Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Pinin-Στήριξη πίσω πόρτας.

Pinin-Στήριξη πίσω πόρτας.

Δημοσίευσηαπό JERRY » 15 Μάιος 2007, 09:22

Γεια και χαρά σε όλους!
Είμαι νέο μέλος, αλλά παρακολουθώ το forum από παλιά και είστε κατά κάποιο τρόπο "υπεύθυνοι" επιλογής ενός Pinin 1.8.

Θα ήθελα να βρω έναν πιο βολικό τρόπο (εκτός από την πλάτη μου, ότι βρεθεί μπροστά μου εκείνη τη στιγμή, σκουπόξυλα κλπ.) για να στηρίζεται ανοιχτή η πίσω πόρτα του Pinin, όταν το αυτοκίνητο βρίσκεται υπό κλίση (μπροστά και αριστερά). Γνωρίζει κανείς κάτι ή έχει παρόμοια εμπειρία;; Μου είπαν για κάποιες ειδικές μπουκάλες, αλλά δεν ξέρω πού μπορώ να τις βρω, πώς τοποθετούνται, το κόστος κλπ. Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!...
Άβαταρ μέλους
JERRY
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 15 Μάιος 2007, 08:23
Τοποθεσία: Αθήνα

Pinin-Στήριξη πίσω πόρτας.

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 15 Μάιος 2007, 17:25

Καλωσόρισες στο forum!!
Μεγειά και το Pinin. Το 1.8MPI είναι? 3πορτο ή 5πορτο?
Για αυτό που ρωτάς δεν ξέρω να σου πω κάτι.
Όλο και κάποιος θα σου απαντήσει όμως, καθώς είναι θέμα που αφορά πολλά 4κίνητα και όχι μόνο το Pinin.
Εγώ πάντως αμα βαριέμαι ή δεν μπορώ ν' ανοίξω το πορτ μπαγκάζ, μπαίνω στο πίσω κάθισμα και πετάω τα πράγματα από πάνω. :)
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό JERRY » 16 Μάιος 2007, 11:39

Ευχαριστώ, αν και δεν το πήρα τώρα. Το έχω εδώ και 6-7 μήνες τώρα.
Το 1.8 MPI /5d. είναι.

Κι εγώ το ίδιο κάνω (φορτοεκφόρτωση απ' το πίσω κάθισμα). Απλά, μερικές φορές αναρωτιέμαι γιατί πρέπει οι κατασκευαστές να εμμένουν σε ομολογουμένως άβολες λύσεις, επειδή είναι... μόδα. Εφ'όσον εναλλακτικές λύσεις υπάρχουν (βλ. π.χ. Maverick)...

Τέλος πάντων. Μια χαρά είναι το Pinin-άκι. Πάει παντού, δεν σπάει και δεν χαλάει!
΄
Πάντως, αν κάποιος άλλος έχει κάποια ιδέα...
Άβαταρ μέλους
JERRY
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 15 Μάιος 2007, 08:23
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 41 επισκέπτες