Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ερώτηση

Δημοσίευσηαπό blackchris » 17 Φεβ 2006, 17:47

giagoulas έγραψε:
οσο για Νίβα, θα μου αρεσε ενα, αλλά δεν πηγαινω σε εκτος δρομου διαδρομες ουτε ζω σε καποιο χωριό.


Τότε είναι καλύτερα να κάνεις τις ερωτήσεις σου στην ενότητα "suzuki". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εκει υπάρχουν αρκετές θέματα γύρω απο χαμηλώματα, Mp3 players , δερματινα καθισματα , μεταλικά χρώματα κλπ κλπ κλπ, κλπ, κλπ, :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Δηλαδή ότι ενδιαφέρει κάποιον που δεν ασχολείται με εκτός δρόμου διαδρομές. 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Α, και που είσαι, για ότιδηποτε έχει να κάνει με χαμηλώματα και κρατήματα στις στροφές στειλε προσωπικό μήνυμα στον BlackChris. Ειναι αυθεντία το παιδί.


Ρε συ γιάγκε (η να πω highlander ?? :twisted:) πήρες το παρτάλι το disco και αυτοπαραμηθιάστικες πως έγινες offroader αφού το γυαλίζεις και το κερώνεις όλοι μέρα :twisted: :twisted: και έγινες best 4x4 far.... ναι far και αλάργα απο το offroading. :twisted:
Προτείνω να συναντηθείς με τον firelord να ανταλλάξετε απόψεις για το γυάλισμα και την μαγειρική γιατί το βουνό μόνο με το κιάλι το βλέπετε :twisted:
A και πρόσεξε μην περάσεις απο καμία λακκούβα και το λερώσεις μετά θα το γυαλίζεις 3 μέρες :twisted:

:assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking: :assshaking:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Φεβ 2006, 19:19

giagoulas έγραψε:Α, και που είσαι, για ότιδηποτε έχει να κάνει με χαμηλώματα και κρατήματα στις στροφές στειλε προσωπικό μήνυμα στον BlackChris. Ειναι αυθεντία το παιδί.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 17 Φεβ 2006, 22:37

Ρε συ γιάγκε (η να πω highlander ?? ) πήρες το παρτάλι το disco και αυτοπαραμηθιάστικες πως έγινες offroader αφού το γυαλίζεις και το κερώνεις όλοι μέρα και έγινες best 4x4 far.... ναι far και αλάργα απο το offroading.
Προτείνω να συναντηθείς με τον firelord να ανταλλάξετε απόψεις για το γυάλισμα και την μαγειρική γιατί το βουνό μόνο με το κιάλι το βλέπετε
A και πρόσεξε μην περάσεις απο καμία λακκούβα και το λερώσεις μετά θα το γυαλίζεις 3 μέρες


Κατ αρχήν φίλε Γιώργο να ξεκινήσουμε απο τα βασικά. The name is Γιαγκούλας ο Highlander (o Βουνίσιος).

Αρα το ονομα είναι Γιαγκούλας. Το Highlander προσδιοριστικό επιθετο.
Οπως λεμε vitara και grand vitara.


Κατά Δευτερον , προς τι η χολή ????

Απλά παρατήρησα ότι στην ενοτητα suzuki , τον τελευταίο καιρό τα περισσότερα ποστ φορούν mp3, δερματινα, μεταλικά χρώματα κλπ κλπ κλπ. Ε είπα να τον διευκολύνω τον ανθρωπο.


Κατά τρίτον είμαι αυτό που είμαι, δηλαδή ο δημήτρης. Ουτε offroader είμαι, ούτε κάτι άλλο. Τυγχανει ενίοτε να πηγαίνω στα βουνά είτε με το όχημα μου είτε με τα πόδια μου (με τον ιδιο τρόπο, ουτε αυτό δεν με κάνει ορειβάτη).

Κατά τέταρτον σε πληροφορώ ότι ο Firelord μαγειρευει απαίσια. Ασε που αγοράζει τα χειρότερα γιαλιστικά.

Την τελευταία φορά που τον είδα μου εδωσε μια γιαλιστική κρέμα και μου είπε ότι αυτή η κρέμα κάνει το disco the best 4x4xfar. Λες να είναι έτσι ?????? Γιατί άμα είναι έτσι κάτσε να τη βάλω και εγώ μπας και γίνει the best offroader by far .
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό xalk » 17 Φεβ 2006, 23:54

:evil: :evil: :evil: :evil: τέτοια ακούν οι εταιρίες και βγάζουν τους άκαμπτους άξονες, ενώ παράλληλα γεμίζουν κουμπιά και φωτάκια τα 4χ4!!
Σε λίγο στις πρόσφορες θα δίνουν δωρεάν γυάλισμα, κεντημένα προσκέφαλα και πλεκτά κουρτινάκια !!
Άβαταρ μέλους
xalk
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2004, 02:43

Δημοσίευσηαπό Elvis_ » 18 Φεβ 2006, 02:09

Συγγνωμη παιδια αλλά δεν ειχα προθεση να προσβαλω κανεναν ουτε καποιο αυτοκινητο. το Νίβα μου αρεσει(θα ηθελα ενα ειναι μια γερη, απλη και αξιοπιστη κατασκευη) αλλά δεν νομιζω οτι ειναι η καταλλη αγορα για εμενα. μαζι μου το 99% της ζωης του θα το περασει μεσα στην πολη, στις εθνικες και σε ασφαλτινους επαρχιοδρομους(οταν παω στο χωριο 1-2 φορες το χρονο). τσαμπα θα πανε οι δυνατοτητες του. γιατι να χαλαω περισσοτερο καυσιμο, και να πληρωνω περισσοτερη ασφαληση, τελη, κτλ? επισης εχω την εντυπωση οτι ειναι ακριβοτερο απ'οτι ενα σαμαρα ή απ'οτι να επισκευασω το 2105.

αληθεια ποσο κοστιζει ενα μεταχειρησμενο Νίβα? και το 1600 να ειναι δεν με πειραζει.
οσο για τα 1000 ευρω που λεγαμε για το βαψιμο...δεν υπαρχει καποια οικονομικοτερη επιλογη ε? :?
Άβαταρ μέλους
Elvis_
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 24 Οκτ 2005, 12:08

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 18 Φεβ 2006, 07:26

Σε λίγο στις πρόσφορες θα δίνουν δωρεάν γυάλισμα, κεντημένα προσκέφαλα και πλεκτά κουρτινάκια !!


αει καλά...είσαι μακρυα νυχτωμένος...καλά δεν ξέρεις οτι πλέον τα ντισκο προσφέρονται και με αυτά τα αξεσουάρ; :razz:
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό kursk » 18 Φεβ 2006, 08:54

Φιλε Elvis
δεν προσβαλεις κανενα. Γινεται απλα η σχετικη πλακα μεταξυ των "αντιπαλων στρατοπεδων". Μια ζωη πειραζομαστε βλεπεις αλλα κατα βαθος αγαπιομαστε...........
Οπως σου ειπαν και αλλοι πριν σε αυτο το χωρο οι γνωσεις μας ειναι κυριως για εκτος δρομου αυτοκινητα και ολα τα σχετικα γι αυτο δεν ξερω αν μπορουμε να βοηθησουμε.
Αν θες ριξε μια ματια στο http://www.lada.gr/forums .
Ειναι το φορουμ της αντιπροσωπειας. Εκει ισως μπορεις να βρεισ καποιες παραπανω πληροφοριες
kursk
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 18:39
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 18 Φεβ 2006, 08:56

Και μη ξεχνάς, στα disco η φλοκάτη στο ταμπλό είναι στανταρντ εξοπλισμός !!!!!
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό firelord » 22 Φεβ 2006, 09:20

και μαυροκίτσο πλύνε και καμιά φορά το 'όχημά σου'

έχει καταντήσει βαρετό να το αφήνεις να γυφτοζέχνει, για να δείχνεις σκληρός!

ή μήπως φοβάσαι πως αν φύγει η λάσπη θα σκορπίσει? ΧΑ

ΧΑ!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 22 Φεβ 2006, 18:58

Έχω την εντύπωση πως έχει αγοράσει εκείνο το σπρέϋ λάσπης και το λερώνει, γι 'αυτό δεν το πλένει, είναι ακριβό και δε θέλει να το τελειώσει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό firelord » 22 Φεβ 2006, 19:40

μάλλον έτσι εξηγούνται σχεδόν όλα

τα υπόλοιπα, δηλ. η στριφνάδα η κακιαπεθεράδα μάλλον έχουν ΦΡΟΫΔΙΚΑΣ ΚΑΤΑΒΟΛΑΣ!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 22 Φεβ 2006, 22:11

Metalaxe έγραψε:Έχω την εντύπωση πως έχει αγοράσει εκείνο το σπρέϋ λάσπης και το λερώνει, γι 'αυτό δεν το πλένει, είναι ακριβό και δε θέλει να το τελειώσει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Αντώνη είναι σχεδόν έτσι.

Δεν αγόρασε το spray. Τους τσάκωσα μαζί με το Βαγγέλη να φτιάχνουν λάσπη μπροστά απο το σπίτι του Βαγγελή, πέρνοντας χώμα απο το παρακείμενο πάρκο που κατασκευαζει ο δήμος.

Ο μαυροχρίστος μαλιστα εβριζε : Στο είπα ρε μαλ@κ@ να αγοράσουμε το spray , εχει πιαστεί η μέση να ανακατευω χωμα και νερό.

Και ο Βαγγέλης του ελεγε : Ελα ρε, σιγά μη δώσουμε τόσα λεφτά για τη μ@λακι@. Αυτ΄΄ο που φτιάχνουμε είναι και καλύτερο και τσαμπα !
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 23 Φεβ 2006, 01:33

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Γι' αυτό φοράει τον κορσέ στη μέση ??
ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΑΑ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 24 Φεβ 2006, 20:06

giagoulas έγραψε:Αντώνη είναι σχεδόν έτσι.

Δεν αγόρασε το spray. Τους τσάκωσα μαζί με το Βαγγέλη να φτιάχνουν λάσπη μπροστά απο το σπίτι του Βαγγελή, πέρνοντας χώμα απο το παρακείμενο πάρκο που κατασκευαζει ο δήμος...

Ποιός Βαγγέλης :?: ,

αυτός μόλις μυριστεί "δουλειά" την κάνει με "ελαφρά" :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 24 Φεβ 2006, 21:32

Ω ρε, βγήκαν τα ξίφη και τα φτυάρια στη φόρα:D :D :D :D του το σκίσαμε το post του ανθρώπου :? :?
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες