσει :twisted: ). Όταν ανέβεις Αθήνα, ειδοποίησε :D

ΥΓ Το πρόβλημα είναι ότι μπερδεύεται την μέση ωριαία με την τελική. Ναι το niva μπορεί να πάει και 160+ τελική. Μην κολλάτε στο πόση ώρα θέλει για να τα πιάσει ή πόση ώρα θέλει για να σταματήσει :shock: Ναι, δεν είναι φτιαγμένο γι' αυτά τα χιλιόμετρα, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τα πιάνει.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 23 Ιαν 2005, 18:34

giagoulas έγραψε:Θα ποντάω και εγώ στον Tazmania.

Αν χάσει το στοίχημα, ο φίλος michailbm θα κερδίσει τα διπλά.

Αν το κερδίσει το στοιχημα, ε τότε θα φάω στη μάπα τον Ταζμανια μια βδομάδα στα χανιά , που έχω και χρόναι να πάω.


Έλα που δεν σου αρέσει :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 23 Ιαν 2005, 22:56

ΥΓ Το πρόβλημα είναι ότι μπερδεύεται την μέση ωριαία με την τελική. Ναι το niva μπορεί να πάει και 160+ τελική. Μην κολλάτε στο πόση ώρα θέλει για να τα πιάσει ή πόση ώρα θέλει για να σταματήσει Shock


Ω ναι. Πάει. 160+. Και στοιχηματίζω και γω μια βδομαδα στο Λουτρό.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό michailbm » 23 Ιαν 2005, 23:57

Τι να πω επιμενετε να ζητε με αυταπατες! :roll: :roll: :roll:
Εχω πληστακις οδηγησει 1600 και εμμενω στην θεση μου!!! :x :x
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό tazmania » 24 Ιαν 2005, 14:14

michailbm έγραψε:Τι να πω επιμενετε να ζητε με αυταπατες! :roll: :roll: :roll:
Εχω πληστακις οδηγησει 1600 και εμμενω στην θεση μου!!! :x :x


1600 --> 140 καντερίσια max

Εάν δεν έχεις μάθει για το 1700 mpi, τότε έχεις μείνει πολύυυυ πίσω. Εάν πάλι έχεις ακουστά, τότε άλλος ζει με αυταπάτες :wink: .

Το θέμα είναι ένα, προκάλεσες στοίχημα με τα λόγια σου κι εμείς τσιμπίσαμε. Τώρα είναι σειρά σου να κάνεις πράξη τα λόγια σου αλλιώς μην μιλάς για το θέμα άλλο :wink: . Εκτίθεσαι :D .

ΥΓ Αυτό με τις αυταπάτες στο εξήγησα και στην αρχή, αλλά δεν θες να με πιστέψεις :D

Φιλιά στα όμορφα Χανιά
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 24 Ιαν 2005, 14:27

Οπως δηλαδή λένε

Ιδού ο tazmania ιδού και το πήδημα :D :D :D :D :D
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό michailbm » 24 Ιαν 2005, 14:40

Το ειπα και το ξαναλεω εκ πεποιθήσεως δεν τζογαρω ποτε !!!!!!!!! :!: :!:

Παντα μιλουσα και το διευκρηνησα για το 1600 μαμα !! :!: :!:

ΠΟΤΕ δεν επιμμενω αν δεν εχω ιδια εμπηρια επι του θεματος!! :!: :!:

P.S. Παντως εαν καποιος μου το αποδειξει κερνω τις μπυρες και τα μεζεδια μετα!!(αλλα ειναι κερασμα οχι στοιχημα) :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό tazmania » 24 Ιαν 2005, 15:07

michailbm έγραψε:Το ειπα και το ξαναλεω εκ πεποιθήσεως δεν τζογαρω ποτε !!!!!!!!! :!: :!:

Παντα μιλουσα και το διευκρηνησα για το 1600 μαμα !! :!: :!:

ΠΟΤΕ δεν επιμμενω αν δεν εχω ιδια εμπηρια επι του θεματος!! :!: :!:

P.S. Παντως εαν καποιος μου το αποδειξει κερνω τις μπυρες και τα μεζεδια μετα!!(αλλα ειναι κερασμα οχι στοιχημα) :wink: :wink: :wink:


Ποτέ δεν διευκρίνισες ότι μιλάς για το 1600. Απλά είπες να είναι μαμά. Και τα 1700 Mpi που έχουμε μαμά είναι :wink: .

Έλα εσύ Αθήνα κι αναλαμβάνουμε εμείς να σε κεράσουμε, αφού πρώτα σου ανοίξουμε τα μάτια και δεις το φως το αληθινό :wink:

ΥΓ Μην πιστεύεται τα παραμύθια που σας πουλάνε οι εκάστοτε αντιπροσωπείες για να σας πάρουν τα λεφτά. Ελάτε σ' εμάς να δείτε το φως σας :twisted: :twisted:

Προσηλυτισμό μου θυμίζει :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 24 Ιαν 2005, 16:19

michailbm έγραψε:Το ειπα και το ξαναλεω εκ πεποιθήσεως δεν τζογαρω ποτε !!!!!!!!! :!: :!:

Παντα μιλουσα και το διευκρηνησα για το 1600 μαμα !! :!: :!:

ΠΟΤΕ δεν επιμμενω αν δεν εχω ιδια εμπηρια επι του θεματος!! :!: :!:

P.S. Παντως εαν καποιος μου το αποδειξει κερνω τις μπυρες και τα μεζεδια μετα!!(αλλα ειναι κερασμα οχι στοιχημα) :wink: :wink: :wink:


Μαλλον δεν σου ειπαν οτι το 1700 i εχει αλμπουρο και πανι 25 τ.μ.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό tazmania » 24 Ιαν 2005, 23:41

vagelis έγραψε:
michailbm έγραψε:Το ειπα και το ξαναλεω εκ πεποιθήσεως δεν τζογαρω ποτε !!!!!!!!! :!: :!:

Παντα μιλουσα και το διευκρηνησα για το 1600 μαμα !! :!: :!:

ΠΟΤΕ δεν επιμμενω αν δεν εχω ιδια εμπηρια επι του θεματος!! :!: :!:

P.S. Παντως εαν καποιος μου το αποδειξει κερνω τις μπυρες και τα μεζεδια μετα!!(αλλα ειναι κερασμα οχι στοιχημα) :wink: :wink: :wink:


Μαλλον δεν σου ειπαν οτι το 1700 i εχει αλμπουρο και πανι 25 τ.μ.


Τουλάχιστον εσύ, που με έχεις δει να πηγαίνω μαζί με το Terrano στην ευθεία της Θήβας στα 160 km/h, δεν θα έπρεπε να τα λες αυτά :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 26 Ιαν 2005, 20:36

Παράθεση από το http://www.4troxoi.gr/4tforum.

Προς ιδιοκτήτη Niva:

μήπως είσαι από Θεσσαλονίκη?
Ρωτάω γιατί μου κόλησε ένα niva προφηλακτήρες στο δρόμο της Θερμης από Μουδανιά ενώ πήγαινα με καμια 160 και απόρησα. Ηταν το 1.7 μάλλον. Εγώ ήμουνα με ένα rav4 test drive με τα 150 αλογα. Δεν ήθελα και πολύ για να το 190αρίσω Μπράβο πάντως στο niva.Δεν πίστευα ότι πάει πάνω από 140.Ενας φίλος μου έχει το 1.6 και όποτε μπαίνω, μου φαίνεται ότι πάνω από 100 του είναι πολλά στην εθνική.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες