Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αλλαγή Immobilizer

Αλλαγή Immobilizer

Δημοσίευσηαπό deyteros » 31 Αύγ 2005, 19:37

Απ' ότι ξέρω ο μαμίσιος immobilizer στο Νιβα είναι πρώτης γενιάς. Λίγο απαρχαιωμένος δηλαδή... Μπορεί να αλλαχτεί με κάποιον νεότερο και πόσο πάει το κόστος; Το κεντρικό service στην Αθήνα κάνει την αλλαγή;

Νίκος ο Deyteros :P
Άβαταρ μέλους
deyteros
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Αύγ 2005, 18:41
Τοποθεσία: Πέραμα, Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 01 Σεπ 2005, 08:27

Αν σου πω οτι καλύτερο είναι να το αποσυνδέσεις τελείως να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο θα με πιστέψεις ??
Φαντάσου να σου μπλοκάρει πάνω στο βουνό και να είσαι μόνος σου.... :wink: :wink: :wink:
Οι περισσότεροι πάντως (μη σου πω όλοι) που ξέρω αυτό έχουν κάνει......
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό teroulas » 01 Σεπ 2005, 15:11

Μερικοί παρατούν το niva στο βουνό και δεν ασχολούνται ξανά :twisted:
Άλλοι παίρνουν jimny :twisted:

Ξέρω ξέρω....πάω στη ντουλάπα πάλι :green:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό TSARKOS » 01 Σεπ 2005, 15:25

ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΙΟΣ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΥΝΟΚΟΡΦΗ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΔΕΣ :twisted: :twisted: :twisted:
ΥΓ1 ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΔΗΓΟΙ ΤΩΝ TERIOS ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΖΙ ΘΑ ΣΠΑΣΕΤΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΑΙ ΜΕΣΑ :lol: :lol:
ΥΓ2 ΕΑΝ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΦΤΑΣΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΥΝΟΚΟΡΦΗ ΠΡΟΣΕΧΕΤΑΙ ΤΙΣ ΡΙΠΕΣ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΤΑΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ! :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
TSARKOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 23:34
Τοποθεσία: ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ ΦΘΟΙΩΤΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό teroulas » 02 Σεπ 2005, 13:46

Ομολογώ ότι έχεις πλάκα :lol:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 02 Σεπ 2005, 15:16

Ενα καλο που εχει το TERIOS ειναι οτι μπορεις και καθαριζεις τον δεξι καθρεφτη με το χερι χωρις να κοπιασεις καθολου :D :D :lol: :lol: :lol:
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό deyteros » 02 Σεπ 2005, 16:07

Metalaxe έγραψε:Αν σου πω οτι καλύτερο είναι να το αποσυνδέσεις τελείως να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο θα με πιστέψεις ??
Φαντάσου να σου μπλοκάρει πάνω στο βουνό και να είσαι μόνος σου.... :wink: :wink: :wink:
Οι περισσότεροι πάντως (μη σου πω όλοι) που ξέρω αυτό έχουν κάνει......


Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να κάνω εγώ την αποσύνδεση ή να το πάω καλύτερα στο συνεργείο ; Δεν πιστεύω να έχει κανένα πρόβλημα με το CHECK μετα...

Νίκος ο Deyteros
Άβαταρ μέλους
deyteros
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Αύγ 2005, 18:41
Τοποθεσία: Πέραμα, Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό firelord » 02 Σεπ 2005, 19:27

ρε τερουλάκο

ΠΑΛΙ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?

(ξέρεις ξέρεις ΧΑΧΑ!)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Σεπ 2005, 22:39

deyteros έγραψε:
Metalaxe έγραψε:Αν σου πω οτι καλύτερο είναι να το αποσυνδέσεις τελείως να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο θα με πιστέψεις ??
Φαντάσου να σου μπλοκάρει πάνω στο βουνό και να είσαι μόνος σου.... :wink: :wink: :wink:
Οι περισσότεροι πάντως (μη σου πω όλοι) που ξέρω αυτό έχουν κάνει......


Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να κάνω εγώ την αποσύνδεση ή να το πάω καλύτερα στο συνεργείο ; Δεν πιστεύω να έχει κανένα πρόβλημα με το CHECK μετα...

Νίκος ο Deyteros


Για ποιό μοντέλο μολάς; Χρονολογία;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό deyteros » 03 Σεπ 2005, 07:32

tazmania έγραψε:
deyteros έγραψε:
Metalaxe έγραψε:Αν σου πω οτι καλύτερο είναι να το αποσυνδέσεις τελείως να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο θα με πιστέψεις ??
Φαντάσου να σου μπλοκάρει πάνω στο βουνό και να είσαι μόνος σου.... :wink: :wink: :wink:
Οι περισσότεροι πάντως (μη σου πω όλοι) που ξέρω αυτό έχουν κάνει......


Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να κάνω εγώ την αποσύνδεση ή να το πάω καλύτερα στο συνεργείο ; Δεν πιστεύω να έχει κανένα πρόβλημα με το CHECK μετα...

Νίκος ο Deyteros


Για ποιό μοντέλο μολάς; Χρονολογία;



Για το 25y νέο του 2005 αγαπητέ Tazmania με όλα τα κομφόρ από τη μαμά του.
Άβαταρ μέλους
deyteros
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Αύγ 2005, 18:41
Τοποθεσία: Πέραμα, Πειραιάς

Re: Αλλαγή Immobilizer

Δημοσίευσηαπό gtsit » 03 Σεπ 2005, 19:01

deyteros έγραψε:Απ' ότι ξέρω ο μαμίσιος immobilizer στο Νιβα είναι πρώτης γενιάς. Λίγο απαρχαιωμένος δηλαδή... Μπορεί να αλλαχτεί με κάποιον νεότερο και πόσο πάει το κόστος; Το κεντρικό service στην Αθήνα κάνει την αλλαγή;

Νίκος ο Deyteros :P


Έχω το NIVA περίπου 2 χρόνια καινούργιο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα υπάρχει με το immobilizer. Προσωπικα δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Μήπως νομίζετε ότι κολλάει?? Τις ιδιαιτερότητες με το άσπρο κουμπάκι στην πόρτα ή απλά το ανοιγοκλέισιμο της πόρτας ή το γύρισμα του διακόπτη στο κλειδί τις γνωρίζετε?? Αν ναι δε νομίζω πως θα παρουσιάσει πρόβλημα ποτέ. Απλά είναι σχεδιασμένο να δουλεύει με αυτόν τον τρόπο.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό tazmania » 04 Σεπ 2005, 11:03

deyteros έγραψε:
tazmania έγραψε:
deyteros έγραψε:
Metalaxe έγραψε:Αν σου πω οτι καλύτερο είναι να το αποσυνδέσεις τελείως να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο θα με πιστέψεις ??
Φαντάσου να σου μπλοκάρει πάνω στο βουνό και να είσαι μόνος σου.... :wink: :wink: :wink:
Οι περισσότεροι πάντως (μη σου πω όλοι) που ξέρω αυτό έχουν κάνει......


Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να κάνω εγώ την αποσύνδεση ή να το πάω καλύτερα στο συνεργείο ; Δεν πιστεύω να έχει κανένα πρόβλημα με το CHECK μετα...

Νίκος ο Deyteros


Για ποιό μοντέλο μολάς; Χρονολογία;



Για το 25y νέο του 2005 αγαπητέ Tazmania με όλα τα κομφόρ από τη μαμά του.


Φίλε μου, το συγκεκριμένο immobilizer δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί ή τουλάχιστον δεν το έχει κάνει κανείς μέχρι τώρα. Ίσως μπορούν να σε βοηθήσουμε αυτοί που ασχολούνται με επαναπρογραμματισμούς εγκεφάλων, συνήθως γνωρίζουν από immobilizer.

Προσωπικά, δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος να το αφαιρέσεις.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό lada--parts » 04 Σεπ 2005, 15:57

ΤΟ ΙΜΜΟΒILIZER ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕΣΩ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.ΑΝ ΘΕΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 700ΕΥΡΩ.Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ LADA ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΣ.ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ EIMAIL.
Άβαταρ μέλους
lada--parts
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Σεπ 2005, 15:47

Δημοσίευσηαπό deyteros » 04 Σεπ 2005, 21:07

lada--parts έγραψε:ΤΟ ΙΜΜΟΒILIZER ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕΣΩ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.ΑΝ ΘΕΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 700ΕΥΡΩ.Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ LADA ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΣ.ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ EIMAIL.


Σε ευχαριστώ γιά όσα αναφέρεις σχετικά με τον Immοbilizer, αλλά τελικά
νομίζω δεν αξίζει τον κόπο καί το κόστος για την αποσύνδεσή του. Τουλάχιστον δεν γίνεται κάποια αντικατάστασή του με κάποιο πιό βελτιωμένο τύπο; :P
Άβαταρ μέλους
deyteros
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Αύγ 2005, 18:41
Τοποθεσία: Πέραμα, Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό microbe » 05 Σεπ 2005, 10:21

Φίλε Νίκο , νομίζω ότι άδικα ταλαιπωρείσαι με την ιδέα να αλλάξεις το ιμμομπιλάιζερ του Μπολσεβίκου....απλά γιατί σε λίγο θα το συνηθίσεις και δεν θα σε πειράζει (κι εμένα λίγο στην αρχή μου την έσπαγε) επίσης δεν πρόκειται νομίζω να βρεις πιο βελτιωμένο τύπο....η Λάντα βάζει τον πιο....βελτιωμένο τύπο που διαθέτει!!!! :lol: :lol: Εάν σου πω ότι σπάω και πλάκα με τον ήχο που κάνει όταν ενεργοποιείται θα με πιστέψεις?? :lol: :lol:
Το μικρόβιο........του χώματος???? !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες

cron