Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέος κάτοχος RAV4 2006

Νέος κάτοχος RAV4 2006

Δημοσίευσηαπό thRAVer » 04 Μάιος 2006, 13:30

Πρίν 15 ημέρες πήρα το νέο RAV4, έχω αρχίσει λοιπόν να ψάχνομαι και θα ήθελα λοιπόν να μάθω ποιό πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο εξουσιοδοτημένο συνεργείο στα Β. Προάστεια ?
Βέβαια ακόμη έχω χιλιόμετρα μέχρι να πάω, αλλά θέλω να ξέρω από τους κατόχους των RAV4 που συντηρούν τα αυτοκινητά τους και ποιό πιστευουν ότι είναι το καλύτερο σε εξυπηρέτηση και υπευθυνότητα.
Επίσης ότι έχουν παρατηρήσει στο καινούργιο τους RAV4 (2006) μετά τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας να το συζητήσουμε .

εγώ έχω κάνει 950 χιλ. και ακόμη το μαθαίνω, αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι οι πίσω αναρτήσεις χτυπάνε σε απότομες λακούβες του δρόμου, ελπίζω να μην είναι κάποιο πρόβλημα.Αλλά από ότι έχω ακούσει έτσι είναι.
Άβαταρ μέλους
thRAVer
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 04 Μάιος 2006, 13:14

Νέος κάτοχος RAV4 2006

Δημοσίευσηαπό rav_2_b » 06 Μάιος 2006, 11:29

Καλοτάξιδο και με γειά, εγώ δεν το έχω παραλάβει ακόμα. Το χτύπημα το έχω διαβάσει εδώ μέσα αλλά και από τεστ, ίσως το μόνο μελανό - και ενοχλητικό - σημείο.
Οταν λες χτυπάνε τι ακριβώς κάνουν ? Μεταφέρουν την κρούση μέσα, κάνουν θόρυβο ή τι?
Σε ξένα site έχω επίσης παρατηρήσει παράπονα για θόρυβο του κλιματισμού !?!
Συνεργείο στα Β.Π. δεν έχω βρει - χρησιμοποιώ της γυναίκας μου στην Λ.Αθηνων αν και μακριά είμαι ευχαριστημένος.
Άβαταρ μέλους
rav_2_b
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 09:14
Τοποθεσία: Μαρούσι Αττικής

Χτύπημα πίσω ανάρτησης RAV

Δημοσίευσηαπό thRAVer » 09 Μάιος 2006, 15:07

όταν πέφτεις σε λακούβα ή σαμαράκι , ακούγεται σάν γκούπ σαν να τερματίζει το αμορτισέρ !!! νομίζεις ότι θα σπάσει η ανάρτηση , γιαυτό προσπαθώ να αποφεύγω τις λακούβες όσο μπορώ, αυτό βέβαια το κάνει σε λακούβες που πέφτει όλος ο τροχός μέσα. Αν κινήσαι αργά δεν χτυπάει . Μάλλον θέλει ποιό σκληρά αμορτισέρ.
Ο κλιματισμός μέχρι στιγμής μου φαίνεται εντάξει, δεν κάνει θόρυβο και δεν καταλαβαίνεις ότι δουλεύει !!!
Πάντως στο ταξίδι είναι πολύ άνετο, και καίει όσο έκαιγε το grand vitara 1.6 που είχα πρίν !!!
Άβαταρ μέλους
thRAVer
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 04 Μάιος 2006, 13:14

Χτύπημα πίσω ανάρτησης RAV

Δημοσίευσηαπό rav_2_b » 09 Μάιος 2006, 18:06

Ε όχι και να κόβεις στις λακούβες λες και έχεις S2000 :banging: Οι γιαπωνέζοι θα έπρεπε να σχεδιάζουν σε Ελληνικούς δρόμους ....
Άβαταρ μέλους
rav_2_b
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 09:14
Τοποθεσία: Μαρούσι Αττικής


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες