Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 07 Μαρ 2005, 23:26

xalk έγραψε:Υποθέτω ότι ο κάθε... "blackchris" που κάνει post με χαβαλέ, απλά του βγαίνει, και δεν το κάνει απλά και μόνο, για να κάνει post!

Ναι βρε παιδί μου δεν μπορώ να αντισταθώ είναι κάτι πέρα απο τις δυνάμεις μου.:twisted:


xalk έγραψε:{προσωπική εμπειρία (και χωρίς καν να τον ξέρω τον άνθρωπο) με το που είδα την τελευταία του υπογραφή, απλά μου ήρθε να φτιάξω και εγώ κάτι για απάντηση και μάλιστα πολύ "χοντρό"}

Τι να σου κάνω βρε μπαγάσα που δεν έχω τις γνώσεις να φτιάξω κάτι ανάλογο.:D

xalk έγραψε:οπότε εκ των πραγμάτων ο χαβαλές δεν μπορεί να περιοριστεί μόνο σε συγκεκριμένες ενότητες. (Εκτός και αν δεν έχουμε forum, αλλά «πρακτικά της βουλής» :twisted: )

Εγώ ήδη το είπα οτι απο εμένα δεν υπάρχει πρόβλημα για συγκεκριμένες ενότητες :roll:

xalk έγραψε:Ή νομίζετε ότι αν δεν απαντούσαμε, θα συνέχιζε να κάνει post? Και για πόσο?

Σωστός αν δεν σας έτρωγε ο κ....ος σας, δεν θα καθόμουν σας λαμάκας να γράφω μόνος μου, και ούτε βέβαια θα το απολάμβανα.8)

xalk έγραψε:Επίσης καταλαβαίνω και αυτούς που μπαίνουν στο net μόνο και μόνο για να δουν ένα topic, και πέφτουν πάνω σε.... χρέπια και κοτέτσια... :shock:
Λίγη ... αυτοσυγκράτηση ποτέ δεν έβλαψε.

Εντάξει αλλά όσοι θέλησαν να πάρουν πληροφορίες τις παίρνουν συνήθως στην πρώτη σελίδα και μετά το θέμα "ξεχειλώνει"

xalk έγραψε:Αλλα νά,.... μερικές φορές ή θα το πείς ή θα σκάσεις!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Οπότε και λίγη κατανόηση ποτέ δεν θα βλάψει...

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Τώρα τα είπες όλα, ειλικρινά ξέρεις πόσες φορές κρατήθηκα σε σοβαρά ερωτήματα που η απάντηση που ήθελα να δώσω θα έφερνε υστερία γέλιου ? :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό pkatsab » 08 Μαρ 2005, 01:53

Θυμάστε σε μια παλιά ελλην. ταινία που ο Γ. Κωνσταντίνου ήταν σφυριγμένος και με βία κρατιόταν να μην κακαρίζει; Ε λοιπόν πρόκειται εδώ καθαρά για φαινόμενο ομαδικής παράκρουσης που μας έχει συνεπάρει και ευτυχώς είναι τα πρώτα στάδια, όπου ανάμεσα στα κακαρίσματα ο ασθενής είναι σε θέση περιστασιακά να επεξεργάζεται τεχνικές νιβοπληροφορίες...Αν η ασθένεια προχωρήσει, την κακακακακάτσαμε γιατρέ μου!!! :crazy: :crazy: :crazy: :bang: :bang: :bang:
Παναγιώτης.

Εικόνα_____ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ
Άβαταρ μέλους
pkatsab
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 04:03
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό gtsit » 08 Μαρ 2005, 02:31

Ok παλικάρια. Χαβαλέ? Χαβαλέ. Ξεκινάω πρώτος λοιπόν. Αλλά όχι εδω.... αλλά στα posts των άλλων αυτοκινήτων.
Σας ευχαριστώ λοιπόν που μου δίνετε την ευκαρία για άφθονο χαβαλέ.

TΑ ΛΕΜΕ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΤΕΤΣΙΑ

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό blackchris » 08 Μαρ 2005, 03:12

gtsit έγραψε:Ok παλικάρια. Χαβαλέ? Χαβαλέ. Ξεκινάω πρώτος λοιπόν. Αλλά όχι εδω.... αλλά στα posts των άλλων αυτοκινήτων.
Σας ευχαριστώ λοιπόν που μου δίνετε την ευκαρία για άφθονο χαβαλέ.

TΑ ΛΕΜΕ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΤΕΤΣΙΑ

GEORGE


Τώρα φοβηθήκαμε :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:
Γιατί κάνεις σαν δυσκοίλια γριά αφού είπαμε (και ας το ζήτησες μόνο εσυ) ότι μπορούμε να περιορίσουμε τον χαβαλέ στις σχετικές ενότητες, δηλαδή τι είναι αυτό που δεν σε ικανοποιεί ? Αν όλοι σου έλεγαν "μεγάλε έχεις απόλυτο δίκιο , σταυρώστε τον που..η που μας χαλάει την ενότητα τότε θα ήσουν ικανοποιημένος ?
Το ότι η ενότητα των Niva έχει την περισσότερη επισκεψιμότητα δεν σου λεει τίποτα? Ποια ερώτηση έκανες και δεν πήρες απάντηση, και ενοχλήθηκες τόσο και τα βάζεις με όλους και με όλα ?
Α ! Σχετικά με τα άλλα κοτέτσια καλή ιδέα προχώρα εσύ και εγώ ακολουθώ, δεν σου κρύβω ότι τον τελευταίο καιρό απο το υπερβολικό ξέσχισμα που έπεσε στα Niva κάπου η εφευρετικότητα μου στέρεψε. Ξεκίνα καλύτερα απο τα Αγγλικά χρέπια.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό teroulas » 08 Μαρ 2005, 09:43

Πάντως στο terios δεν έχει θέματα. Δεν υπάρχουν ούτε προβλήματα, ούτε παιδικές ασθένειες :mrgreen:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό firelord » 08 Μαρ 2005, 11:57

ουτε και ενδιαφέρον...σαν Σκόντα Φάμπια ένα πράμα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό firelord » 08 Μαρ 2005, 12:07

σας έλλειψα???

ειλικρινώς υποβάλω την ταπεινή μου συγγνώμη για την απουσία μου (η πολλή δουλειά τρώει το αφέντη)

ΑΛΛΑ!

το ΣΚ έκανα μια ωραία εκδρομούλα εδώ κοντά, εξερευνώντας τα υψίπεδα της Μαγνησίας περί Αερινού ως Αγχίαλο


και την Παρασκευή με έφαγαν τα συνεργεία, καθώς έκανα μια ωραία μετατροπούλα, βάζοντας Hella στη θέση των μανίσιων φώτων!!!

κατά τα άλλα ειρήνη υμίν σύντροφοι

κατανοώ πως η συνεχής αντιπαράθεση μπορεί να αποβεί εκνευριστική, ειδικώς όταν επεκτείνεται παντού και πάντα

βέβαια, από την άλλη, και το χαβαλέ μας επιβάλλεται να κάνουμε και την εως υστερίας πλάκα μας και τα βυταρόπαιδα να ξεμπροστιάζουμε.

Ίσως θα ήταν πρόσφορο να περιοριστεί ο - άμετρος - χαβελές, σε συγκεκριμένες ενότητες, κατά τα πρότυπα των κοκκορομαχιών
Τελευταία επεξεργασία από firelord και 08 Μαρ 2005, 12:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Re: ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 08 Μαρ 2005, 12:12

gtsit έγραψε:Ρε παιδιά τι θα γίνει τελικά? Το forum το έχουμε για να τα χώνουμε ο ένας στον άλλον ή για να βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα και να πάρουμε πληροφορίες ... Ξεφτιλίστηκε η κατάσταση... Είδατε μήπως κάτι αντίστοιχο σε άλλες ενότητες??? Χαβαλέ θα μου πείτε κάνουμε οκ. Υπάρχει όμως μία διαφορά. Χαβαλές από μ@λ@κί@ έχει τεράστια διαφορά γιατί έτσι έχει καταντήσει η κατάσταση....
Νομίζω πως το forum έχει χάσει μεγάλο μέρος από την σοβαρότητα του.
Ελπίζω να μην φάνηκα ξενέρωτος. Απλά νομίζω πως έχει παραγίνει η κατάσταση.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

GEORGE

Σύντροφε Γιώργο,

έχεις δίκιο έχει παραγίνει η κατάσταση κι όχι μόνο εδώ αλλά και σε, σοβαρότερες πιστεύω, ενότητες (http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-1665.html)

Το forum, και καθετί που κάνουμε, αντικατοπτρίζει την ποιότητά μας, οπότε τι ψάχνεις και τι ζητάς: ΑΥΤΟ ΑΞΙΖΟΥΜΕ :alright:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό mato » 08 Μαρ 2005, 12:29

Dr.Format έγραψε:
gtsit έγραψε:Ρε παιδιά τι θα γίνει τελικά? Το forum το έχουμε για να τα χώνουμε ο ένας στον άλλον ή για να βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα και να πάρουμε πληροφορίες ... Ξεφτιλίστηκε η κατάσταση... Είδατε μήπως κάτι αντίστοιχο σε άλλες ενότητες??? Χαβαλέ θα μου πείτε κάνουμε οκ. Υπάρχει όμως μία διαφορά. Χαβαλές από μ@λ@κί@ έχει τεράστια διαφορά γιατί έτσι έχει καταντήσει η κατάσταση....
Νομίζω πως το forum έχει χάσει μεγάλο μέρος από την σοβαρότητα του.
Ελπίζω να μην φάνηκα ξενέρωτος. Απλά νομίζω πως έχει παραγίνει η κατάσταση.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

GEORGE

Σύντροφε Γιώργο,

έχεις δίκιο έχει παραγίνει η κατάσταση κι όχι μόνο εδώ αλλά και σε, σοβαρότερες πιστεύω, ενότητες (http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-1665.html)

Το forum, και καθετί που κάνουμε, αντικατοπτρίζει την ποιότητά μας, οπότε τι ψάχνεις και τι ζητάς: ΑΥΤΟ ΑΞΙΖΟΥΜΕ :alright:



... "Παν μέτρον άριστον" που λέγανε παλιά.
Δυστυχώς έτσι είναι. Ο καθένας έχει ό,τι του αξίζει.
Επίσης δυστυχώς, τελευταία έχω σχεδόν σταματήσει να διαβάζω, πολύ περισσότερο να γράφω κι όλας.
Θα μου πείτε : "έχασε η Βενετιά βελόνι". Κι όμως, με στεναχωρεί που δεν υπάρχει η ποιότητα που υπήρχε παλιότερα, η απογοήτευση των νεότερων (μαζί μ' αυτούς κι εγώ), και η αίσθηση "αδυναμίας" να χαρώ το forum. Και ναι, προσωπικά με πειράζει μια σοβαρήν απάντηση να τη βρώ πέντε (για να μην πω δεκαπέντε) post παρακάτω, άσε που ο αποπροσανατολισμός είναι τέτοιος που το forum χάνει και από "ταχύτητα" ανταπόκρισης.
Και η πλάκα χρειάζεται, αλλά με μέτρο.
Θαθ αγαπώ όλουθ.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 08 Μαρ 2005, 13:19

Λοιπόοοοοον,
Σύντροφοι και συνφορουμίστες, όπως πάντα η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Επειδή κάπου αναφέρθηκε το θέμα του συντονιστή, όπως θα έχετε παρατηρήσει όλοι σας, η ενότητά μας είναι πολύ ανοιχτή (όλοι σχεδόν είναι στην "ομάδα διαχείρισης" ), πράγμα που σημαίνει οτι καθορίζουμε ομαδικά την πορεία της.
Πιστεύω πως μέχρι στιγμής το πράγμα κυλάει ομαλά και ωραία, αν και είναι αλήθεια οτι μερικές φορές το παρακάνουμε και ξεφεύγουμε από το θέμα με την πλάκα. Προσωπικά, δε θα μου άρεσε και δεν ταιριάζει στον χαρακτήρα μου να υπάρχει αυστηρή διαχείριση και νομίζω πως όπου πήγε να γίνει αυτό απέτυχε παταγωδώς.
Είμαστε μια ζωντανή ενότητα (η πιο ζωντανή του forum) και χαίρομαι γι' αυτό. Οι "φίλοι" μας :clubbed: εξ ιαπωνίας, αγγλίας, κορέας κλπ. έχουν βοηθήσει σ' αυτή την κατεύθυνση και χαιρόμαστε που τους έχουμε μαζί μας (άλλωστε με ποιόν θα τσακωνόμαστε ??) έστω και με τα χρέπια τους :twisted: :twisted:
Αυτές τις λίγες σκέψεις θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και ελπίζω να συμφωνείτε στις βασικές γραμμές, αν όχι πάλι το συζητάμε :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 08 Μαρ 2005, 13:40

Λοιπόν,

Αφού το σοβαρέψατε, ας καταθέσω και εγώ την φιλοσοφική και σοβαρή άποψη μου.

1. Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι μερικές φορές το πράγμα παραγίνετε !
2. Η επαναφορά στη τάξη το μόνο που απαιτεί είναι λίγο ευγένεια και τίποτε παραπάνω. Τουλάχιστον για αρχή και όταν θεωρούμε ότι όλοι είναι καλοπροαίρετοι μέχρι αποδείξεως τουναντίον.
3. Γνωστοποιούμε πάντα και επώνυμα το τι μας ενοχλεί. Αν μη τι άλλο θα μάθουμε με τι είδους ανθρώπων έχουμε να κάνουμε
4. Η επιείκεια και η κατανόηση είναι από τα βασικότερα χαρακτηριστικά του πολιτισμού.
5. Καλώς ή κακώς , δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια αίσθηση χιούμορ, μέτρου κλπ κλπ.
6. Οι υπερβολές (είτε χαβαλέ είτε σοβαρότητας) οδηγεί σε ακρότητες
7. Το Forum αποτυπώνει το μωσαϊκό της κοινωνίας μας. Η απομάκρυνση από το forum (λόγω μη σοβαρότητας αυτού) ίσως να ισοδυναμεί στην πραγματική ζωή με εγκλεισμό στο Άγιο Όρος.
8. Τα τεχνικά θέματα είναι πεπερασμένα όπως και οι τεχνικές γνώσεις μας. Αν σταματήσουμε μόνο σε αυτά, τότε θα πέσει φοβερή νέκρα στο forum. Θα είναι forum σε φορμόλη.
9. Η σάτιρα είναι βασικό ελληνικό κοινωνικό φαινόμενο. Στοιχείο της η υπερβολή.
10. Εμείς διαμορφώνουμε τελικά την εικόνα και ποιότητα του forum. Αν φαλτσάρουμε μερικές φορές δε χάλασε και ο κόσμος, βλέπε (2).
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό xontros » 08 Μαρ 2005, 14:16

giagoulas έγραψε:Λοιπόν,

Αφού το σοβαρέψατε, ας καταθέσω και εγώ την φιλοσοφική και σοβαρή άποψη μου.

1. Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι μερικές φορές το πράγμα παραγίνετε !
2. Η επαναφορά στη τάξη το μόνο που απαιτεί είναι λίγο ευγένεια και τίποτε παραπάνω. Τουλάχιστον για αρχή και όταν θεωρούμε ότι όλοι είναι καλοπροαίρετοι μέχρι αποδείξεως τουναντίον.
3. Γνωστοποιούμε πάντα και επώνυμα το τι μας ενοχλεί. Αν μη τι άλλο θα μάθουμε με τι είδους ανθρώπων έχουμε να κάνουμε
4. Η επιείκεια και η κατανόηση είναι από τα βασικότερα χαρακτηριστικά του πολιτισμού.
5. Καλώς ή κακώς , δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια αίσθηση χιούμορ, μέτρου κλπ κλπ.
6. Οι υπερβολές (είτε χαβαλέ είτε σοβαρότητας) οδηγεί σε ακρότητες
7. Το Forum αποτυπώνει το μωσαϊκό της κοινωνίας μας. Η απομάκρυνση από το forum (λόγω μη σοβαρότητας αυτού) ίσως να ισοδυναμεί στην πραγματική ζωή με εγκλεισμό στο Άγιο Όρος.
8. Τα τεχνικά θέματα είναι πεπερασμένα όπως και οι τεχνικές γνώσεις μας. Αν σταματήσουμε μόνο σε αυτά, τότε θα πέσει φοβερή νέκρα στο forum. Θα είναι forum σε φορμόλη.
9. Η σάτιρα είναι βασικό ελληνικό κοινωνικό φαινόμενο. Στοιχείο της η υπερβολή.
10. Εμείς διαμορφώνουμε τελικά την εικόνα και ποιότητα του forum. Αν φαλτσάρουμε μερικές φορές δε χάλασε και ο κόσμος, βλέπε (2).


Μα πώς τα λέει έτσι ωραία αυτό το παιδί!!! Εμένα προσωπικά με κάλυψε πλήρως, αυτά ακριβώς ήθελα να πω αλλά συγχίστηκα :oops: Αν δεν είχε και λάθος αυτοκίνητο... :twisted:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό mato » 08 Μαρ 2005, 14:17

giagoulas έγραψε:
6. Οι υπερβολές (είτε χαβαλέ είτε σοβαρότητας) οδηγεί σε ακρότητες



... συμφωνώ, κι αυτό


giagoulas έγραψε:
7. Το Forum αποτυπώνει το μωσαϊκό της κοινωνίας μας. Η απομάκρυνση από το forum (λόγω μη σοβαρότητας αυτού) ίσως να ισοδυναμεί στην πραγματική ζωή με εγκλεισμό στο Άγιο Όρος.





... είναι υπερβολή.
Με "κάλυψε ο συνάδελφος" Metalaxe._
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 08 Μαρ 2005, 15:15

Τελικά τι να πει κανείς, περά απο τη φιλοσοφική διαπίστωση

"Η αβάστακτη ελαφρότητα του Off Roader"

Οχι, δεν είναι του κουντέρα.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 08 Μαρ 2005, 15:25

Metalaxe έγραψε:..Πιστεύω πως μέχρι στιγμής το πράγμα κυλάει ομαλά και ωραία, αν και είναι αλήθεια οτι μερικές φορές το παρακάνουμε και ξεφεύγουμε από το θέμα με την πλάκα. Προσωπικά, δε θα μου άρεσε και δεν ταιριάζει στον χαρακτήρα μου να υπάρχει αυστηρή διαχείριση και νομίζω πως όπου πήγε να γίνει αυτό απέτυχε παταγωδώς.

Αγαπητέ Nivαρχηγέ μας,

με το συμπάθειο αλλά πως γίνεται να κυλά ομαλά και ωραία το πράγμα και ταυτόχρονα να το παρακάνουμε και να ξεφεύγουμε :?:

Η αλήθεια είναι ότι όποιος επιχείρησε να να διαχειριστεί (με την καλή έννοια) τις ενότητες των forum είχε μεγάλο "πολιτικό" κόστος. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι οι διαχειριστές θα πρέπει να είναι απλά παρατηρητές μιας αναρχίας. Καλό είναι να οργανώνουν λίγο τα θέματα που τους αντιστοιχούν, όπως πολύ όμορφα έπραξε ο κος xtrail σε άλλη θεματική ενότητα. Κι εκείνος κόντεψε να παρεξηγηθεί όμως στο τέλος όλοι εκτίμησαν(-σαμε) τις προθέσεις του.

Γνώμη μου είναι να φτιαχτούν όσες ενότητες για πλάκα και χαβαλέ θέλουμε: 10, 100, 1000 !! αλλά όταν η επικεφαλίδα έχει θέμα κάτι το "σοβαρό" ας περιορίσουμε εκεί το "χούμορ" μας στα στοιχειώδη.

Είναι αλήθεια αποκαρδιωτικό να μπαίνεις σε μια ενότητα με τίτλο π.χ. "ΘΟΡΥΒΟΣ !" για να βρεις κάποια λύση στο πρόβλημά σου και να πέφτεις σε ατέρμονες κοκορομαχίες.

Η πρότασή μου: ας πάρει την ευθύνη (balls) κάποιος διαχειριστής να ξεκαθαρίσει τις σοβαρές ενότητες από τα posts με ακραίο και πολλές φορές βαρετό, ας το πούμε σατυρικό, περιεχόμενο και να τα συγκεντρώσει σε άλλα ή κάποιο νέο θέμα σχετικό με την πλάκα.

Και: όσες ενότητες έχουν χιουμοριστικό περιεχόμενο να έχουν αριστερά τους ένα συγκεκριμένο avatar ώστε να μην τις επισκέπτεται όποιος δεν έχει εκείνη την ώρα κέφι για χαβαλέ.

Υ.Γ.: για όσους δε με γνωρίζουν προσωπικά, να σημειώσω ότι απολαμβάνω το καλαίσθητο χιούμορ και πολλές φορές ίσα - ίσα που αντιστέκομαι στον πειρασμό να μην απαντήσω π.χ. στον φίλο μου Blackchris, αλλά όταν ο χαβαλές παραγίνεται, νομίζω χάνει και το ενδιαφέρον του :(
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες