Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

R/CD 6006

Συντονιστής: SUVord

R/CD 6006

Δημοσίευσηαπό maverickman » 11 Φεβ 2005, 23:37

"Δωρο απο την αντιπροσωπια 1 χρονος εγγυηση εαν ειχα αφησει το μονοδισκο που ερχεται απο την μανα του θα ειχα 2χρονια εγγυηση."

πριν εναμιση χρονο πηρα το αυτοκινητο τον δεκεμβριο σταματησε το cd να διαβαζει δισκους (ακουγεται σαν να σερνεται ο δισκος καπου και μου βγαζει "CD ERROR" και η αντιπροσωπια δεν μου υποδικνυει servise αλλα με υποχρεωνει να αλλαξω :shock: cd.

Απο τα πολλα που ακουσα και καλο ειναι να το ξερουμε ολοι ειναι πως δεν υπαρχει σερβις στην ελλαδα απο την εταιρια που τα κατασκευαζει για την ford (καλο ε??????????? :evil: ).Ακουσα απο καπου ομωσ πως ειναι ιμιτασιον blaupunkt. Ξερει κανενας τιποτε σχετικα?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 12 Φεβ 2005, 11:34

Αλλαξε το με κανενα της προκοπης........................καλυτερο ολων αυτων ειναι το εργοστασιακο MP3.....αν επιλεξεις μαμισιο...
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό maverickman » 20 Μαρ 2005, 21:33

Επανέρχομαι στο θεμα για οποιον τυχον θα του παρουσιαστει το ιδιο προβλημα.Το r/cd 6006 ειναι ιμιτασιον blaupunkt(ελπιζω να το γραφω σωστα...) μολλον η βλαβη διορθωνεται και αφορα τους "πλαστικους οδηγους που εναλασουν τα cd αποτην αποθηκη στο drive" ,εαν καταλαβα καλα οπως μου τα εξηγησε καποιο γατονι τεχνικος.
Καποια απο αυτες τις μερες θα περασω απο την εταιρια και θα σας αναφερω τα νεωτερα.Παντως εαν καποιος εχει να υποδειξει κατι καλυτερο ( :roll: εκτος φυσικα απο το να το κοπανησω επανω στο γραφειο του σεβαστού κατα τα αλλα Κου Σακελαροπουλου - προεδρου τηw ford hellas- ...αυτος που εβγαινε και διαφημιζε πως πρωτη η ford εβαλε 5 χρονια εγγυηση... :roll: ) θα το εκτιμουσα.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 29 Μαρ 2005, 21:50

:dude:

Αποκατασταση βλαβης.
Καλα ο εδω αντιπροσωπος τησ Blaupunkt δεν παιζεται.Γρηγορα και καθαρα εφτιαξε το cd σαν καινουργιο.Κατασκευαστικα το μηχανημα δεν ειναι ουτε καν blaupunkt αλλα ιμιτασιον.Το προβλημα εχει να κανει στην αποθηκη των cd και ειδικα σε κατι πλαστικους οδηγους που χαλανε κυριως απο αστοχια υλικου.
Τελος καλο παντως ολα καλα :) Οπου και να βρισκεστε επαφη με την original εταιρια θα σας εξυπηρετησουν παραυτα.
Τελικα και ο ...αμερικάνος θελει τον...γερμανο του :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Ράδιο CD και πάλι πρόβλημα

Δημοσίευσηαπό bane_mav » 17 Ιουν 2005, 12:43

Για δεύτερη φορά μέσα σε λιγότερο από 2 χρόνια το ηχοσύστημα φαίνεται να αρχίζει τα ίδια κόλπα. Και πάλι η πρόσοψη δεν εφαρμόζει καλά είναι καινούργια την άλλαξα πριν ένα χρόνο, έχω την εντύπωση ότι η μοναδική λύση είναι η αλλαγή και δεν έχει γιατρειά. Ετσι και αλλιώς ψηνόμουνα για ενα MP3 player τώρα άρχισα να καίγομαι:-)))
Άβαταρ μέλους
bane_mav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 08:53
Τοποθεσία: Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Re: Ράδιο CD και πάλι πρόβλημα

Δημοσίευσηαπό maverickman » 17 Ιουν 2005, 17:37

bane_mav έγραψε:Για δεύτερη φορά μέσα σε λιγότερο από 2 χρόνια το ηχοσύστημα φαίνεται να αρχίζει τα ίδια κόλπα. Και πάλι η πρόσοψη δεν εφαρμόζει καλά είναι καινούργια την άλλαξα πριν ένα χρόνο, έχω την εντύπωση ότι η μοναδική λύση είναι η αλλαγή και δεν έχει γιατρειά. Ετσι και αλλιώς ψηνόμουνα για ενα MP3 player τώρα άρχισα να καίγομαι:-)))


ποιο cd εχις και τι προβλημα παρουσιαζει?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Re: Ράδιο CD και πάλι πρόβλημα

Δημοσίευσηαπό bane_mav » 21 Ιουν 2005, 14:04

maverickman έγραψε:
bane_mav έγραψε:Για δεύτερη φορά μέσα σε λιγότερο από 2 χρόνια το ηχοσύστημα φαίνεται να αρχίζει τα ίδια κόλπα. Και πάλι η πρόσοψη δεν εφαρμόζει καλά είναι καινούργια την άλλαξα πριν ένα χρόνο, έχω την εντύπωση ότι η μοναδική λύση είναι η αλλαγή και δεν έχει γιατρειά. Ετσι και αλλιώς ψηνόμουνα για ενα MP3 player τώρα άρχισα να καίγομαι:-)))


ποιο cd εχις και τι προβλημα παρουσιαζει?


Το R/C 6000 (αν δεν κάνω λάθος το μοντέλο). Αυτό που φορούσε μανίσιο η Ford στο δίλιτρο.
Άβαταρ μέλους
bane_mav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 08:53
Τοποθεσία: Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 22 Ιουν 2005, 07:03

Μητσόπουλος Κ. Καλλιδοπούλου 34 (τηλ. 2310 850303) για παρτον ενα τηλεφωνο...
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό karas » 09 Μάιος 2009, 08:00

φίλε μου το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ, εχει σπάσει απο τον βραχίονα ενα δοντάκι που τραβάει τα cd με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τα διαβάζει.Αυτός ο Μητόπουλος μπορεί να το επισκευάσει?
Άβαταρ μέλους
karas
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Μάιος 2009, 07:56
Τοποθεσία: Alex/poli

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 29 Μάιος 2009, 08:53

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Δεν μου βγάζει τα cd και παίζει μόνο το cd 1 ενώ έχει μέσα άλλα 5. Επίσης τα υπόλοιπα 5 δεν τα διαβάζει καθόλου και βγάζει no disc. Έχω το 6006 και είμαι από Αθήνα έχει κανείς να μου προτείνει τίποτα για επισκευή?
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό panfil16 » 30 Μάιος 2009, 23:49

To ιδιο προβλημα οπως το περιγραφεις ειχα πριν 2 χρονια και εγω. Πηγα στα Γιαννενα στην αντιπροσωπεια της FORD οπου ο μηχανικος βεβαια εμπειρος με γνωση και υπευθυνος μου ειπε οτι δεν εχω κατι σοβαρο εβγαλε το μηχανημα αφαιρεσε τα CD και σε πολυ λιγο χρονο η βλαβη αποκατασταθηκε. πιθανον το προβλημα να οφειλεται στον ηλιο και τη ζεστη οταν το αυτοκινητο μενει σταθμευμενο ακαλυπτο. Στην αθηνα υπευθυνους εχω βρει στην αντιπροσωπεια της FORD στις τρεις γεφυρες καθως επεισης κοντα εκει και ενα ηλεκτρολογο(τηλ. 2108321684) που σε ολα τα δυσκολα 30 χρονια αυτον εμπιστευομαι παντα μεχρι σημερα χωρις προβλημα.
φιλικα
Παναγιωτης ΛΕΥΚΑΔΑ
Άβαταρ μέλους
panfil16
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2007, 21:10
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΑΔΑ

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 11 Ιουν 2009, 13:33

Τελικά το πήγα στο συνεργείο όπου το πηγαίνω για service το έβγαλαν το καθάρισαν και όλα καλά. Τώρα παίζει σαν καινούργιο. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 29 επισκέπτες