Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορά μεταχειρισμένου Niva- Τι λέτε?

Αγορά μεταχειρισμένου Niva- Τι λέτε?

Δημοσίευσηαπό microbe » 27 Μάιος 2005, 08:35

Λοιπόν γειά σας μελλοντικοί σύντροφοι!!! Μετά από κάποιες αμφιταλαντεύσεις προς σχιστομάτικα προιόντα, τελικά κατέληξα στην αγορά μεταχειρισμένου Niva (Ιβαν) . Αλλά έχω κάποιες απορίες. Έχω βρει ένα μοντέλλο 2001 με 55000 χλμ. άσπρο φυσικά, με A/C μόνο, 1700 mpi. Δεν το έχω δει ακόμα για να ξέρω κατάσταση, με 6000 ευρώπουλα. Πως σας ακούγεται?? Βέβαια θα το πάω στον γιατρό να το δει πριν το πάρω έχω βρει τα στοιχεία του από άλλα ποστ. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω το 1700 mpi από πότε άρχισε να βγαίνει?γιατί στην αντιπροσωπεία που πηγα στην Συγγρού ο "φίλος" μου είπε ότι κυκλοφορεί γύρω στο εξάμηνο :shock: :shock: . Επίσης το Niva που ποναέι γενικώς , τι ευαίσθητα σημεία έχει? τι θα πρέπει να κοιτάξω? Με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχει Υ/Τ ούτε και γαλλικό ατέρμονα που υποθέτω θα έχει ελαφρύτερη αίσθηση. Πόσο κοστίζει η τοποθέτηση γαλλικού ατέρμονα αν ξέρετε? Ανυπομονώ να το πάρω και να βρεθούμε σε καμιά εξόρμηση να τα πούμε και από κοντά για να μου δωσετε τα φώτα σας γιατί θα είναι το πρωτο μου τετρακίνητο και είμαι εντελώς "τρυφερό πόδι" στο off road. Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας τα έπρηξα....
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς

Αγορά μεταχειρισμένου Niva- Τι λέτε?

Δημοσίευσηαπό teroulas » 27 Μάιος 2005, 08:41

Μπες και διάβασε στην ενότητα niva :wink:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xristost » 27 Μάιος 2005, 16:31

Συτροφε! Σε λιγο! Δεστο και αν δεν εχει καποιο χτηπημα ας το δει και ενας μηχανηκος.Θα δεις πρωτα τι πραγματακια θελει ποιο αμεσα.Και σιγα σιγα θα το μαζεψεις.Ο γαλλικος εναι ποιο ελαφρης.Θα βρεις στην αντιπρωσοποια καινουριο και μεταχ.Περησοτερα θα πουμαι οταν βρεθουμαι απο κοντα. Υ.Σ. Νιβα και ξερο ψωμι! :wink:
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Re: Αγορά μεταχειρισμένου Niva- Τι λέτε?

Δημοσίευσηαπό blackchris » 27 Μάιος 2005, 18:54

microbe έγραψε:. Επίσης το Niva που ποναέι γενικώς , τι ευαίσθητα σημεία έχει? τι θα πρέπει να κοιτάξω? έπρηξα


Σύντροφε καλώς ήρθες. Τώρα βέβαια η κάνεις πλάκα η πλάκα κάνεις. Που πονάει το Niva ?? 4 σελίδες δημοσιεύσεων με 48 θέματα η καθεμία και ρωτάς που πονάει το Niva ??
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό microbe » 28 Μάιος 2005, 12:24

Λοιπόν το οδήγησα το αυτοκίνητο και μου φάνηκε μια χαρά!!Ο θόρυβος μέχρι τα 70 περίπου που πήγα και σε κάτι γκαζιές με πρώτη δεν ήταν υπερβολικός!!!Το τιμόνι του επίσης έχει ήδη γαλλικό ατέρμονα και μου φάνηκε σχετικά ελαφρύ :) :) Τι φοβερή ροπή έχει από χαμηλά ρε παιδιά???Δεν το περίμενα.... Εκκρεμεί η επίσκεψη στο γιατρό.!!!
Φίλε blackchriss το διευκρίνησα στο πρωτο μου ποστ ότι είμαι άσχετος με τον χώρο , γι αυτό ρωτάω για να μαθαίνω. Εξάλλου όλα μα όλα χαλάνε τελικά :D :D
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό niva13 » 28 Μάιος 2005, 23:00

ΣΥΝΤΡΟΦΕ Η ΜΠΑΝΙΕΡΑ ΤΟ BLACHRIS ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ HIGHLANDER OTAN XALAEI ΚΑΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ .ΚΑΛΟΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ
Άβαταρ μέλους
niva13
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 12:40
Τοποθεσία: zografou attiki

Δημοσίευσηαπό teroulas » 30 Μάιος 2005, 08:30

Οι μπανιέρες δεν χαλάνε !
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό firelord » 30 Μάιος 2005, 09:24

απλά μαζεύουν κατάλοιπα και χρειάζονται Κλινέξ που και πού!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό microbe » 30 Μάιος 2005, 12:05

Για την τιμή και τα χαρακτηριστικά που σας είπα τι λέτε ρε παιδιά? τα 55000 χλμ. για μοντέλλο 2001 δεν είναι ψιλοπολλά??
Το μικρόβιο........του χώματος???? !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 30 Μάιος 2005, 12:16

microbe έγραψε:Για την τιμή και τα χαρακτηριστικά που σας είπα τι λέτε ρε παιδιά? τα 55000 χλμ. για μοντέλλο 2001 δεν είναι ψιλοπολλά??

Σύντροφε, όχι, τα 55000 χλμ δεν είναι πολλά (εγώ κάνω 22000-23000 το χρόνο) και υπάρχει και το ρητό που λέει οτι όσα περισσότερα χιλιόμετρα έχει κάνει τόσο το καλύτερο (σε λογικά πλαίσια πάντα), γιατί έχει χρόνο να βγάλει τα όποια προβλήματα (και να τα φτιάξει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης) :D :D
Επίσης ο κινητήρας του Niva βγάζει πολλά χιλιόμετρα, οπότε μην το σκέφτεσαι.
Ο γαλλικός ατέρμονας (αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του) κοστίζει περί τα 300 € (χωρίς τοποθέτηση) και καλό θα είναι να βάλεις και Ζ με ρουλεμάν. Επίσης τα χρήματα που ζητάει (6000 €) είναι πολύ καλά :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό microbe » 01 Ιουν 2005, 15:48

Λοιπόν σύντροφοι.............
έχω να σας ανακοινώσω το εξής.................
ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ :D :D :D :D το έλεγξε και ο γιατρος και μου
είπε ότι είναι καλό!!!!! Ακουγόταν λίγο το ρουλεμάν του ΔΕ τροχού αλλά μου είπε ότι δεν επείγει. Αναβόσβησε και το check engine για τον αισθητήρα της θέσης της πεταλούδας του γκαζιού αλλά ο γιατρός είπε ότι αν σβήσει ξέχασε το......έσβησε και το ξέχασα!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D (κάτι έμαθα τελικά παρακολουθώντας το φόρουμ εδώ..........) Το μόνο που με απασχολεί έιναι κάτι γρατζουνιές που έχει και ψιλοσκασίματα στο χρώμα όπου φαίνεται σκουριά από μέσα...Τι να κάνω για αυτά?? (Μία λύση που σκέφτηκα είναι να το έχω συνεχώς λασπωμένο για να μην φαίνονται... :twisted: :twisted: ) Ποτε θα πάμε καμιά βόλτα να σας γνωρίσω και να με φωτίσετε ρε συντρόφια????Να δείτε και τον Μπόρις!!!!
Το μικρόβιο........του χώματος???? !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό xristost » 01 Ιουν 2005, 21:17

Παρασκευη 18.00 η ωρα στην λαντα ελλας λ. Καβαλας εκει να ερθεις συτροφε να ποιουμαι καφεδακι
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 02 Ιουν 2005, 07:26

microbe έγραψε:Λοιπόν σύντροφοι.............
έχω να σας ανακοινώσω το εξής.................
ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ :D :D :D :D το έλεγξε και ο γιατρος και μου
είπε ότι είναι καλό!!!!! Ακουγόταν λίγο το ρουλεμάν του ΔΕ τροχού αλλά μου είπε ότι δεν επείγει. Αναβόσβησε και το check engine για τον αισθητήρα της θέσης της πεταλούδας του γκαζιού αλλά ο γιατρός είπε ότι αν σβήσει ξέχασε το......έσβησε και το ξέχασα!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D (κάτι έμαθα τελικά παρακολουθώντας το φόρουμ εδώ..........) Το μόνο που με απασχολεί έιναι κάτι γρατζουνιές που έχει και ψιλοσκασίματα στο χρώμα όπου φαίνεται σκουριά από μέσα...Τι να κάνω για αυτά?? (Μία λύση που σκέφτηκα είναι να το έχω συνεχώς λασπωμένο για να μην φαίνονται... :twisted: :twisted: ) Ποτε θα πάμε καμιά βόλτα να σας γνωρίσω και να με φωτίσετε ρε συντρόφια????Να δείτε και τον Μπόρις!!!!

Καλοτάξιδο σύντροφε και καλές λάσπες, θα τα πούμε σύντομα :wink: :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό teroulas » 02 Ιουν 2005, 07:39

Καλές offroad διαδρομές
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες