Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τρυπα στο κάθισμα...

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 29 Ιούλ 2005, 13:16

Καλά ρε παιδιά :shock: , μη βαράτε δεν σας είπα και καμπούρηδες !!!! :? ( Μεταξύ μας μήπως ήταν Made In USA μόνο το αυτοκόλλητο ??? :evil: ) . Τέλος πάντων , αν θες πες μας πως σου συμπεριφέρθηκαν στην αντιπροσωπεία όταν πας . :P
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό mavlover » 29 Ιούλ 2005, 19:01

Ρε μπριζόλα μην το παίρνεις προσωπικά αλλά καλό είναι όταν γράφουμε να μην γράφουμε ανακρίβειες εάν δεν είμαστε σίγουροι 100% δίότι δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις. Επειδή την κάνω για διακοπές θα πάω κατά τον Σεμπτέμβριο στον Κοντέλλη. Σας εύχομαι καλές maverickies διακοπές και στους υπόλοιπους καλές suv-jeppιδιες διακοπές. Μπριζόλα σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 01 Αύγ 2005, 00:12

Προς ενημέρωση: Τα μοντελα 2.0 και 3.0 -> ΜΥ2001 και ΜΥ2003 είναι κατασκευασμένα στην Αμερικη με τα πιστοποιητικά τους.
Τώρα τα δερμάτινα καθίσματα αυτών όπως και του KIA είναι κατασκευασμένα στην Connolly του Γέρακα Αττικής. Εκεί στέλνονται απο τις αντιπροσωπείες αφού γίνει η παραγγελία απο τον πελάτη.
Το ξέρω πολύ καλά γιατι έτυχε να βάλω εκεί τις αντιηλιακές μεμβράνες μου και είδα πώς δουλέυουν τα δέρματα για σαλόνια...
Σας πληροφορώ οτι δεν έμεινα ευχαριστημένος απο την δουλειά τους και το δευτερο δεν τολμώ να δοκιμάσω να κάψω σε κάποιο σημείο το δερμάτινο σαλόνι μου...
Το υλικό που χρησιμοποιούν δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να είναι απο 100% δέρμα... για περισσοτερες πληροφορίες περι Connolly καντε κλίκ εδώ: http://www.connolly.gr/
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 01 Αύγ 2005, 09:56

mavlover έγραψε:Τι λές ρε μπριζόλα τώρα??? Το αμάξι είναι κατασκευασμένο εξολοκλήρου στην αμερική στο εργοστάσιο του kansas city και μάλιστα φέρει και πιστοποιητικό αυτοκόλητο για το που κατασκευαστηκε. Είναι 100% στην αμερική. Το ΝΕΟ maverick 2.3 L κατασκευάζεται στην γερμανία..


Και το 2.3L κατασκευάζεται στην Αμερική, στο ίδο εργοστάσιο που κατασκευάζονταν και τα ΜΥ2001 & ΜΥ2003. Αυτό λένε τα χαρτιά του αυτοκινήτου, αυτό λέει και το αυτοκολλητάκι στο παρμπριζ, αυτό λένε και οι αντιπροσωπείες. Το δεύτερο μάλιστα Μαβ, το έκλεισα όταν ήταν ήδη στο πλοίο προς Αγγλία (ήταν ένα από τα μοντέλλα που ερχόντουσαν εξτρα). Όλα τα Μαβ. πάνε από την Αμερική στην Αγγλία και εκεί εκτελωνίζονται και παίρνουν ευρωπαϊκή έγκριση τύπου. Μετά, πάλι με καράβι έρχονται στην Ελλάδα. Το περίεργο όμως είναι ότι τα πρώτα στοιχεία του VIN Number (που δηλώνουν το εργοστάσιο κατασκευής) αντιστοιχούν σε εργοστάσιο της Γερμανίας και όχι της Αμερικής! Εξήγηση για αυτό δεν έχω βρει ακόμη. Μία πιθανότητα είναι να υπάρχει αυτή η διαφοροποίηση επειδή το αυτοκίνητο προορίχζεται για εξαγωγή. Η άλλη εξήγηση είναι να κατασκευάζεται το αυτοκίνητο όντως στην Γερμανία. Αν ισχύει το δεύτερο, αφορά όλα τα ΜΑβ. (2001, 2003 & 2005) και όχι μόνο το τελευταίο.
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 04 Αύγ 2005, 19:40

Έτσι όπως τα έχουν κάνει τώρα είναι δύσκολο να είσαι απόλυτα σίγουρος για την προέλευση του αυτοκινήτου σου !! . :roll:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό vitaras » 13 Αύγ 2005, 19:03

'Η δερμα ή πλαστικο θα ειναι δεν υπαρχει κατι αναμεσα στο δερμα και το πλαστικο
Ή κανει τρουπα και ειναι πλαστικο ή δεν κανει τρουπα και ειναι δερμα!!
(απο τσιγαρο)

Μετα απο εικοσι και χρονια στα δερματα αυτο εχω μαθει. Ας ερθει η καθε Connolly και ο καθε ταπετσερης να μου πει οτι λεω μ@λ@κιες :evil:
Κουφάλα Δημιουργέ, τα πάντα εν σοφία εποίησες!
vitaras
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 10 Οκτ 2004, 21:05

Δημοσίευσηαπό Snowman4X4 » 18 Αύγ 2005, 15:59

mavlover έγραψε:Τι λές ρε μπριζόλα τώρα??? Το αμάξι είναι κατασκευασμένο εξολοκλήρου στην αμερική στο εργοστάσιο του kansas city και μάλιστα φέρει και πιστοποιητικό αυτοκόλητο για το που κατασκευαστηκε. Είναι 100% στην αμερική. Το ΝΕΟ maverick 2.3 L κατασκευάζεται στην γερμανία..


Και το νέο maverick κατασκευάζεται στο εργοστάσιο του Kansas και έχει και το σχετικό αυτοκόλλητο.
Άβαταρ μέλους
Snowman4X4
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 31 Μάιος 2005, 15:30

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 25 Αύγ 2005, 13:24

MaverickLover έγραψε:Τώρα τα δερμάτινα καθίσματα αυτών όπως και του KIA είναι κατασκευασμένα στην Connolly του Γέρακα Αττικής. Εκεί στέλνονται απο τις αντιπροσωπείες αφού γίνει η παραγγελία απο τον πελάτη.
/


Στο Γέρακα βάζουν τα δέρματα που είναι προσφορά απο την αντιπροσωπεία και όχι αυτά που είναι στο πακέτο Luxury. Η ποιότητά τους είναι όντως υποδεέστερη και το χρώμα δεν ταιριάζει. Τα αυτοκίνητα με το πακέτο Luxury έρχονται με το δέρμα. Το δικό μου το είχα δει πριν ακόμη εκτελωνιστεί.
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 09 Σεπ 2005, 01:20

Κανά νεότερο από το μέτωπο mavlover ???? :?: . Σε φίλο που είχε πληρώσει για γνήσιο δέρμα και του είχαν βάλει πετσί του το άλλαξαν χωρίς χρέωση και παραδέχθηκαν και το σφάλμα τους !!! :P
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 36 επισκέπτες