Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΣΑΣ L200 NEW

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΣΑΣ L200 NEW

Δημοσίευσηαπό J-P-HELLAS » 05 Νοέμ 2008, 13:28

ενα μεγαλο κατασκευαστικο προβλημα της mitsubishi στο σημειο των φρυδιων στα φτερα μπορει να σκοτωσει κοσμο αθελα σας, και εξηγουμε παρακατω.
εχω το l200 το καινουργιο και
οπως ολοι πιστευω κατα καιρους ακουμπαμε λιγο τα φρυδακια απο τα φτερα σε διαφορα σημεια κατα το ξεπαρκαρισμα η" κανοντας καμμια αναστροφη κ.τ.λ
εγω , η αληθεια ειναι οτι τα εχω ακουμπησει 2-3 φορες χωρις να εχω προβλημα για να σπασουν η" να ξεκουμπωσουν.
αλλα δεν υπολογιζα τον αερα.
λοιπον μια ωραια κυριακη βγαινοντας στην εθνικη οταν ανεβηκαν τα χλμ στα 120 ακουω ενα θορυβο απο μπροστα και κατι να σπαει και να μου περναει διπλα στο παραθυρο και να σκαει στο πισω αμαξι, (για καλη μου τυχη δεν ηταν μοτοσυκλετα απο πισω)
και ναι οντως ξεκουμπωσε το φρυδακι απο την μερια του οδηγου και εσπασε με τον αερα και κατεληξε στο πισω αμαξι.
συμπερασμα, το φρυδακι απο εμπρος μεχρι το πανω μερος του θολου πιανει μονο με κλιπς κουμπωτα (ουτε μια βιδα)και απο το πανω μερος του θολου και πισω εχει 3 βιδες,
αν ειναι δυνατον, θελει πολυ νοημοσυνη για να το καταλαβει κανεις οτι αν ξεκουμπωσει εστω και ενα κλιπς θα το παρει ο αερας!!!
πηγαινοντας σε φαναρτζιδικο του σαρακακη στον γερακα μου ειπαν οτι δεν καλυπτεται απο εγγυηση η δικια τους μ@@@κια και πρεπει να το πληρωσω. τιμη 226 ευρω, για ενα φρυδακι
και του λεω να βαλουμε στο καινουργιο καποιο λαμακι με βιδα στο εμπρος μερος για ενισχυση και μου απανταει οτι δεν μπορει να το κανει γιατι ετσι το βγαζει ο κατασκευαστης
γενικο συμπερασμα, βρεθηκαν απο το ιντερνετ σετ με 4 φρυδακια μαλαισιας οπου ειναι και το αμαξι μονο με 80-90 ευρω

και παλι σας εφιστω την προσοχη για τα φρυδακια μην θρυνησουμε κανα ανθρωπο απο αυτην τη βλακεια

ειλικρινα λυπαμαι για την αντιμετωπιση που δειχνει η εταιρια σε ενα τοσο σοβαρο ζητημα, ελπιζω να μην θρυνησουμε κανενα ανθρωπο.
προσοχη στους μοτοσυκλετιστες, μην πλησιαζετε l200 δεν ξερεις τι μπορει να συμβει
για φωτογραφιες εδω http://l200club.forumup.gr/viewtopic.ph ... m=l200club
Άβαταρ μέλους
J-P-HELLAS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 20:43
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ--ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό HP » 05 Νοέμ 2008, 17:29

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΑΣΤΟΧΙΑ για τέτοια φίρμα, ούτε στο τσεροκυ να μη μούρθει, όχι σε μηχανΗ και να σκοτωθείς, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!
HP
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2007, 13:13

Δημοσίευσηαπό J-P-HELLAS » 06 Νοέμ 2008, 16:08

λοιπον, εχουμε καινουργια νεα με το θεμα, ενημερωνω για να ξερετε οσοι εχτε το συγκεκριμενο αμαξι.
μετα απο ενοχληση στα κεντρικα του σαρακακη (οι οποιοι σημειωτεον δεν ηξεραν τιποτα για το θεμα απο τον αντιπροσωπο) αφου ενημερωθηκαν απο αυτον μετα την ενοχληση μου , τους ειπε ο αντιπροσωπος οτι ειχα χτυπησει και δεν μπορουσε να το καλυψει με εγγυηση.
εγω τους εξηγησα οτι δεν το εχω χτυπησει αλλα δεχομαι οτι ειχε ψιλογρατζουνιες οπως και ολοι στους προφυλακτηρες τους, δυστηχως ο αντοπροσωπος ειχε την αποψη οτι το εχω χτυπησει (γιατι και τις γρατζουνιες τις εννοει χτυπημα) και ειχε ξεκουμπωσει και εφυγε με τον αερα, οποτε δεν υπαρχει περιπτωση εγγυησης.
δηλαδη μιλουσαμε υποθετικα οτι εαν τον χτυπησεις και σου φυγει ενα κλιπς τοτε ειναι φυσιολογικο να ξεκουμπωσει ολο και να σου φυγει στον αερα, ακριβως το ιδιο συμβαινει και με τον προφυλακτηρα, αν σου φυγει ενα κλιπς ισα που εχεις σκοτωσει κοσμο, και αυτα υποτιθεται ειναι αμαξια για εκτος δρομου κατασταση, χα χαχαχα.
και γω του λεω του αντιπροσωπου υποτιθεται οτι δεν το εχω καν γρατζουνισει τι γινετε δεν με καλυπτει η εγγυηση? θα πρεπει να εχεις μου λεει το κομματι που εσπασε για να δουμε οτι δεν ηταν χτυπημενο για να το επιστρεψω στα κεντρικα για να το δουν και να το εγκρινουν, δηλαδη εμενα που μου εφυγε στην εθνικη επρεπε να παω να το μαζεψω και να ειναι και αγρατζουνιστο οταν θα εχουν περασει απο πανω 1000 αμαξια.

γενικο συμπερασμα , οποιος εχει αυτο το αμαξι να παρει απο μονος του να περασει μεταλλικα στηριγματα και βιδες σε ολα τα πλαστικα μερη γιατι η mitsubishi ειναι μια ηλιθια εταιρια σαν ασφαλης κατασκευη και προπαντων εδω στον σαρακακη που οταν τους λεω ειναι κατασκευαστικο το προβλημα δεν το δεχονται και ειναι ολα μελι γαλα.
ετσι και αλλιως ανταλλακτικα θελουν να πουλανε, παρτε αμαξι off-road να σας σκορπαει στην ασφαλτο(που να παει και βουνο) και οσοι σκοτωθουν , σκοτωθηκαν.

μην τολμησετε να ακουμπησετε το αμαξι σε καποιο εμποδιο, μετα θα κλαιτε με μαυρο δακρυ για την τσεπη σας,αν δεν εχετε χτυπησει αθελα σας κανεναν με αυτα που θα σας φευγουν στον δρομο


γεια σου λεβεντη σαρακακη με τα εργαλεια σου και τους ανθρωπους τους επαγγελματιες, ρε ουουουστ απο εδω απατεωνες και λαμογια
Άβαταρ μέλους
J-P-HELLAS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 20:43
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ--ΑΤΤΙΚΗ

DODGE

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 06 Νοέμ 2008, 19:55

Μου φαινεται παντως πως και συ με τη σειρα σου τα παραχεζεις τα πραγματα ,να κατηγορεις μια μεγαλη εταιρεια οπως η MITSUBISHI μονο και μονο επειδη επειδη δεν στερεωσε καλα κατι . ΟΚ ειναι λαθαρα δε λεω ...αλλα ενταξει .... το Προβλημα το εχει ο ντοπιος αντιπροσωπος και οχι ο Ιαπωνας !!

Σε ολους μπορει να συμβει κατι τετοιο μην νομιζεις .... , εκτος φυσικα ...αν εχεις NISSAN !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό J-P-HELLAS » 06 Νοέμ 2008, 20:22

συγνωμη αλλα ισως δεν το εκανα κατανοητο
1. τα χωνω στην μιτσουμπισι σαν κατασκευαστικο λαθος στο συγκεκριμενο αμαξι
2. τα χωνω και στους εδω γιατι δεν αναγνωριζουν το λαθος για να τους κανουν ενα υπομνημα για να διορθωθει το προβλημα
3. στο εξωτερικο θα ειχε φαει μια μυνηση και θα τρεχανε ολοι πανικοβλητοι και θα τα διορθωνανε ολα
και τελος, σε ολες τις μαρκες και μοντελα μπορει να τυχει μια τετοια γκαφα, αλλα αν δεν φωναξουμε και δεν πουμε τα προβληματα μας τοτε μας πασαρουν οτι θελουν.
και τελευταιο απλως επισημαινω κι εγω οπως ο καθενας εδω μεσα διαφορα καλα και κακα για το αμαξι-μοτοσυκλετα ωστε να ενημερωθουμε απο τις εμπειριες του καθενα για να ξερουμε τι να κανουμε και να προσεχουμε στα δικα μας οχηματα
Άβαταρ μέλους
J-P-HELLAS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 20:43
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ--ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό scs » 07 Νοέμ 2008, 09:54

Φιλε J-P-Hellas, εγω στην θεση σου θα εστελνα επιστολες ακριβως με οτι αναφερεις παραπανω, σε ολα τα περιοδικα ειδικου τυπου στην Ελλαδα, καθως και στα κεντρικα της Mitsu στην Ευρωπη. Απο τον Σαρακακη αλλα και απο τους αντιπροσωπους του ολοι γενικως εχουν να λενε τα χειροτερα. Ισως αν καταλαβουν εξω οτι ο κεντρικος αντιπροσωπος τους στην Ελλαδα εχει απο τις χειροτερες φημες ισως κατι να αλλαξει.

Αν οχι τιποτα αλλο, αν πιστευεις οτι υπαρχει κατασκευαστικο προβλημα εχεις ευθυνη να το αναφερεις (εκει που θα σε ακουσουν και οχι εκει που τους ενδιαφερει απλως να πουλανε ανταλακτικα) καθως μπορει να στοιχισει ζωες ανθρωπων καποια μερα.
Άβαταρ μέλους
scs
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007, 14:12

Δημοσίευσηαπό HP » 07 Νοέμ 2008, 11:49

Αν οχι τιποτα αλλο, αν πιστευεις οτι υπαρχει κατασκευαστικο προβλημα εχεις ευθυνη να το αναφερεις (εκει που θα σε ακουσουν και οχι εκει που τους ενδιαφερει απλως να πουλανε ανταλακτικα) καθως μπορει να στοιχισει ζωες ανθρωπων καποια μερα.
+100000000000000
HP
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2007, 13:13

Δημοσίευσηαπό J-P-HELLAS » 08 Νοέμ 2008, 14:53

το εκανα και αυτο χθες, θα δουμε τις επομενες μερες,
τους εγραψα στην mitsubishi europe, οτι δεν θελω να μου φτιαξουν τιποτα μεσα στην εγγυηση, αλλα να προσεξουν αυτο το προβλημα γιατι ειναι πολυ επικινδυνο.
οτι θελουν ας κανουν, μακαρι να το κοιταξουν με λιγο περισσοτερη σοβαροτητα απο οτι εδω.


Mitsubishi: Receipt Confirmation - Case # CR-08-00061‏
Από: admin@mitsubishieurope.i-sight.com
Εστάλη: Σάββατο, 8 Νοεμβρίου 2008 12:28:50 πμ
Προς: ..............................

Dear Mr. .........................., Thank you very much for your interest in our brand and for completing the form. Your case has been registered under reference number: CR-08-00061
We and / or the service representation in your country will contact you assoon as possible, verbally and / or in writing.
Attention: This is an automatic response. Please do not respond to it. In case offurther questions or if you have additional information please write ane-mail to customerletters@mitsubishi-motors-euro.com
Άβαταρ μέλους
J-P-HELLAS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 20:43
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ--ΑΤΤΙΚΗ


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες