Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Άλλαξε ο Μανωλιός ..... με το αζημίωτο.

Άλλαξε ο Μανωλιός ..... με το αζημίωτο.

Δημοσίευσηαπό DK » 20 Ιαν 2006, 13:46

Γεια σας φίλοι και καλή χρονιά.
Ερώτηση κρίσεως:
Πως μπορείς αλλάζοντας περιτύλιγμα στο ίδιο προϊόν να ανεβάζεις τις τιμές.
Μετά από επίσκεψη μου στην εδώ αντιπροσωπεία της LADA, με έκπληξη πληροφορήθηκα ότι παίζοντας με τα αξεσουάρ του NIVA ανεβάζουν (μόνο) την τιμή του.
Όπως λοιπόν έμαθα, το BASE όπως παλιά δεν έχει πλέον υδραυλικό.
Το HAWK δεν έχει air-condition.
Αν λοιπόν θέλεις το αυτοκίνητο με τον εξοπλισμό του Escape, δεν υπάρχει πια και υποχρεώνεσαι να καταφύγεις στο νέο πακέτο Escape Special Edition !!!!, που είναι όπως το παλιό Escape με επιπλέον ηλεκτρικά παράθυρα και κλειδαριές και τιμή 13.700 Ευρώ παρακαλώ.
Να σημειώσω δε ότι στην έκδοση Escape, που εξακολουθεί να κοστίζει 12.990 Ευρώ, αφαίρεσαν τα ζαντολάστιχα και τον κοτσαδόρο.
Και το πιο ωραίο (για γέλια), ένα Escape που ο αντιπρόσωπος το είχε από την προηγούμενη παραλαβή, όταν και αυτός συνειδητοποίησε τις αλλαγές του νέου έτους και η απορία του ήταν σαν τι θα το πουλήσει, η αφοπλιστική απάντηση της κεντρικής αντιπροσωπείας ήταν βάλτου ηλεκτρικά παράθυρα και πούλα το σαν Special Edition.
Ούτε λόγος βέβαια αφού όλα τα "πακέτα" φτιάχνονται στην Ελλάδα να επιλέξεις σαν αγοραστής τα έξτρα που επιθυμείς. Τα έχουν κοστολογήσει μεμονωμένα με τέτοιες τιμές που θα σου βγει το NIVA, RAV.

Σας μεταφέρω την αηδία μου που μάλλον θα με οδηγήσει σε λύση μεταχειρισμένου, μια που θεωρώ την όλη μεθόδευση ωμό εκβιασμό.
Άβαταρ μέλους
DK
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 08 Σεπ 2005, 12:03
Τοποθεσία: ΜΥΤΙΛΗΝΗ

Δημοσίευσηαπό takhs » 20 Ιαν 2006, 14:01

πουλαω το δικο μου :D
Πλακα κανω φυσικα
Κατα τη γνωμη μου , ετσι και αλλιως η τιμη του Νιβα ηταν εκβιαστικη
Το αυτοκινητο μπορει να ειναι σχετικα φτηνο σε απολυτα νουμερα , αλλα ειναι πανακριβο για αυτα που προσφερει . Αν αναλογισθει δε κανεις την αποσβεση του κοστους σχεδιασης ( πανω κατω 25 χρονια στη παραγωγη) , εκει ειναι που τρελλαινεται τελειως .
takhs
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: κορινθος

Δημοσίευσηαπό TSARKOS » 21 Ιαν 2006, 00:28

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙ SPESIAL EDITION ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΧΘΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ESKAPE ΖΑΝΤΟΛΑΣΤΙΧΑ ΗΛ.ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΑ 20000ΧΙΛ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.(ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ)
Άβαταρ μέλους
TSARKOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 23:34
Τοποθεσία: ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ ΦΘΟΙΩΤΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό xristost » 21 Ιαν 2006, 15:18

TSARKOS έγραψε:ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙ SPESIAL EDITION ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΧΘΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ESKAPE ΖΑΝΤΟΛΑΣΤΙΧΑ ΗΛ.ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΑ 20000ΧΙΛ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.(ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ)
Σωστα το αναφερεις συτροφε . Τωαρ εαν το νιβα σας φενετε ακριβο παρτε καποιο αλλο πουνα σας παει ποιο μακρια με τα ιδια χρηματα! Εκτος και αν δεν μπορεις να το παρεις το αλλο!! οταν το (ΡΑΒΟΣΟΥΒΛΑΚΟ) ξεκηνα απο τις 30000ε!!!
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό takhs » 22 Ιαν 2006, 23:29

xristost έγραψε: Τωαρ εαν το νιβα σας φενετε ακριβο παρτε καποιο αλλο πουνα σας παει ποιο μακρια με τα ιδια χρηματα! Εκτος και αν δεν μπορεις να το παρεις το αλλο!! οταν το (ΡΑΒΟΣΟΥΒΛΑΚΟ) ξεκηνα απο τις 30000ε!!!


Συντροφε , με ενα μπαγκι η με ενα Μ38 πας μακρυτερα απο το Νιβα . Αυτο δεν σημαινει οτι αν τα ευρισκες 13000 θα ηταν φτηνα . Τωρα για το αν το Νιβα ειναι λυση αναγκης ... Οντως ειναι . Ηθελα να παρω Hummer H2 αλλα δεν ειχα 130.000 και βολευτηκα με το Νιβα :D
takhs
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: κορινθος

Δημοσίευσηαπό gtsit » 23 Ιαν 2006, 03:15

takhs έγραψε:
xristost έγραψε: Τωαρ εαν το νιβα σας φενετε ακριβο παρτε καποιο αλλο πουνα σας παει ποιο μακρια με τα ιδια χρηματα! Εκτος και αν δεν μπορεις να το παρεις το αλλο!! οταν το (ΡΑΒΟΣΟΥΒΛΑΚΟ) ξεκηνα απο τις 30000ε!!!


Συντροφε , με ενα μπαγκι η με ενα Μ38 πας μακρυτερα απο το Νιβα . Αυτο δεν σημαινει οτι αν τα ευρισκες 13000 θα ηταν φτηνα . Τωρα για το αν το Νιβα ειναι λυση αναγκης ... Οντως ειναι . Ηθελα να παρω Hummer H2 αλλα δεν ειχα 130.000 και βολευτηκα με το Νιβα :D


Δηλαδή αν είχες 130.000 θα έπαιρνες το HUMMER??? Γιατί για να μην χωράς πουθενά??? Η αξιοπρεπειά μου πάντως δεν θα μου επέτρεπε να αγοράσω κάτι που χρησιμοποιέιται από τους κατεξοχήν φονιάδες παγκοσμίως για τα θαυμαστά τους έργα......
Τώρα για τις πολιτικές που ακολουθεί η LADA για το αυτοκίνητο θα κριθούν εκ του αποτελέσματος. Το μόνο σίγουρο είναι πως ο Ρώσσικος στρατός θα του δώσει άλλον αέρα εκτός και αν σας βρίσκω ανημέρωτους.......
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Re: Άλλαξε ο Μανωλιός ..... με το αζημίωτο.

Δημοσίευσηαπό Athos » 23 Ιαν 2006, 09:03

DK έγραψε:Γεια σας φίλοι και καλή χρονιά.
Ερώτηση κρίσεως:
Πως μπορείς αλλάζοντας περιτύλιγμα στο ίδιο προϊόν να ανεβάζεις τις τιμές.
Μετά από επίσκεψη μου στην εδώ αντιπροσωπεία της LADA, με έκπληξη πληροφορήθηκα ότι παίζοντας με τα αξεσουάρ του NIVA ανεβάζουν (μόνο) την τιμή του.
Όπως λοιπόν έμαθα, το BASE όπως παλιά δεν έχει πλέον υδραυλικό.
Το HAWK δεν έχει air-condition.
Αν λοιπόν θέλεις το αυτοκίνητο με τον εξοπλισμό του Escape, δεν υπάρχει πια και υποχρεώνεσαι να καταφύγεις στο νέο πακέτο Escape Special Edition !!!!, που είναι όπως το παλιό Escape με επιπλέον ηλεκτρικά παράθυρα και κλειδαριές και τιμή 13.700 Ευρώ παρακαλώ.
Να σημειώσω δε ότι στην έκδοση Escape, που εξακολουθεί να κοστίζει 12.990 Ευρώ, αφαίρεσαν τα ζαντολάστιχα και τον κοτσαδόρο.
Και το πιο ωραίο (για γέλια), ένα Escape που ο αντιπρόσωπος το είχε από την προηγούμενη παραλαβή, όταν και αυτός συνειδητοποίησε τις αλλαγές του νέου έτους και η απορία του ήταν σαν τι θα το πουλήσει, η αφοπλιστική απάντηση της κεντρικής αντιπροσωπείας ήταν βάλτου ηλεκτρικά παράθυρα και πούλα το σαν Special Edition.
Ούτε λόγος βέβαια αφού όλα τα "πακέτα" φτιάχνονται στην Ελλάδα να επιλέξεις σαν αγοραστής τα έξτρα που επιθυμείς. Τα έχουν κοστολογήσει μεμονωμένα με τέτοιες τιμές που θα σου βγει το NIVA, RAV.

Σας μεταφέρω την αηδία μου που μάλλον θα με οδηγήσει σε λύση μεταχειρισμένου, μια που θεωρώ την όλη μεθόδευση ωμό εκβιασμό.


Φίλε μου είχα κάνει παρόμοια κουβέντα εδώ http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... rt-15.html αλλά λίγοι συμφώνησαν.
Η αντιπροσωπεία αυτή την τακτική είχε από πάντα. Και τάχει καταφέρει να επιβιώνει πουλώντας τα Νίβα στη διπλάσια τιμή απ ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη..
Athos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2005, 07:00

Re: Άλλαξε ο Μανωλιός ..... με το αζημίωτο.

Δημοσίευσηαπό strofimios1 » 23 Ιαν 2006, 12:58

DK έγραψε:Γεια σας φίλοι και καλή χρονιά.
Ερώτηση κρίσεως:
Πως μπορείς αλλάζοντας περιτύλιγμα στο ίδιο προϊόν να ανεβάζεις τις τιμές.
Μετά από επίσκεψη μου στην εδώ αντιπροσωπεία της LADA, με έκπληξη πληροφορήθηκα ότι παίζοντας με τα αξεσουάρ του NIVA ανεβάζουν (μόνο) την τιμή του.
Όπως λοιπόν έμαθα, το BASE όπως παλιά δεν έχει πλέον υδραυλικό.
Το HAWK δεν έχει air-condition.
Αν λοιπόν θέλεις το αυτοκίνητο με τον εξοπλισμό του Escape, δεν υπάρχει πια και υποχρεώνεσαι να καταφύγεις στο νέο πακέτο Escape Special Edition !!!!, που είναι όπως το παλιό Escape με επιπλέον ηλεκτρικά παράθυρα και κλειδαριές και τιμή 13.700 Ευρώ παρακαλώ.
Να σημειώσω δε ότι στην έκδοση Escape, που εξακολουθεί να κοστίζει 12.990 Ευρώ, αφαίρεσαν τα ζαντολάστιχα και τον κοτσαδόρο.
Και το πιο ωραίο (για γέλια), ένα Escape που ο αντιπρόσωπος το είχε από την προηγούμενη παραλαβή, όταν και αυτός συνειδητοποίησε τις αλλαγές του νέου έτους και η απορία του ήταν σαν τι θα το πουλήσει, η αφοπλιστική απάντηση της κεντρικής αντιπροσωπείας ήταν βάλτου ηλεκτρικά παράθυρα και πούλα το σαν Special Edition.
Ούτε λόγος βέβαια αφού όλα τα "πακέτα" φτιάχνονται στην Ελλάδα να επιλέξεις σαν αγοραστής τα έξτρα που επιθυμείς. Τα έχουν κοστολογήσει μεμονωμένα με τέτοιες τιμές που θα σου βγει το NIVA, RAV.

Σας μεταφέρω την αηδία μου που μάλλον θα με οδηγήσει σε λύση μεταχειρισμένου, μια που θεωρώ την όλη μεθόδευση ωμό εκβιασμό.

Εγω παντως οντως το πουλαω το δικο μου.
Άβαταρ μέλους
strofimios1
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 10:58
Τοποθεσία: ΣΤΟΥ ΧΑΝΤΑΚ'

Δημοσίευσηαπό takhs » 23 Ιαν 2006, 13:00

gtsit έγραψε:
takhs έγραψε:
Δηλαδή αν είχες 130.000 θα έπαιρνες το HUMMER??? Γιατί για να μην χωράς πουθενά??? Η αξιοπρεπειά μου πάντως δεν θα μου επέτρεπε να αγοράσω κάτι που χρησιμοποιέιται από τους κατεξοχήν φονιάδες παγκοσμίως για τα θαυμαστά τους έργα......
Τώρα για τις πολιτικές που ακολουθεί η LADA για το αυτοκίνητο θα κριθούν εκ του αποτελέσματος. Το μόνο σίγουρο είναι πως ο Ρώσσικος στρατός θα του δώσει άλλον αέρα εκτός και αν σας βρίσκω ανημέρωτους.......


εχεις δικιο ... μαλλον Καγιεν θα επαιρνα :D
Μαλλον η προσπαθεια για χιουμορ δεν ειναι ευκολα ορατη σε φορουμ
Οσο για το τελευταιο περι φονιαδων , ας σταματησουμε να παιρνουμε και Λαντ Ροβερ , να πινουμε κοκα κολα και να καπνιζουμε Μαρλμπορο . Συντροφε gtsit πολυ μεγαλη και πονεμενη ιστορια , η αντιδραση καθενος στις καθε ειδους δολοφονιες που συντελουνται καθε δευτερολεπτο
takhs
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: κορινθος

Δημοσίευσηαπό gtsit » 23 Ιαν 2006, 14:26

takhs έγραψε:
gtsit έγραψε:
takhs έγραψε:
Δηλαδή αν είχες 130.000 θα έπαιρνες το HUMMER??? Γιατί για να μην χωράς πουθενά??? Η αξιοπρεπειά μου πάντως δεν θα μου επέτρεπε να αγοράσω κάτι που χρησιμοποιέιται από τους κατεξοχήν φονιάδες παγκοσμίως για τα θαυμαστά τους έργα......
Τώρα για τις πολιτικές που ακολουθεί η LADA για το αυτοκίνητο θα κριθούν εκ του αποτελέσματος. Το μόνο σίγουρο είναι πως ο Ρώσσικος στρατός θα του δώσει άλλον αέρα εκτός και αν σας βρίσκω ανημέρωτους.......


εχεις δικιο ... μαλλον Καγιεν θα επαιρνα :D
Μαλλον η προσπαθεια για χιουμορ δεν ειναι ευκολα ορατη σε φορουμ
Οσο για το τελευταιο περι φονιαδων , ας σταματησουμε να παιρνουμε και Λαντ Ροβερ , να πινουμε κοκα κολα και να καπνιζουμε Μαρλμπορο . Συντροφε gtsit πολυ μεγαλη και πονεμενη ιστορια , η αντιδραση καθενος στις καθε ειδους δολοφονιες που συντελουνται καθε δευτερολεπτο


Δεν ξέρω αν πρόκειτε απλά για χιούμορ, αλλά αυτό που προσπαθώ να πω είναι πως η επιλογή του NIVA δεν είναι μόνο λόγω οικονομικών αλλά και πιο συνειδητή προσωπικά. Τώρα για την coca cola και τα malboro προσωπικά ούτε coca cola πίνω ούτε malboro καπνίζω οπότε μέσα είμαι σε αυτό που λες και συμφωνώ απολύτως ....... :P
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό mato » 23 Ιαν 2006, 14:29

gtsit έγραψε:................................................
Τώρα για τις πολιτικές που ακολουθεί η LADA για το αυτοκίνητο θα κριθούν εκ του αποτελέσματος. Το μόνο σίγουρο είναι πως ο Ρώσσικος στρατός θα του δώσει άλλον αέρα εκτός και αν σας βρίσκω ανημέρωτους.......


???????? εμένα τουλάχιστον μ' έπιασες αδιάβαστο ..... (όχι οτι είμαι και πολύ επιμελής)
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Άλλαξε ο Μανωλιός ..... με το αζημίωτο.

Δημοσίευσηαπό gtsit » 23 Ιαν 2006, 15:15

Athos έγραψε:Φίλε μου είχα κάνει παρόμοια κουβέντα εδώ http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... rt-15.html αλλά λίγοι συμφώνησαν.
Η αντιπροσωπεία αυτή την τακτική είχε από πάντα. Και τάχει καταφέρει να επιβιώνει πουλώντας τα Νίβα στη διπλάσια τιμή απ ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη..


Ορισμένες φορές δεν μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα που λέτε.
Λες για την τακτική της αντιπροσωπείας την οποία και κατακρίνεις. Ας πούμε λοιπόν ότι εν μέρη συμφωνώ αν όμως έχεις κάπου δίκιο το χάνεις εντελώς με αυτά που συνεχίζεις και λες. Ειδικότερα, οι περισσότερες αντιπροσωπείες ακολουθούν παρόμοιες τακτικές. Όσο για τις τιμές στην υπόλοιπη Ευρώπη σε βρίσκω τελείως αδιάβαστο.
Ειδικότερα οι τιμές του NIVA στην Γερμανία και την Γαλλία:

Γερμανία
Βασική έκδοση 9.990euro
Full έκδοση 12.300euro

Γαλλία
Βγαίνει σε 2 εκδόσεις με διάφορα αξεσουάρ
Η μία έκδοση είναι στα 11.300euro
Η άλλη έκδοση είναι στα 11.755euro

Αν λοιπόν σκεφτούμε πως στην Γερμανία τα αυτοκίνητα είναι γενικότερα φτηνότερα τότε νομίζω πως οι μικροδιαφορές είναι δικαιολογημένες. Αλλά όχι και να λές πως πουλιέται στην διπλάσια τιμή. Προσωπικά δεν είδα κάτι τέτοιο. Αυτό που μπορώ με σιγουριά να πω, είναι πως για τον Γερμανό το NIVA είναι σαφώς φτηνότερο από εδώ όχι γιατί πουλιέται πολύ φτηνότερα αλλά γιατί ο Γερμανός πάιρνει διπλάσιους μισθούς οπότε θα σε συμβούλευα να τα βάλεις με αυτούς που φτιάχνουν την οικονομική πολιτική της χώρας χρόνια τώρα παρά με την LADA.

:protest:
Τελευταία επεξεργασία από gtsit και 23 Ιαν 2006, 15:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό gtsit » 23 Ιαν 2006, 15:26

mato έγραψε:???????? εμένα τουλάχιστον μ' έπιασες αδιάβαστο ..... (όχι οτι είμαι και πολύ επιμελής)


Αυτό που έμαθα και δεν είναι ράδιο αρβίλλα είναι ότι GM και LADA χωρίσανε τα τσανάκια τους. Η lada πέρασε στα χέρια του Ρώσσικου στρατού και ειδικότερα στο υπουργείο άμυνας της Ρωσσίας. Από πλευράς Ρώσσων αυτό σημαίνει μια μεγάλη αντεπίθεση στον χώρο της αυτοκίνησης και μεγάλες βελτιώσεις στον τομέα αξιοπιστία. Επίσης ετοιμάζονται τεράστιες εκπλήξεις στο άμεσο μέλλον όσον αφορά το νέο NIVA το οποίο δεν θα έρθει ως CHEVY NIVA πια αλλά ως (νέο) LADA NIVA απόσο γνωρίζω. Και μια και μιλήσαμε για HUMMER πιο πριν, από όσο γνωρίζω ετοιμαστείτε για κάτι αντίστοιχο από την μαμά Ρωσσία........ ήδη πήρα μια μικρή γέυση μέσω φωτογραφιών που έιδα.
Κύριοι μετά και τις εξελίξεις των τελευταίων χρόνων, το ψυχροπολεμικό κλίμα μάλλον επιστρέφει σε επίπεδο ανταγωνισμού και αγοράς για αρχή τουλάχιστον. Είδομεν..........
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 23 Ιαν 2006, 15:30

Θα πω αυτά που έχω ξαναπεί στο παρλθόν.

Το νίβα είναι ένα εξαιρετικό τετρακίνητο ιδανικό για τα ελληνικά βουνα.

Απο πλευράς ανέσεων έχει μείνει μία ή δύο δεκαετίες πίσω.

Σε γενικές γραμμές το θεωρώ πολύ ακριβό γι αυτό που είναι. Κατά την αποψη μου δεν θα επρεπε να ξεπερνα της 7.000 ευρώ με φουλ εξτρα.

Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει τίποτε που να έχει τις δυνατότητες και τα χαρακτηριστικά του νιβα όχι μόνο σε παραπλήσιες τιμές αλλά ουτε καν στις διπλάσιες.

Νομίζω αυτό εκμεταλευονται οι ρώσοι και το πουλάνε δύο φορές πάνω απο την αξία του.

By the way, γνωρίζει κανείς την cheaf αξια του νιβα. (Δηλ. Πόσο πουλάει το εργοστάσιο) ?
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό mato » 23 Ιαν 2006, 15:32

gtsit έγραψε:Κύριοι μετά και τις εξελίξεις των τελευταίων χρόνων, το ψυχροπολεμικό κλίμα μάλλον επιστρέφει σε επίπεδο ανταγωνισμού και αγοράς για αρχή τουλάχιστον. Είδομεν..........


ας μείνει εκεί ...
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες

cron