Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΡΓΟ - ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ

ΑΡΓΟ - ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ

Δημοσίευσηαπό MPLENIVA » 25 Ιούλ 2004, 09:23

Την καλημέρα μου σε όλους της παρέας. Οι διακοπές άρχισαν και έτσι αρχίζω να τεστάρω το Νιβα σε περίεργες διαδρομές χιλιομέτρων !!!!

Μια απο αυτές ήταν και η διαδρομη Αθήνα - Χαλκίδα - Στενή - Χιλιαδού - Αγια Σοφία - Λιμνιώνας - Χαλκίδα - Αθήνα . Όλη η διαδρομή έγινε με αναμένο τον κλιματισμό . Οι εντύπώσεις είναι οι παρακάτω

Η Στενή είναι ένα απέραντο σκουπιδαριό Αυτό που συμβάινει στο ποτάμι είναι ΑΙΣΧΟΣ καμία σχέση με αυτό που υπήρχε πριν καποια χρόνια .

Ο δρόμος προς Χιλιαδού σχεδόν κομένος είναι θέμα της επόμενης δυνατής νεροποντής ( Ακρος επικινδυνος ).

Σε αυτη την διαδρομή σε όλες τις απότομες στροφές πέταλα έβγαινα με 1η ή δευτέρα μιας και το αμάξι δεν είχε τον απαιτούμενο δρομο για να ανεβάσει στροφές μέχρι το επόμενο πέταλλο . Αρα ή θα έπρεπε να οδηγώ στο όριο ή το κατέβσμα σε 1η ήταν αναγκαίο . Εάν έβαζα ΑΡΓΟ οδηγώντας με τριτη ή τεταρτη θα έιχα το πλεονέκτημα των ανεβασμένων στροφών στην μηχανή και της αυξημένης ροπής . Αυτο που θέλω να σας ρωτήσω είναι εαν σε μια τόσο εκτεταμένη χρήση του αργου θα δημιουργούσε πρόβλημα στα διαφορικά ή στην μηχανή . Υπάρχει κάποιος που το έχει δοκίμάσει και ποιές οι εντυπώσεις του ;;;;;
Χρειάστηκε να κατέβω σε παραλία απο ανάχωμα . Στο ανέβασμα που έγινε με δευτέρα αργο - μπλοκέ μιας και είμαι ανίδεος δεν γκάζοσα ώστε να περάσω την κορυφή και έτσι βρήκαν τα σκαλοπάτια που λειτούργησαν σαν ΓΛΥΣΤΡΑ έτσι ώστε οι μπλοκέ πίσω τροχοι να σπρώξουν μπροστά και να περάσω . Μεχρι χθές ήμουν έτοιμος να βγάλω τα ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ μιας και μείωναν το ύψος . ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ή οχι ;;;; ΕΔΩ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΣΑΣ .!!!!!!!!!

Το αμαξι με αναμενο τον κλιματισμο χάνει σε ιποδύναμη . Η θερμοκρασια ήταν σε κανονικά επίπεδα (λειτουργούσαν περισότερο και οι δυο φτερωτές) Αρκετα ευχαριστημενος αν και μια επιπλέον αύξηση της ιποδύναμης θα μετέτρεπε το αμόξι στο τελειο εργαλειο . Η εκπληξη ήταν η καταναλωση που ενω περίμενα ότι θα γεμιζα το κιβωτιο καθε λιγο συνεβη το ακριβως αντιθετο . Παρα πολυ ικανοποιημένος , πραγματικα δεν το περίπενα με αναμένο τον κλιματισμο .

Μια ΘΛΙΒΕΡΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ SITE
ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΣΤΗΜΕΝΟ !!!!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΡΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΣΚΕΙ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΒΙΟΤΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΤΑΡΑΣΕΤΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΓΚΡΙΣΜΑ ΤΩΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΜΑΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΩΝ.
MPLENIVA
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 30 Δεκ 2003, 18:33
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΓ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

Re: ΑΡΓΟ - ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 25 Ιούλ 2004, 17:36

Την καλημέρα μου σε όλους της παρέας. Οι διακοπές άρχισαν και έτσι αρχίζω να τεστάρω το Νιβα σε περίεργες διαδρομές χιλιομέτρων !!!!

Μια απο αυτές ήταν και η διαδρομη Αθήνα - Χαλκίδα - Στενή - Χιλιαδού - Αγια Σοφία - Λιμνιώνας - Χαλκίδα - Αθήνα . Όλη η διαδρομή έγινε με αναμένο τον κλιματισμό . Οι εντύπώσεις είναι οι παρακάτω

Η Στενή είναι ένα απέραντο σκουπιδαριό Αυτό που συμβάινει στο ποτάμι είναι ΑΙΣΧΟΣ καμία σχέση με αυτό που υπήρχε πριν καποια χρόνια .

Ο δρόμος προς Χιλιαδού σχεδόν κομένος είναι θέμα της επόμενης δυνατής νεροποντής ( Ακρος επικινδυνος ).

Σε αυτη την διαδρομή σε όλες τις απότομες στροφές πέταλα έβγαινα με 1η ή δευτέρα μιας και το αμάξι δεν είχε τον απαιτούμενο δρομο για να ανεβάσει στροφές μέχρι το επόμενο πέταλλο . Αρα ή θα έπρεπε να οδηγώ στο όριο ή το κατέβσμα σε 1η ήταν αναγκαίο . Εάν έβαζα ΑΡΓΟ οδηγώντας με τριτη ή τεταρτη θα έιχα το πλεονέκτημα των ανεβασμένων στροφών στην μηχανή και της αυξημένης ροπής . Αυτο που θέλω να σας ρωτήσω είναι εαν σε μια τόσο εκτεταμένη χρήση του αργου θα δημιουργούσε πρόβλημα στα διαφορικά ή στην μηχανή . Υπάρχει κάποιος που το έχει δοκίμάσει και ποιές οι εντυπώσεις του ;;;;;

Δεν έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα. Εγώ το χρησιμοποιώ κατά κόρον.

Χρειάστηκε να κατέβω σε παραλία απο ανάχωμα . Στο ανέβασμα που έγινε με δευτέρα αργο - μπλοκέ μιας και είμαι ανίδεος δεν γκάζοσα ώστε να περάσω την κορυφή και έτσι βρήκαν τα σκαλοπάτια που λειτούργησαν σαν ΓΛΥΣΤΡΑ έτσι ώστε οι μπλοκέ πίσω τροχοι να σπρώξουν μπροστά και να περάσω . Μεχρι χθές ήμουν έτοιμος να βγάλω τα ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ μιας και μείωναν το ύψος . ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ή οχι ;;;; ΕΔΩ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΣΑΣ .!!!!!!!!!

Άχρηστα. Προσωπική μου άποψη.

Το αμαξι με αναμενο τον κλιματισμο χάνει σε ιποδύναμη . Η θερμοκρασια ήταν σε κανονικά επίπεδα (λειτουργούσαν περισότερο και οι δυο φτερωτές) Αρκετα ευχαριστημενος αν και μια επιπλέον αύξηση της ιποδύναμης θα μετέτρεπε το αμόξι στο τελειο εργαλειο . Η εκπληξη ήταν η καταναλωση που ενω περίμενα ότι θα γεμιζα το κιβωτιο καθε λιγο συνεβη το ακριβως αντιθετο . Παρα πολυ ικανοποιημένος , πραγματικα δεν το περίπενα με αναμένο τον κλιματισμο .

Μια ΘΛΙΒΕΡΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ SITE
ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΣΤΗΜΕΝΟ !!!!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΡΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΣΚΕΙ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΒΙΟΤΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΤΑΡΑΣΕΤΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΓΚΡΙΣΜΑ ΤΩΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΜΑΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΩΝ.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 26 Ιούλ 2004, 08:04

Θα συμφωνήσω 100% με τον tazmania, καλές διαδρομές :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

DONT WORRY

Δημοσίευσηαπό gtsit » 26 Ιούλ 2004, 14:26

Λοιπόν φίλε. Άκου σύμπτωση. Έχω καινούργιο NIVA (10300χλμ έχω κάνει) και πάω πολύ συχνά Λιμνιώνα. Έχουμε και λέμε. Όλη την διαδρομή από τα Ψαχνά μέχρι το Λιμνιώνα που είναι σχεδόν όλη με χώμα την πάω με αργό. (Εκτός απο τα σημεία με άσφαλτο). Άφοβα το χρησιμοποιείς. Ξέρεις τι μου είπε ο μηχανικός μου?? Να προτιμάς το αργό σε δύσκολες περιπτώσεις χώμα και τέτοια γιατί ζορίζεις και φθήρεις λιγότερο τον δίσκο του αυτοκινήτου. Καλά κάνεις και εγώ έτσι το πάω εκεί. 3η αργό στις στροφές και στην έξοδο από αυτές, και 4η αργό στις ευθείες (όταν κάτω έχει χώμα).
Έπιασα μέχρι και 65χλμ πάνω στο χώμα χωρίς πρόβλημα τελικά.

ΓΙΩΡΓΟΣ
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Re: DONT WORRY

Δημοσίευσηαπό tazmania » 26 Ιούλ 2004, 16:24

gtsit έγραψε:Λοιπόν φίλε. Άκου σύμπτωση. Έχω καινούργιο NIVA (10300χλμ έχω κάνει) και πάω πολύ συχνά Λιμνιώνα. Έχουμε και λέμε. Όλη την διαδρομή από τα Ψαχνά μέχρι το Λιμνιώνα που είναι σχεδόν όλη με χώμα την πάω με αργό. (Εκτός απο τα σημεία με άσφαλτο). Άφοβα το χρησιμοποιείς. Ξέρεις τι μου είπε ο μηχανικός μου?? Να προτιμάς το αργό σε δύσκολες περιπτώσεις χώμα και τέτοια γιατί ζορίζεις και φθήρεις λιγότερο τον δίσκο του αυτοκινήτου. Καλά κάνεις και εγώ έτσι το πάω εκεί. 3η αργό στις στροφές και στην έξοδο από αυτές, και 4η αργό στις ευθείες (όταν κάτω έχει χώμα).
Έπιασα μέχρι και 65χλμ πάνω στο χώμα χωρίς πρόβλημα τελικά.

ΓΙΩΡΓΟΣ


Πολύ καλά τα είπε ο μηχανικός σου. Εγώ έχω πιάσει 95 με αργά, πολές φορές, και σπασμένο μπορεί να φτάσει και τα 120 :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 26 Ιούλ 2004, 22:28

Βλεπω οτι βάζετε και γρήγορα στο αυτοκίνητο. Θα το καταστρέψετε ρεεεεεεεεεεε. Τα σκαλοπάτια χρειαζονται. Για να ξελασπωνεις τα παπούτσια σου. Αλλά οχι αυτά που βάζουν οι εδω ιθύνοντες. Απλά κάποτε θα βαριέσαι να τα ισιώνεις και η τα πετάς η τα αφήνεις εκεί θεόστραβα. Κλιματισμός; Θα εννοείς το cooler που δεν κάνει τελικά και σπουδαία δουλεια. Προσωπικά το βάζω μόνο στην Αθήνα μέσα. Ναι κόβει πολύ. και κατι αλλο. Δεν εχεις μπλοκέ πίσω. Απλά ενα μεσαίο διαφορικό που το απεμπλέκεις και γίνεσαι τετρακίνητος κατά άξονα. Ολοι ..η σχεδον ολοι...ψαχνουμε ενα πίσω που να απεμπλέκει...η να μπλοκάρει κατα την λάθος εκφραση της καθομιλουμένης. Απλά τον μικρο μοχλό της απεμπλοκής του μεσαίου μονο εν κινήσει. (καλύτερα). Καλα ταξιδια.
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό gmav » 18 Αύγ 2004, 15:10

MPLENIVA έγραψε:........
Μια ΘΛΙΒΕΡΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ SITE
ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΣΤΗΜΕΝΟ !!!!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΡΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΣΚΕΙ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΒΙΟΤΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΤΑΡΑΣΕΤΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΓΚΡΙΣΜΑ ΤΩΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΜΑΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΩΝ.


Καλημέρα.
για να καταλάβω, σε ενόχλησε που κάποιοι είναι ενάντια στο κυνήγι? Θεωρείς πως εμείς (με τα τετρακίνητα) κάνουμε μεγαλύτερη ζημιά στο δάσος από τους κυνηγούς? Πως? περνάμε με τα αυτοκίνητα μουγκριζοντας και ενοχλούμε περισότερο τα ζωάκια από αυτούς που τα σκοτώνουν? μάλλον τους χαλάμε τον ύπνο.

Μιλάς για νόμιμο κυνήγι. πόσοι είναι οι νόμιμοι κυνηγοί? είναι παραπάνω από το 15%? εγώ όσες φορές βρέθηκα σε εθνικό δρυμό (ή σε περιοχές που απαγορεύεται το κυνήγι) εχω δει πάνω από 15-20 κυνηγούς να παραμονεύουν.
σεβαστή η άποψή σου για το κυνήγι και για τους κυνηγούς (όποια και αν είναι αυτή). αλλά νομίζω είναι τελείος άδικο και άστοχο να συγκρίνεται με τη βόλτα στο βουνό με το αυτοκίνητο και το ποιος κάνει ζημιά στο δάσος.

ΥΓ.
Συγνώμη που το post είναι άσχετο με το θέμα που συζητάτε.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 19 Αύγ 2004, 08:31

gmav έγραψε:
MPLENIVA έγραψε:........
Μια ΘΛΙΒΕΡΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ SITE
ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΣΤΗΜΕΝΟ !!!!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΡΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΣΚΕΙ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΒΙΟΤΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΤΑΡΑΣΕΤΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΓΚΡΙΣΜΑ ΤΩΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΜΑΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΩΝ.


Καλημέρα.
για να καταλάβω, σε ενόχλησε που κάποιοι είναι ενάντια στο κυνήγι? Θεωρείς πως εμείς (με τα τετρακίνητα) κάνουμε μεγαλύτερη ζημιά στο δάσος από τους κυνηγούς? Πως? περνάμε με τα αυτοκίνητα μουγκριζοντας και ενοχλούμε περισότερο τα ζωάκια από αυτούς που τα σκοτώνουν? μάλλον τους χαλάμε τον ύπνο.

Μιλάς για νόμιμο κυνήγι. πόσοι είναι οι νόμιμοι κυνηγοί? είναι παραπάνω από το 15%? εγώ όσες φορές βρέθηκα σε εθνικό δρυμό (ή σε περιοχές που απαγορεύεται το κυνήγι) εχω δει πάνω από 15-20 κυνηγούς να παραμονεύουν.
σεβαστή η άποψή σου για το κυνήγι και για τους κυνηγούς (όποια και αν είναι αυτή). αλλά νομίζω είναι τελείος άδικο και άστοχο να συγκρίνεται με τη βόλτα στο βουνό με το αυτοκίνητο και το ποιος κάνει ζημιά στο δάσος.

ΥΓ.
Συγνώμη που το post είναι άσχετο με το θέμα που συζητάτε.



Μεγάλο θέμα άνοιξε στο forum. Ίσως θα έπρεπε να ανοίξει ξεχωριστή θεματική ενότητα γι'αυτό εν'όψει μάλιστα και κυνηγητικής περιόδου.

Φίλε gmav κάνεις λάθος. Οι νόμιμοι κηνυγοί δεν είναι 15% αλλά ίσως .................0,15%. Πριν πάρα πολλά χρόνια όταν τα θηράματα ήταν περισσότερα από τους κυνηγούς μπορεί να ήταν έτσι.
Φυσικά και εγώ έχω δει κυνηγούς 'οικολόγους' να κυνηγάνε σε εθνικούς δρυμούς και να κρύβονται τρέχοντας, όταν ακούνε τους ήχους των τετρακίνητων. Μόλις διαπιστώνουν ότι δεν είναι θηροφυλακή ξαναβγαίνουν έξω. Επίσης το ίδιο γίνεται και εκτός κυνηγητικής περιόδου.
Στην περιοχή που ζω έχουν ήδη αρχίσει τα 'δοκιμαστικά' 13 ημέρες πριν την επίσημη έναρξη της κυνηγητικής περιόδου. Ούτε ο Schumacher δεν κάνει τόσα δοκιμαστικά. Και φυσικά όχι στις οριοθετημένες για αυτό το σκοπό περιοχές γιατί, όπως λένε οι ίδιοι οι κυνηγοί, 'είναι μακρυά'.
Πιστεύω ότι παρόμοιες καταστάσεις θα έχουν δει πολλοί φίλοι του forum που κάνουν περιηγήσεις στα βουνά.

Φίλε mpleniva είναι άδικο να χαρακτηρίζεις 'αρρωστημένο μίσος' την απλή απεικόνηση της πραγματικότητας.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Re: DONT WORRY

Δημοσίευσηαπό xontros » 20 Αύγ 2004, 01:14

tazmania έγραψε:Πολύ καλά τα είπε ο μηχανικός σου. Εγώ έχω πιάσει 95 με αργά, πολές φορές, και σπασμένο μπορεί να φτάσει και τα 120 :shock: :shock:

Φίλε :evil: Ταζ,
Ή πρέπει να επισκευτείς επειγόντως κοντερά, ή πρέπει να σταματήσεις να τρως βαριά το βράδυ για να σταματήσουν οι εφιάλτες (φαντάζομαι έπεφτες με αργά σε γκρεμό με ευνοϊκό τυφώνα...)
:P :P :P :P :P :P :P :P :P
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό teroulas » 20 Αύγ 2004, 08:18

Ή πρέπει να επισκευτείς επειγόντως κοντερά, ή πρέπει να σταματήσεις να τρως βαριά το βράδυ για να σταματήσουν οι εφιάλτες (φαντάζομαι έπεφτες με αργά σε γκρεμό με ευνοϊκό τυφώνα...)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ναι, θυμάσαι Γιώργο, ήταν και το ARO του αλέξη και κάναμε κόντρες. Εκείνο έπιασε 130 στο φαράγγι. Με....αργάμιση όχι αργά...Μάλλον ονειρεύτηκες αγόρι μου όπως εγώ με τα LR....

Φιλάκια...
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: DONT WORRY

Δημοσίευσηαπό tazmania » 20 Αύγ 2004, 08:45

xontros έγραψε:
tazmania έγραψε:Πολύ καλά τα είπε ο μηχανικός σου. Εγώ έχω πιάσει 95 με αργά, πολές φορές, και σπασμένο μπορεί να φτάσει και τα 120 :shock: :shock:

Φίλε :evil: Ταζ,
Ή πρέπει να επισκευτείς επειγόντως κοντερά, ή πρέπει να σταματήσεις να τρως βαριά το βράδυ για να σταματήσουν οι εφιάλτες (φαντάζομαι έπεφτες με αργά σε γκρεμό με ευνοϊκό τυφώνα...)
:P :P :P :P :P :P :P :P :P


Βάζουμε στοίχημα την κουκούλα από το Vitara σου; Εαν χάσω κάνω ότι θέλεις εσύ :D :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 20 Αύγ 2004, 08:47

teroulas έγραψε:
Ή πρέπει να επισκευτείς επειγόντως κοντερά, ή πρέπει να σταματήσεις να τρως βαριά το βράδυ για να σταματήσουν οι εφιάλτες (φαντάζομαι έπεφτες με αργά σε γκρεμό με ευνοϊκό τυφώνα...)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ναι, θυμάσαι Γιώργο, ήταν και το ARO του αλέξη και κάναμε κόντρες. Εκείνο έπιασε 130 στο φαράγγι. Με....αργάμιση όχι αργά...Μάλλον ονειρεύτηκες αγόρι μου όπως εγώ με τα LR....

Φιλάκια...


Όσο για εσένα, δεν σε πάω βόλτα, γιατί μετά θα πετάξεις το terios στο γκρεμό και θα κλαίμε όλη μαζί :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: DONT WORRY

Δημοσίευσηαπό xontros » 22 Αύγ 2004, 10:10

tazmania έγραψε:Βάζουμε στοίχημα την κουκούλα από το Vitara σου; Εαν χάσω κάνω ότι θέλεις εσύ :D :D

Κάτω τα χέρια από την κουκούλα μου, τις ζάντες μου και τη βάση της ρεζέρβας μου :clubbed:. Να ξέρεις ότι αντί για συναγερμό, έχω μέσα :animaldog:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό tazmania » 22 Αύγ 2004, 10:58

Καλά ντε, μην δαγκώνεις, γιατί θα σου βάλω :explode:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 22 Αύγ 2004, 14:34

Ρε 'σεις μην βαράτε τον Tazουλι, o γιατρός εχει πει να του λέμε πάντα ναι.
Πετάει το Niva ? Πετάει (στον γκρεμό). :twisted: :twisted:
Αφου να φανταστείτε στις εκδρομές τον αφήνουμε να πηγαίνει πάντα μπροστά μην βρεθεί κανένας πεσμένος δρόμος και "πετάξει" μια και καλή, γιατι απο τον ΟΔΔΥ που πήγε να "πετάξει"τον διώξανε. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Πάντως αυτο με τον πεσμένο δρόμο με τον giagoula έπιασε :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Επόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες