Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Service στην αντιπροσωπεια.

Δημοσίευσηαπό tazmania » 04 Απρ 2005, 21:39

gtsit έγραψε:
michailbm έγραψε:Ακόμα με τις αντιπροσωπίες ασχολείστε ρε σεις δεν μάθατε τίποτα τόσα χρόνια ?
Διαφημιστικό πρόγραμμα σας παίζουν ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!
:crazy: :crazy: :crazy: :crazy:


Μετά από επίσκεψη στην αντιπροσωπεία σήμερα για βλάβη στα ηλεκτρικά και ειδικότερα στο καντράν έμεινα και εγώ κατευχαριστημένος. Είδα ακριβώς τι δουλειά γίνεται. Κατέβηκα και μια βολτίτσα από τα υπόγεια και έπαθα πλάκα. Ποιοτικότερα ανταλλακτικά, βλετιώσεις ουσίας και τα σχετικά. Και η εξυπηρέτηση που είχα από τα παιδιά άψογη.
ΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ. ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ? ΠΟΝΤΑΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΟΥΝ ΣΤΗΝ TV ΤΕΤΡΑΚΟΥΝΕΣ ΝΑ ΠΗΔΑΝΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΓΚΡΕΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ. Γίνεται πολύ καλή δουλειά από ότι κατάλαβα και μας περιμένουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΠΛΞΗΞΕΙΣ...... ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ.
Δεν λέω άλλα, θα χαλάσει η έκπληξη.............
ΈΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ....

GEORGE


Έτσι ακριβώς είναι. Η καλύτερη διαφήμιση είναι οι ευχαριστημένοι πελάτες και η lada φαίνεται να το καταλαβαίνει σιγά σιγά :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό niva13 » 04 Απρ 2005, 23:19

αυτο μου το ειπε ο μαστορας (αρχοντης) κατω στην lada tην ιδεα την ειπε αρχικα ο ηλεκτρολογος και συμφωνησε μονο που θελει ρυθμιζμα ο brain oso geia to filtro θα βαλω βαρελακι που ειναι και στεγανο .αν μου τιδωσει θα βαλω και snorkel geia πιο κρυο αερα λογο το louft(exo to 25y)και εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισο με σιγαστιρα γεια το θορυβο .αμα το κανω (οταν θα εχω λεφτα)θα ειναι μονο γεια δυναμη και οχι γεια τελικες .

tazmania: φίλε Niva 13 μεταφερθήκαμε εδώ, για να είμαστε εντός θέματος
http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-1965.html
Άβαταρ μέλους
niva13
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 12:40
Τοποθεσία: zografou attiki

Δημοσίευσηαπό xristost » 21 Απρ 2005, 22:31

Λοιπον συτροφοι ματα απο μια επησοδιακη εβδομαδα στη δουλια μου, ειρθε η ωρα να παω μια βολτα με την οικογενεια! Αυτο εγεινε την προηγουμενη εβδομαδα. Και ενω ο μπολσεβηκος μου ηταν μια χαρα!! οχ!!! :cry: :cry: :cry: Μουλαρωσε οπως λενε και δεν επερνε εμπρος με τηποτα.Βρε τι ρευμα εφερνε στα μπουζι τι βενζηνα εστελνε η τρομπα αυτο εκει :x :x :x Εφτασα να αλαξω και το ματι του στοφαλου(Να ειναι καλα ο φιλος Γιωργος Ματζαρης με την εκθεση - ανταλακτηκα) που με βοηθησε.Πηρα ομως το φιλακα αγγελο τον Κ.ΦΩΤΗ στην lada hellas οπου μου ελησε το προβλημα μεσα σε δυο λεπτα. :shock: :shock: :shock: Μου εστηλε τον καλητερο του μαστορα σχεδον σπιτι μου :shock: :shock: :shock: :shock: τον κ.Μιχαλη!! ((Τα niva τα πεζει στα δαχτιλα )) Ενα θα σας πω.Δεν προλαβα να ποιω τον καφε μου και ηταν ετοιμος ο μπολσεβηκος μου. Και παλι ενα μεγαλλλοοοο ευχαρηστω στο Φωτη και ενα μεγαλω ακομα στον Μαστωρα κ.Μιχαλη!!! ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ!!!!!!! :twisted: :D :D :D :D
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 22 Απρ 2005, 20:26

xristost έγραψε:Λοιπον συτροφοι ματα απο μια επησοδιακη εβδομαδα στη δουλια μου, ειρθε η ωρα να παω μια βολτα με την οικογενεια! Αυτο εγεινε την προηγουμενη εβδομαδα. Και ενω ο μπολσεβηκος μου ηταν μια χαρα!! οχ!!! :cry: :cry: :cry: Μουλαρωσε οπως λενε και δεν επερνε εμπρος με τηποτα.Βρε τι ρευμα εφερνε στα μπουζι τι βενζηνα εστελνε η τρομπα αυτο εκει :x :x :x Εφτασα να αλαξω και το ματι του στοφαλου(Να ειναι καλα ο φιλος Γιωργος Ματζαρης με την εκθεση - ανταλακτηκα) που με βοηθησε.Πηρα ομως το φιλακα αγγελο τον Κ.ΦΩΤΗ στην lada hellas οπου μου ελησε το προβλημα μεσα σε δυο λεπτα. :shock: :shock: :shock: Μου εστηλε τον καλητερο του μαστορα σχεδον σπιτι μου :shock: :shock: :shock: :shock: τον κ.Μιχαλη!! ((Τα niva τα πεζει στα δαχτιλα )) Ενα θα σας πω.Δεν προλαβα να ποιω τον καφε μου και ηταν ετοιμος ο μπολσεβηκος μου. Και παλι ενα μεγαλλλοοοο ευχαρηστω στο Φωτη και ενα μεγαλω ακομα στον Μαστωρα κ.Μιχαλη!!! ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ!!!!!!! :twisted: :D :D :D :D


Για όσους δεν ξέρουν, να πούμε ότι ο Φώτης είναι αρχιμηχανικός της Lada :wink:

Τι είχε τελικά, δεν μας είπες :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xristost » 22 Απρ 2005, 21:01

Το ποιο απλο που θα μπορουσε να εχει.Ειχε βουλωσει το μπεκ της βενζηνης :shock: :shock: :shock: Και φυσηκα δεν πηγε το μιαλο μου εκει!!
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Mountaineer » 22 Απρ 2005, 22:52

πάντως σύντροφοι, κι εδω στο Ηράκλειο τα παιδιά ("αρχιμηχανικοί") της αντιπροσωπίας είναι τζιμάνια, φιλικότατοι, με κατανόηση στον ιδιοκτήτη και το ταλαιπωρημένο του ΗΝΒΑ, και φυσικά παίζουν τα πάντα στα δάχτυλά τους.
Στα δύο χρόνια που έχω το αυτοκίνητο, αν και δεν χρειάστηκε (ευτυχώς) να έρθουν στο σπιτι για επιτόπια επισκευή, ποτέ δεν με έχουν απογοητεύσει. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την ποιότητα των εργασιών και τη συνέπεια στη παράδοση του αυτοκινήτου, αλλά και απο την προσοχή που δίνουν, ακούγοντας το πρόβλημα του πελάτη.
Να'ναι καλα τα παιδιά (Σταυρος και Μιλτιάδης και όλοι οι υπόλοιπη εκει) που είναι πάντα δίπλα μας!
Άβαταρ μέλους
Mountaineer
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 18 Φεβ 2005, 22:25
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 25 Απρ 2005, 16:37

Συντροφοι βρεθηκα και εγω με την σειρα μου στην αντιπροσωπεια στην Καβαλας για μερικα μαζεματακια και να δω γιατι δεν εφτανε ρευμα για το cb αλλα και για να βρεθει λυση για το χτυπημα που εκαναν το λεβιεδακι των κοντων και του μπλοκε.Ε δεν εχω λογια για αλλη μια φορα .Αψογη εξυπηρετηση απο ολα τα παιδια να πω ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!! στον Φωτη στον Λευτερη (φοβερος μηχανικος)αλλα και στην απιστευτη ομαδα των ηλεκτρολογων οτι και να πω ειναι λιγο ολα ειναι πλεον μια χαρα και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και χρωσταω κερασμα παλικαρια να ειστε ολοι καλα. :D
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xalk » 26 Απρ 2005, 04:14

Service στην αντιπροσωπία? δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα...
θα σας πω μετά το Πάσχα που θα τους κάνω μια επίσκεψη :roll:
Έχω μία μεγάλη λίστα από μικρά και μεγαλύτερα προβληματάκια για επίλυση :shock:
Άβαταρ μέλους
xalk
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2004, 02:43

Δημοσίευσηαπό firelord » 26 Απρ 2005, 10:15

πάντως η αντιπροσωπεία στο Βόλο είναι επιεικώς για κλάματα...από όλες τις απόψεις και δεν φταίνε οι μηχανικοί.
Ευτυχώς που υπάρχουν έμπειροι νιβοσυνεργειομπαρμπάδες τοπικά και στον Αλμυρό, αλλιώς...
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό michailbm » 26 Απρ 2005, 11:03

Φιλική συμβουλή:
Άστε τις αντιπροσωπίες γενικώς!
Υ.Σ. Σε κάθε κανόνα υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά είναι ελάχιστες!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 26 Απρ 2005, 16:08

Φιλε Μιχαλη αν ειχαν ολες οι αντιπροσωπειες εναν Φωτη και την ομαδα του αλλα πανω απο ολα εναν προεδρο σαν της LADA HELLAS γιατι μην ξεχναμε και οτι τα παντα αρχιζουν και τελειωνουν στην κορυφη τοτε ειμαι σιγουρος πως ολοι οι κατοχοι οχηματων στην χωρα μας θα ηταν ευχαριστημενοι και δεν θα υπηρχε κανενα παραπονο απο κανενα .Αν ομως καποιοι και ευτυχως δεν ειναι ολοι κοιτανε την αρπαχτη και την ρεμουλα αφηνοντας τον πελατη δυσαρεστημενο και βλεποντας τον σαν μια μηχανη που γενναει χρημα τοτε φτανουμε εδω που εχουμε φτασει.Και μην με κατηγορησει κανεις οτι ειμαι κολημενος διοτι αν ειναι κολημα να πηγαινεις σε καποιο συνεργειο και να συναντας φιλους που θα σε βοηθησουν και θα σε ενημερωσουν πληρως για καποια πραγματα οτι και αν ειναι αυτα ειτε μικρα ειτε μεγαλα προβληματα που θα εχεις με το αυτοκινητο ε τοτε πειτε με κολημενο δεν εχω προβλημα κανενα Το μονο κακο ειναι οτι αρχιζουμε να γινομαστε πολλοι οι κολημενοι κατοχοι NIVA εχω δικιο συντροφοι?
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xristost » 26 Απρ 2005, 21:24

Παντα ειμασταν πολλοι συτροφε!!Αλλα δε φενομασταν. Τωρα ομως θα γινουμαι ακομα ποιο πολλοι.Τωρα οσο αφορα το *αστε τις αντιπροσωπειες* Αλο ειναι μια αντ. σαν την απροσωπη ποληεθνηκη (ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ-ΒΙΑΜΑΞ-Κ.Λ.Π.)που εχουν δεκα μαρκες αυτοκινητων να καληψουν και αλλο να νιοθεις οτι μπενεις σε ενα οικογενιακο περιβαλον που ολλοι σε φωναζουν με το μικρο σου και σε χαιρεταναι εγκαρδια σφιγγοτας σου το χερι!! :wink: :wink:
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό michailbm » 26 Απρ 2005, 21:40

Ρε παιδιά δεν είναι το μοναδικό αυτοκίνητο που έχω - είχα αυτό και δεν έχω πάει ποτέ μου στην αντιπροσωπεία του ούτε για να το αγοράσω!
Δεν έχω κάτι με την συγκεκριμένη αντιπροσωπία και γι' αυτό τα γραφω αυτα, απλά τα ίδια ανταλλακτικά από τον ίδιο κατασκευαστή τα βρίσκεις στην μίση τιμή απλά δεν γράφουν την φίρμα της εκάστοτε μάρκας, τα εργατικά είναι τα μισά αν το ψάξεις και μαστόρους σωστούς με γνώσεις και μεράκι βρίσκεις επίσης και δεν σε βλέπουν σαν πρόβατο προς άρμεγμα!!!!
Εδώ και χρόνια δεν πάω σε αντιπροσωπίες εκ πεποιθήσεως!
Υ.Σ. Προσωπική μου άποψη και την εκφράζω απλά συμβουλευτικά …. Δεν προσπαθώ να την επιβάλω σε κανένα.
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό xristost » 26 Απρ 2005, 22:00

Απλα ειναι οι καταληλοι ανθρωποι στις καταληλες θεσεις!!! Εχουν μερακι ρε παιδι μου πως να το κανουμαι? Π.Χ. Το αλλο μου αυτοκινητο ειναι ενα επαγγελματικο wv transporter t4 .Οποτε προσπαθησα να κανω ενα σερβις στην αντ. (carenda-pazaropoulo)μονο που δεν μου ζητησαν τι νουμερο βρακι φοραω.Και να ξερεις δεν εχεις παρει το αυτοκινητο απο εμας? και αλλα πολλα!!Ασε που μου θελουναι κανενα δυο μερες μεσα το αυτοκ. να το δουμαι τι εχει και αν εχει ξανακανει σερβις σε μας? Το αποτελεζμα το παω σε καποιο εξουσιοδοτημενο εξω!! Και ολα μια χαρα. :wink:
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 27 Απρ 2005, 01:00

michailbm έγραψε:Ρε παιδιά δεν είναι το μοναδικό αυτοκίνητο που έχω - είχα αυτό και δεν έχω πάει ποτέ μου στην αντιπροσωπεία του ούτε για να το αγοράσω!
Δεν έχω κάτι με την συγκεκριμένη αντιπροσωπία και γι' αυτό τα γραφω αυτα, απλά τα ίδια ανταλλακτικά από τον ίδιο κατασκευαστή τα βρίσκεις στην μίση τιμή απλά δεν γράφουν την φίρμα της εκάστοτε μάρκας, τα εργατικά είναι τα μισά αν το ψάξεις και μαστόρους σωστούς με γνώσεις και μεράκι βρίσκεις επίσης και δεν σε βλέπουν σαν πρόβατο προς άρμεγμα!!!!
Εδώ και χρόνια δεν πάω σε αντιπροσωπίες εκ πεποιθήσεως!
Υ.Σ. Προσωπική μου άποψη και την εκφράζω απλά συμβουλευτικά …. Δεν προσπαθώ να την επιβάλω σε κανένα.


Δεν ξέρεις τι χάνεις :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες