Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Terios Club

Terios Club

Δημοσίευσηαπό teroulas » 18 Φεβ 2005, 10:20

Από www.offroadclub.gr

svse έγραψε:ΕΙΜΑΣΤΕ 4 ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΣΕΡΡΕΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ TERIOS ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΙ ΝΑ ΒΑΔΙΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΝΑΡΙΑ ΤΟΥ JIMNY CLUB ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΑΠΟΞΕΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ TERIOS ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ TERIOS ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑ.


svse έγραψε:ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ TERIOS ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΑΛΛΩΝ 4Χ4 ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑΙΑ ΤΡΕΛΑ .ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΡΙΑΣ ΤΟΥ TERIOS CLUB Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ TERIOS ΠΟΥ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΑ FORUM ΠΑΡΑΘΕΤΟΥΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΙΚΕΙΝΩΝΙΑΣ/ TZAM/GEO/TEROULAS/SX/SKLIRIS/PANAGIOTIS/MUD/ERGTECHKAL/ATHINAAN/ARCTURUS/ENGUEGR TΟΥΣ ΠΑΡΑΘΕΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΑ FORUM ΖΗΤΑΜΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΤΥΧΟΝ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ FORUM ΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΤΟΥΣ. Η ΙΔΕΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ WWW.TERIOSCLUB.GR ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΥΟ ΛΟΓΟΤΥΠΑ ΣΑΝ ΙΔΕΑ


Ο φιλος svse από Σέρρες με πλησίασε μέσω πμ και με τη συγκατάθεσή του σας παραθέτω την ιδέα...

Εμένα μου αρέσει παιδιά.... 8)
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Terios Club

Δημοσίευσηαπό teroulas » 18 Φεβ 2005, 10:24

Φίλε svse, please μην γράφεις κεφαλαία είναι κουραστικό :smile:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Terios Club

Δημοσίευσηαπό Geo » 18 Φεβ 2005, 12:15

Και μένα με αρέσει...
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Terios Club

Δημοσίευσηαπό xakou » 24 Φεβ 2005, 10:55

i'm in!
xakou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Terios Club

Δημοσίευσηαπό teroulas » 09 Μαρ 2005, 13:24

Νεότερα:
Σε τηλεφωνική επικοινωνία χθες με ένα από τα παιδιά που είχαν την ιδέα από Β.Ελλάδα, έμαθα πως κατοχυρώθηκε η διεύθυνση www.teriosclub.gr

Τις επόμενες μέρες θα προσπαθήσουμε να συλλέξουμε υλικό και ιδέες για το site που θα ετοιμάσουν οι φίλοι μας :D

Καλή δύναμη :D
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Terios Club

Δημοσίευσηαπό teroulas » 11 Μαρ 2005, 12:36

Την ερχόμενη εβδομάδα θα πραγματοποιηθεί συνάντηση για γνωριμία στη Daihatsu Lemonas με σκοπό τη βοήθεια και παροχή έντυπου υλικού και όχι μόνο, για το site. Εγκρίθηκε από τα κεντρικά η βοήθεια για την προσπάθεια.

:D :D :D :D :D :D
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Terios Club

Δημοσίευσηαπό Geo » 21 Μαρ 2005, 21:46

Κανένα νεο;;;
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Terios Club

Δημοσίευσηαπό teroulas » 22 Μαρ 2005, 11:17

Εκκρεμεί η συνάντηση παιδιά :oops: , θα γίνει σύντομα :mrgreen:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Terios Club

Δημοσίευσηαπό basfot » 28 Μαρ 2006, 19:35

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΛΟ ΒΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΜΕ ΤΑ TERIOS.ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΛΕΙΠΕ.ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΔΑΦΗ?[ΕΨΑΞΑ ΓΙΑ BILSTEIN AΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ]
EIMAI O BAΣΙΛΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΤΕRIOS
Άβαταρ μέλους
basfot
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 28 Μαρ 2006, 18:45
Τοποθεσία: ΚΩΛΟΝΟΣ,ΑΘΗΝΑ

Terios Club

Δημοσίευσηαπό teroulas » 29 Μαρ 2006, 08:28

Φίλε μου εγώ έχω βάλει ελατήρια King Springs με αμορτισέρ coni κόκκινα ρυθμισμένα στην πιο μαλακή σκάλα
Σηκώθηκε ~4 cm, είναι πάρα πολύ καλό στην εθνική, σφιτό, σταθερό, κανένα πρόβλημα.
Τους πρώτους μήνες ήταν άπαιχτα και στο χώμα. Μαλακό με λίγα χλμ και έσφιγγε προοδευτικά όσο ανέβαζες.

Μετά από ένα χρόνο χρήσης (καθόλου χώμα) με έχει κουράσει. Είναι πολύ σκληρό το αμάξι.
Μια λύση είναι να βγάλω τα coni και να βάλω Monroe Adventure που έχουν πιο χωμάτινο χαρακτήρα να δω πως πάει.

Αν δεν σε ενδιαφέρει να το ψηλώσεις για μένα βάλε Monroe adv και μην ψαχτεις άλλο
Αν σου αρέσει ο σπορ χαρακτήρας σου πουλάω τα coni μου σε τρελλλλλή τιμή...
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Terios Club

Δημοσίευσηαπό basfot » 02 Απρ 2006, 00:45

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση.Μαλλον θα καταληξω στα μονροε [ευχαριστω για την προσφορα σου αλλα ειμαι κατα των κονι γενικα.]
Τα ελετηρια που μου λες ειναι πιο σκληρα απο της μανας του?
Που μπορω να τα βρω?[μηπως θυμασαι τιμη?]
EIMAI O BAΣΙΛΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΤΕRIOS
Άβαταρ μέλους
basfot
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 28 Μαρ 2006, 18:45
Τοποθεσία: ΚΩΛΟΝΟΣ,ΑΘΗΝΑ

Terios Club

Δημοσίευσηαπό teroulas » 03 Απρ 2006, 12:42

Είναι πιο σκληρά
Δες στον Αθανασίου (Τετρακίνηση)
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Terios Club

Δημοσίευσηαπό teroulas » 08 Απρ 2006, 20:05

Παίζει καφεδάκι Κυριακή 9/4 στην Πεύκη στο flocafe
Το ραντεβού για όσους δεν ξέρουν να πάνε είναι στις 17:00 στην πλατεία αμαρουσίου
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Terios Club

Δημοσίευσηαπό jimnys » 09 Απρ 2006, 01:03

teroulas έγραψε:Από www.offroadclub.gr ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΙ ΝΑ ΒΑΔΙΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΝΑΡΙΑ ΤΟΥ JIMNY CLUB ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΑΠΟΞΕΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ TERIOS


:D
Καλή επιτυχεία παιδιά και να προσέχετε παραδειγματιζόμενοι απο το παρελθόν, ξεκινάτε οραματιστές κάτι, που ονειρεύτηκα και εγώ τον Νοέμβρη του 2003 www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-316.html και κατάνησε στο να μείνει ο Σύλλογος, και να διμιουργηθεί και το www.jimnyclub.comwww.jimny-club.gr :lol: ). Βαίβεα δεν είναι μοναδικό φαινόμενο στην Ελλάδα, όπως είδα και όπως μου είπαν κάποιοι ιδήμονές, αλλά αρκετά συχνό(πχ το Hundai coupe έχει τρείς ομάδες νομίζω :shock: ).
Teroulas εαν μπορείτε δώστε την διαχέιρηση στην daihatsu, αλλιώς προσέξτε πολύ και πως θα διαχειρηστείτε τα διαδικαστικά(συνδρομές και παροχές), ΑΦΜ , έδρα Συλλόγου κτλ, και επίσης στην διαχείρηση του κόσμου, του ΔΣ, και στους ανθρώπους που τυχόν να βγάλουν " το καλάμι " και να το καβαλήσουν ή να χρησημοποιούν την δύναμη του αριθμού των μελών για προσωπικούς σκοπούς. Σας εύχομαι κάθε επιτυχεία, και με το καλό
Σε οτιδήποτε μπορώ να βοηθήσω και θέλετε, είμαι εδώ....

PS Συνήθως ο οραματιστής φεύγει...αλλά έχει το κεφάλι ψηλά.....δεν κρύβεται.
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Απρ 2006, 04:22

Προβλέπω οταν δημιουργηθεί το Τerios club, το terios να έχει καταργηθεί καμιά 20 αρια χρόνια δηλαδή σε δουλειά να βρισκόμαστε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Επόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 35 επισκέπτες