Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΛΞΕΙΣ ,ΦΟΡΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ !!!

ΕΛΞΕΙΣ ,ΦΟΡΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ !!!

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 19 Μάιος 2008, 22:18

Παιδια , εχω μια απορια , ενταξει το TOYOTA HILUX ειναι πραγματι κατα γενικη ομολογια το πιο σκληροτραχηλο και αξιοπιστο φορτηγακι , και σιγουρα εχει ασυναγωνιστη ροπη στις χαμηλες στροφες σαν τρακτερ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΟΤΕΡΑΡΑ ΤΩΝ 3000cc , αλλα εξηγηστε μου πως ειναι δυνατον να εχει ελκτικο φορτιο 2250 κιλα, σχεδων ενα τονο λιγοτερο απο τον ανταγωνισμο που ειναι στους 3 τονους , και μαλιστα με μικροτερης χωριτικοτητας κινητηρες 2,5 λιτρων και λιγοτερα αλογα , βλεπε FORD , MAZDA , MITSUBISHI ή ISUZU !!!
Μηπως τελικα τα φορτια που αναγραφουν οι εταιρειες εχουν να κανουν περισσοτερο με τιμες τις οποιες ...συμφερουν τις αντιπροσωπειες για την ευκολοτερη εισαγωγη και πωληση τετοιων οχηματων σε απλους καθημερινους ανθρωπους ?
Αληθεια τι πιστευεται για αυτες τις τιμες , ειναι οι πραγματικες ή απλα ενδεικτικες .. για παραδειγμα στην Ελλαδα το NAVARA διαφημιζεται με 800 κιλα φορτιο και στο γερμανικο site ειναι με 1150 !! Ποσο ειναι πραγματικα ομως το βαρος που μπορουν να σηκωσουν και να ελξουν τα φορτηγα μας σε σχεση με τις ενδεικτικες τιμες ??
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

ΕΛΞΕΙΣ ,ΦΟΡΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ !!!

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 26 Ιουν 2008, 12:19

φιλε shadow200 το ελκτικο φορτιο δεν ειναι αναλογα με την δυναμη του κινητηρα αλλα με τα φρενα[δηλαδη εαν μπορει να το σταματησει]η toyota εχει απο τους ποιο δυνατους κινητηρες.αποκλειεται να μπορει μονο 2250 κιλα.οσο για το ωφελιμο φορτιο του navara εχω ακριβως την ιδια απορια.για να φανταστεις ρωτησα στην nissan της ροδου και μου ειπαν οτι εχει 900 κιλα[ωφελιμο φορτιο παντα]και εδω στην κοζανη μου ειπαν οτι εχει 500.και εγω δεν ξερω τι να πιστεψω
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη

ΕΛΞΕΙΣ ,ΦΟΡΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ !!!

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 02 Ιούλ 2008, 20:19

Πιστεψε τα ματια σου ...
εγω βαζω 2 τονους για πλακα !!!
Οσο για το ελκτικο φορτιο , εχει αμεση σχεση και με το σασμαν , και το NAVARA εχει πιο κοντο κιβωτιο !
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

ΕΛΞΕΙΣ ,ΦΟΡΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ !!!

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 03 Ιούλ 2008, 12:23

μηπως ειναι καποιο λαθος της αντιπροσωπειας;γιατι δεν εξηγητε αλλιως.μηπως το εχουν ακομη ιδιο με τον προηγουμενο κινητηρα;[εννοω με τα 102 αλογα]
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες