Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΓΟΡΑ (ΑΣΠΡΟΥ, ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ) NIVA

ΑΓΟΡΑ (ΑΣΠΡΟΥ, ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ) NIVA

Δημοσίευσηαπό ant » 16 Νοέμ 2003, 18:56

Γειά και χαρά σε όλους.Ειμαι νέο μέλος και θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο θέμα αγοράς μεταχειρισμένου NIVA.Ζώ στην επαρχία και σκοπεύω να έρθω στην Αθήνα για να κάνω την αγορά, (να ψαξω σε γνωστες εταιρίες με NIVA).Στην επαρχία δεν βρισκεις εύκολα τετοια οχήματα γιατί δε τα πουλάει κανένας .Ο λόγος που θέλω μεταχειρισμένο είναι καθαρά οικονομικός. Με ενδιαφέρει εμα όχημα 3ετίας το πολυ μέχρι 8500 Ευρώ.Η ερώτηση: Θα μπορέσω να ελένξω το αυτοκίνητο να δω σε τι κατάσταση είναι ή θα πάρω γουρούνι στο σακί.Σε ποιό συνεργείο μπορώ να παω για να με βοηθήσουν; (και ποιές μάντρες προτείνετε) :?: Ευχαριστώ ...[/b]
ant
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2003, 18:32

Re: ΑΓΟΡΑ ([b]ΑΣΠΡΟΥ[/b], ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ) NIVA

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 16 Νοέμ 2003, 20:46

ant έγραψε:Γειά και χαρά σε όλους.Ειμαι νέο μέλος και θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο θέμα αγοράς μεταχειρισμένου NIVA.Ζώ στην επαρχία και σκοπεύω να έρθω στην Αθήνα για να κάνω την αγορά, (να ψαξω σε γνωστες εταιρίες με NIVA).Στην επαρχία δεν βρισκεις εύκολα τετοια οχήματα γιατί δε τα πουλάει κανένας .Ο λόγος που θέλω μεταχειρισμένο είναι καθαρά οικονομικός. Με ενδιαφέρει εμα όχημα 3ετίας το πολυ μέχρι 8500 Ευρώ.Η ερώτηση: Θα μπορέσω να ελένξω το αυτοκίνητο να δω σε τι κατάσταση είναι ή θα πάρω γουρούνι στο σακί.Σε ποιό συνεργείο μπορώ να παω για να με βοηθήσουν; (και ποιές μάντρες προτείνετε) :?: Ευχαριστώ ...[/b]

Ε ρε γλέντια :P :P :P :D :D :D αυτά βλέπουν οι υπόλοιποι και οργιάζουν μετά, ΚΑΙ ΑΛΛΟ NIVA στην παρέα :lol: :lol: :lol: :lol:
Φίλε ant καλώς ήρθες στη μεγάλη Νιβοπαρέα μας :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Στην επαρχία δε βρίσκεις μεταχειρισμένο γιατί οι κάτοχοι τα χρησιμοποιούν όπως πρέπει (δηλαδή σκληρά) και βλέπουν ότι πρόκειται για το ιδανικό εργαλείο. Στην Αθήνα έχεις πολλές πιθανότητες να βρεις γιατί πολλοί από τους κατόχους τους κυκλοφορούν αποκλειστικά μέσα στην πόλη και όπως καταλαβαίνεις το Niva δεν είναι και το ιδανικό αυτοκίνητο για τέτοια.
Ευτυχώς βέβαια, γιατί έτσι βρίσκουμε και εμείς μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Όσον αφορά το συνεργείο θα σου πω τον πλέον ειδικό στα Niva: Λεωνίδας Κωνσταντόπουλος = ΕΓΓΥΗΣΗ (Γέφυρα Ροσινιόλ). Αν θέλεις περισσότερα στοιχεία στείλε μου PM (personal message).
Άντε και καλή αγορά...
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Re: ΑΓΟΡΑ ([b]ΑΣΠΡΟΥ[/b], ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ) NIVA

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Νοέμ 2003, 23:38

ant έγραψε:Γειά και χαρά σε όλους.Ειμαι νέο μέλος και θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο θέμα αγοράς μεταχειρισμένου NIVA.Ζώ στην επαρχία και σκοπεύω να έρθω στην Αθήνα για να κάνω την αγορά, (να ψαξω σε γνωστες εταιρίες με NIVA).Στην επαρχία δεν βρισκεις εύκολα τετοια οχήματα γιατί δε τα πουλάει κανένας .Ο λόγος που θέλω μεταχειρισμένο είναι καθαρά οικονομικός. Με ενδιαφέρει εμα όχημα 3ετίας το πολυ μέχρι 8500 Ευρώ.Η ερώτηση: Θα μπορέσω να ελένξω το αυτοκίνητο να δω σε τι κατάσταση είναι ή θα πάρω γουρούνι στο σακί.Σε ποιό συνεργείο μπορώ να παω για να με βοηθήσουν; (και ποιές μάντρες προτείνετε) :?: Ευχαριστώ ...[/b]


Φίλε καλώς ήρθες στην μεγάλη Nivoπαρέα μας.
Όσον αφορά τα μεταχειρισμένα NIVA, μπορείς να απευθυνθείς στην Ergomotors (Λ. Αργιρουπόλεως 102, 210 9968100). Οι άνθρωποι ασχολούνται με το NIVA χρόνια και θα σε βοηθήσουν, επίσης να πας και στον μηχανικό που σου πρότεινε ο Πρόεδρος - NIVAρχηγός Metalaxe, για τον ίδιο λόγο.
Πρόσεξε το εξής, κυκλοφορούν αρκετά μεταχειρισμένα NIVA από διάφορα εργοτάξια, συνήθος με λίγα χιλιόμετρα και σε "καλή" κατάσταση εξωτερικά ( τα έχουν μαζέψει στην αντιπροσωπεία) αλλά τους έχουν πιει το αίμα. Καλλίτερα να τα αποφύγεις :!:

Καλό ψάξιμο :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΓΟΡΑ ([b]ΑΣΠΡΟΥ[/b], ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ) NIVA

Δημοσίευσηαπό pavlox » 17 Νοέμ 2003, 00:27

tazmania έγραψε:
ant έγραψε:Γειά και χαρά σε όλους.Ειμαι νέο μέλος και θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο θέμα αγοράς μεταχειρισμένου NIVA.Ζώ στην επαρχία και σκοπεύω να έρθω στην Αθήνα για να κάνω την αγορά, (να ψαξω σε γνωστες εταιρίες με NIVA).Στην επαρχία δεν βρισκεις εύκολα τετοια οχήματα γιατί δε τα πουλάει κανένας .Ο λόγος που θέλω μεταχειρισμένο είναι καθαρά οικονομικός. Με ενδιαφέρει εμα όχημα 3ετίας το πολυ μέχρι 8500 Ευρώ.Η ερώτηση: Θα μπορέσω να ελένξω το αυτοκίνητο να δω σε τι κατάσταση είναι ή θα πάρω γουρούνι στο σακί.Σε ποιό συνεργείο μπορώ να παω για να με βοηθήσουν; (και ποιές μάντρες προτείνετε) :?: Ευχαριστώ ...[/b]


Φίλε καλώς ήρθες στην μεγάλη Nivoπαρέα μας.
Όσον αφορά τα μεταχειρισμένα NIVA, μπορείς να απευθυνθείς στην Ergomotors (Λ. Αργιρουπόλεως 102, 210 9968100). Οι άνθρωποι ασχολούνται με το NIVA χρόνια και θα σε βοηθήσουν, επίσης να πας και στον μηχανικό που σου πρότεινε ο Πρόεδρος - NIVAρχηγός Metalaxe, για τον ίδιο λόγο.
Πρόσεξε το εξής, κυκλοφορούν αρκετά μεταχειρισμένα NIVA από διάφορα εργοτάξια, συνήθος με λίγα χιλιόμετρα και σε "καλή" κατάσταση εξωτερικά ( τα έχουν μαζέψει στην αντιπροσωπεία) αλλά τους έχουν πιει το αίμα. Καλλίτερα να τα αποφύγεις :!:

Καλό ψάξιμο :wink:



ΧΑΧΑΧΑΧΧΑ...Σκέφτεσε Jimny σε εργοτάξιο...χαχχαχαχχαχα !
Εδω κολλαει το...το άλλο με τον Τοτο το ξέρεις ?
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΑΓΟΡΑ ([b]ΑΣΠΡΟΥ[/b], ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ) NIVA

Δημοσίευσηαπό lazer » 17 Νοέμ 2003, 01:09

φίλε Metalaxe για πες μου που είναι ακριβώς αυτό το συνεργείο να πάω να κάνω servise το δικό μου και να τον ρωτήσω και κάτι..
Ευχαριστώ
NIVA 4x4
Άβαταρ μέλους
lazer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2003, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ant » 17 Νοέμ 2003, 01:14

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Βλέπω οτι η NIVOπαρέα είναι αρκετά οργανωμένη.Προσιτη τετρακίνηση μονο το NIVA προσφέρει και αυτο δεν μπορει να το παραβλέψει κανεις.Ακόμα και οι διαφωνούντες ας μας πουν αν δεν είχαν 15000 Ευρω και πάνω τι αυτοκινητο θα έπερναν
ant
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2003, 18:32

Re: ΑΓΟΡΑ ([b]ΑΣΠΡΟΥ[/b], ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ) NIVA

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Νοέμ 2003, 09:42

lazer έγραψε:φίλε Metalaxe για πες μου που είναι ακριβώς αυτό το συνεργείο να πάω να κάνω servise το δικό μου και να τον ρωτήσω και κάτι..
Ευχαριστώ

Παπαρηγοπούλου 44 & Λασκαράτου, γέφυρα Ροσινιόλ - Περιστέρι
Τηλ. 210 5722965
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό jimnys » 17 Νοέμ 2003, 12:35

Kαλά όλη η Αττική έχει μόνο ένα συνεργείο???? :lol: :lol: :lol:
Γιατί τα περισσότερα niva είναι άσπρα?????? :shock: :shock: :shock:
Για να μην αναπτήσουν υψηλές θερμοκρασίες μιας και δεν μπορεί να μπει air condition..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 17 Νοέμ 2003, 13:04

jimnys έγραψε:Kαλά όλη η Αττική έχει μόνο ένα συνεργείο???? :lol: :lol: :lol:
Γιατί τα περισσότερα niva είναι άσπρα?????? :shock: :shock: :shock:
Για να μην αναπτήσουν υψηλές θερμοκρασίες μιας και δεν μπορεί να μπει air condition..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Έχασες :!: Άλλη μια προσπάθεια, για εσένα :lol:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Νοέμ 2003, 13:58

jimnys έγραψε:Kαλά όλη η Αττική έχει μόνο ένα συνεργείο???? :lol: :lol: :lol:
Γιατί τα περισσότερα niva είναι άσπρα?????? :shock: :shock: :shock:
Για να μην αναπτήσουν υψηλές θερμοκρασίες μιας και δεν μπορεί να μπει air condition..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Taz, δεν πιστεύω μετά από αυτό να επιμένεις να τον κάνουμε επίτιμο μέλος των Niva έ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :evil: :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό tazmania » 17 Νοέμ 2003, 14:23

Metalaxe έγραψε:
jimnys έγραψε:Kαλά όλη η Αττική έχει μόνο ένα συνεργείο???? :lol: :lol: :lol:
Γιατί τα περισσότερα niva είναι άσπρα?????? :shock: :shock: :shock:
Για να μην αναπτήσουν υψηλές θερμοκρασίες μιας και δεν μπορεί να μπει air condition..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Taz, δεν πιστεύω μετά από αυτό να επιμένεις να τον κάνουμε επίτιμο μέλος των Niva έ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :evil: :evil: :evil: :evil:


Από το στόμα μου το πήρες :twisted: :twisted:
Άκυρο :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό jimnys » 17 Νοέμ 2003, 19:19

Και πάνω που θα έβαφα το jimny άσπρο....
:( :( :( :( :( :( :(
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Re: ΑΓΟΡΑ ([b]ΑΣΠΡΟΥ[/b], ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ) NIVA

Δημοσίευσηαπό jimnys » 17 Νοέμ 2003, 19:30

lazer έγραψε:φίλε Metalaxe για πες μου που είναι ακριβώς αυτό το συνεργείο να πάω να κάνω servise το δικό μου και να τον ρωτήσω και κάτι..
Ευχαριστώ

Προβληματάκι , προβληματάκι?????????
Γκιατί ντέν πάρει γκιαπωνέζο έκει το κεφάλι του ύσικο.....
Τελικά είναι τα πιο αξιόπιστα αυτοκίνητα , αφου και εγώ γουστάρω ένα δίλιτρο disco αλλά σκέφτομαι καλύτερα τζαπανίζ παρά να ψάχνω ''πούθε χαν το λάδ.....''
Το niva πάντως είναι το τέλειο off road , σε σχέση τιμής απόδοσης , γιατι πολύ απλά δεν το λυπάσαι , τα λεφτά σου δηλαδή.....και μην βγει κάποιος να μου πει λέει ανέκδοτα γιατι ποιά λεφτά τζάμπα τα πουλάνε.......
ΦΑΚΕΛΟΣ αξιοπιστία......
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό xontros » 18 Φεβ 2004, 11:43

Ντρέπομαι που το λέω, αλλά πρότεινα :oops: :oops: :oops: σε ένα φίλο να πάρει Niva... (ήθελε απλά κάτι φτηνό που να πηγαίνει στα χιόνια...)
Έχει κανείς υπόψιν του κανένα φτηνό και σχετικά της προκοπής που να πουλιέται?
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 18 Φεβ 2004, 12:03

xontros έγραψε:Ντρέπομαι που το λέω, αλλά πρότεινα :oops: :oops: :oops: σε ένα φίλο να πάρει Niva... (ήθελε απλά κάτι φτηνό που να πηγαίνει στα χιόνια...)
Έχει κανείς υπόψιν του κανένα φτηνό και σχετικά της προκοπής που να πουλιέται?

Χαίρομαι που αν και αργά μπήκες στον ίσιο δρόμο :D :D :D :D :D
Δεν έχω υπόψη μου τίποτα το συγκεκριμένο, αλλά μια καλή λύση είναι η Χρυσή Ευκαιρία, έχει πολύ πράγμα.
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Επόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 42 επισκέπτες

cron