Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέο Toyota Rav4 2006

Re: ανάρτηση rav4

Δημοσίευσηαπό thRAVer » 14 Ιουν 2006, 13:46

in-rav-we-trust έγραψε:a mono toso?? eixa tin entiposi oti itan parapano...mallon to mperdevo me ta skalopatia(allo axristo avto) .an einai toso ftino mporei na to valoume amesa...den einai asximo...

nai ton giannikeli mou ton proteine kai o santa...ksereis poso paei peripou to malli gia tis zelatines?



250-300 ευρώ περίπου τα φιμέ !!! νομίζω είναι αρκετά !!!
Άβαταρ μέλους
thRAVer
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 04 Μάιος 2006, 13:14

Re: ανάρτηση rav4

Δημοσίευσηαπό in-rav-we-trust » 14 Ιουν 2006, 13:51

e den einai kai liga...entaksei...kala einai....alla dinoun entelos allo look meta sto avtokinito...poli mourata e?
Άβαταρ μέλους
in-rav-we-trust
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 07 Μάιος 2006, 12:59

τα πρώτα 2000 Km

Δημοσίευσηαπό thRAVer » 14 Ιουν 2006, 14:05

τα πρώτα 2000 Km
Άβαταρ μέλους
thRAVer
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 04 Μάιος 2006, 13:14

Εξουσιοδοτημένα συνεργεία

Δημοσίευσηαπό thRAVer » 14 Ιουν 2006, 15:19

Ποιό πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο εξουσιοδοτημένο συνεργείο ΤΟΥΟΤΑ στα βόρεια προάστεια ?

ήδη έχω κάνει 2500χιλ και σε 5000 θα το πάω για λάδια , οπότε θέλω κάποιο συνεργείο κοντά στο σπίτι μου στην Α. Παρασκευή !!!

α κάποιος έχει άκούσει για κάποιο συνεργείο ας με διαφωτήσει !!!
Άβαταρ μέλους
thRAVer
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 04 Μάιος 2006, 13:14

Εξουσιοδοτημένα συνεργεία

Δημοσίευσηαπό rav_2_b » 14 Ιουν 2006, 16:16

Δεν ξέρω και εγώ θα ήθελα ένα στα Β.Π. (Μαρούσι - Αγ. Παρασκευή). Πηγαίνω στο Χαιδάρι της γυναίκας μου (Yaris) επειδή έιχε ξεκινήσει εκεί και είμαστε ευχαριστημένοι.
Άβαταρ μέλους
rav_2_b
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 09:14
Τοποθεσία: Μαρούσι Αττικής

Re: Εξουσιοδοτημένα συνεργεία

Δημοσίευσηαπό Santa » 14 Ιουν 2006, 19:29

thRAVer έγραψε:Ποιό πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο εξουσιοδοτημένο συνεργείο ΤΟΥΟΤΑ στα βόρεια προάστεια ?

ήδη έχω κάνει 2500χιλ και σε 5000 θα το πάω για λάδια , οπότε θέλω κάποιο συνεργείο κοντά στο σπίτι μου στην Α. Παρασκευή !!!

α κάποιος έχει άκούσει για κάποιο συνεργείο ας με διαφωτήσει !!!


Καλά λόγια έχω ακούσει για το Polis των γλυκών νερών (Στο σταυρό δεξιά). Πήγαινε ριξε μια ματιά.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Re: Εξουσιοδοτημένα συνεργεία

Δημοσίευσηαπό jk » 14 Ιουν 2006, 20:39

Ρε παιδιά αν το ζητούμενο είναι για κάποιον να μπαίνει σε ένα χωματόδρομο με μεγάλες πέτρες και πολλές ανωμαλίες και θέλει να πηγαίνει "αέρα" χωρίς να νιώθει γκαπ-γκουπ τότε το rav δεν είναι το αμάξι που κάνει γι αυτή τη δουλεία. Ίσως κάτι σαν το pinin ή κάποιο παρόμοιο πιο σκληρό off-road με την ανάλογη ρύθμιση στην ανάρτηση να μην καταλαβαίνει από βαθιά χαντάκια αλλά όχι τo rav.

Αν κάποιος ζητήσει για φιμέ ζελατίνες πάνω από 200€ τότε απλά κάντε στροφή και πάτε στον επόμενο.
Δυστηχώς ναι χρειάζεται να ξηλωθούν τα πλαστικά από τις πορτές για να περαστούν οι ζελατίνες.

Το parking radar(ναι το έβαλα κι εγώ σαν δώρο από τον αντιπρόσωπο) είναι πολύ χρήσιμο σε τέτοιου ύψους αυτοκίνητα μιας και δύσκολα φένονται τα χαμηλότερα αυτοκίνητα από το πίσω τζάμι και από τους καθρέφτες είναι αρκετά δύσκολο να υπολογίσει κανείς απόσταση.
To μπροστινό προστατευτικό στην περίπτωση του rav πράγματι είναι περισσότερο για λόγους αισθητικής, να δίνει ένα τόνο αγριάδας δηλαδή στο αυτοκίνητο, αλλά βοηθάει κατα ένα μικρό βαθμό και στην προστασία του προφυλακτήρα στα παρκαρίσματα. Η τιμή του πάντως είναι παρόμοια και με τα πλαστικά aftermarket οπότε καλύτερα να βάλει κάποιος το μαμά toyota αν ενδιαφέρεται για πλαστικό μιας και εμφανησιακά δένει πολύ καλά με το αυτοκίνητο.
jk
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 28 Απρ 2006, 11:41

Re: ανάρτηση rav4

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 15 Ιουν 2006, 07:05

Λάθος παιδιά!
το pull bar φτανει τα 500€ τοποθετημένο. Ναι, οι αισθητήρες κάνουν 285€
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Re: ανάρτηση rav4

Δημοσίευσηαπό jk » 15 Ιουν 2006, 08:06

Εμένα γιατί μου είπαν 450 για τους αισθητήρες???????
jk
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 28 Απρ 2006, 11:41

Δημοσίευσηαπό pathmaker » 15 Ιουν 2006, 09:01

meco έγραψε:
grktony έγραψε: Και σημειωτέον: Σε ξεκινήματα με πρώτη στίβοντας έκανε υπέροχη υπερστροφή που την προκαλούσα και την απολάμβανα. Μονοκόμματη αίσθηση, καλή οδική συμπεριφορά και μεγάλοι χώροι.

H Luxury έκδοση έχει μη απενεργοπιούμενα ηλεκτρονικά?
Αν ναι πώς επιτρεπόταν η πρόκληση υπερστροφής???
Επίσης επειδή ΔΕΝ υπάρχει κεντρικό διαφορικό είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να πάει περισσότερη ροπή στον πίσω άξονα ώστε να προκληθεί υπερστροφή.
Μήπως ήταν υποψία υπερστροφής και όχι υπερστροφή???
Ενδεικτικά ακόμα και στο RAV4 MK2 στις εκδόσεις με VSC/TRC ήταν αδύνατο να προκληθεί παρά την ύπαρξη κεντρικού διαφορικού. Μιλάμε πάντα για υπερστροφή ισχύος και όχι για να ένα μικρό γλυστρίμα λόγω αδράνειας.
Για τα υπόλοιπα που γράφεις δε διαφωνώ...


Εγώ πάντως με το RAV προηγούμενης γενιάς με VSC προκαλούσα υπερστροφή με 1η και 2η σχέση για να παίξω σε παγωμένη επιφάνεια,αλλά μόλις ανέβαινε η ταχύτητα του αυτοκινήτου,αυτόματα μου έπνιγε κάθε διάθεση για λ@λακίες.
Θεωρώ το σύστημα "μάννα εξ ουρανού",ειδικά για τους δικούς μας δρόμους και φυσικά για την ανικανότητα των SUV να διαχειριστούν απότομη μεταφορά φορτίου σε κατάσταση πανικού,εξαιτίας του υψηλού κέντρου βάρους.
ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΤΕ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ "ΠΕΡΙ ΑΠΟΛΑΥΣΗΣ ΟΤΑΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΛΠ...".
Όποιος θέλει παιχνίδια,ας πάρει ένα καρτ και να τελειώσει το θέμα εκεί,σε ασφαλές περιβάλλον.
Προσωπικά προσανατολίζομαι στην αγορά αυτόματου Terios 1.5 με VSC HAC/DAC.Θεωρώ την αγορά πολύ τίμια,αν κι εκεί μας μαδάνε.
Καλώς ήλθες στα μονοπάτια αυτών που ακόμη αντιστέκονται,προκειμένου να βγουν στην Ιερή Κορυφογραμμή της Ύπαρξής τους,εκεί που αναπαύεται η Συνέπεια όλων των έντιμων αγωνιστών ενός Ανατέλλοντος Κόσμου...
Άβαταρ μέλους
pathmaker
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 19 Μαρ 2006, 14:08
Τοποθεσία: Κιλκίς

αξεσουάρ

Δημοσίευσηαπό hertz » 15 Ιουν 2006, 09:06

Παιδιά φαίνεται οτι ο κάθε αντιπρόσωπος δίνει ότι τιμές θέλει για τα αξεσουάρ. Ισως είναι διαπραγματευτικό ατού των δώρων κατά την αγορά.
Καλό θα είναι να παραθέσουμε ο καθε ένας τις τιμές που έχει πάρει για να συγκρίνουμε καλύτερα.

Λοιπόν τιμές από Παπαδαμαντίου αρχές Απριλίου (που πήρα το δικό μου)

Κοτσαδόρος 550
Συναγερμός 200
Παρκαδόρος πίσω 300
Παρκαδόρος εμπρός 500
Σκαλοπάτια 400
Bluetooth 300
Bull-Bar 350 (?)
Μπάρες οροφής 200
Λασπωτήρες 70
Δάπεδο πορτ-μπαγκαζ 100
Πλαστικά πόρτας 70 (?)
Άβαταρ μέλους
hertz
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Ιουν 2006, 14:59

αξεσουάρ

Δημοσίευσηαπό in-rav-we-trust » 15 Ιουν 2006, 09:47

@hertz

exeis poli dikio alla sorry den mporo na voithiso giati den eimai ellada oste na tsekaro tis times kai den tis thimamai ap'ekso...pantos theoro oti i autoland sto galatsi exei genika poly kales times , kai apo ekei kai pera mporeis na petixeis diafora analoga me ta pazaria....p.x. emeis pirame doro tous aisthitires piso,to bluetooth gia o kinito kai tin adeia gia ton kotsadoro...pistevo na min ksexnao kai...

@rav4cat

ma kai ego tosa thimomoun gia to pull bar gia avto eipa oti einai tsimpimeno kai oti den aksizei toso.....thimomoun gia arketa megalo poso...opos mou fanikan akriva ta skalopatia + oti den einai kai xrisima,oute kan kanoun pio omorfa to amaksi

kalimera
Άβαταρ μέλους
in-rav-we-trust
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 07 Μάιος 2006, 12:59

Re: ανάρτηση rav4

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 15 Ιουν 2006, 11:33

jk έγραψε:Εμένα γιατί μου είπαν 450 για τους αισθητήρες???????


σου είπανε για εμπρός-πίσω
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Re: ανάρτηση rav4

Δημοσίευσηαπό rav_2_b » 15 Ιουν 2006, 13:45

jk έγραψε:Εμένα γιατί μου είπαν 450 για τους αισθητήρες???????


Υπάρχουν νομίζω πίσω αισθητήρες 4 και 8 σημείων. Μήπως σου είπανε για των 8 ?

Το pullbar το θυμάμαι εγω γύρω στα 300 - όσο και τους πίσω αισθητήρες 4 σημείων, αυτά τα δύο τα'παιζε ο αντιπρόσωπος εναλλάξ σαν δώρο. Τι χρεώνει τώρα δεν ξέρω.
Λασπωτήρες περίπου 75-80
Πλαστικό δάπεδο πίσω 60-70
Μπάρες 160

Τέλος με το θέμα ανάρτησης οι αρχικές παρατηρήσεις δεν αναφερόνται μόνο στο χώμα αλλά στην άσφαλτο, όπου και έχει δημιουργηθεί το θέμα.
Άβαταρ μέλους
rav_2_b
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 09:14
Τοποθεσία: Μαρούσι Αττικής

Re: ανάρτηση rav4

Δημοσίευσηαπό jk » 15 Ιουν 2006, 18:11

Οι αισθητήρες είναι οι 4 και είναι μόνο πίσω. Θα δω το παραστατικό και θα σας πω αργότερα ακριβώς τι υποτίθεται οτι χρεώσανε. Αν και αυτά που έγραφε το παρστατικό θυμάμαι πως μου είχε πει και τα είχα διευκρυνήσει γιατί μ ενδιέφερε εξ αρχής να τους βάλω.
jk
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 28 Απρ 2006, 11:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 29 επισκέπτες