Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Απογοήτευση από coni σε terios

Απογοήτευση από coni σε terios

Δημοσίευσηαπό teroulas » 07 Ιούλ 2006, 11:21

Όπως αρκετοί ίσως διαβάσατε, εδώ και ενάμισι χρόνο έχω βάλει την αναρτησούλα +4cm της TAHBEROHTER (κάπως έτσι γράφεται)

Για την ακρίβεια, βάλαμε μόνο τα σετ ελατήρια, διότι τα αμορτισερ τα είχα αγοράσει λίγο πριν και είναι ίδια με το πακέτο

Δηλαδή σετ ελατήρια king springs και αμορτισερ coni κοκκινο

Σήμερα πήγα να τα βγάλω για να σφιξω λίγο τα μπροστινά (είναι ρυθμιζόμενα) και όταν βγήκαν ανακαλύψαμε ότι είναι εντελώς off δεν δουλεύουν καθόλου :shock:

Το παράξενο είναι ότι από τότε που τα έβαλα δεν έχω πάει καμμία σοβαρή εκδρομή λόγω μπέμπη :D παρά μόνο 2 φορές στο αντάμωμα και πολύ λίγο χιονάκι στον αθ διάκο με το stratego, αντε και μια Μπινέζα-Αγ. Τριάδα

Δεν έχω φάει λακούβες, ούτε πεζοδρόμια καβαλάω, τίποτα που να έχει κάνει ζημιά

Τέλος πάντων, γενικά η ανάρτηση αυτή ενω στην αρχή με ενθουσίασε, μετά από ένα εξάμηνο που τη φόραγα το αμάξι είχε γίνει σκληρό πολύ και χτυπούσε στις ανωμαλίες. Δεν ξέρω μην τα 'έπαιξαν' τότε τα αμορτισερ λόγω σκληρότητας του ελατηρίου....

Anyway, τώρα βάζουμε με το ίδιο ελατήριο τα Monroe Adventure που είναι πιο χωμάτινος ο χαρακτήρας τους να δούμε πως θα πάει...

Εχει κανείς καμιά ιδέα γιατί μπορεί να τα έπαιξαν τα αμορτισερ χωρίς πολύ χωματόδρομο ?
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 41 επισκέπτες