Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το πηρααααααα!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό firelord » 25 Φεβ 2005, 14:09

καλώς τον σύντροφο!

να το χαίρεσαι συντετρακούνητο αδέλφι

(και θα το χαρείς πολύ, στο εγγυόμαστε..ειδικά όταν ξεκολλήσεις το πρώτο σου Βιτάρα)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό firelord » 25 Φεβ 2005, 14:11

iokasti έγραψε:Εγώ ακόμη δεν το πήραααααααα.

Καλορίζικο savourdaman! Δεκέμβριο το είχες παραγγείλει;

Εχω παραγγείλει κι εγώ ένα λευκό niva και υποτίθεται πως θα το έπαιρνα σήμερα, αλλά τελικά θα καθυστερήσει κι άλλες μέρες γιατί - ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ - στο Υπουργείο υπάρχει... Ελλειψη Τσίγκου για τις πινακίδες :bad-words:

Αλήθεια έχει κανείς άλλος από το forum αυτό το πρόβλημα;



ουχί αλλά καλωσήλθες συντρόφισσα!

ΥΓ κυκλοφορούν τώρα τελευταία κάτι εγκάθετοι αλλά τους αντιμετωπίζουμε με το γνωστό τρόπο (ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε αλλά για τον μπλακρίς ο λόγος!)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 25 Φεβ 2005, 14:41

iokasti έγραψε:Εγώ ακόμη δεν το πήραααααααα.

Καλορίζικο savourdaman! Δεκέμβριο το είχες παραγγείλει;

Εχω παραγγείλει κι εγώ ένα λευκό niva και υποτίθεται πως θα το έπαιρνα σήμερα, αλλά τελικά θα καθυστερήσει κι άλλες μέρες γιατί - ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ - στο Υπουργείο υπάρχει... Ελλειψη Τσίγκου για τις πινακίδες :bad-words:

Αλήθεια έχει κανείς άλλος από το forum αυτό το πρόβλημα;

Στα μέρη μας δίνουν σε τέτοια περίπτωση χάρτινες, και σου ταχυδρομούν εν ευθέτω χρόνω τις τσίγκινες. Έτσι νομίζω πως θα γίνεται και στην Ανατολία..... Μάλλον στην αντιπροσωπεία ψάξε την καθυστέρηση.
By the way σεμνή κόρη Ιοκάστη γιατί το avatar σου παρουσιάζει την Ευρώπη; :roll: :roll: :roll:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 25 Φεβ 2005, 15:47

Ioakasti σε ευχαριστω αλλα μου φαινεται λιγο κουφο αν και εμενα μου βγαλανε την αδεια σε χαρτι που ειναι για αυτοκινητο με συνιδιοκτησια.Οτι θελουν κανουν οι ασχετοι ασε που πληρωσα για αεραγωγους πισω και δεν τους βαλανε γιατι λεει δεν ειχανε αλλα θα εχουν στο τελος της εβδομαδας. :roll: Παντως κοιτα αντιπροσωπεια γιατι εγω το παραγγειλα 19-01-2005 οποτε καποιο φαβο εχει η λακα.
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό iokasti » 25 Φεβ 2005, 16:00

Στα μέρη μας δίνουν σε τέτοια περίπτωση χάρτινες, και σου ταχυδρομούν εν ευθέτω χρόνω τις τσίγκινες. Έτσι νομίζω πως θα γίνεται και στην Ανατολία..... Μάλλον στην αντιπροσωπεία ψάξε την καθυστέρηση.
By the way σεμνή κόρη Ιοκάστη γιατί το avatar σου παρουσιάζει την Ευρώπη;



Χμμμ, να λένε ψέμματα σε τόσο κόσμο; Χλωμό το βλέπω, βέβαια όλα είναι πιθανά. Μου πρότειναν πάντως να πάρω κι εγώ τηλέφωνο στο Υπουργείο για να το επιβεβαιώσω :banging:
Με χάρτινη πινακίδα δεν γράφει η Τροχαία;
Τυχαία βρήκα αυτό το εικονίδιο με την Ευρώπη σήμερα. Το έβαλα επειδή απεικονίζει το πιο διαχρονικό ... 4Χ4 :riding:
Άβαταρ μέλους
iokasti
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Μάιος 2003, 08:46
Τοποθεσία: Ανατολία

Δημοσίευσηαπό iokasti » 25 Φεβ 2005, 16:17

Ioakasti σε ευχαριστω αλλα μου φαινεται λιγο κουφο αν και εμενα μου βγαλανε την αδεια σε χαρτι που ειναι για αυτοκινητο με συνιδιοκτησια.Οτι θελουν κανουν οι ασχετοι ασε που πληρωσα για αεραγωγους πισω και δεν τους βαλανε γιατι λεει δεν ειχανε αλλα θα εχουν στο τελος της εβδομαδας. Παντως κοιτα αντιπροσωπεια γιατι εγω το παραγγειλα 19-01-2005 οποτε καποιο φαβο εχει η λακα


Ουόπς, όταν έγραφα το προηγούμενο post δεν είχα δει αυτό το μήνυμα. Καλά που υπάρχουν και τέτοια forums και ξεστραβωνόμαστε. Εγώ το παράγγειλα 8 Ιανουαρίου. Ούτε καν μου ανέφεραν για τέτοια πατέντα με την άδεια. Ισως επειδή δεν βιαζόμουν ιδιαίτερα. Αλλά θα έπρεπε να με έχουν ενημερώσει.
Θα γίνει τση τρελλής 'Ιοκάστης': 1) .......:starwars: , 2) ......... :clubbed:
Άβαταρ μέλους
iokasti
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Μάιος 2003, 08:46
Τοποθεσία: Ανατολία

Δημοσίευσηαπό strofimios1 » 25 Φεβ 2005, 19:54

Τυχαία βρήκα αυτό το εικονίδιο με την Ευρώπη σήμερα. Το έβαλα επειδή απεικονίζει το πιο διαχρονικό ... 4Χ4 :riding:

Εαν εννοεις το........τετρακινητο μονοθεσιο που φημιζεται για την υπομονη του μαλλον ο Διας εκανε καποιο λαθος στο κουστουμι του για τις αποκριες.
Απο οτι ξερω κατι για ταυρο ειχε πει.
(Ναι ξερω παλι ειμαι εκτος θεματος αλλα ειπαμε.......καθενας με τον πονο του).
Άβαταρ μέλους
strofimios1
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 10:58
Τοποθεσία: ΣΤΟΥ ΧΑΝΤΑΚ'

Δημοσίευσηαπό iokasti » 26 Φεβ 2005, 10:40

Πω πω πω, τί'στε σεις καλέ;
Δεν είχα σκοπό να κάνω μάθημα Μυθολογίας.
Μια απλή καβαλάρισσα ήθελα να παραστήσω. Και τα κέρατα του ταύρου τα έκοψα :painting:

(savourdaman έχεις π.μ.)
Άβαταρ μέλους
iokasti
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Μάιος 2003, 08:46
Τοποθεσία: Ανατολία

Δημοσίευσηαπό iokasti » 01 Μαρ 2005, 22:11

Επιτέλους, κι εγώ το πήραααααα.
Εντυπώσεις: Πολύ καλές, εκτός απο τον γνωστό θόρυβο του κινητήρα. Θυμίζει ολίγον βουητό αεροπλάνο εδώ που τα λέμ' (ΟΚ μικρούλι αεροπλανάκι :D).
Αλήθεια μήπως μειώνεται καθόλου μετά το στρώσιμο;
Άβαταρ μέλους
iokasti
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Μάιος 2003, 08:46
Τοποθεσία: Ανατολία

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 01 Μαρ 2005, 22:24

iokasti έγραψε:Επιτέλους, κι εγώ το πήραααααα.
Εντυπώσεις: Πολύ καλές, εκτός απο τον γνωστό θόρυβο του κινητήρα. Θυμίζει ολίγον βουητό αεροπλάνο εδώ που τα λέμ' (ΟΚ μικρούλι αεροπλανάκι :D).
Αλήθεια μήπως μειώνεται καθόλου μετά το στρώσιμο;

Καλορίζικο!!!
Καλά χώματα (και για αρχή καλά κράσπεδα!!! :riding: )
Για τον θόρυβο μή μασάς, όλα συνηθίζονται! εδώ εμείς συνηθίσαμε την κρεββατομουρμούρα! :bang:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό michailbm » 01 Μαρ 2005, 22:30

tasos953 έγραψε:
iokasti έγραψε:Επιτέλους, κι εγώ το πήραααααα.
Εντυπώσεις: Πολύ καλές, εκτός απο τον γνωστό θόρυβο του κινητήρα. Θυμίζει ολίγον βουητό αεροπλάνο εδώ που τα λέμ' (ΟΚ μικρούλι αεροπλανάκι :D).
Αλήθεια μήπως μειώνεται καθόλου μετά το στρώσιμο;

Καλορίζικο!!!
Καλά χώματα (και για αρχή καλά κράσπεδα!!! :riding: )
Για τον θόρυβο μή μασάς, όλα συνηθίζονται! εδώ εμείς συνηθίσαμε την κρεββατομουρμούρα! :bang:


Πάντως εγώ μόνο αυτό δεν συνήθισα ακόμα (11 χρόνια παντρεμένος)!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τέλος πάντων καλορίζικο!!!!!:wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό iokasti » 01 Μαρ 2005, 23:26

Παιδιά ευχαριστώ για τις ευχές. Η αντρική ή καναπεδομουρμούρα πάντως είναι χειρότερη 8)

Για τον θόρυβο δεν μασάω και δεν τον έλαβα ιδιαίτερα υπόψιν όταν αποφάσισα να πάρω niva.
Ομως, έχω την αίσθηση πως στο test drive, ο θόρυβος ήταν κάπως μικρότερος. Και σε σας το "βουητό" ακούγεται και με 60 ή με 80 χλμ/ώρα ; 'Η μόνο μεταξύ 100 - 120;

Παραθέτω αποσπάσματα απο δύο παλιά posts
MPLENIVA: … Ο θόρυβος στην καμπίνα ενοχλητικός μόνο στα 120Km/h....Η ροπή στο δρόμο φάινεται στις 3000 - 3500 στροφές /min με αρκετή οικονομία ταχύτητα και μικρό θόρυβο …

Gtsit: …. Όλοι μου έλεγαν για το θόρυβο που κάνει το διαφορικό του και ότι κουράζει σε ταξίδι. Ρε παιδιά έχω πάει Γιάννενα από Αθήνα και Ελαφόνησο (τέρμα Πελλοπόνησο). Έφτασα μέχρι και 135χλμ/ώρα. Κάνει θόρυβο αλλά όχι τόσο όσο λένε…Δεν με ενοχλεί ο θόρυβος που κάνει. Πάντως μέχρι 100χλμ την ώρα ταξιδεύεις πολύ άνετα ….
Άβαταρ μέλους
iokasti
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 20 Μάιος 2003, 08:46
Τοποθεσία: Ανατολία

Δημοσίευσηαπό kotsidakias » 02 Μαρ 2005, 00:07

Να το χαιρεσαι το καινουριο σου τεκνο! Πιστευω να το συνηθησεις και οχι τοσο να ηρεμησει παντως μπορει να μας πει ο savourdaman που το πηρε προσφατα για εντυπωσεις αλλα το καλυτερο ειναι να το συγκρινεις με ενα αλλο.Ο λογος ειναι οτι ο καθε ενας το βλεπει αλλιωτικα αλλον τον ενοχλει κατι και αλλον οχι. :D
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :eyeslam: :vomit:
Άβαταρ μέλους
kotsidakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: 08 Δεκ 2004, 12:42
Τοποθεσία: Β.Προάστεια

Δημοσίευσηαπό pkatsab » 02 Μαρ 2005, 00:28

Καλορίζικο! Καλές βόλτες!
Για το θόρυβο έχω να σου πω πως είχα την "τύχη" όταν το πήρα να κάνει απίστευτο θόρυβο (μιλάμε για μεγάαααααλο αεροπλάνο!!!!) και κραδασμούς λόγω προβλημάτων που είχε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, προβλήματα που μαζεύτηκαν (αλλαγή κεντρικού διαφορικού-ζυγοστάθμιση αξόνων) κι έτσι τώρα έχω την αίσθηση όχι μόνο ότι δεν κάνει θόρυβο, αλλά γουστάρω πολύ τον ήχο του!!!! Μερικά τριξίματα τα διόρθωσα (εταζέρα πάνω από το πορτ-μπαγκάζ, αλεξήλιο-χμ, έτσι δεν το λένε;), άλλα διορθώθηκαν μόνα τους (πίσω ζώνες ασφαλείας, πόρτα οδηγού) κι άλλα τα συνήθισα.
Απόλαυσέ το λοιπόν :!: :!:
:beer: <---Για τα καλορίζικα!
Παναγιώτης.

Εικόνα_____ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ
Άβαταρ μέλους
pkatsab
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 04:03
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό kotsidakias » 02 Μαρ 2005, 00:33

Pkatsab αμα εχεις προβλημα με τις πισω ζωνες δεν μου τις δινεις εμενα που δεν εχω καθολου? :D :D
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :eyeslam: :vomit:
Άβαταρ μέλους
kotsidakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: 08 Δεκ 2004, 12:42
Τοποθεσία: Β.Προάστεια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες