Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΗΧΑΝΗΣ

Δημοσίευσηαπό pkatsab » 30 Μαρ 2005, 22:14

Ψέματα... Έπαθε κάτι :oops: ...Μπήκε λίγο νερό στον ένα από τους πρόσθετους προβολείς στην μάσκα...Ναι, αυτό το ξέχασα, αλλά δεν τρέχει και τίποτα νομίζω. :lol:
Παναγιώτης.

Εικόνα_____ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ
Άβαταρ μέλους
pkatsab
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 04:03
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό xalk » 30 Μαρ 2005, 22:53

Φίλε gsit τί να πώ,
μετά από κάθε "εξόρμηση", το niva πλένετε σε σταθμό που πλένουν χωματουργικά μηχανήματα(και η μηχανή).
Τα μόνα προβλήματα που έχω είναι:
νερό μέσα στο αμάξι από κακή στεγανοποίηση.
μικρά ξεφλουδίσματα στα χτυπήματα.
Ακόμα και αν το έπαθες στο πλύσιμο, μάλλον θα το πάθαινες και χωρίς αυτό.
Άβαταρ μέλους
xalk
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2004, 02:43

Δημοσίευσηαπό gtsit » 30 Μαρ 2005, 23:04

Ποιό λάκκο ρε παιδιά? Απλά πλύθηκε με το πιεστικό για τα καλά. Χημικά δεν έριξαν. Μετά το πλύσιμο έριξε αέρα με πίεση. Μετά βάλαμε μπρος. ΠΑΤ ΠΑΤ ΠΑΤ και έσβηνε. Ψεκάσαμε με σπρέυ επαφών ότι φύσσα υπήρχε και τα μπουζοκαλώδια. ΠΑΤ ΠΑΤ ΠΑΤ και τελικά πήρε. Μου λέει άστην να δουλέψει λίγο. ΟΚ. Εκεί που δούλευε μετά από κανά 3λεπτο ΠΑΤ ΠΑΤ ΠΑΤ και έσβησε. Από τότε δεν ξαναπήρε. Ψάχναμε κανά 2ωρο να δούμε τι είναι. Τίποτα. Στο τέλος θυμήθηκε ότι εκεί κοντά έχει εξουσιοδοτημένο της LADA. Μας είπε τηλεφωνικά να τσεκάρουμε με δοκιμαστικό που έρχετε ρεύμα. Αφού το κάναμε μας έδωσε ένα μεταχειρισμένο πολλαπλασιαστή. Αυτό είναι κατά πάσα πιθανότητα μας είπε.
Πήραμε τον πολλαπλασιαστή πήγαμε στο βενζινάδικο, τον βάλαμε και πήρε με την πρώτη. Τελικά τον άλλαξα με καινούργιο λόγω εγγύησης. Είπατε τίποτα? Από την LADA μου είπαν να μην ρίχνουμε νερό με μεγάλη πίεση πάνω στον πολλαπλασιαστή. Αυτά. Ποιό λάκκο? Νομίζω πως ξεκάθαρα είναι τα πράγματα. Ατυχία θα έλεγα.

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό gtsit » 30 Μαρ 2005, 23:22

Και κάτι ακόμα. Μιλάμε για το μονού σημείου ή για το multipoint. Ειδικότερα το multipoint είναι τίγκα στις φύσσες και τους αισθητήρες. Οπότε και πιό ευαίσθητο στην υγρασία φαντάζομαι.

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό blackchris » 30 Μαρ 2005, 23:34

pkatsab έγραψε: Το ψέκασα και με ένα σιλικονουχο στεγανωτικό σπρέϊ της Wyrth κατάλληλο για αυτή τη δουλειά και η μηχανούλα λάμπει!!


Ψάχνω καιρό να βρώ τέτοιο σπρεϊ, θυμάσαι που το αγόρασες ?
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό pkatsab » 30 Μαρ 2005, 23:34

Ατυχία πράγματι...Δες το από τη θετική του πλευρα τουλάχιστο το θέμα: 'Οτι δεν αντέχει στο βρέξιμο δοκιμάστηκε σε συνθήκες απόλυτα ελεγχόμενες (όχι σε καμμιά ρεματιά...) και το ξεσκαρτάρησες...Τι να πώ...
Το δικό μου είναι το 25Υ.
Παναγιώτης.

Εικόνα_____ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ
Άβαταρ μέλους
pkatsab
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 04:03
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό pkatsab » 30 Μαρ 2005, 23:38

blackchris έγραψε:
pkatsab έγραψε: Το ψέκασα και με ένα σιλικονουχο στεγανωτικό σπρέϊ της Wyrth κατάλληλο για αυτή τη δουλειά και η μηχανούλα λάμπει!!


Ψάχνω καιρό να βρώ τέτοιο σπρεϊ, θυμάσαι που το αγόρασες ?


Επειδή δεν το αγόρασα εγώ αλλά ένας φίλος, δεν ξέρω αυτη τη στιγμή, αλλά θα σου πώ σύντομα, καθώς και τον τύπο του.
Παναγιώτης.

Εικόνα_____ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ
Άβαταρ μέλους
pkatsab
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 04:03
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό blackchris » 30 Μαρ 2005, 23:50

pkatsab έγραψε:
blackchris έγραψε:
pkatsab έγραψε: Το ψέκασα και με ένα σιλικονουχο στεγανωτικό σπρέϊ της Wyrth κατάλληλο για αυτή τη δουλειά και η μηχανούλα λάμπει!!


Ψάχνω καιρό να βρώ τέτοιο σπρεϊ, θυμάσαι που το αγόρασες ?


Επειδή δεν το αγόρασα εγώ αλλά ένας φίλος, δεν ξέρω αυτη τη στιγμή, αλλά θα σου πώ σύντομα, καθώς και τον τύπο του.


Ευχαριστώ. Όπου ζητάω τέτοιο σπρέι με κοιτούν λες και ήρθα απο τον Άρη.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 31 Μαρ 2005, 07:50

blackchris έγραψε:Ευχαριστώ. Όπου ζητάω τέτοιο σπρέι με κοιτούν λες και ήρθα απο τον Άρη.

Ωχχχχχχ, ρε συ δεν ήρθες από τον Άρη :?: :?: :?: :?:
Κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς όσο ζει
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό vagelis » 31 Μαρ 2005, 09:31

blackchris έγραψε:
pkatsab έγραψε:
blackchris έγραψε:
pkatsab έγραψε: Το ψέκασα και με ένα σιλικονουχο στεγανωτικό σπρέϊ της Wyrth κατάλληλο για αυτή τη δουλειά και η μηχανούλα λάμπει!!


Ψάχνω καιρό να βρώ τέτοιο σπρεϊ, θυμάσαι που το αγόρασες ?


Επειδή δεν το αγόρασα εγώ αλλά ένας φίλος, δεν ξέρω αυτη τη στιγμή, αλλά θα σου πώ σύντομα, καθώς και τον τύπο του.


Ευχαριστώ. Όπου ζητάω τέτοιο σπρέι με κοιτούν λες και ήρθα απο τον Άρη.


Με τετοια φατσα τι περιμενεις να νομιζουν οτι εισαι γηινος;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό firelord » 31 Μαρ 2005, 13:29

ΜΟΥΟΥΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΡΧΑΡ!!!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 31 Μαρ 2005, 14:57

Το σπρευ μαλλον θα το βρεις σε πρατηρια βενζινη κυριως shell (δεν ειναι διαφημιση) μαλιστα κοιτα να γραφουν select απ εξω τα οποια απο οτι ξερω συνεργαζονται με την εν λογω εταιρεια η σε κανενα καταστημα με λιπαντικα αυτοι εχουν τα παντα. :wink:
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό kotsidakias » 31 Μαρ 2005, 17:40

Με τετοια φατσα τι περιμενεις να νομιζουν οτι εισαι γηινος;


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: [/quote]
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :eyeslam: :vomit:
Άβαταρ μέλους
kotsidakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: 08 Δεκ 2004, 12:42
Τοποθεσία: Β.Προάστεια

Δημοσίευσηαπό kotsidakias » 31 Μαρ 2005, 17:47

εγω επιμενω οτι για να καει πολλαπλασιαστης πρεπει να εχει ελλατωμα.δηλαδη να εχει ραγισει το πλαστικο και να εχει μπει νερο εσωτερικα με αποτελεσμα να μην μπορει να βγει,παρολα αυτα στην ουσια δεν εχει καει.το οτι η αντιπροσωπεια στον αλλαξε τί θα εκανε για να δουλεψει θα στον ανοιγε να τον καθαρισει! αυτο ξερει να κανει να αλλαζει τα ανταλακτικα φταινε δε φταινε.
Γιωργο ηλεκτρονικος εισαι και εσυ,ξερεις οτι δεν γινεται να καει ενα σκετο πηνιο απο βραχυκυκλωμα νερου.
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :eyeslam: :vomit:
Άβαταρ μέλους
kotsidakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: 08 Δεκ 2004, 12:42
Τοποθεσία: Β.Προάστεια

Δημοσίευσηαπό michailbm » 31 Μαρ 2005, 17:57

kotsidakias έγραψε:εγω επιμενω οτι για να καει πολλαπλασιαστης πρεπει να εχει ελλατωμα.δηλαδη να εχει ραγισει το πλαστικο και να εχει μπει νερο εσωτερικα με αποτελεσμα να μην μπορει να βγει,παρολα αυτα στην ουσια δεν εχει καει.το οτι η αντιπροσωπεια στον αλλαξε τί θα εκανε για να δουλεψει θα στον ανοιγε να τον καθαρισει! αυτο ξερει να κανει να αλλαζει τα ανταλακτικα φταινε δε φταινε.
Γιωργο ηλεκτρονικος εισαι και εσυ,ξερεις οτι δεν γινεται να καει ενα σκετο πηνιο απο βραχυκυκλωμα νερου.

Έτσι είναι ,δεν είναι δυνατών να "καεί" από υγρασία το πολύ πολύ να είχε απώλειες για λίγο μέχρι να στεγνώσει , ... , δεν είναι δυνατών, όχι δεν είναι._ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες