Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νiva turbo

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 16 Ιουν 2005, 10:44

gtsit έγραψε:Συμφωνώ και επαυξάνω. Απλά τονίζω πως θα ήταν καλύτερα μαζί με την προτασή μας για συγκεκριμένο συνεργείο να αναλύουμε λίγο και το πρόβλημα. Η γνώση είναι δύναμη. Εφόσον την μοιραζόμαστε μόνο θετικά μπορεί να έχει αυτό.

Έχεις απόλυτο δίκιο, απλά όταν δε γνωρίζω τη λύση ή δεν έχω να προτείνω κάτι συγκεκριμένο "κατευθύνω" προς τον Γιατρό, όταν έχω ιδία άποψη ή/και πρόταση την καταθέτω.
Φυσικά το forum είναι πολύ καλό πεδίο να μοιραζόμαστε τις όποιες γνώσεις/προτάσεις/απόψεις/λύσεις σε κάθετι που μας απασχολεί σχετικά με το αγαπημένο μας όχημα και αυτή είναι η ομορφιά του.
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό gtsit » 16 Ιουν 2005, 12:24

Metalaxe έγραψε:
gtsit έγραψε:Συμφωνώ και επαυξάνω. Απλά τονίζω πως θα ήταν καλύτερα μαζί με την προτασή μας για συγκεκριμένο συνεργείο να αναλύουμε λίγο και το πρόβλημα. Η γνώση είναι δύναμη. Εφόσον την μοιραζόμαστε μόνο θετικά μπορεί να έχει αυτό.

Έχεις απόλυτο δίκιο, απλά όταν δε γνωρίζω τη λύση ή δεν έχω να προτείνω κάτι συγκεκριμένο "κατευθύνω" προς τον Γιατρό, όταν έχω ιδία άποψη ή/και πρόταση την καταθέτω.
Φυσικά το forum είναι πολύ καλό πεδίο να μοιραζόμαστε τις όποιες γνώσεις/προτάσεις/απόψεις/λύσεις σε κάθετι που μας απασχολεί σχετικά με το αγαπημένο μας όχημα και αυτή είναι η ομορφιά του.


Και πολύ καλά κάνεις.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Re: Νiva turbo

Δημοσίευσηαπό firelord » 16 Ιουν 2005, 18:47

savourdaman έγραψε:Οχι συντροφοι δεν του εβαλα τουρμπινα για να πιασω 200 αλογα απλα αλλαξα δισκο πλατω στην αντιπροσωπεια οπου οι φιλοι μας για αλλη μια φορα ηταν εξυπηρετικοτατοι και τους ευχαριστω πολυ.Το ολο turbo ομως που εγραψα κολαει στο γεγονος του οτι ενω το κιβωτιο βελτιωθηκε ταμαλα ακουγεται ενα σφυριγμα σαν τουρμπινα απο την μεταδοση και δεν ξερω τι ειναι.Ο φιλος και συντρροφος Χρηστος μου ειπε οτι μαλλον προερχεται απο το ρουλεμαν και μπορει να στρωσει με τον καιρο δεν με ενοχλει ουτως η αλλως αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι μην και μεινω πουθενα σε κανενα βουνο και ψαχνομαι μετα.Συντροφοι να ανησυχω η οχι?
Περα απο αυτο θελω να ευχαριστησω και τον Χρηστο ο οποιος αφιερωσε και αρκετο χρονο την Κυριακη για να βαλουμε την πλαφονιερα στον Γιουρι ο οποιος τωρα εχει περισσοτερο φως.Αν τον δειτε παντως (τον Χρηστο)ρωτηστε τον για την στραντζα του ειναι απιστευτη και σχετικα φθηνη αλλα κανει θαυματα πιστευω.



δοκίμασε Motor Coat, αντιτριβικό με θαυματουργές ιδιότητες
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό tazmania » 17 Ιουν 2005, 21:02

gtsit έγραψε:
Metalaxe έγραψε:Σύντροφοι, το γεγονός οτι τελευταία η αντιπροσωπεία κάνει καλή δουλειά μόνο θετικό μπορεί να είναι για όλους μας (ειδικά αυτούς που τους καλύπτει η εγγύηση) και μπράβο τους.
Από κει και πέρα, υπάρχουν μερικές σταθερές αξίες όπως ο "Γιατρός" που έχουν μεγάλη και ανεκτίμητη προσφορά στο χώρο και καλό είναι να λέγονται/προτείνονται/αναγνωρίζονται, ειδικά σε καινούργιους φίλους που πιθανόν να μη γνωρίζουν.
Όσον αφορά το θέμα της διαφήμισης, είναι απόλυτα θεμιτό και δε βλέπω κάτι το μεμπτό πάνω σ' αυτό (ήθελα να' ξερα ποιός με κάρφωσε για τις μετοχές που έχω στο Λεωνίδα :evil: :evil: )....
Μακάρι η αντιπροσωπεία να συνεχίσει την καλή δουλειά και να πραγματοποιήσουν τις υποσχέσεις που μας έδωσαν στην πρώτη συνάντηση... :wink:


Συμφωνώ και επαυξάνω. Απλά τονίζω πως θα ήταν καλύτερα μαζί με την προτασή μας για συγκεκριμένο συνεργείο να αναλύουμε λίγο και το πρόβλημα. Η γνώση είναι δύναμη. Εφόσον την μοιραζόμαστε μόνο θετικά μπορεί να έχει αυτό.


Βρε Γιώργο, αφού το είπαμε ... όπου μπορεί ο καθένας βοηθάει.Δεν είναι γεγονός αυτό;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό gtsit » 21 Ιουν 2005, 13:05

tazmania έγραψε:Βρε Γιώργο, αφού το είπαμε ... όπου μπορεί ο καθένας βοηθάει.Δεν είναι γεγονός αυτό;


Γεγονός είναι ήδη, εννοείται. Αλλά να το παλέψουμε και άλλο σύντροφοι. Έχω διαβάσει πολύ τον τελευταίο καιρό και όποιος έχει όρεξη για διάβασμα ας μου απευθυνθεί με πμ. Άμα βελτιώσουμε κάποιες ατέλειες των Ρώσσων τότε έχουμε το ιδανικό τετρακίνητο για το επίπεδο της τσέπης μας με τις ικανότητες και τις αντοχές του NIVA.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες