Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Rav4 CLUB

Δημοσίευσηαπό alnik » 18 Σεπ 2006, 10:31

Αν μου βρείτε ένα τουφέκι της προκοπής (γιατί το δικό μου είναι για πέταμα) μπορεί να σας κάνω και εγώ παρέα. Μην έχετε τρελές απαιτήσεις όμως γιατί είμαι απλά ερασιτέχνης.

Α.
==============
RAV4 all and all 4RAV
Άβαταρ μέλους
alnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2006, 11:11
Τοποθεσία: Αθήνα, Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό LUCIFER » 18 Σεπ 2006, 10:37

Καλημέρα Σε ολους !!!Τι κανετε σημερα ???Ποτέ θα κανονίσουμε να τα πούμε πάλι από κοντά ???
RAV4 2006
Άβαταρ μέλους
LUCIFER
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 09 Σεπ 2006, 18:01
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό NikDim » 18 Σεπ 2006, 10:59

Λοιπόν όσον αφορά το site, έχετε δίκιο για το 4, αλλά θα προτιμούσα το RAV 4 club, (κεφαλαία το RAV και το 4 "four" ακούγεται "for" άρα RAV for club μου φαίνεται καλό).

Πρώτες εντυπώσεις λοιπόν. Ταξίδεψα από την παλιά εθνική 250χλμ. και γύρισα βράδυ από την νέα με φώτα ΚΑΙ τα ομίχλης αναμμένα, γιατί μου φάνηκε αδύναμος ο φωτισμός!
Σε όλη την επιστροφή είχα όλη την ηλιοροφή ανοικτή και μόνο αυτή, τέλεια αίσθηση!
Οδηγική συμπεριφορά, γκάζι, φρένα, τιμόνι άψογα!
Αλλά με απογοήτευσε πλήρως, η ποιότητα των τυπωμένων γραμμάτων του MP3. Έσταξε επάνω τους κολώνια από το αποσμητικό που είχα στερεώσει στους αεραγωγούς, και όταν το σκούπισα, ξεβάψανε! Τι πίκρα για 34.000€! Κατά τα άλλα διαφωνώ μαζί σας για την ηχητική ποιότητα, αλλά θα μπορούσε στη θέση του κουμπιού NAVI αφού δε χρησιμοποιείται να βάλουν το MUTE. Λεπτομέρειες..
Επίσης το γνωστό πίσω κτύπημα της ανάρτησης ξάφνιασε και τη γυναίκα μου και τον κουμπάρο μου.
Το Σάββατο που έρχεται θα επιχειρήσω πάλι μία μικρή εκδρομή, συν γυναιξί και τέκνοις, και όταν σταματήσει να μυρίζει η καινουργίλα του κινητήρα, θα δοκιμάσω τα 150 άλογα. (Τα δύο θα τα αφήσω στο πορτ-μπαγκάζ, για εφεδρεία αφού από χώρους σκίζει!)
Άβαταρ μέλους
NikDim
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 04 Αύγ 2006, 07:02
Τοποθεσία: Halandri Attikis

Δημοσίευσηαπό alnik » 18 Σεπ 2006, 11:36

Νίκο χωρίς παρεξήγηση εγώ πολύ χαίρομαι για αυτό με τα κουμπιά...
Οχι οτι δεν με προβλημάτισε η ποιότητα αλλά αφ ενός δεν τίθετε θέμα - θα σου το αντικαταστήσουν αμέσως... Αφ εταίρου να το λές όπου σταθείς και όπου βρεθείς... ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΙ !!!!

Α.
==============
RAV4 all and all 4RAV
Άβαταρ μέλους
alnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2006, 11:11
Τοποθεσία: Αθήνα, Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό manosRAV » 18 Σεπ 2006, 11:41

ΘΑ ΠΑΩ ΑΛΚΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΚ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ OFF. ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ ΜΕ ΚΑΦΕΔΙΕΣ ΚΛΠ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΖΑΧΑΡΗ, ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΚΑΙ Η ΟΛΗ ΦΑΣΗ

LUCIFER,
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ FREE.

ΝΙKdim TO MUTE ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ, ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΦΩΤΙΣΜΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΞΕΡΕΙΣ, Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΝΩΣΤΟ…… ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΙΤΕ ΜΕ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΕΙΤΕ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΣΗ .
Άβαταρ μέλους
manosRAV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 28 Αύγ 2006, 12:55

Δημοσίευσηαπό rav_2_b » 18 Σεπ 2006, 13:21

Παίδες είσασταν αμεσότατοι - εύγε !
Δεν μπήκα 3 μέρες τώρα γιατί πήγα την πρώτη εκδρομή μου με το 7 εβδομάδων κοριτσάκι μου το ΣΚ - 2 μήνες αμάξι και δεν το είχα ξεμυτίσει λόγω του νεογένητου. Το προετοιμάζω για τις εκδρομές του club...
Άβαταρ μέλους
rav_2_b
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 09:14
Τοποθεσία: Μαρούσι Αττικής

Δημοσίευσηαπό alnik » 18 Σεπ 2006, 13:24

Άσχετο:

Γιατί είχες πρόβλημα με τον φωτισμό?? Στην συνάντησή μας πρόσεξα τα φώτα του Μιχάλη και μου φάνηκαν πολύ καλά αν και συμβατικά (οχι ΧΕΝΟΝ).

Πάντως για εμένα είναι πολύ σημαντικό θέμα αυτό και σκοπέυω να βάλω ΧΕΝΟΝ ούτως ή άλλως.
==============
RAV4 all and all 4RAV
Άβαταρ μέλους
alnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2006, 11:11
Τοποθεσία: Αθήνα, Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό alnik » 18 Σεπ 2006, 13:30

Πόπω έχουμε φουλάρει από μασκότ!!!
Να σου ζήσει και εσένα RAV2be και καλότυχη.

Για πες, για πες??? Πως της φάνηκε η βόλτα με το RAV??? Εντυπώσεις?
==============
RAV4 all and all 4RAV
Άβαταρ μέλους
alnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2006, 11:11
Τοποθεσία: Αθήνα, Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό NikDim » 18 Σεπ 2006, 15:34

Για τα φώτα μάλλον έχετε δίκιο, καθ' ότι ψάρακας προφανώς δεν τα ρύθμισα σωστά. Επιφυλάσσομαι στην επόμενη νυκτερινή εθνική οδήγηση.

Όσον αφορά τα γράμματα του MP3 player που παρέδωσαν πνεύμα, ο πωλητής της POLIS με παρέπεμψε στον τεχνικό του...
Οπότε αναμείνατε νέα όταν βρεθώ από εκεί.
Για την ώρα, την κακοτεχνία την σκέπασα με το φυλαχτό του Αγ. Χριστόφορου (προστάτη των οδοιπόρων)!
Στο σπίτι έχω και μία εικόνα μεγέθους 40x60cm, οπότε άμα χρειασθεί να κρύψω κάτι άλλο, όπως την ηλιοροφή αν κολήσει ποτέ, δεν έχω πρόβλημα.
(Χτύπα ξύλο).

Αλήθεια το e-pass για το παρμπρίζ, μπορεί να κολληθεί στο μαύρο σκιάδιο ανάμεσα στους καθρέπτες; Και τέλος τα αισθητήρια μπροστά από το τιμόνι κοντά στο τζάμι, έχουν κάποια χρήση στο executive?
Άβαταρ μέλους
NikDim
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 04 Αύγ 2006, 07:02
Τοποθεσία: Halandri Attikis

Δημοσίευσηαπό alnik » 18 Σεπ 2006, 16:01

Νίκο, στο Stilo που έχω το e-pass το έχω βαλει πίσω από τον καθρεφτη στην μαυρη (πουα!!!) περιοχή. Αυτο που προσεξα όμως ήταν να περασω μια φορά τα διοδια κρατώντας το με το χερι στην περιοχή που ήθελα να το κολήσω. Αν πιάσει καλά το σήμα τότε κολησέ το αμέσως μετά!!!! ... και πες μου και εμένα γιατί και εγώ εκει θα το βάλω μάλλον (τον Δεκεμβρη!)
==============
RAV4 all and all 4RAV
Άβαταρ μέλους
alnik
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2006, 11:11
Τοποθεσία: Αθήνα, Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό grktony » 18 Σεπ 2006, 16:16

Κοιτα να δείς πρώτος παρήγγειλα(Μαϊο) τελευταίος θα παραλάβω (δεκεμβρη δηλαδή λόγω τελών Γενάρη) όσο για την μασκότ την προπονώ κανονικά
C YOU LATER RAVY
Άβαταρ μέλους
grktony
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 08 Ιουν 2006, 19:24
Τοποθεσία: Αιγιο, Αθηνα, Βολος

Δημοσίευσηαπό manosRAV » 18 Σεπ 2006, 17:06

rav_2_b έγραψε:Παίδες είσασταν αμεσότατοι - εύγε !
Δεν μπήκα 3 μέρες τώρα γιατί πήγα την πρώτη εκδρομή μου με το 7 εβδομάδων κοριτσάκι μου το ΣΚ - 2 μήνες αμάξι και δεν το είχα ξεμυτίσει λόγω του νεογένητου. Το προετοιμάζω για τις εκδρομές του club...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ,
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ


ΜΑΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
manosRAV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 28 Αύγ 2006, 12:55

Δημοσίευσηαπό mikerav4 » 18 Σεπ 2006, 17:10

παιδια σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια-santa No8-και περιμενω με αγωνια την επομενη συναντηση μας,τι θα λεγατε αν βρισκομασταν την παρασκευη το βραδακι για ενα καφεδακι στο NOTOS στη βουλα?λεω εκει γιατι εχει και χωρο για ολα τα εργαλεια μας,santa μην τρομαζεις εχει ενα parking διπλα που πανε πολλα αυτοκινητα καλα η .......... περιμενω εξελιξεις.
Άβαταρ μέλους
mikerav4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 11 Σεπ 2006, 17:13
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευσηαπό manosRAV » 18 Σεπ 2006, 17:17

mikerav4 έγραψε:παιδια σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια-santa No8-και περιμενω με αγωνια την επομενη συναντηση μας,τι θα λεγατε αν βρισκομασταν την παρασκευη το βραδακι για ενα καφεδακι στο NOTOS στη βουλα?λεω εκει γιατι εχει και χωρο για ολα τα εργαλεια μας,santa μην τρομαζεις εχει ενα parking διπλα που πανε πολλα αυτοκινητα καλα η .......... περιμενω εξελιξεις.
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 9.00
Άβαταρ μέλους
manosRAV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 28 Αύγ 2006, 12:55

Δημοσίευσηαπό manosRAV » 18 Σεπ 2006, 17:20

NikDim έγραψε: τέλος τα αισθητήρια μπροστά από το τιμόνι κοντά στο τζάμι, έχουν κάποια χρήση στο executive?
Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ ΦΙΛΕ ΝΙΚ
ΜΑΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
manosRAV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 28 Αύγ 2006, 12:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες