Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΒΟΗΘΕΙΑ για ΣΩΣΤΗ επιλογη!!!....

Συντονιστής: SUVord

ΒΟΗΘΕΙΑ για ΣΩΣΤΗ επιλογη!!!....

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 08 Φεβ 2005, 00:55

Τα εχουμε ξαναπει και ισως σας κουραζω,αλλα μου ετυχε περιπτωση να ανταλλαξω το ΜΑ 2003 2,0 με ενα ΜΑ 2005 3,0.Θα ηθελα με λιγα λογια τη γνωμη κατοχων και τα θετικα και αρνητικα του 3,0.Τι διαφορα εχουμε με την καταναλωση και αν υπαρχει καποιο προβλημα με το αυτοματο κιβωτιο για το οποιο εχω ακουσει αρνητικα σχολια. Εχουμε αναφερθει και παλιοτερα,αλλα θα ηθελα την οσο γινεται πιο προσφατη και ολοκληρωμενη αποψη σας.Επισης αν αξιζει να....παραμερισεις το 2,3 για χαρη του 3,0.Φυσικα δεν ειπα οτι πρεπει να προσθεσω και 10000 ευρω περιπου για το 3,0.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 08 Φεβ 2005, 10:02

ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ....ΑΝΗΦΟΡΕΣ -ΣΤΑΜΑΤΑ ΞΕΚΙΝΑ-ΣΤΡΟΦΕΣ....ΚΤΛ....
ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ......ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ............
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟ 2.3 ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΤΩΝ 20 ΛΙΤΡΩΝ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ ΤΟ 3.0ΛΙΤΡΟ (ΙΔΙΑ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ) ΕΙΝΑΙ 14-15 ΣΤΟ 2.3 ΑΡΑ ΑΙΣΘΗΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.......ΚΑΙ ΜΕ ΙΔΙΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ...0.5ΔΠΤ ΣΤΑ 100 ΚΑΙ 15ΧΛΜ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ...........

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΓΑ ΓΙΑ ΞΟΔΕΜΑ ΠΑΡΕ 3.0......(ΠΑΝΩ ΑΠΟ 250ΧΛΜ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ)
ΑΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΟΥ...ΠΑΡΕ 2.3 ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ.................ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 320-350ΧΛΜ....ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΑΝΤΑ,ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΙΑΤΗΝ ΠΙΟ ΒΕΝΖΙΝΟΒΟΡΑ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ....
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό TLG » 08 Φεβ 2005, 11:28

iperodigos έγραψε:
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΓΑ ΓΙΑ ΞΟΔΕΜΑ ΠΑΡΕ 3.0......(ΠΑΝΩ ΑΠΟ 250ΧΛΜ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ)
ΑΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΟΥ...ΠΑΡΕ 2.3 ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ.................ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 320-350ΧΛΜ....ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΑΝΤΑ,ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΙΑΤΗΝ ΠΙΟ ΒΕΝΖΙΝΟΒΟΡΑ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ....


Ο iperodigos το εθεσε πολυ σωστα το θεμα
Aν και δεν εχω Maverick , εχω καποια εμεση αποψη , λογω του οτι εχει γειτονας μου το καινουργιο 3 λιτρο μοντελο και τα λεμε καθε μερα σχεδον.
Το εχει λοιπον απο το καλοκαιρι και εχει απογοητευτει απο την καταναλωση .
Εγω προτεινω ανεπιφυλακτα το 2.3 ...και ας μην εχει μεγαλη διαφορα στην τιμη αγορας απο το 3.0 ....εχει μεγαλη διαφορα ομως στο κοστος χρησης και ποιο ευκολη μεταπωληση ....και απο επιδοσεις ειναι μια χαρουλα.
:roll:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 10 Φεβ 2005, 23:50

Ευχαριστω,ολους για την αμεση...βοηθεια.Το 3λιτρο μου αρεσει .Δεν με αποσχολει τοσο η καταναλωση,στην πολη κινουμε με ενα samurai,οποτε το ηθελα μονο για ταξιδια.Εκεινο που θα με παρεσειρε στην αγορα ,οσο...αστειο και αν ακουγεται,ειναι ο ηχος!!! και η αποδοση του υπεροχου 6κυλινδρου μοτερ!!Τα πολυκυλινδρα μοτερ γενικα ειναι αλλο πραμα,κατι που δεν εχει κανενας 4κυλινδρος κινητηρας και ας εχει και καλυτερες επιδοσεις.Στην τελικη,μαλλον μενω με το 2λιτρο γιατι με εκνευριζει και η πολιτικη των εταιρειων οσο αφορα στην ανταλλαγη.Το ΜΑ ειναι 6ος του 2003 full extra,αγραντζουνιστο και το αγοραζουν 21000-22000 ευρω.Δεν ειναι λιγα???Ιδια τιμη μου δωσανε και για αγορα καινουριου Wrangler 2,4.Αναρωτιεμαι αν εδω πανω μας δουλευουν.Νομιζω στην Αθηνα δινουν καλυτερες τιμες.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 11 Φεβ 2005, 01:02

MAVERICKios έγραψε:Ευχαριστω,ολους για την αμεση...βοηθεια.Το 3λιτρο μου αρεσει .Δεν με αποσχολει τοσο η καταναλωση,στην πολη κινουμε με ενα samurai,οποτε το ηθελα μονο για ταξιδια.Εκεινο που θα με παρεσειρε στην αγορα ,οσο...αστειο και αν ακουγεται,ειναι ο ηχος!!! και η αποδοση του υπεροχου 6κυλινδρου μοτερ!!Τα πολυκυλινδρα μοτερ γενικα ειναι αλλο πραμα,κατι που δεν εχει κανενας 4κυλινδρος κινητηρας και ας εχει και καλυτερες επιδοσεις.Στην τελικη,μαλλον μενω με το 2λιτρο γιατι με εκνευριζει και η πολιτικη των εταιρειων οσο αφορα στην ανταλλαγη.Το ΜΑ ειναι 6ος του 2003 full extra,αγραντζουνιστο και το αγοραζουν 21000-22000 ευρω.Δεν ειναι λιγα???Ιδια τιμη μου δωσανε και για αγορα καινουριου Wrangler 2,4.Αναρωτιεμαι αν εδω πανω μας δουλευουν.Νομιζω στην Αθηνα δινουν καλυτερες τιμες.


Τα πράγματα είναι τα ίδια και εδω Αθήνα. Το μόνο που θα σε συνέφερε να κάνεις είναι να το πουλήσεις μόνος σου. Σίγουρα θα το έδινες 24000-25000 ευρω ειδικά αν έχει και εξτρα δερμάτινα κλπ. Όμως και εγώ κόλλησα γιατι ενώ ήθελα αρχικά να το αλλάξω (το πήρα Ιανουάριο του 2004) και μετά απο 3 μήνες βγήκε το καινούργιο... Τα είχα <πάρει στο κρανίο> αλλα η ανταλλαγή δεν συνέφερε ασε που θα μου κόστιζε και 6,000 ευρω παραπάνω και άσε που θα έδινα λεφτά και θα έπαιρνα το ίδιο αυτοκίνητο...με άλλα φώτα πορείας. Να έλεγα ότι αλλαζε εντελώς το μοντέλο να πώ ναι συμφέρει και 6000 και 8000 ευρω να δώσω. Έτσι λοιπόν έμεινα με το MA2003 είμαι πολύ ευχαριστημένος και περήφανος γιατι δεν μου λέει όχι σε τίποτα....Το μόνο που θέλω είναι λίγα αλογάκια παραπάνω ακόμα θα δούμε ψαχνομαστε...
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 40 επισκέπτες