Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΠΟΡΙΑ Νο 2

Συντονιστής: SUVord

ΑΠΟΡΙΑ Νο 2

Δημοσίευσηαπό mav2007 » 18 Αύγ 2010, 22:20

Παιδια καλησπερα και πλέον καλό χειμώνα!Εχω ενα προβλημα σχετικα με ενα τρεμουλο του τιμονιου μετά τά 140-170 χιλ.Εχω κανει ως στιγμης 3 ζυγοσταθμισεις χωρις κανένα ουσιστικο αποτέλεσμα.Σημειωτεον οτι στο mav μου εχω ακομα τά μαμισια ελαστικα με τα οποια εχω κανει 36000 χιλ.Μηπως πρεπει να κανω ζυγοσταθμιση επανω στο αυτοκινητο?Μηπως φταιει τιποτα αλλο?π.χ ημιαξονια?Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Επισης καλησπερα σε SUVford,photografer,Hλια,farouk,καλη επανοδο απο τις διακοπες σας ,τα κεφαλια μεσα πλεον.
Άβαταρ μέλους
mav2007
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 15 Οκτ 2008, 19:10

ΑΠΟΡΙΑ Νο 2

Δημοσίευσηαπό SUVord » 19 Αύγ 2010, 11:06

"Κουνιστός" βλέπω μου γύρισες απο τις διακοπές σου.Στη Μύκονο είχες πάει;
1/Ημιαξόνιο αποκλείεται.Στις επιταχύνσεις, πρώτα, φανερώνουν τα ψεγάδια τους.
2/Με τα χιλιόμετρα που έχουν κάνει τα λάστιχά σου δεν επιδέχονται σωστή ζυγοστάθμιση, μήν πετάς άλλα χρήματα.
3/Η ζυγοστάθμιση πάνω στο αυτοκίνητο απαγορεύεται δια ροπάλου απο την FORD.
4/Εχεις αλλάξει ποτέ τα λάστιχα θέση, τα μπροστινά πίσω και τα πισινά εμπρός;Μία τακτική ρουτίνας κάθε 10000χιλιόμετρα.
Η αιτία είναι μάλλον τα λάστιχα.
Για επιβεβαίωση:
Α/Φούσκωσε τα μπροστινά στις 35-36psi και τα πίσω 38-40psi.
B/Πιάσε πάλι αυτή την ταχύτητα και πρόσεξε να διαπιστώσεις αν μειώθηκε ή εξαφανίστηκε το τρέμουλο.Αν κάτι απο τα δύο συμβεί τότε το αίτιο είναι η φθορά των ελαστικών.
Μέχρι να τα αλλάξεις καλό θα είναι να κάνεις τράμπα τα μπροστινά με τα πίσω.
Αμα θές ξαναπήγαινε στη Μύκονο.
Φιλάκια στην παρέα
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό mav2007 » 22 Αύγ 2010, 22:34

Φίλε suvord ευχαριστω γιά τήν αμεση απάντηση.Εχεις δικιο για την Μυκονο ειχα παει παλια.........αλλα τοτε δεν ειχα παιδια,mav,κ.λ.π.Τωρα πηγαινω Ζαγορια,Λευκαδα καταλαβαινεις ...οικογενειακα.
Άβαταρ μέλους
mav2007
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 15 Οκτ 2008, 19:10

Δημοσίευσηαπό SUVord » 23 Αύγ 2010, 12:22

mav2007 έγραψε:Φίλε suvord ευχαριστω γιά τήν αμεση απάντηση.Εχεις δικιο για την Μυκονο ειχα παει παλια.........αλλα τοτε δεν ειχα παιδια,mav,κ.λ.π.Τωρα πηγαινω Ζαγορια,Λευκαδα καταλαβαινεις ...οικογενειακα.


Ετσι είναι αυτά αγαπητέ mav2007.Η ευτυχία της οικογένειας δεν έχει όμοιά της...Και Ζαγόρια και Λευκάδα ...τι άλλο θέλεις?
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 35 επισκέπτες