Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τροχαλία στροφάλου

Τροχαλία στροφάλου

Δημοσίευσηαπό chrisimus » 07 Δεκ 2005, 19:02

Γειά σας σύντροφοι,
μόλις βγήκα από συνεργείο (αντιπροσωπεία LADA, Λάρισα) και πονάω ακόμη. Αιτία: ραγισμένη τροχαλία στροφάλου + εργασία = 400 euro.
Μάλλον την πατάτα την έκανε η αντιπροσωπεία στο Βόλο που μου άλλαξε την τροχαλία όταν έβαλα υδραυλικό τιμόνι. Δεν δικαιολογήται να ραγίσει ένα σίδερο νααα (μετά συγχωρήσεως). Σίγουρα δεν έγινε σωστή τοποθέτηση. Το αποτέλεσμα ήταν να ξεσυγχρονιστεί το μοτέρ, να μην ανεβάζει στροφές, και το OMD να δείχνει ότι σφάλμα ήθελε.
Πάντως θα ήθελα να δηλώσω πως τα μαστόρια στη Λάρισα δεν έχουν καμμιά σχέση μ' αυτούς στο Βόλο, για αντιπροσωπείες μιλώντας πάντα.
Συμβουλή για βολιώτες κατόχους Niva, πάτε στη Λάρισα.
Αλήθεια, σύντροφοι, σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο ;
Άβαταρ μέλους
chrisimus
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 29 Μάιος 2005, 22:44
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Τροχαλία στροφάλου

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 09 Δεκ 2005, 11:01

chrisimus έγραψε:...
Μάλλον την πατάτα την έκανε η αντιπροσωπεία στο Βόλο που μου άλλαξε την τροχαλία όταν έβαλα υδραυλικό τιμόνι. Δεν δικαιολογήται να ραγίσει ένα σίδερο νααα (μετά συγχωρήσεως). Σίγουρα δεν έγινε σωστή τοποθέτηση. Το αποτέλεσμα ήταν να ξεσυγχρονιστεί το μοτέρ, να μην ανεβάζει στροφές, και το OMD να δείχνει ότι σφάλμα ήθελε...
:shock: :shock: :shock:

Να τους χρεώσεις ΚΑΝΟΝΙΚΑ !!!
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό chrisimus » 10 Δεκ 2005, 19:31

Δεν βαριέσε γιατρέ μου. Εκείνο που μου φτάνει είναι το ότι βρήκα σωστούς μαστόρους στη Λάρισα και μηχανικό και ηλεκτρολόγο. Ο μηχανικός ασχολείται με τα Lada απ'το '73. Ο δε ηλεκτρολόγος όντας και ηλεκτρονικός χρησιμοποιεί εκτός φυσικά το tester της Lada και διαγνωστικό OMD σε γραφικό περιβάλλον με ελληνικό πρόγραμμα παρακαλώ. Την επόμενη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες που το βρήκε και θα προβώ φυσικά σε ανακοινώσεις.
Πάντως το μυστικό στην όλη υπόθεση είναι το ότι τα παλληκάρια δεν είναι υπάλληλοι της αντιπροσωπείας αλλά έχουν το συνεργείο τους και απλά είναι συμβεβλημένοι με τη Lada.
Άβαταρ μέλους
chrisimus
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 29 Μάιος 2005, 22:44
Τοποθεσία: Βόλος


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες