Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Pajero ανακατασκευή

Pajero ανακατασκευή

Δημοσίευσηαπό arrow » 09 Ιούλ 2009, 16:21

Καλησπερίζω την ομάδα
Είμαι νέος στο χώρο, αλλά μου αρέσουν πολύ τα outdoors και οι εκδρομές. Πρόσφατα βρέθηκε στην κατοχή μου ένα Pajero (κοντό) του 1989 από Γερμανία. Εδώ έγινε ανακατασκευή, με αρκετες προχειρότητες και πρωτοβουλίες από την οικογένεια πριν μερικά χρόνια, και στα πλαίσια αυτά άλλαξε κινητήρα (πάλι Mitsubishi 2500) και μπήκε υγραέριο (γιατί όπως θα φαντάζεστε καταναλώνει πολύ). Τελικά βρέθηκε στην κατοχή μου και παρά το γεγονός ότι φαίνεται ότι χάνει κάποια λάδια , με κατα καιρούς συμπλήρωση πηγαίνει περίφημα , χωρίς να έχει γίνει καμιά ιδιαίτερη συντήρηση!. Όπως καταλαβαίνετε κινείται σχετικά λίγο, αλλά η οδήγηση με αυτό είναι απολαυστική. Το θέμα είναι το εξής: γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο συνεργείο στην περιοχή της Θεσ/νίκης που να μπορεί από την αρχή να ασχοληθεί με τη συντήρησή του. Πρέπει να είναi εξειδικευμένο στα παλιά τετρακίνητα και να μπορεί να βρίσκει λύσεις. Σημειώνω ότι λόγω της παλαιότητας και του ρόλου του, πρέπει να είναι οικονομικό (το αυτοκίνητο το κρατάω πιο πολύ για συναισθηματικούς λόγους και για καμιά χαλαρή εκδρομή στο βουνό.) Αν μπορεί οποιοσδήποτε να με βοηθήσει κάπως να ξεκινήσω, θα είμαι πράγματι υπόχρεος, γιατί όπως καταλάβατε είμαι άσχετος με το αντικέιμενο.
Ευχαριστώ πολύ και ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα.
Άβαταρ μέλους
arrow
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2009, 14:13

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες