Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Honda CR-V

Honda CR-V

Δημοσίευσηαπό Maccimo » 16 Μαρ 2008, 01:46

Σκέφτομαι να αγοράσω το καινούργιο CR-V. Κυρίως την ψάχνω για αυτοκίνητο για οικογένεια, τον περισσότερο χρόνο σε άσφαλτο σε επαρχιακή πόλη που όμως εχει 3-4 μήνες πάγο και χιονάκι. ΕΠίσης να μπορώ να φορτώσω οικογένεια για εκδρομές σε κανα χιονοδρομικό, σε καμιά παραλία, άρα όχι ιδαίτερες απαιτήσεις για off-road... (Διαθέτω μεταξύ 28.000-36.000 περίπου αλλά προσπαθώ να αποφύγω τα μεταχειρισμένα για να μην ρισκάρω περιπέτειες μια και θα υπάρχουνε μωρά μέσα...)

Πως σας φαίνεται?
Άβαταρ μέλους
Maccimo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 14 Μαρ 2008, 00:00

Honda CR-V

Δημοσίευσηαπό demetrios » 17 Ιουν 2008, 11:21

Φίλε maccimo εγω έχω το crv εδώ και 1 χρόνο πε΄ριπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχει φοβερούς χώρους, ποιότητα κύλισης και σχετικά οικονομικό. Το τελευταίο διάστημα όμως παρατήρησα ότι όταν στρίβω εντελώς το τιμόνι και κάνω όπισθεν ακούγεται ένας θόρυβος. Δεν έχω καταφέρει να το ψάξω σε συνεργείο. Ισως να ενεργοποιείται το 4 χ 4 αλλά δεν είμαι σίγουρος. Αν έχω κάτι νεότερο θα επανέλθω.
Άβαταρ μέλους
demetrios
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 11:14
Τοποθεσία: Πάφος,Κύπρος

Re: Honda CR-V

Δημοσίευσηαπό ringo » 25 Ιαν 2009, 20:35

[quote="demetrios"]Φίλε maccimo εγω έχω το crv εδώ και 1 χρόνο πε΄ριπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχει φοβερούς χώρους, ποιότητα κύλισης και σχετικά οικονομικό. Το τελευταίο διάστημα όμως παρατήρησα ότι όταν στρίβω εντελώς το τιμόνι και κάνω όπισθεν ακούγεται ένας θόρυβος. Δεν έχω καταφέρει να το ψάξω σε συνεργείο. Ισως να ενεργοποιείται το 4 χ 4 αλλά δεν είμαι σίγουρος. Αν έχω κάτι νεότερο θα επανέλθω.[/quote]


Καλησπέρα φίλοι εγώ έχω του '04 και πριν λίγο καιρό μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα και άλλαξα τα υγρά του διαφορικού και τώρα ειναι ok!!
Άβαταρ μέλους
ringo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 30 Αύγ 2008, 16:04
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑΣ

Re: Honda CR-V

Δημοσίευσηαπό JOHNR » 26 Ιαν 2009, 11:08

Φίλε Massimo, Είμαι κάτοχος CRV απο τον Ιούνιο 08 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Προβλήματα εως τώρα δεν εχώ (5000 km) ούτε θορυβου ούτε κάτι άλλο. Από χώρους θεωρώ οτι είναι πάρα πολύ καλό, από κατανάλωση πολύ καλή ( περίπου 8 lt/100km ) σύμφωνα με τον δικό του ηλέκτρονικό μετρητή. Κόστος πρώτου service στο 6μηνο = 100 euro. Offroad το έχω πάει και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ταχύτητα εως τα 140 που το έχω ταξιδέψει είναι πάρα πολύ καλο. Αν θές και πιο details στείλε pm.
- - - - - - - - - - -
HONDA-CRV
Άβαταρ μέλους
JOHNR
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009, 13:33


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες