Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέο Toyota Rav4 2006

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 18 Απρ 2006, 07:33

TLG έγραψε:Σημερα πηγα με εναν φιλο να δουμε Santa Fe κ RAV4 ....
Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου , αλλα τα πλαστικα του RAV δεν με ενθουσιασαν ...Δεν ξερω για συναρμογη κ.λ.π ,αλλα τουλαχιστον στην αισθηση , κατι δεν μου αρεσε , οπως και στους διακοπτες .....


Για το rav4 τα ξέρουμε :razz: για το σαντα φε πες μας.
Αν και νομίζω, έτσι όπως το είδα απ'έξω, οτι είναι τόσο τεράστιο που δεν παίζει στην κατηγορία του rav4. Τί λες;;;
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 18 Απρ 2006, 07:39

Λοιπόν, στα νεότερα τώρα.
Έχω 6400χμ ( μαμά λάδια ακόμη ) και μέχρι τώρα, το είχα τελικιάσει μία φορά, στις 3000-3500χμ δείχνοντάς μου στο κοντέρ, πολύ έυκολα 185χμ/ώρα σε σχετικά μικρή απόσταση.

Εχθές, στην ίδια απόσταση, η ένδειξη ήταν 195χμ/ώρα! Ενώ εύκολα πιστεύω οτι θα δείξει 200 την επόμενη.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Δημοσίευσηαπό fbs » 18 Απρ 2006, 16:27

Λοιπόν πήγα στην Toyota. Ε σιγά μην δεν το ξέρανε. Η αντιστρεπτική φταίει και χτυπάει όταν το αμάξι περνάει πάνω από εγκάρσιες ανωμαλίες του δρόμου. Βέβαια μου είπαν κανένα πρόβλημα μην ανησυχείτε. Πάντως δεν έχω ακούσει τίποτα εδώ και κάνα 2 μέρες. Στα συν τώρα. Το αυτοκίνητο όσο κάνει χλμ τόσο και πιο πολύ ανοίγει. Η κατανάλωση που είδα σήμερα σε μικτό κύκλο είναι 9.9L/100 χλμ Πολύ καλό θα έλεγα. Στο Verso είχα δει στην καλύτερη περίπτωση 9.7L/100.
Άβαταρ μέλους
fbs
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 02 Απρ 2006, 11:51

Δημοσίευσηαπό TLG » 18 Απρ 2006, 23:47

rav4cat έγραψε:Για το rav4 τα ξέρουμε :razz: για το σαντα φε πες μας.
Αν και νομίζω, έτσι όπως το είδα απ'έξω, οτι είναι τόσο τεράστιο που δεν παίζει στην κατηγορία του rav4. Τί λες;;;


Το Santa Fe ειναι οντως μεγαλο ...και σιγουρα ειναι σε αλλη κατηγορια , τουλαχιστον απο πλευρας διαστασεων ...
Σε θεματα τωρα κατασκευης η αισθηση που μου εδωσε το ματι και η αφη μου ειναι ....σιγουρα η καλυτερη που εχω δει σε Hyundai μεχρι τωρα και για μενα καλυτερη και απο το νεο RAV4 ....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Αλλαγή λαδιών

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 27 Απρ 2006, 06:48

7700χλμ σε 2 μηνάκια και πήγα για την πρώτη μου αλλάγή... ( η toyota λέει στις 30.000χμ!!! )

Εγινέ φυσικά και ένας πλήρες έλεγχος, φώτα, χειρόφρενο, σφυξίματα απο κάτω ( δεν ήθελε τίποτα ), υγρά κλπ.

Λοιπόν, 6 λίτρα λάδι 15/40 της toyota για diesel πόσο; 31,50€. Τσάμπα μου φαίνεται ρε παιδιά!

Και αν σας πώ οτι η κατανάλωση μου στα 5 με 6 τελευταία γεμίσματα είναι 6,7λ/100χμ....
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΩΘΗΚΑ.

Α! ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ Ο Λ Ο Υ Σ ! ! !
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Νέος κάτοχος RAV4

Δημοσίευσηαπό thRAVer » 04 Μάιος 2006, 13:37

Πρίν 15 ημέρες πήρα το Executive Rav4 και έχω κάνει 950 χιλ. είναι πάρα πολύ ωραίο και άνετο, πριν είχα Grand Vitara 1.6 καμμία σχέση είναι εκπληκτικό αμάξι. Ακόμη το μαθαίνω .
Άβαταρ μέλους
thRAVer
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 04 Μάιος 2006, 13:14

Δημοσίευσηαπό TLG » 04 Μάιος 2006, 15:09

Κατ'αρχην καλοταξιδο και να το χαρεις ...... :D

Πριν παρεις την αποφαση για το νεο RAV4 δοκιμασες το νεο GV ??
Τι ηταν αυτο που σε οδηγησε στην Toyota ?
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό in-rav-we-trust » 07 Μάιος 2006, 13:20

καλησπέρα σε όλους!

είμαι καινούριος στο forum ως μέλος αλλά όχι και ως αναγνώστης και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους γιατι με βοηθήσατε ως ένα σημείο στο να καταλήξω σε αυτό που λέει και η υπογραφή μου.

το αμάξι το περιμένουμε μέχρι το τέλος του μήνα αλλά δυστηχώς εγώ θα το οδηγήσω από αύγουστο(λόγω σπούδων).

kai epeidi tha trelatho prospathontas na grapso ellinika me avto to germaniko pliktrologeio.....sinexizo sta greeklish kai elpizo na min enoxleitai kaneis.

vasika mou ekane entiposi pou toso kairo sigrinete to rav me to santa fe afou einai alli katigoria ta amaksia,oso kai an oi etairies theloun na ta valoun se mia.
to rav einai ena klik xamiloteri katigoria apo to santa fe: alla xrimata (3000 ?? nai 3000 xiliades...den tis exei o kathenas....) ,alla kivika ,ara alli katanalosi kai alloi foroi , allo megethos ktl ktl.....
an kano lathos diorthoste me....

ego pantos exo mia erotisi se avtous pou exoun parei idi to rav....i opoia einai kai geloia malista :)
to mp3 player tou amaksiou mporei na diavazei kai fakelous tragoudion i prepei na einai ta tragoudia xima mesa sto cd.
diladi iparxei i dinatotita navigation mesa sto cd kai tous fakelous tou???
ksero oti i erotisi einai xazi alla thelo na ftiakso cd gia to amaksi kai psaxnomai.... :))))

avta gia arxi kai ta leme....
Άβαταρ μέλους
in-rav-we-trust
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 07 Μάιος 2006, 12:59

Δημοσίευσηαπό Santa » 07 Μάιος 2006, 14:11

in-rav-we-trust έγραψε:καλησπέρα σε όλους!

είμαι καινούριος στο forum ως μέλος αλλά όχι και ως αναγνώστης και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους γιατι με βοηθήσατε ως ένα σημείο στο να καταλήξω σε αυτό που λέει και η υπογραφή μου.

το αμάξι το περιμένουμε μέχρι το τέλος του μήνα αλλά δυστηχώς εγώ θα το οδηγήσω από αύγουστο(λόγω σπούδων).

kai epeidi tha trelatho prospathontas na grapso ellinika me avto to germaniko pliktrologeio.....sinexizo sta greeklish kai elpizo na min enoxleitai kaneis.

vasika mou ekane entiposi pou toso kairo sigrinete to rav me to santa fe afou einai alli katigoria ta amaksia,oso kai an oi etairies theloun na ta valoun se mia.
to rav einai ena klik xamiloteri katigoria apo to santa fe: alla xrimata (3000 ?? nai 3000 xiliades...den tis exei o kathenas....) ,alla kivika ,ara alli katanalosi kai alloi foroi , allo megethos ktl ktl.....
an kano lathos diorthoste me....

ego pantos exo mia erotisi se avtous pou exoun parei idi to rav....i opoia einai kai geloia malista :)
to mp3 player tou amaksiou mporei na diavazei kai fakelous tragoudion i prepei na einai ta tragoudia xima mesa sto cd.
diladi iparxei i dinatotita navigation mesa sto cd kai tous fakelous tou???
ksero oti i erotisi einai xazi alla thelo na ftiakso cd gia to amaksi kai psaxnomai.... :))))

avta gia arxi kai ta leme....


Καλως ορισες στο Forum και καλοριζικο το Rav σου.
Το Rav έχει mp3 player που παίρνει 6 δίσκους επιπλέον και μπορεί να διαβάζει φακέλους. Την πληροφορία μου την έδωσαν οι πώλητές όταν έκανα τεστ drive. Φαντασθείτε οτι και στο νέο Yaris της γυναίκας μου μπορεί και διαβάζει φακέλους κανονικά με navigation μόνο που δεν παίρνει 6 cd με τη μία αλλα χρειάζεται ειδική συσκευή 6δισκη.
Ελπίζω να σε βοήθησα αρκετά και ελπίζω να είναι το μόνο πράγμα που θα σε απασχολήσει γενικά στην επιλογή σου.....
Καλοριζικο και πάλι...
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 07 Μάιος 2006, 14:14

Τα MP3 αναγνωρίζουν τους φακέλους.Π.χ. έχεις ένα φάκελο "Ελληνικα" και έναν "Ξενα" και μπορείς να ψάξεις τον φάκελο που θέλεις και να περιήγηθείς στα τραγούδια που περιέχει.
Δεν μπορείς όμως να έχεις έναν φάκελο "Ελληνικα" και μεσα σε αυτον δυό άλλους "ΠΟΠ" & "Λαϊκά".
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό in-rav-we-trust » 07 Μάιος 2006, 14:40

@santa
se evxaristo poli kai elpizo otan to paroume na eimaste toso enthousiasmenoi kai evxaristimenoi me tin epilogi mas oso esi me to santa fe(kaloriziko epi tin evkairia).


@nikolas
thnx gia tin apantisi katarxin.
diladi esi les oti mporo na exo fakelous alla oxi ipofakelous? periergo...e?
Άβαταρ μέλους
in-rav-we-trust
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 07 Μάιος 2006, 12:59

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 07 Μάιος 2006, 21:42

Μπορείς να έχεις υποφακέλους,οτι και να έχει μέσα το δισκάκι αν κάπου,οπουδήποτε,έχεις τραγούδια θα τα βρεί και θα τα παίξει.Όμως αν φτιάξεις π.χ. έναν φάκελο "Ελληνικά" και μέσα βάλεις δυο φακέλους, με τραγούδια, "ΠΟΠ" και "Λαϊκά", το MP3 θα βλέπει τρείς φακέλους στη σειρά.Τον κεντρικό άδειο και τους υποφακέλους κανονικά με τραγούδια τους.
Υ.Γ. Δεν ξέρω αν έχουν εξελιγθεί τα πολύ τελευταία μοντέλα..
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό in-rav-we-trust » 07 Μάιος 2006, 22:34

a ok tora katalava.
oraia avto ithela na matho
se evxasristo para poly....an kai anousia i erotisi eixa tin aporia....:)

p.s.
telika den mas eipan ta paidia me ta rav(2006) :ti egine me avto to xtipima piso???akougetai akoma toso entono i etix 1-2 fores?
episis o thorivos einai entonos stin cambina...giati kai avto diavasa sta test.
Άβαταρ μέλους
in-rav-we-trust
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 07 Μάιος 2006, 12:59

Δημοσίευσηαπό rav_2_b » 08 Μάιος 2006, 10:57

Τις απορίες του φίλου in-rav-we-trust τις είχα και εγώ σε β' μοίρα, κατατοπιστικές οι απαντήσεις σας, πολύ δουλειά να φτιάξω cdάκια τώρα, ίσως κάποια στιγμή γιατί δεν έχουμε αμάξι με mp3.
Άβαταρ μέλους
rav_2_b
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 09:14
Τοποθεσία: Μαρούσι Αττικής

Δημοσίευσηαπό in-rav-we-trust » 09 Μάιος 2006, 09:09

@idioktites rav

telika i ixomonosi tis kampinas einai ontos kaki i itan apla mia paraksenia kapoion ''dokimaston'' ??
to xtipima ston piso aksona?? einai akoma toso entono oso stin arxi?

pantos edo pou ta leme se kathe dokimi akouges kai alla pragmata.o kathenas oti tou kathotan evriske....akoma kai gia provlima sto gonato tou odigou pou xtipouse dithen pano stin konsola diavasa kapou....eleos...
Άβαταρ μέλους
in-rav-we-trust
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 07 Μάιος 2006, 12:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες