Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

RAV4

Δημοσίευσηαπό RAVen » 21 Απρ 2004, 20:12

τι θα γινει ρε παιδια θα κανονισουμε καμια RAVολτουλα? :roll: :roll: :roll: :?:
τRAVα μπρος!!!
Άβαταρ μέλους
RAVen
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 02 Μαρ 2004, 15:58

Δημοσίευσηαπό rav4mud » 05 Μάιος 2004, 09:06

οποιος δεν φοβαται το rav ακι του και θελει να το δοκιμασει η να δει ποσες δυνατοτητες εχει ασ ακολουθησει παρασκευη βραδυ 22.00 στα goodys του αγ.στεφανου,η διαδρομη δεν εχει κανονιστει αλλα να γνωριζετε οτι δεν θα ειναι ευκολη!φιλε μου διστιχος δεν εχω βαλει την ποδια γιατι για προσωπικους λογους του τεχνικη δεν εχουμε βρει χρονο!!θα ειμαι και γω εκει με το δικο μου rav κε τα mud και τα oldman emu αντε βρε ραβακιδεσ μην μενουμε μονο στα λογια!!!αντε μαζευτητε
Άβαταρ μέλους
rav4mud
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 10:02

Από άσχετο ....

Δημοσίευσηαπό tifozif1 » 14 Ιουν 2004, 13:59

Το RΑV στις εκδόσεις Base & Comfort βγαίνει με διαφορικό Torsen, ενώ στις εκδόσεις Executive & Luxury με TRC (Σύστηµα ελέγχου πρόσφυσης) & VSC(Σύστηµα ελέγχου ευστάθειας)
(αυτό από ενα διαφημιστικό της Τοyota)

H ερώτησης είναι. Τι σημαίνει αυτό ? Υπάρχουν "πιο" χωμάτινες εκδόσεις του RΑV ? Ή αυτά είναι θέμα μαρκετινγκ ?
Άβαταρ μέλους
tifozif1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 17:20

Φιλοι του RAV ενωθητε!!

Δημοσίευσηαπό Stefanoss » 14 Οκτ 2004, 19:07

Γεια σας.
Ειμαι νεο μελος απο Πατρα με λενε Στεφανο και σας βρηκα μολις σημερα.
Εχω ενα RAV 4 μοντελο 2004 και ψαχνω να βρω ενα Ελληνικο forum να τα λεμε λιγο μεταξυ μας.
Βλεπω ομως με λυπη μου οτι εχετε πολυ καιρο να ασχοληθητε με το RAV και πιστευω να μην εχετε βαρεθει το θεμα.
Το προηγουμενο μου αυτοκινητο ηταν ενα focus ST 2000cc και ημουν moderator στο clubfocus το οποιο εχει τεραστια απηχηση και πολυ μεγαλη πληροφορηση.
Μου εχει ληψει πολυ λοιπον η συζητηση για το αυτοκινητο και ψαχνοντας να βρω καποιο forum βρηκα εσας που πιστευω οτι θα βρητε ορεξη, θα μαζευτουμε μια ομαδουλα και θα λεμε τα RAVιστικα μας!! :wink:

Περιμενω νεα σας!!!
Άβαταρ μέλους
Stefanoss
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Φιλοι του RAV ενωθητε!!

Δημοσίευσηαπό juan » 14 Οκτ 2004, 21:41

Stefanoss έγραψε:Γεια σας.
Ειμαι νεο μελος απο Πατρα με λενε Στεφανο και σας βρηκα μολις σημερα.
Εχω ενα RAV 4 μοντελο 2004 και ψαχνω να βρω ενα Ελληνικο forum να τα λεμε λιγο μεταξυ μας.
Βλεπω ομως με λυπη μου οτι εχετε πολυ καιρο να ασχοληθητε με το RAV και πιστευω να μην εχετε βαρεθει το θεμα.
Το προηγουμενο μου αυτοκινητο ηταν ενα focus ST 2000cc και ημουν moderator στο clubfocus το οποιο εχει τεραστια απηχηση και πολυ μεγαλη πληροφορηση.
Μου εχει ληψει πολυ λοιπον η συζητηση για το αυτοκινητο και ψαχνοντας να βρω καποιο forum βρηκα εσας που πιστευω οτι θα βρητε ορεξη, θα μαζευτουμε μια ομαδουλα και θα λεμε τα RAVιστικα μας!! :wink:

Περιμενω νεα σας!!!


Καλώς ήρθες στην παρέα μας . Σίγουρα υπάρχουν κάτοχοι Rav που παρακολουθούν στενά τα θέματα.

Μείνε συντονισμένος!!
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 15 Οκτ 2004, 09:59

Καλως ηρθες GTI της κατηγοριας SUV εως 2.0λιτρα!!!
Ρωτα να μαθαινεις ,,,λεγε να μαθαινουμε!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό Stefanoss » 15 Οκτ 2004, 12:23

Γεια σε ολους!!
Καταρχην σαν την μονη αλλαγη που εχω κανει στο rav ειναι οτι εχω βγαλει το cd της μαμας και εχω βαλει μια τηλεοραση που ειναι 2din και πιανει ολο το χωρο του κενου που αφησε το μαμα cd , εχω αλλαξει ηχεια εμπρος και πισω, εχω βαλει sub woofer και συναγερμο εργοστασιακο.
Ακομα εχω βαλει μπαρα μπροστα εργοαστασιακη που γραφει rav, και καλυμα ρεζερβας πισω.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν ξερετε, αν χρειαζετε να βαλω πλαστικη σακουλα πισω απο τα ηχεια, γιατι δεν εβαλα, για το λογο του οτι δεν ειχε απο τη μανα του και θεωρησα οτι δεν χρειαζατε.
Φοβαμε ομως μηπως χρειαζετε και μου χαλασει τα ηχεια.
Άβαταρ μέλους
Stefanoss
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό tifozif1 » 17 Οκτ 2004, 10:48

Γεια και πάλι,

εδώ και 10 μέρες ειμαι κάτοχος ενος RAV4 Εxecutive 5D. Oι εντυπώσεις μου πολύ καλές. Αν και τελικά έπρεπε να είχα πάρει το Comfort για το Torsen πίσω.

Παρόλα αυτά είμαι πολύ ευχαριστημένος (αν και είμαι ακόμα στο στρώσιμο) Καμια ιδέα για χωμάτινη βολτούλα (ευκολη) στην Αττική ? για προτεινετε καμιά διαδρομή... Τι χάρτη να αγοράσω κλπ? Thanx :D
Άβαταρ μέλους
tifozif1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 17:20

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 17 Οκτ 2004, 22:58

ει!!λαου-λαου,να το στρωσεις πρωτα!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 18 Οκτ 2004, 19:53

Καλορίζικο!
Καλά χώματα !!!!!! (όσο μπορεί δηλαδή.......) (αυτό ήτα καρφί) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Πολύ καλοί οι χάρτες της Ανάβασης, κυκλοφορούν και σε cd, παντρεύονται και με gps, μπορείς να τους παραγγείλεις και από το e-shop τους, άν και καλύτερα να τους επισκευθείς μιας και από ότι άκουσα και διάβασα είναι πολύ εξυπηρετικοί και συμπαθητικοί. (δέν παίρνω ποσοστά)
http://www.mountains.gr/index/
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό Stefanoss » 19 Οκτ 2004, 07:55

Καλοριζικο και καλοταξιδο.
Εχουμε ολοιδιο αυτοκινητο.
Ευχομαι τωρα που θα χειμωνιασει και θα βγουμε βολτες στα χιονια και στις λασπες, να μην το μετανειωσουμε που δεν πειραμε το torsen.
Καλα χιλιομετρα λοιπον :wink:
Άβαταρ μέλους
Stefanoss
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό gmav » 19 Οκτ 2004, 08:30

tasos953 έγραψε:....Πολύ καλοί οι χάρτες της Ανάβασης, κυκλοφορούν και σε cd, παντρεύονται και με gps, μπορείς να τους παραγγείλεις και από το e-shop τους, άν και καλύτερα να τους επισκευθείς μιας και από ότι άκουσα και διάβασα είναι πολύ εξυπηρετικοί και συμπαθητικοί. (δέν παίρνω ποσοστά)
http://www.mountains.gr/index/



Σε κουβέντα που έκανα με τον Μπάμπη (maverickman) μόνο αυτή την εντύπωση δε μου άφησε.....
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 19 Οκτ 2004, 09:46

gmav έγραψε:
tasos953 έγραψε:....Πολύ καλοί οι χάρτες της Ανάβασης, κυκλοφορούν και σε cd, παντρεύονται και με gps, μπορείς να τους παραγγείλεις και από το e-shop τους, άν και καλύτερα να τους επισκευθείς μιας και από ότι άκουσα και διάβασα είναι πολύ εξυπηρετικοί και συμπαθητικοί. (δέν παίρνω ποσοστά)
http://www.mountains.gr/index/



Σε κουβέντα που έκανα με τον Μπάμπη (maverickman) μόνο αυτή την εντύπωση δε μου άφησε.....


Η ένστασή του αφορά στην ποιότητα των χαρτών ή στην συμπεριφορά;
Για το πρώτο έχω άποψη προσωπική, για το δεύτερο, αυτήν την εντύπωση μου έδωσαν σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζύ τους (αφορούσε οικονομικό θέμα αποστολής των χαρτών) και από παρακολούθηση της ενότητας για τα GPS εδώ, σχημάτισα την θετική άποψη που προανέφερα.
Ίσως να έχω άδικο. :?: :?: :?:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό gmav » 19 Οκτ 2004, 13:48

tasos953 έγραψε:....
Η ένστασή του αφορά στην ποιότητα των χαρτών ή στην συμπεριφορά;
Για το πρώτο έχω άποψη προσωπική, για το δεύτερο, αυτήν την εντύπωση μου έδωσαν σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζύ τους (αφορούσε οικονομικό θέμα αποστολής των χαρτών) και από παρακολούθηση της ενότητας για τα GPS εδώ, σχημάτισα την θετική άποψη που προανέφερα.
Ίσως να έχω άδικο. :?: :?: :?:


Δε μιλήσαμε για την ποιότητα του χάρτη, αλλά για την εξυπηρέτηση που είχε όταν χρειάστηκε να αλλάξει κατι στο gps tou. δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι σίγουρα δε λειτούργησαν (τότε) με γνωμονα την εξυπηρέτηση του πελάτη...

Δεν ήταν δική μου εμπειρία. και δε ξέρω να πω παραπάνω για την ανάβαση. απλά μου φάνηκαν αρκετά αντίθετες οι εντυπώσεις του Μπάμπη με τις δικές σου.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Στρώσιμο & πρώτο ΣΕΡΒΙΣ για RAV4

Δημοσίευσηαπό tifozif1 » 19 Νοέμ 2004, 10:42

Έχω φτάσει τα 2000ΚΜ με το RAV. Το πρώτο σερβις-έλεγχος πότε είναι ? Αλλαγή λαδιών στα πόσα θέλει ?

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
tifozif1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 17:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες