Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μποζί για niva

Μποζί για niva

Δημοσίευσηαπό niklesvos » 31 Οκτ 2005, 13:39

Θα παρακαλούσα οποιον ξερει να μου υποδείξει τι μπουζι να βαλω σε ενα niva του 2002. Το πηρα μεταχειρισμένο και μαζευω κατι ψιλα που εχει. Φυσικα το check engine ειναι αναμμενο...Θα ξεκινησω με τα μπουζι και μετα δυμαμο μπαταρια και βλεπουμε .Τωρα φοραει magneti mareli
Άβαταρ μέλους
niklesvos
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 31 Οκτ 2005, 13:30
Τοποθεσία: ΜΥΤΙΛΗΝΗ

Μποζί για niva

Δημοσίευσηαπό iceberg » 01 Νοέμ 2005, 01:42

Δέν το έχω γνωρίζω φίλε μου,
άλλα νομίζω ένα τηλ στην αντιπροσωπεία της lada στη Λ.Αθηνών θα σου δώσει απάντηση.
Θα είναι καλό να ζητήσεις το Φώτη.
Καλωσήρθες.
Άβαταρ μέλους
iceberg
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:01
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττική

Re: Μποζί για niva

Δημοσίευσηαπό gtsit » 01 Νοέμ 2005, 14:32

niklesvos έγραψε:Θα παρακαλούσα οποιον ξερει να μου υποδείξει τι μπουζι να βαλω σε ενα niva του 2002. Το πηρα μεταχειρισμένο και μαζευω κατι ψιλα που εχει. Φυσικα το check engine ειναι αναμμενο...Θα ξεκινησω με τα μπουζι και μετα δυμαμο μπαταρια και βλεπουμε .Τωρα φοραει magneti mareli


Απ' όσο ξέρω και από προσωπική εμπειρία τα MAGNETI MARELLI είναι πολύ καλή επιλογή για το NIVA. Επίσης πολύ καλά είναι και τα NGK.
Ωστόσο η βασικότερη προυπόθεση για να μην έχεις πρόβλημα είναι τα μπουζί να είναι αντιπαρασιτικά. Έτσι θα έχεις ομαλή λειτουργία χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες