Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τρυπα στο κάθισμα...

Συντονιστής: SUVord

Τρυπα στο κάθισμα...

Δημοσίευσηαπό mavlover » 12 Ιούλ 2005, 13:28

Καλησπέρα σε όλους,
είχα ένα ατύχημα χθές στο κάθισμα του συνοδηγού. Συγκεκριμένα έπεσε μια κάυτρα από τσιγάρο πάνω στο κάθισμα και έκανε μια τρυπα μικρή μεν αλλά ορατή και άσχημη.. Τι πρέπει να κάνω? Σας έχει συμβεί ποτέ? Υπ'όψην ότι τα καθίσματα είναι δερμάτινα.
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Re: Τρυπα στο κάθισμα...

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 14 Ιούλ 2005, 09:07

mavlover έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,
είχα ένα ατύχημα χθές στο κάθισμα του συνοδηγού. Συγκεκριμένα έπεσε μια κάυτρα από τσιγάρο πάνω στο κάθισμα και έκανε μια τρυπα μικρή μεν αλλά ορατή και άσχημη.. Τι πρέπει να κάνω? Σας έχει συμβεί ποτέ? Υπ'όψην ότι τα καθίσματα είναι δερμάτινα.


Κος ΡΕΛΛΑΣ Ν ΕΡΥΘΡΑΙΑ ..ταπετσερης πρωτος και με βουλα!!!
δεν θα καταλαβει κανεις οτι αλλαξες δερμα και οτι δεν ειναι εργοστασιακο....(μην με ευχαριστεις τωρα....μετα)
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Re: Τρυπα στο κάθισμα...

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 14 Ιούλ 2005, 11:19

Ο ΡΕΛΛΑΣ στην Ν. Ερυθραία είναι γνωστός για την πολύ καλή δουλειά του. Συμφωνώ με τον iperodigo.
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 15 Ιούλ 2005, 09:45

ΡΕΛΛΑΣ 2106205242
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό vitaras » 21 Ιούλ 2005, 23:55

Φιλε mavlover το δερμα δεν κανει τρυπα απο καυτρα!
Οποτε η δερμα δεν ειναι η απο κατι αλλο εχει γινει η τρυπα.
Θα μου πεις αυτο δεν αλλαζει τιποτα και το καθισμα πρεπει να το φτιαξω
Εγω το λεω για να ξερεις ποσα πρεπει να σκασεις γιατι το δερμα με το πλαστικο εχει μεγαλη διαφορα στην τιμη!!!!!
vitaras
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 10 Οκτ 2004, 21:05

Δημοσίευσηαπό mavlover » 22 Ιούλ 2005, 17:48

Τώρα εγώ τι πρέπει να απαντήσω. Για δερμάτινο το κόβω το κάθισμα, και η τρύπα είναι από ΄καύτρα..... Σου φτάνει αυτο?
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό vitaras » 23 Ιούλ 2005, 15:36

Εμενα μου φτανει αλλα περιμενω και τον ταπετσερη να μας πει και αυτος την γνωμη του :?: :?: :?:
vitaras
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 10 Οκτ 2004, 21:05

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 26 Ιούλ 2005, 09:51

Πληροφοριακά αναφέρω και εγώ ότι το γνήσιο δέρμα δεν υπάρχει περίπτωση να τρυπήσει από καύτρα τσιγάρου . Το θέμα είναι όμως ότι οι τύποι σου δίνουν για δέρμα άλλα πράγματα ( και στα Connolly ) . Τέλος πάντων φίλε mavlover - αν φυσικά έχεις εγγύηση στο αυτοκίνητο σου ακόμα - άποψη μου είναι να το πάς εκεί που το πήρες και να τους το τρίψεις στα μούτρα και να σου το αλλάξουν ολόκληρο !! . ( Και αυτό έχει 5 έτη εγγύηση είτε σαν δώρο που το έδινε κάποτε είτε σαν ξεχωριστή αγορά ) . Επίσης να απαιτήσεις να μάθεις την ακριβή σύνθεση του υλικού που έχουν βάλει . :P
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό TLG » 26 Ιούλ 2005, 10:01

Παλια για να δοκιμασουμε αν ενα μπουφαν ηταν δερματινο αναβαμε αναπτηρα η σβηναμε τσιγαρο πανω του .....(σε καποιο μη ορατο σημειο 8) ) ..

Οποτε μαλλον ολα αυτα τα "δερματινα" δωρα μονο δερμα δεν ειναι ....
Και δεν αναφαιρομαι μονο στο Maverick φυσικα ....
Εδω ενας φιλος εντυσε με "δερμα" (ετσι λεει ) το Freelander του , με 500€ ...
Βεβαια δεν ηθελε να υποστει την δοκιμασια που του προτεινα :wink:


Οτι και να ειναι παντως να πας στη Ford και αν δεν δεις ανταποκριση στην πρωτη ευγενικη προσεγγιση να τους στριμωξεις αγρια , αλλα παντα χωρις φωνες και τσαμπουκα, αλλα με αυστηρο υφος , υπομονη και πανω απ'ολα ΕΠΙΜΟΝΗ ...(ολες οι αντιπροσωπειες αυτο θελουν για να σε εξυπηρετησουν ) !!!
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό mavlover » 27 Ιούλ 2005, 01:49

Ρε παιδά ωραία όλα αυτά. Ουτε απο conolly ξέρω ούτε τίποτα . Απλά αγόρασα το maverick 2.0 L Luxury και είχε αυτά τα καθίσματα.Δηλαδή να πάω στον Κοντελλη χρησιμοποιώντας ως επίχειρημα οτι το γνησιο δέρμα δεν καίγεται. Θα μου πουν στα α____δια μας, ετσι μας το στέλνει το αμάξι η φορντ αμερικής. Και τότε?
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 27 Ιούλ 2005, 19:37

mavlover έγραψε:Ρε παιδά ωραία όλα αυτά. Ουτε απο conolly ξέρω ούτε τίποτα . Απλά αγόρασα το maverick 2.0 L Luxury και είχε αυτά τα καθίσματα.Δηλαδή να πάω στον Κοντελλη χρησιμοποιώντας ως επίχειρημα οτι το γνησιο δέρμα δεν καίγεται. Θα μου πουν στα α____δια μας, ετσι μας το στέλνει το αμάξι η φορντ αμερικής. Και τότε?



Φίλε Mavlover , δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες .
Το σαλόνι που έδιναν δώρο σε κάποια Maverick 1) δεν ήταν δέρμα και 2) το έβαζαν στην Ελλάδα . Το Conolly που αγοράζεις εσύ 1) και αυτό δεν είναι καθαρό δέρμα αν δεν το ζητήσεις επίμονα εσύ και 2) μπαίνει και αυτό στην Ελλάδα . Όποια περίπτωση και από τις δύο παραπάνω να συμβαίνει να πας και να παραπονεθείς στο Κοντέλλη . Αν σου πει παπαριές να του εξηγήσεις επίμονα ότι το γνήσιο δέρμα δεν καίγεται . Φυσικά όταν αναγκαστεί να παραδεχτεί ότι δεν σου έχει βάλει γνήσιο αλλά πρόσμιξη θα του πείς ότι όφειλε να σε έχει ενημερώσει κατά την αγορά . Μετά θα του πείς ότι από δική του υπαιτιότητα έγινε το συμβάν γιατί αν ήξερες ότι δεν έχεις γνήσιο δέρμα θα πρόσεχες να μην πέσει πάνω η καύτρα . Το κελιδί είναι να επιμείνεις και πιστέυω ότι θα σου το αλλάξουν . Καλή επιτυχία και περιμένω νέα . :wink: :P
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό mavlover » 27 Ιούλ 2005, 23:47

Τι να πώ?? Θα πάω. Αν και είμαι σίγουρος πως το κάθισμα τα φόραγε τα δερμάτινα απο αμερική γιατί θυμάμαι πως το είχα συζητήσει με τον αντιπρόσωπο τότε. Απλά στο μαβ 2.3 έχουν κάτι οικονομικά πακέτα στα οποία πληρώνεις το αμάξι με στανταρ εξοπλισμό και σου βάζουν δώρο τα δερμάτινα καθίσματα στην φορντ μοτορ ελλας. Σε μένα όμως δεν είναι έτσι δίοτι δεν εχώ μονο τα καθίσματα αλλά όλο το λουξ πακετο(κρουιζ κοντρολ, δερματινο τιμόνι κτλ) αρά επιβεβαιώνεται και από αυτό ότι το ντύσιμο εγινε στην αμερική.
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 28 Ιούλ 2005, 00:20

Από Αμερική Maverick δεν έρχονται στην Ελλάδα ( Εκτός από το πολύ μεγάλο το κόστος μεταφοράς το βασικότερο είναι ότι τα αμάξια από το Αμέρικα έχουν και άλλες προδιαγραφές ) . Στην Ευρώπη υπάρχουν μοντέλα που γίνονται στην Γερμανία και στην Αγγλία , σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις ένα από αυτά ( Εισάγει και από άλλα εργοστάσια αλλά καλύτερα να μην σου πω από πού ) .
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό mavlover » 28 Ιούλ 2005, 13:57

Τι λές ρε μπριζόλα τώρα??? Το αμάξι είναι κατασκευασμένο εξολοκλήρου στην αμερική στο εργοστάσιο του kansas city και μάλιστα φέρει και πιστοποιητικό αυτοκόλητο για το που κατασκευαστηκε. Είναι 100% στην αμερική. Το ΝΕΟ maverick 2.3 L κατασκευάζεται στην γερμανία..
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό Lepes » 28 Ιούλ 2005, 16:00

mavlover έγραψε:Τι λές ρε μπριζόλα τώρα??? Το αμάξι είναι κατασκευασμένο εξολοκλήρου στην αμερική στο εργοστάσιο του kansas city και μάλιστα φέρει και πιστοποιητικό αυτοκόλητο για το που κατασκευαστηκε. Είναι 100% στην αμερική. Το ΝΕΟ maverick 2.3 L κατασκευάζεται στην γερμανία..


Πεστα πεστα και εγω ειχα το αυτοκολητο αλλα το ξεκολησα γιατι δεν μου αρεσε :P :P
Παντως πρεπει να πας να τους το πεις μονο και μονο για το γαμωτο....
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες