Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ MISTUBISHI WAGON V60

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ MISTUBISHI WAGON V60

Δημοσίευσηαπό pajerov60 » 28 Νοέμ 2007, 11:32

ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΩΝ MITSUBISHI ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.
--ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΔΙΑΛΕΞΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΔΥΝΑΤΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
--ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ ΣΤΑ YOKOHAMA '' GEOLANDER''(ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ),ΣΤΑ COOPER ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΕΜΦΑΝΗΣΙΑΚΑ, ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΑ BF GOODRICH ΠΟΥ ΤΑ ΦΟΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.
--ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΛΩΝΙΖΩ ΤΑ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΑ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΩ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΔΕΟΝΤΟΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΜΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
--ΘΕΛΩ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΛΗΞΩ ΚΑΠΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ
Άβαταρ μέλους
pajerov60
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2007, 11:07

Δημοσίευσηαπό Troll » 28 Νοέμ 2007, 12:41

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος? Ποια BFG, ποια Cooper και ποια Yoko? Εχουν μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο λαστιχο, ακομα και του ιδιου κατασκευαστη...
Άβαταρ μέλους
Troll
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 19 Φεβ 2005, 01:24
Τοποθεσία: ...κοντα στα 2000 μ...

ELASTKA

Δημοσίευσηαπό pajerov60 » 28 Νοέμ 2007, 13:11

OSON AFORA TA YOKOHAMA GEOANDER THS MAMAS TOY EINAI (265/70R16 112S G039).
GIA TA BFGOODRICH SKEFTOMAI TO RUGGED TRIAL T/A POY EINAI ALL SEASON. EKTOS AN PAW SE KAPOIO ALLO TYPO GIA OFF-ROAD(BFGOODRICH ALL TERRAIN T/A), ALLA FOBAMAI MHPWS BGALEI UORYBO STO DROMO.
GIA TA COOPER DEN TO EXW CAJEI AKOMH ALLA SIGOYRA UA EINAI KAI AYTO 50/50.
AYTA SE GENIKES GRAMMES. DEN EXW KAI POLLES GNWSEIS.
AN MPOREIS DIAFWTISE ME KAI PROTEINE MOY.
Άβαταρ μέλους
pajerov60
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2007, 11:07

Δημοσίευσηαπό pajino » 28 Νοέμ 2007, 13:35

Να σου πω και γω τι γνώμη μου, κατ΄αρχήν πρέπει να ξέρεις αν θες ένα χειμερινό λάστιχο ή A/T (50-50) !

Στα Α/Τ θα σου πρότεινα εκτός τα BFG επίσης τα BRIDGETONE 694 τα οποία έχω φορέσει στο παρελθόν και ήμουν γενικά πολύ ευχαριστημένος !!!

Τα COOPER DISCOVERER ATR τα έχω τώρα για δεύτερη τετράδα (τώρα φοράω αναγόμωσης mud) πολύ καλά λάστιχα και σχετικά σε καλή τιμή!
pajino
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 12:23
Τοποθεσία: Πάτρα

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 28 Νοέμ 2007, 15:26

Γεια σου φιλε καλως ηρθες !
Εγω θα σου προτεινα για την περιπτωση σου τα PIRELLI SCORPION ATR !!
Ειναι λαστιχο 50-50 αλλα εχει καταπληκτικη αποδοση εντος δρομου και παραλληλα εντυπωσιακη σε εκτος δρομου συνθηκες !!!
Το tirerack , ενα ανεξαρτητο αμερικανικο εργαστηριο που ασχολειται μονο με δοκιμες ελαστικων , ζαντων κ.τ.λ , τα εχει πρωτα σε επιδοσεις για παρα πολυ καιρο !!
Δε χανεις τιποτα να ριξεις μια ματια στο site τους¨: www.tirerack.com , στο κατω κατω κατι παραπανω θα γνωριζουν αυτοι , απο το μεσο off-roadera !!!!! :twisted: :twisted:
Οσους εχω ρωτησει για την αποδοση του συγκεκριμενου ελαστικου , μου ειπαν οτι απλα ξεχασαν οτι υπαρχουν αλλες μαρκες τυπου BFGOODRICH ,BRIDGESTONE !
ΜΟΝΟ PIRELLI !!!!!!!
Τα υπολοιπα ειναι παγοπεδιλα μπροστα τους !!!!!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό Troll » 28 Νοέμ 2007, 17:36

Αφου τα λαστιχα σου προοριζονται περισσοτερο για ασφαλτο και χιονι, τοτε μαλλον ξεχναμε τα Μ/Τ λαστιχα... λογικα πας σε Α/Τ.
Βεβαια η καλυτερη λυση στην περιπτωση σου, κι αν αντεχει η τσεπη σου, ειναι 2 τετραδες, μια ασφαλτινα και μια χιονιου...
Ο καθενας θα σου πει οτι τα λαστιχα που φοραει ειναι τα καλυτερα, κλπ κλπ. Ομως εχει σημασια για τι συνθηκες ειναι φτιαγμενο καθε λαστιχο. Τα Α/Τ λαστιχα μπορει να γραφουν Μ+S (mud+snow) αλλα αυτο δε σημαινει οτι εχουν την αποδοση που θα εχει ενα λαστιχο χιονιου σε βαθυ χιονι. Αλλωστε ειναι γνωστο οτι τετοια λαστιχα σκληραινουν και μειωνεται η αποδοση τους σε θερμοκρασιες κατω του 0. Αν ομως μιλαμε για χιονι 5-10 εκ, τα Α/Τ μαλλον θα σε καλυψουν.
Καλη προταση αποτελουν τα Βridgestone A/T Revo, αλλα ακομα καλυτερα τα Firestone Destination A/T (αν ερχονται Ελλαδα). Γενικα κοιταξε το πελμα να εχει αρκετα sipes (τα μικρα αυλακια επανω στα τακουνια), αφου στο χιονι αυτα κανουν τη διαφορα.
Οσο για το ποια μαρκα να διαλεξεις τελικα... παλι εχει να κανει με τον προυπολογισμο σου αλλα και με πολυ ψαξιμο. Δες το tirerack οπως εγραψε κι ο φιλος παραπανω. Κοιτα και σε διαφορα fora για τις επιλογες κατοχων ιδιου αυτοκινητου.
Παντως για καλο και για κακο παρε κι ενα ζευγαρι αλυσιδες.
Άβαταρ μέλους
Troll
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 19 Φεβ 2005, 01:24
Τοποθεσία: ...κοντα στα 2000 μ...

DODGE

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 28 Νοέμ 2007, 20:18

Συμφωνω αλυσιδες σου χρειαζονται ετσι κι αλλιως !!!
Τωρα αμα θες μια λαστιχαρα που να ειναι ALL-TERRAIN και να εχει πολυ καλη αποδοση στο δρομο αλλα και καταπληκτικη εκτος δρομου και στο χιονι τοτε μια ειναι η λυση : GOODYEAR WRANGLER SILENT ARMOR , δες τα αν και δεν ξερω αν εισαγονται στο ΕΛΛΗΝΙΣΤΑΝ !!!
http://www.goodyearwrangler.com/flash.html
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 28 Νοέμ 2007, 21:05

SHADOW200 έγραψε:Γεια σου φιλε καλως ηρθες !
Εγω θα σου προτεινα για την περιπτωση σου τα PIRELLI SCORPION ATR !!
Ειναι λαστιχο 50-50 αλλα εχει καταπληκτικη αποδοση εντος δρομου και παραλληλα εντυπωσιακη σε εκτος δρομου συνθηκες [size=12]!!!
Το tirerack , ενα ανεξαρτητο αμερικανικο εργαστηριο που ασχολειται μονο με δοκιμες ελαστικων , ζαντων κ.τ.λ , τα εχει πρωτα σε επιδοσεις για παρα πολυ καιρο !!
Δε χανεις τιποτα να ριξεις μια ματια στο site τους¨: www.tirerack.com , στο κατω κατω κατι παραπανω θα γνωριζουν αυτοι , απο το μεσο off-roadera !!!!! :twisted: :twisted:
Οσους εχω ρωτησει για την αποδοση του συγκεκριμενου ελαστικου , μου ειπαν οτι απλα ξεχασαν οτι υπαρχουν αλλες μαρκες τυπου BFGOODRICH ,BRIDGESTONE !
ΜΟΝΟ PIRELLI !!!!!!!
Τα υπολοιπα ειναι παγοπεδιλα μπροστα τους !!!!!!
[/size]
Μαγαζάρα ηλεκτρονική είναιφίλε μου!!!!! Και όπως όλα τα μαγαζιά πιθανότατα προωθούν κατά τα συμφέροντά τους.
Άν θέλετε ανεξάρτητο δοκιμαστή (όσο ανεξάρτητος μπορεί να είναι κανείς στις μέρες μας) δοκιμάστε την Γερμανική ADAC.... http://www.adac.de/Tests/Reifentests/de ... =2%5FTests
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό pajerov60 » 29 Νοέμ 2007, 00:56

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΡΑΙΩΤΗΤΑ.
ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΜΕΛΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ Η ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ!!!!
ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΔΟΣΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ. ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ!!!
ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. ΞΕΚΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΦΑΓΑΝ ΤΑ ΨΩΜΑΚΙΑ ΤΟΥΣ.
ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ.....ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ???????
ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙΣ ΓΝΩΝΕΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥΣ!!!!!
ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕ ΤΟΣΑ ΑΓΑΘΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ......
Άβαταρ μέλους
pajerov60
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2007, 11:07

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 29 Νοέμ 2007, 09:39

SHADOW έγραψε:Οσους εχω ρωτησει για την αποδοση του συγκεκριμενου ελαστικου , μου ειπαν οτι απλα ξεχασαν οτι υπαρχουν αλλες μαρκες τυπου BFGOODRICH ,BRIDGESTONE !
ΜΟΝΟ PIRELLI !!!!!!!
Τα υπολοιπα ειναι παγοπεδιλα μπροστα τους !!!!!!



George αυτο μην το ξαναπεις ουτε για αστειο. Δεν μπορει να συγκριθει το BF με κανενα απο αυτα που αναφερεις. Ποσο μαλλον με το Pirelli ATR. Για μενα τα λαστιχα αυτα πρεπει να λεγονται 60-40 [60 δρομου]. Δεν στο λεω επειδη εχω το BF αλλα επειδη εχω δει το PIRELLI ATR σε λασπη. Μονο και μονο οπτικα να τα δεις φτανει.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Xenos » 29 Νοέμ 2007, 15:40

pajerov60 έγραψε:ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΡΑΙΩΤΗΤΑ.
ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΜΕΛΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ Η ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ!!!!
ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΔΟΣΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ. ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ!!!
ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. ΞΕΚΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΦΑΓΑΝ ΤΑ ΨΩΜΑΚΙΑ ΤΟΥΣ.
ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ.....ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ???????
ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙΣ ΓΝΩΝΕΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥΣ!!!!!
ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕ ΤΟΣΑ ΑΓΑΘΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ......


Μη γράφεις με κεφαλαία, οι κανόνες των φόρουμ λένε οτι έτσι φωνάζεις!.

Εγώ πάντως επειδή κάνω ακριβώς τα ίδια με σένα έχω 4 χειμερινά λάστιχα (Michelin Latitude Alpin) που τα φοράω Νοέμβρη - Μάρτη και 4 λάστιχα 80 - 20 (Michelin Synchrone 4 x 4). Μόνο τα χειμερινά κρατούν τη γόμα μαλακή κάτω από τους 7 βαθμούς. Έχω και αλυσίδες πάντα, αλλά ποτέ δε χρειάστηκε να τις βάλω!
Άβαταρ μέλους
Xenos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2007, 11:32
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Αττική

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 29 Νοέμ 2007, 19:54

ΒΙLL JEEP θα ηθελα περισσοτερες πληροφοριες για τα PIRELLI SCORPION για την αποδοση τους ! Σιγουρα στη λασπη υστερουν απεναντι των BFGOODRICH , αλλα στο βρεγμενο ή στεγνο ή παγωμενο ή αμμο ή χιονι ?
Τοτε τι γινεται , πιθανοτατα υπερτερουν τα PIRELLI , ασε που σε αντοιστιχια με καθε νουμερο το PIRELLI ειναι 1 ποντο φαρδυτερο , κατι που μεταφραζεται σε καλυτερο πατημα και κρατημα !!
Αλλα ρε παιδια τα καινουρια GOODYEAR WRANGLER να συγκριθουν με τα BFGOODRICH ?? Οσο και να ναι η GOODYEAR εχει μεγαλυτερη τεχνογνωσια και εμπειρια απο τις GOODRICH - MICHELIN !!
To BFGOODRICH ALL TERRAIN οτι μεταλλικη ενισχυση εχουν ειναι απο ατσαλι , ενω το WRANGLER ειναι γεματο κεβλαρ ενα υλικο 3 φορες ανθεκτικοτερο απο το ατσαλι !!
Αυτα , χωρις να εχω και τερατωδεις εμπειριες με ελαστικα , τα BFGOODRICH παντως θα τα επελεγα για την αγρια συμμετρικη τους εμφανιση και οτι θα εδιναν στο οχημα μου μια οψη τεθωρακισμενου , ωστε και καμια τουριστρια να ριχνω το καλοκαιρι στην Κρητη , αλλα και στα Ζωνιανα να πηγαινω με ασφαλεια !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 29 Νοέμ 2007, 19:59

Na ρωτησω και κατι αλλο ??
Γιατι το tiretack , αφου ειναι ενα αμερικανικο μαγαζι που το μονο που το νοιαζει ειναι να πουλαει , να βγαζει Ιταλικα και γερμανικα ελαστικα στις πρωτες θεσεις ??
Επρεπε να βγαλει πρωτα δηλαδη τα BFGOODRICH πρωτα για να ειναι αντικειμενικο ??
Ειπαμε καλο λαστιχο , αλλα εχει φημη οτι πατιναρει στο βρεγμενο και στεγνο οδοστρωμα !!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 29 Νοέμ 2007, 20:22

SHADOW έγραψε:Ειπαμε καλο λαστιχο , αλλα εχει φημη οτι πατιναρει στο βρεγμενο και στεγνο οδοστρωμα !!!


Επειδη το εβαλα προσφατα το BF ακου
+ στεγνο
+ βρεγμενο εστω και χαλαρη γλιτσα
+ λασπη και γενικα εκτος
+ Πιο μαλακη γομα σε σχεση με τα WRANGLER μαμα
+ Εμφανιση
- θορυβος στα 50 με 60 km/h
- κανει το αμαξι χαλια οταν εισαι στη λασπη [μεχρι την οροφη]

Τωρα κοιτα να δεις. Φιλος εχει το ιδιο με το δικο σου, και εβαλε τα COOPER ATR. Ειναι ευχαριστημενος. Μαζι παμε για offroading και το βλεπω. Αλλα ATR PIRELLI δεν εχει κανεις, γιατι με τα ιδια λεφτα σχεδον βαζεις η' το COOPER η' το 694 BRIGESTONE.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 29 Νοέμ 2007, 21:35

SHADOW200 έγραψε:Na ρωτησω και κατι αλλο ??
Γιατι το tiretack , αφου ειναι ενα αμερικανικο μαγαζι που το μονο που το νοιαζει ειναι να πουλαει , να βγαζει Ιταλικα και γερμανικα ελαστικα στις πρωτες θεσεις ??
Επρεπε να βγαλει πρωτα δηλαδη τα BFGOODRICH πρωτα για να ειναι αντικειμενικο ??
Ειπαμε καλο λαστιχο , αλλα εχει φημη οτι πατιναρει στο βρεγμενο και στεγνο οδοστρωμα !!!

Μαγαζί είναι και κάνει τις επιλογές του.
Αυτά που βλέπεις πάντως στους πίνακες, δεν είναι αποτελέσματα τέστ αλλά αποτελέσματα "δημοσκοπήσεων" από επισκέπτες του- χρήστες και αποτελούν γνώμη του καθενός που έχει πάντως την βαρύτητα που της αναλογεί ιδιαίτερα όταν είναι άποψη πολλών και που διένυσαν πολλά μίλια μ' αυτά.
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Επόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 45 επισκέπτες