Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Βέλτιστες διαστάσεις ζάντας - ελαστικού all terain για Pinin

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 11 Οκτ 2007, 22:28

Ορέ μπράβο κινητικότητα σήμερα!!
Αλλά και εμείς σημειώσαμε πρόοδο. Γνωριστήκαμε από κοντά με τον st-pinin.
Είχε έρθει Πάτρα και βρεθήκαμε να τα πούμε.
Για άντε να γνωριστούμε και οι υπόλοιποι. Δεν αρκεί να το λέμε συνέχεια, και να μένουμε μόνο στα λόγια. Θα πρέπει να το δούμε ζεστά και να το οργανώσουμε.
Νομίζω ότι ένα ΣΚ κατά τα μέσα Νοέμβρη είναι καλά. Με προορισμό στην κεντρική Ελλάδα, για να βολεύει όλους.
Προτείνω μάλιστα, αν συμφωνείτε και οι υπόλοιποι, ν' αναλάβει οργανωτής ο pininokio. Όλοι βέβαια θα βοηθήσουμε, αλλά ο pininokio μπορεί να είναι μπροστάρης.
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 11 Οκτ 2007, 22:58

Στο Ibizaκι είχα βγάλει τον καταλύτη για κανα εξάμηνο είχα και χταποδι ελεύθερο τελικο και πραγματικά έβγαζε φλόγες απο πίσω.
Α,και με μια μικρή τρυπούλα κοντά στον καταλύτη θα σου κάνει τρελά σκασίματα.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό pininokio » 11 Οκτ 2007, 23:02

Pajerinho έγραψε:Ορέ μπράβο κινητικότητα σήμερα!!
Αλλά και εμείς σημειώσαμε πρόοδο. Γνωριστήκαμε από κοντά με τον st-pinin.
Είχε έρθει Πάτρα και βρεθήκαμε να τα πούμε.
Για άντε να γνωριστούμε και οι υπόλοιποι. Δεν αρκεί να το λέμε συνέχεια, και να μένουμε μόνο στα λόγια. Θα πρέπει να το δούμε ζεστά και να το οργανώσουμε.
Νομίζω ότι ένα ΣΚ κατά τα μέσα Νοέμβρη είναι καλά. Με προορισμό στην κεντρική Ελλάδα, για να βολεύει όλους.
Προτείνω μάλιστα, αν συμφωνείτε και οι υπόλοιποι, ν' αναλάβει οργανωτής ο pininokio. Όλοι βέβαια θα βοηθήσουμε, αλλά ο pininokio μπορεί να είναι μπροστάρης.



με τιμα πολυ η προταση αλλα νομιζω οτι λογω δουλειας δε θα μπορεσω να ανταπεξελθω στις προσδοκιες.δουλευω απ τις 8.30 μεχρι τις 8 το βραδυ καθε μερα εκτος κυριακης κ δευτερας.κ φανταζομαι οτι δυσκολα θα βρω χρονο να κινηθω για ολα αυτα.παντως οτι χρειαστει αν περναει απ το χερι μου πολυ ευχαριστως.εκτος αν θελετε να μαζευτουμε στο εξοχικο μου στην βορεια ευβοια.
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » 11 Οκτ 2007, 23:22

Pajerinho έγραψε:Ορέ μπράβο κινητικότητα σήμερα!!
Αλλά και εμείς σημειώσαμε πρόοδο. Γνωριστήκαμε από κοντά με τον st-pinin.
Είχε έρθει Πάτρα και βρεθήκαμε να τα πούμε.
Για άντε να γνωριστούμε και οι υπόλοιποι. Δεν αρκεί να το λέμε συνέχεια, και να μένουμε μόνο στα λόγια. Θα πρέπει να το δούμε ζεστά και να το οργανώσουμε.
Νομίζω ότι ένα ΣΚ κατά τα μέσα Νοέμβρη είναι καλά. Με προορισμό στην κεντρική Ελλάδα, για να βολεύει όλους.
Προτείνω μάλιστα, αν συμφωνείτε και οι υπόλοιποι, ν' αναλάβει οργανωτής ο pininokio. Όλοι βέβαια θα βοηθήσουμε, αλλά ο pininokio μπορεί να είναι μπροστάρης.


Εγω στις 18/11 γινομαι νονος για τριτη φορα (λεω να βαλω για βουλευτης !!!),οποτε μαλλον θα απεχω !
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Απρ 2007, 16:22
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 11 Οκτ 2007, 23:31

Δεν είναι ανάγκη να πάμε στις 18/11. Πάμε το επόμενο, 23-25/11.
pininokio βασικά δεν εννοούσα ν' αναλάβεις τρέξιμο και καμία τρελή δουλειά. Κοινώς δεν εννοούσα να σε χώσουμε :D
Βασικά το είπα γιατί κάποιος θα πρέπει να πάρει αποφάσεις (δεν γίνεται ν' αποφασίζουμε όλοι μαζί γιατί στο τέλος δεν αποφασίζουμε τίποτα) και να παρακινήσει και τους άλλους. Θεωρώ ότι είσαι ο κατάλληλος.
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 11 Οκτ 2007, 23:36

Εγω θα ειμαι εκει.Όποιος θέλει ας έρθει..αντε να ανάψουν τα αίματα.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » 11 Οκτ 2007, 23:46

Pajerinho έγραψε:Δεν είναι ανάγκη να πάμε στις 18/11. Πάμε το επόμενο, 23-25/11.
pininokio βασικά δεν εννοούσα ν' αναλάβεις τρέξιμο και καμία τρελή δουλειά. Κοινώς δεν εννοούσα να σε χώσουμε :D
Βασικά το είπα γιατί κάποιος θα πρέπει να πάρει αποφάσεις (δεν γίνεται ν' αποφασίζουμε όλοι μαζί γιατί στο τέλος δεν αποφασίζουμε τίποτα) και να παρακινήσει και τους άλλους. Θεωρώ ότι είσαι ο κατάλληλος.


Για να δουμε,τι θα γινει αυτη τη φορα,μακαρι να μην ερθουν μαστορες για το σπιτι εκεινες τις μερες γιατι θα κοψω φλεβες,οχι μια αλλα πολλες !!!
Οποιος εφτιαξε ή φτιαχνει σπιτι μπορει να με καταλαβει...αν δεν εισαι εκει μπορει να σου το γκρεμισουν !!!
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Απρ 2007, 16:22
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό pininokio » 11 Οκτ 2007, 23:51

NIKOLAS_L200 έγραψε:Εγω θα ειμαι εκει.Όποιος θέλει ας έρθει..αντε να ανάψουν τα αίματα.


κ εγψ εκει θα ειμαι.ε δεν χανεται τετοια ευκαιρια.κ αντε πρεπει να δωσουμε το παρον ολοικ για να σας παρακινισω λιγο ας ξεκινησουμε να περνουμε παρουσιες ανοιγω καινουριο θεμα για την εκδρομη ελατε εκει
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 11 Οκτ 2007, 23:54

:wink:
Έρχομαι!!!
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » 12 Οκτ 2007, 00:27

pininokio έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Εγω θα ειμαι εκει.Όποιος θέλει ας έρθει..αντε να ανάψουν τα αίματα.


κ εγψ εκει θα ειμαι.ε δεν χανεται τετοια ευκαιρια.κ αντε πρεπει να δωσουμε το παρον ολοικ για να σας παρακινισω λιγο ας ξεκινησουμε να περνουμε παρουσιες ανοιγω καινουριο θεμα για την εκδρομη ελατε εκει


θα το παλεψω μεχρι τελικης πτωσης
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Απρ 2007, 16:22
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό pininokio » 13 Οκτ 2007, 23:54

λοιπον δε θα το πιστεψετε.πεμπτη εβρισα τον τ τυπο που δεν μου εφτιαξε τις προσθηκες για ενα μηνα σχεδον κ καπακι παω σε αλλον οπως σας ειπα.παρασκευη ηταν ετοιμες στισ 5.30 ακριβως το απογευμα.απλα ειχε κλεισει το συνεργειο κ δευτερα πρωι πρωι θα γινει η τοποθετηση.το συνεργειο πριν ρωτησετε το θελω γιατι θελω να αλλαξω κ ολα τα μπουλονια βιδες τα παντα με καινουρια ατσαλενια.απιστευτο?σε μια μερα ρε γαμωτο?κ ο αλλος με δουλευε κανονικα?χαλαλι του κ τ α λεφτα κ ολα..αναμεινατε photos !!! καλο σ-κ σε ολους
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 14 Οκτ 2007, 18:28

Αντε επιτέλους..καλοφόρετα. Αλλα θα μου πεις επιτέλους τι έκανες?! Οι αποστάτες σου είναι 5τρυποι ή 10τρυποι?
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό pininokio » 14 Οκτ 2007, 23:34

NIKOLAS_L200 έγραψε:Αντε επιτέλους..καλοφόρετα. Αλλα θα μου πεις επιτέλους τι έκανες?! Οι αποστάτες σου είναι 5τρυποι ή 10τρυποι?


λοιπον τελικα οι αποστατες που θα μπουν αυριο πρωι πρωι θα ειναι 1.6 με 1.8 ποντους.αυτο επιδη οι ζαντες οπως εχεις δει βγαινουν αρκετα εξω απο μονες τους κ ηθελα να γινουν οσο το δυνατο μικροτεροι οι αποστατες.με μετρησεις κτλ αποφασισα να βγαλω αυτους τους ποντους με τους οποιους οριακα δεν βρισκει η ζαντα στις δαγκανες.ειναι πεντατρυποι τελικα κ απλα θα αλλαξω τα μπουζονια κ θα βαλω λιγο πιο μακρυα ηια να βιδωνουν σωστα οι ζαντες.χεχεχεχε αντε αυριο αν ολα πανε καλα θα χετε κ φωτογραφιες
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 15 Οκτ 2007, 09:16

Που είσαι? Τα φόρεσες?
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » 15 Οκτ 2007, 14:29

pininokio έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Αντε επιτέλους..καλοφόρετα. Αλλα θα μου πεις επιτέλους τι έκανες?! Οι αποστάτες σου είναι 5τρυποι ή 10τρυποι?


λοιπον τελικα οι αποστατες που θα μπουν αυριο πρωι πρωι θα ειναι 1.6 με 1.8 ποντους.αυτο επιδη οι ζαντες οπως εχεις δει βγαινουν αρκετα εξω απο μονες τους κ ηθελα να γινουν οσο το δυνατο μικροτεροι οι αποστατες.με μετρησεις κτλ αποφασισα να βγαλω αυτους τους ποντους με τους οποιους οριακα δεν βρισκει η ζαντα στις δαγκανες.ειναι πεντατρυποι τελικα κ απλα θα αλλαξω τα μπουζονια κ θα βαλω λιγο πιο μακρυα ηια να βιδωνουν σωστα οι ζαντες.χεχεχεχε αντε αυριο αν ολα πανε καλα θα χετε κ φωτογραφιες


ΠΡΟΣΕΧΕ ΡΙΝΙΝΟΚΙΟ,ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Η ΖΑΝΤΑ ΝΑ ΞΕΛΑΣΠΩΝΕΙ !
ΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΩΡΟ ΜΕΤΑΞΥ ΔΑΓΚΑΝΑΣ ΚΑΙ ΣΤΕΦΑΝΗΣ,ΤΟΤΕ ΣΕ ΠΑΧΙΑ ΛΑΣΠΗ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΟΙ ΤΡΟΧΟΙ (ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ,ΩΣ ΠΑΘΩΝ) !!!
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 12 Απρ 2007, 16:22
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες