Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορά μεταχειρισμένου Pinin

Αγορά μεταχειρισμένου Pinin

Δημοσίευσηαπό Ahnold » 17 Μαρ 2008, 22:42

Φίλος ενδιαφέρεται για αγορά μεταχειρισμένου Pinin το οποίο θα χρησιμοποιείται βασικά ως αυτοκίνητο πόλης αλλά θα ταλαιπωρείται περιστασιακά και σε off-road διαδρομές. Σκέφτεται για μοντέλο GDI ώστε να έχει αυξημένες ικανότητες τετρακίνησης. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάει σε μοντέλο το πολύ 2001, σωστά; Επίσης θέλει να ξέρει πώς είναι το ταξίδι στην εθνική με ένα Pinin 1.8 ή 2.0 (κατά προτίμηση τρίπορτο).

Αν υπάρχει τίποτα άλλο που να πρέπει να προσέξει ή αν έχετε κάποια άλλη πρόταση σε συμμαζεμένο 4x4 με καλές off-road δυνατότητες το οποίο όμως να μπορεί να πάει και αξιοπρεπώς στην εθνική, παρακαλώ δώστε τα φώτα σας! :wink:
Άβαταρ μέλους
Ahnold
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005, 12:04

Αγορά μεταχειρισμένου Pinin

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 18 Μαρ 2008, 00:07

Αν δεν το θέλει τρίθυρο μπορει να βρει και πιο καινούργιο αλλα εγω ψηφίζω το τριθυρο για τα εκτος δρόμου. Απο κει και πέρα στην κατηγορία υπάρχει και το vitara το οποίο όμως στο δρόμο απλα θα ήθελε να είναι πινιν και στα εκτός είναι σίγουρα πολυ κοντά αλλα δεν ξέρω ποιο θα σε πάει πιο μακρια. Και τα δυο έχουν άξωνα πίσω και ψαλίδια μπροστά που βάζουν και τον περιορισμό.
Στο θέμα των μετατροπών τι να πω...Αμορτισέρ υπάρχουν, ελατήρια για πίσω υπάρχουν, μπροστά μπορεις να βάλεις αποστάτες ή να μετακινήσεις το πιατέλο(το κάνουν περισσότερες απο μια εταιρείες) όλα ανάλογα με την διάθεση και την τσεπη σου. Όσο για μπλοκε..το Pinin παίρνει στο G. Vitara όμως έχω ακούσει οτι πρέπει να αλλάξεις όλον τον άξονα!!
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Αγορά μεταχειρισμένου Pinin

Δημοσίευσηαπό Ahnold » 19 Μαρ 2008, 17:08

Ο φίλος βρήκε ένα μεταχειρισμένο Pinin και θέλει να το πάει σε αξιόπιστο συνεργείο Mitsubishi για έλεγχο, κατά προτίμηση στα βόρεια προάστεια. Καμμιά ιδέα;
Άβαταρ μέλους
Ahnold
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005, 12:04


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες