Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Tετρακίνηση L200

Δημοσίευσηαπό landcruiserJ120 » 17 Σεπ 2008, 07:23

βρε καλως το παιδι με το L200
Άβαταρ μέλους
landcruiserJ120
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 09:31
Τοποθεσία: ΕΔΕΣΣΑ

Δημοσίευσηαπό TasosOffRoad » 17 Σεπ 2008, 08:03

Ακουστηκαν και καποιες αληθειες πριν, πρωτη φορα πινω πρωινο καφε και διαβαζω σοβαρα πραγματα... Εχει πανω απο μηνα οι συζητησεις να πουν κατι αληθινο, ολο π@π@ριες ακους.... Τωρα οσον αφορα το τραβηγμα του Τερανο ή του Ναβαρα εμεις τα αυτοκινητα δεν τα πηραμε για ρυμουλκα, ουτε να οργωνουμε κανενα χωραφι, προχωρουμε εκει ομως που τα αλλα σταματουν ακομα και με ενα τροχο... Δεν αποφευγουμε δηλαδη τις μεγαλες λακουβες για οσους αργησαν να το καταλαβουν ή ξυνουν το κεφαλι τους να το καταλαβουν...
Καλύτερο από ένα L200 είναι... άλλο ένα L200!!
Άβαταρ μέλους
TasosOffRoad
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 07:19

Δημοσίευσηαπό pitbullakos » 17 Σεπ 2008, 15:29

TasosOffRoad έγραψε:Ακουστηκαν και καποιες αληθειες πριν, πρωτη φορα πινω πρωινο καφε και διαβαζω σοβαρα πραγματα... Εχει πανω απο μηνα οι συζητησεις να πουν κατι αληθινο, ολο π@π@ριες ακους.... Τωρα οσον αφορα το τραβηγμα του Τερανο ή του Ναβαρα εμεις τα αυτοκινητα δεν τα πηραμε για ρυμουλκα, ουτε να οργωνουμε κανενα χωραφι, προχωρουμε εκει ομως που τα αλλα σταματουν ακομα και με ενα τροχο... Δεν αποφευγουμε δηλαδη τις μεγαλες λακουβες για οσους αργησαν να το καταλαβουν ή ξυνουν το κεφαλι τους να το καταλαβουν...


Τα λόγια καλά είναι,στο βουνό οι πράξεις.
Άβαταρ μέλους
pitbullakos
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 18:59
Τοποθεσία: πολιχνη,θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό WARRIOR. » 17 Σεπ 2008, 18:57

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΟΜΟ ΑΛΛΑ ΜΆΡΕΣΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ. ΝΑ ΞΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ L200 ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΣ ΜΙΜΙΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΙ ΑΥΤΗΝ ΘΑ ΦΟΡΑΝΕ. ΦΙΛΕ ΜΟΥ LAND CRUISER J120 Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΟΥ VIDEO ΣΤΗΝ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ L200!!! ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ! ΓΙΆΥΤΟ NAVARA ΠΡΟΣΕΧΕ, ΕΧΩ ΗΜΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
WARRIOR.
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 16 Σεπ 2008, 22:59

Δημοσίευσηαπό landcruiserJ120 » 17 Σεπ 2008, 19:44

καλωσηρθες στο λακο με τους navaraκηδες

καλη διαμονη και κουραγιο :lol: :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από landcruiserJ120 και 18 Σεπ 2008, 11:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
landcruiserJ120
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 09:31
Τοποθεσία: ΕΔΕΣΣΑ

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 17 Σεπ 2008, 19:59

Περα απο σκοπιμοτητες η αληθεια ειναι οτι τα διπλοκαμπινα εχουν αρχισει να χρησιμοποιουνται στο εξωτερικο ,αλλα και εδω και σαν ΙΧ γι'αυτο ειναι απο μονα τους μια κατηγορα και λεγονται SUT.
Σαν τετοια δεν μπορουν να σταθουν με την part time τετρακινηση και γι'αυτο στην επομενη γενια τους θα ειναι μονιμα τετρακινητα.
Το νιωθω οταν παιρνω καθε μερα μια αποτομη στροφη στο δρομο μου για το σπιτι με το sorento.Οταν μπαινω πισωκινητος τρομαζω να το μαζεψω,οταν μπαινω με την αυτοματη τετρακινηση τραινο.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό TasosOffRoad » 18 Σεπ 2008, 08:19

Φιλε Παναγιωτη,
Η σκεψη σου να αγορασεις ενα φορτηγακι 4χ4 και να συμπεριλαβεις μεσα στις προτιμησεις σου και το νεο L200 ειναι σωστη. Η δικη μου εκδοση ειναι η φουλ με το αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων. Πες μας περισσοτερα πραγματα για τη χρηση που θα του κανεις καθως και τα χρηματα που διαθετεις και τοσο εγω αλλα οσο και τα παιδια εδω θα σε βοηθησουν να κανεις τη σωστη επιλογη. Διστυχως, ο χρονος μου ειναι ελαχιστος για συναντηση, εργαζομαι 15 ωρες και εχω 3 μικρα παιδια, οποτε απορριπτεται... Παντως απο την πλευρα μου θα σου πω πραγματα για το L200 που δεν θα τα δεις με ενα απλο τεστ ντραιβ. Αληθεια, Ο Χρηστος ο Παπαδημητριου το εχει το φωτογραφειο στην πολη? αλλαξε κινητο και τον εχω χασει πανω απο 5-6 χρονια... κοληταρι απο παλια....
Καλύτερο από ένα L200 είναι... άλλο ένα L200!!
Άβαταρ μέλους
TasosOffRoad
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 07:19

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 18 Σεπ 2008, 11:22

Αγαπητε Τασο αυτο που με τρεναρει λιγο ειναι οτι δεν γνωριζει ακριβως κανενας την νομοθεσια για τα διπλοκαμπινα.
Γνωριζω οτι απλουστευθηκαν κατα πολυ οι απαιτησεις για εκδοση διπλοκαμπινου(μπορω να το βγαλω αγροτικο αφου εχω αγροτικο εισοδημα-εστω και μικρο τις ελιες στο χωριο) αλλα κανεις δεν λεει αν μπορεις να παρεις την οικογενεια και να πας στην αλλη ακρη της Ελλαδας.
Τελοςπαντων για να μην χαλαμε το thread θα ξεκινησω επι αυτου αλλη δημοσιευση
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό bull » 18 Σεπ 2008, 14:54

Αν είναι πινακίδα ΑΜ (αγροτικό μηχάνημα) τότε δεν μπορεις να κινηθεις εκτός των ορίων του νομού σου. Αν είναι αγροτικό για όσους δεν είναι κατα κύριο επάγγελμα αγρότες ( η περίπτωσή σου) τότε βγάζεις άδεια αγροτικού με κανονική πινακίδα και πας παντου (εγώ πάντως πάω... :D ) Τι ψάχνεις να βρεις... Προχθές κατέβηκα Αθηνα και μες το κέντρο κυκλοφορούσε τύπος με πινακιδες ΑΜ με ένα Πατζέρο 2,8 turbodiesel και μάλιστα με ΚΑΝΟΝΙΚΗ καμπίνα επιβατικού -που απαγορευεται, δεν θα επρεπε να έχει καν βγάλει άδεια. Οτι θέλει ο καθένας κάνει...
PAJERO 2.6L TURBO EFI
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ

Δημοσίευσηαπό Mike^^ » 23 Νοέμ 2008, 22:18

Γειά σας παιδιά, στην αρχή του θέματος λέει ο tetrakinisimag εάν θέλει κάποιος σκληρό off road να πάρει την έκδοση χωρίς τη super select. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τη διαφορά στις 2 τετρακινήσεις;
Άβαταρ μέλους
Mike^^
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 02 Αύγ 2008, 00:08

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες