Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ

ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό niklesvos » 27 Δεκ 2005, 15:51

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! Μαζί με τις ευχές μου και μια ερώτηση: Μηπως υπάρχει στην ελληνική αγορά διαγνωστική συσκευή που να συνδέεται με laptop ώστε να μη χρειάζεται να τρεχω στον ηλεκτρολόγο καθε φορά που ανάβει το check? Ευχαριστώ άλλη μια φορα όσους μπαίνουν στον κοπο να απαντήσουν.....
Άβαταρ μέλους
niklesvos
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 31 Οκτ 2005, 13:30
Τοποθεσία: ΜΥΤΙΛΗΝΗ

Re: ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό gtsit » 29 Δεκ 2005, 01:36

niklesvos έγραψε:ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! Μαζί με τις ευχές μου και μια ερώτηση: Μηπως υπάρχει στην ελληνική αγορά διαγνωστική συσκευή που να συνδέεται με laptop ώστε να μη χρειάζεται να τρεχω στον ηλεκτρολόγο καθε φορά που ανάβει το check? Ευχαριστώ άλλη μια φορα όσους μπαίνουν στον κοπο να απαντήσουν.....


Δεν υπάρχει λόγος να ψάξεις στην Ελληνική αγορά. Είναι ένα θέμα που με έχει απασχολήσει πολύ ως ηλεκτρονικό και το έχω λύσει. Προσωπικά έχω διαγνωστικό για OBD2 εγκεφάλους (στο NIVA δουλέυει άψογα) με δική του όμως οθόνη με 300euro. Αντίστοιχο κόστος στην Ελλάδα ξεπερνάει τα 600 με 650 euro. Το παράγγειλα από Αμερική. 170Euro έκανε και μου πήρε άλλα 130Euro το τελωνείο. Ήθελα να πάρω και εγώ το κιτάκι που ψάχνεις. Δεν έχω laptop όμως και θα μου κόστιζε πολύ. Το κιτάκι το βρήκα σε ξένα sites ακόμη και 80euro αν θυμάμαι. Σε ένα γερμανικό αν θυμάμαι καλά. Το παραγγέλνεις και λύνεις το προβλημά σου. Software κατεβάζεις free από το internet και έχεις το τέλειο διαγνωστικό. Εδώ οι Ελληνάρες είναι απατεώνες και το χτυπάνε. Κοροιδεύουν το κόσμο.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 29 Δεκ 2005, 11:33

Αν "πιάνουν" τα χέρια σου, ρίξε μια ματιά στο κιτ που διαθέτει για συναρμολόγηγη το περιοδικό ΕΛΕΚΤΟΡ και μπορείς να βρείς εδώ:

http://www.elektor.gr/product_info.php?products_id=341&osCsid=4bc38e2c282d54ecfb661d97cdc19ad5

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό microbe » 05 Ιαν 2006, 13:36

Για ρίξε κ μια ματιά εδώ φίλε μου
http://www.obd2.gr
:) :)
Το μικρόβιο........του χώματος???? !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες

cron