Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό gtsit » 08 Μαρ 2005, 15:28

blackchris έγραψε:Τώρα φοβηθήκαμε :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:
Γιατί κάνεις σαν δυσκοίλια γριά αφού είπαμε (και ας το ζήτησες μόνο εσυ) ότι μπορούμε να περιορίσουμε τον χαβαλέ στις σχετικές ενότητες, δηλαδή τι είναι αυτό που δεν σε ικανοποιεί ? Αν όλοι σου έλεγαν "μεγάλε έχεις απόλυτο δίκιο , σταυρώστε τον που..η που μας χαλάει την ενότητα τότε θα ήσουν ικανοποιημένος ?
Το ότι η ενότητα των Niva έχει την περισσότερη επισκεψιμότητα δεν σου λεει τίποτα? Ποια ερώτηση έκανες και δεν πήρες απάντηση, και ενοχλήθηκες τόσο και τα βάζεις με όλους και με όλα ?
Α ! Σχετικά με τα άλλα κοτέτσια καλή ιδέα προχώρα εσύ και εγώ ακολουθώ, δεν σου κρύβω ότι τον τελευταίο καιρό απο το υπερβολικό ξέσχισμα που έπεσε στα Niva κάπου η εφευρετικότητα μου στέρεψε. Ξεκίνα καλύτερα απο τα Αγγλικά χρέπια.


Παληκαράκι όταν η δυσκοίλια γριά έφτιαχνε την ενότητα "ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΑΘΕΤΟΥΣ" για αυτό τον λόγο την έφτιαχνε. Για να κάνουμε χαβαλέ. Είδα όμως ότι αντί να περιοριστεί ο χαβαλές στην συγκεκριμένη ενότητα εξαπλώθηκε παντού. Δεν έχω πρόβλημα με τον χαβαλέ. Έχω πρόβλημα όμως όταν πρέπει να διαβάσω 5 σελίδες με κότες και κοτέτσια προκειμένου να πάρω την απάντηση που θέλω. ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟ. Αν τώρα το παίζεις τρελλός αυτό είναι άλλο θέμα.

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό gtsit » 08 Μαρ 2005, 15:51

Επίσης ως τεχνικός Η/Υ και χειριστής του INTERNET πάνω από 10 χρόνια μου φαίνεται μάταιο και βαρετό τώρα πιά, να κάνω πράγματα μέσω net που τα έκανα όταν ήμουνα παιδάκι. Το χρησιμοποιώ πιό πολύ για τις πραγματικές δυνατότητες που μπορεί να προσφέρει. Όσο για τον χαβαλέ πιστέψτε με είναι δείγμα υγείας, αλλά είναι ακόμη μεγαλύτερο δείγμα υγείας όταν αυτός γίνετε μέσω προσωπικής επαφής και όχι γράφοντας ώρες ατελείωτες πάνω στο πληκτρολόγιο. Προσωπικά προτιμώ τα ανθρώπινα πράγματα. Για του λόγου του αληθές. Έχετε ποτέ σκεφτεί ότι το συγκεκριμένο forum και ειδικότερα η ενότητα των LADA θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ως μία ιδανική βάση δεδομένων (τρόπος του λέγειν) για θέματα που αφορούν το αγαπημένο μας όχημα?? Να μπαίνεις μέσα να κάνεις ένα search για κάτι που αφορά το NIVA και να παίρνεις απαντήσεις. Ε λοιπόν έχει εξελιχθεί σε ιδανική ενότητα για κτηνοτρόφους. Επίσης αν κάποιοι έχουν την πολυτέλεια να μπορούν να κάψουν τα ρημάδια τους οκ, εγώ πάντως δεν την έχω. Αυτό ήθελα να πω και τέλος.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΑΣ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΓΡΙΑ.
(Το προτείνω και για παρατσούκλι μου σε επόμενες συναντήσεις. Μου αρέσει)

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό tazmania » 08 Μαρ 2005, 16:42

blackchris έγραψε:Αγαπητέ φίλε δεν έχεις άδικο σε όσα γράφεις, κάπου το το παραχέσαμε και εγώ μάλλον είμαι ο πρωτεργάτης σε αυτό αλλά όχι ο μόνος
Κατ αρχάς να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα Niva και με τους ιδιοκτήτες τους.
Ο χαβαλές ξεκίνησε μεταξύ φίλων πριν αρκετό καιρό και επεκτάθηκε μέχρι σήμερα όπου μπήκαν στο παιχνίδι και άλλοι εκτός τις αρχικής παρέας και εκεί έγινε ο μύλος. Η μόνη ένσταση μου είναι το έντονο ύφος σου χωρίς προηγουμένως να έχεις αναφέρει ότι κάτι σε ενοχλεί. Μπορούμε πολύ απλά να διατηρήσουμε καθαρές τις ενότητες και όλοι θα είμαστε χαρούμενοι. To σε “βαρέθηκα όμως εσένα και τις κότες σου”, στα καλά καθούμενα δεν είναι και τόσο ευγενικό.


Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 08 Μαρ 2005, 16:42

xalk έγραψε:Υποθέτω ότι ο κάθε... "blackchris" που κάνει post με χαβαλέ, απλά του βγαίνει, και δεν το κάνει απλά και μόνο, για να κάνει post!
{προσωπική εμπειρία (και χωρίς καν να τον ξέρω τον άνθρωπο) με το που είδα την τελευταία του υπογραφή, απλά μου ήρθε να φτιάξω και εγώ κάτι για απάντηση και μάλιστα πολύ "χοντρό"}
οπότε εκ των πραγμάτων ο χαβαλές δεν μπορεί να περιοριστεί μόνο σε συγκεκριμένες ενότητες. (Εκτός και αν δεν έχουμε forum, αλλά «πρακτικά της βουλής» :twisted: )
Ή νομίζετε ότι αν δεν απαντούσαμε, θα συνέχιζε να κάνει post? Και για πόσο?
Επίσης καταλαβαίνω και αυτούς που μπαίνουν στο net μόνο και μόνο για να δουν ένα topic, και πέφτουν πάνω σε.... χρέπια και κοτέτσια... :shock:
Λίγη ... αυτοσυγκράτηση ποτέ δεν έβλαψε.
Αλλα νά,.... μερικές φορές ή θα το πείς ή θα σκάσεις!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Οπότε και λίγη κατανόηση ποτέ δεν θα βλάψει...


:wink: :wink: :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kotsidakias » 08 Μαρ 2005, 20:02

giagoulas έγραψε:Λοιπόν,

Αφού το σοβαρέψατε, ας καταθέσω και εγώ την φιλοσοφική και σοβαρή άποψη μου.

1. Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι μερικές φορές το πράγμα παραγίνετε !
2. Η επαναφορά στη τάξη το μόνο που απαιτεί είναι λίγο ευγένεια και τίποτε παραπάνω. Τουλάχιστον για αρχή και όταν θεωρούμε ότι όλοι είναι καλοπροαίρετοι μέχρι αποδείξεως τουναντίον.
3. Γνωστοποιούμε πάντα και επώνυμα το τι μας ενοχλεί. Αν μη τι άλλο θα μάθουμε με τι είδους ανθρώπων έχουμε να κάνουμε
4. Η επιείκεια και η κατανόηση είναι από τα βασικότερα χαρακτηριστικά του πολιτισμού.
5. Καλώς ή κακώς , δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια αίσθηση χιούμορ, μέτρου κλπ κλπ.6. Οι υπερβολές (είτε χαβαλέ είτε σοβαρότητας) οδηγεί σε ακρότητες
7. Το Forum αποτυπώνει το μωσαϊκό της κοινωνίας μας. Η απομάκρυνση από το forum (λόγω μη σοβαρότητας αυτού) ίσως να ισοδυναμεί στην πραγματική ζωή με εγκλεισμό στο Άγιο Όρος.
8. Τα τεχνικά θέματα είναι πεπερασμένα όπως και οι τεχνικές γνώσεις μας. Αν σταματήσουμε μόνο σε αυτά, τότε θα πέσει φοβερή νέκρα στο forum. Θα είναι forum σε φορμόλη.
9. Η σάτιρα είναι βασικό ελληνικό κοινωνικό φαινόμενο. Στοιχείο της η υπερβολή.
10. Εμείς διαμορφώνουμε τελικά την εικόνα και ποιότητα του forum. Αν φαλτσάρουμε μερικές φορές δε χάλασε και ο κόσμος, βλέπε (2).


επισης ειναι αλλο να τα λες απο κοντα και αλλο πισω απο την οθονη. Εχει να κανει πως το λες μπορει να πεις στο αλλο αντε γα.....! και να μην τον πειραξει και να τον πεις χαζο και να τα παρει. ειναι πως το λες.Ομως πισω απο την οθονη δεν ειναι παντα κατανοητο. Σε γενικες γραμμες η αλληθεια ειναι οτιι παραγινε τελευταια χωρις να βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω.
Ειμαι ατομο του πολυ χαβαλε αλλα φυσικα οπως και ολοι,οχι παντα.Τυχαινει να μπω να θελω να δω κατι,καποια πληροφορια συμαντικη και να κουραζομαι.Να περναω 5 σελιδες με πουλερικα για να πετυχω την απαντηση.
Γνωμη μου ο χαβαλες να παραμεινει γιατι την βρησκω,γελαω πολυ, αλλα κυριος στις ενοτητες που του αρμοζει. Αν στις πιο σοβαρες ενοτητες προκυψει ας σταματαει συντομα για να μην κουραζει και τους υπολοιπους.
Γιατι σαν Ελληνες το εχουμε να μην ξερουμε ποτε να βαλουμε τελεια.
Ολα τα λεω ταπεινα και χωρις να θελω να προσβαλω κανενα :roll: ,αλλωστε και εγω εχω πεσει στην παγιδα να ξεφευγω απο το θεμα.
Αντε γιατι οποτε ανοιγω το φορουμ αυτο μυριζει λες και ειμαι στα Μεγαρα!! :lol: :lol:
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :eyeslam: :vomit:
Άβαταρ μέλους
kotsidakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: 08 Δεκ 2004, 12:42
Τοποθεσία: Β.Προάστεια

Δημοσίευσηαπό tazmania » 08 Μαρ 2005, 20:48

firelord έγραψε:σας έλλειψα???

ειλικρινώς υποβάλω την ταπεινή μου συγγνώμη για την απουσία μου (η πολλή δουλειά τρώει το αφέντη)

ΑΛΛΑ!

το ΣΚ έκανα μια ωραία εκδρομούλα εδώ κοντά, εξερευνώντας τα υψίπεδα της Μαγνησίας περί Αερινού ως Αγχίαλο


και την Παρασκευή με έφαγαν τα συνεργεία, καθώς έκανα μια ωραία μετατροπούλα, βάζοντας Hella στη θέση των μανίσιων φώτων!!!

κατά τα άλλα ειρήνη υμίν σύντροφοι

κατανοώ πως η συνεχής αντιπαράθεση μπορεί να αποβεί εκνευριστική, ειδικώς όταν επεκτείνεται παντού και πάντα

βέβαια, από την άλλη, και το χαβαλέ μας επιβάλλεται να κάνουμε και την εως υστερίας πλάκα μας και τα βυταρόπαιδα να ξεμπροστιάζουμε.

Ίσως θα ήταν πρόσφορο να περιοριστεί ο - άμετρος - χαβελές, σε συγκεκριμένες ενότητες, κατά τα πρότυπα των κοκκορομαχιών


Θέλω πληροφορίες τώρα :D :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 08 Μαρ 2005, 20:53

Ρε μάγκες κι εγώ βαριέμαι μερικές φορές τον χαβαλέ και απλά δεν τον διαβάζω!! Έχει ρωτήσει κανείς κάτι και δεν πήρε την απάντηση που ήθελε, ειδικά σε αυτή την ενότητα; Για χαλαρώστε λίγο και χαρείτε την ζωή σας!!! Μου φαίνετε ότι τελικά, εάν δεν έχουμε κάτι να φαγωθούμε το δημιουργούμε μόνοι μας. Ά ρε Ελληνάρα αθάνατε, γι' αυτό σε γουστάρω, πάντα στην τσίτα!!!! Ποτέ χαλάρωση!
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 09 Μαρ 2005, 09:19

Dr.Format έγραψε:Αγαπητέ Nivαρχηγέ μας,

με το συμπάθειο αλλά πως γίνεται να κυλά ομαλά και ωραία το πράγμα και ταυτόχρονα να το παρακάνουμε και να ξεφεύγουμε :?:


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Κι εσύ τέκνον Βρούτε :?: :?:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 09 Μαρ 2005, 10:24

Metalaxe έγραψε:
Dr.Format έγραψε:Αγαπητέ Nivαρχηγέ μας,

με το συμπάθειο αλλά πως γίνεται να κυλά ομαλά και ωραία το πράγμα και ταυτόχρονα να το παρακάνουμε και να ξεφεύγουμε :?:


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Κι εσύ τέκνον Βρούτε :?: :?:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μα αφού το ξέρεις ότι σε :love4: :love3: :love7:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 09 Μαρ 2005, 10:39

Dr.Format έγραψε:Μα αφού το ξέρεις ότι σε :love4: :love3: :love7:

Τα αισθήματα είναι αμοιβαία γιατρέ μου :lover: :D :D :D :D :D :D
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό kotsidakias » 09 Μαρ 2005, 14:50

Metalaxe έγραψε:
Dr.Format έγραψε:Μα αφού το ξέρεις ότι σε :love4: :love3: :love7:

Τα αισθήματα είναι αμοιβαία γιατρέ μου :lover: :D :D :D :D :D :D


μηπως ειστε και της εκκλησιας τεκνα? :twisted: :twisted:
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :eyeslam: :vomit:
Άβαταρ μέλους
kotsidakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: 08 Δεκ 2004, 12:42
Τοποθεσία: Β.Προάστεια

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 09 Μαρ 2005, 15:55

kotsidakias έγραψε:
Metalaxe έγραψε:
Dr.Format έγραψε:Μα αφού το ξέρεις ότι σε :love4: :love3: :love7:

Τα αισθήματα είναι αμοιβαία γιατρέ μου :lover: :D :D :D :D :D :D


μηπως ειστε και της εκκλησιας τεκνα? :twisted: :twisted:


Μήπως ζητάς την ευλογία μας :?: :hump:

:haha2: :haha2: :haha2:

Πλάκα κάνουμε εεε ?
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kotsidakias » 09 Μαρ 2005, 16:08

Αν μου ζητας να με ευλογησεις για να σκυψω δεν εχει [-( , να τα ξεχασεις ''σκυψε ευλογημενη'' κ.λ.π. :pottytrain1: μακρυα. 8)
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :eyeslam: :vomit:
Άβαταρ μέλους
kotsidakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: 08 Δεκ 2004, 12:42
Τοποθεσία: Β.Προάστεια

Δημοσίευσηαπό michailbm » 09 Μαρ 2005, 20:24

tazmania έγραψε:Ρε μάγκες κι εγώ βαριέμαι μερικές φορές τον χαβαλέ και απλά δεν τον διαβάζω!! Έχει ρωτήσει κανείς κάτι και δεν πήρε την απάντηση που ήθελε, ειδικά σε αυτή την ενότητα; Για χαλαρώστε λίγο και χαρείτε την ζωή σας!!! Μου φαίνετε ότι τελικά, εάν δεν έχουμε κάτι να φαγωθούμε το δημιουργούμε μόνοι μας. Ά ρε Ελληνάρα αθάνατε, γι' αυτό σε γουστάρω, πάντα στην τσίτα!!!! Ποτέ χαλάρωση!


Πέστα Χρυσόστομε!!!! Η σωστότερη τοποθέτηση που διάβασα μέχρι τώρα στην ενότητα! :salute:
Αλώστε ακόμα και εδώ άρχισε η πλάκα όχι με κοτόπουλα αλλά με ευλογίες γιοσακηκου τύπου!
:wink: :lol: :wink: :D :wink: :D :wink: :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Μαρ 2005, 20:24

gtsit έγραψε:
blackchris έγραψε:Γιατί κάνεις σαν δυσκοίλια γριά αφού είπαμε (και ας το ζήτησες μόνο εσυ) ότι μπορούμε να περιορίσουμε τον χαβαλέ στις σχετικές ενότητες, δηλαδή τι είναι αυτό που δεν σε ικανοποιεί ?.


Παληκαράκι όταν η δυσκοίλια γριά έφτιαχνε την ενότητα "ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΑΘΕΤΟΥΣ" για αυτό τον λόγο την έφτιαχνε. Για να κάνουμε χαβαλέ. Είδα όμως ότι αντί να περιοριστεί ο χαβαλές στην συγκεκριμένη ενότητα εξαπλώθηκε παντού. Δεν έχω πρόβλημα με τον χαβαλέ. Έχω πρόβλημα όμως όταν πρέπει να διαβάσω 5 σελίδες με κότες και κοτέτσια προκειμένου να πάρω την απάντηση που θέλω. ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟ. Αν τώρα το παίζεις τρελλός αυτό είναι άλλο θέμα.

GEORGE


Αγαπητέ δυσκοίλιε :toilet: :toilet: :toilet: :toilet: :toilet: :toilet: στο ποστ μου επάνω σου είπα " μπορούμε να περιορίσουμε τον χαβαλέ στις σχετικές ενότητες" που το παίζω τρελός ? Τι άλλο να σου πω ?

Άντε να σε δούμε σε καμία εξόρμηση, θα κάνεις τρομερή παρέα με την γυναίκα μου (ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ).
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες