Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

MAVERICK ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ, ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΣΚΟΥΡΙΑ ΚΛΠ

Συντονιστής: SUVord

Η FORD και η BΕΛΜΑΡ θεωρούν αυτή την κατάσταση φυσιολογική για ολοκαίνουργιο αυτοκίνητο. ΕΣΕΙΣ??.

ΝΑΙ
6
27%
ΟΧΙ
16
73%
 
Σύνολο ψήφων : 22

Δημοσίευσηαπό Santa » 17 Ιουν 2006, 20:48

tasos953 έγραψε:Μια απορία που μου δημιουργήθηκε από την υπογραφή σου φίλε helias:
Ποιοί είναι οι "ορισμένοι" και ποιοί οι "υπόλοιποι" ;;;;;
Μήπως βάζεις πολύύύύύ ψηλά τον πήχη και απλά περνάς από κάτω;


Σκέφθηκες μήπως και η δική σου υπογραφή βάζει πολυυυυυυυυυύ ψηλά τον πήχη? :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 18 Ιουν 2006, 11:09

Santa έγραψε:
tasos953 έγραψε:Μια απορία που μου δημιουργήθηκε από την υπογραφή σου φίλε helias:
Ποιοί είναι οι "ορισμένοι" και ποιοί οι "υπόλοιποι" ;;;;;
Μήπως βάζεις πολύύύύύ ψηλά τον πήχη και απλά περνάς από κάτω;


Σκέφθηκες μήπως και η δική σου υπογραφή βάζει πολυυυυυυυυυύ ψηλά τον πήχη? :lol: :lol: :lol:

Μπά, χαμηλά τον έβαλα, όχι γιατί αποκαλώ (που είναι) το Πινίν Σουβλάκι, απλά γιατί του κρέμονται.... πράγματα :twisted: :twisted: :twisted:
Εν πάσει περιπτώσει, ακόμα περιμένω τον προσδιορισμό των "ορισμένων" και όλων των "υπόλοιπων".... :wink: :wink: :wink:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό helias » 18 Ιουν 2006, 16:34

Φίλε tasos953 , χαίρομαι πολύ για την ερώτηση, .......πάμε στην επόμενη......! :P

Καλά , καλά αφού επιμένεις θα σου εξηγήσω αυτό που εσύ , ως γνήσιος και άξιος κάτοχος Suvλακίου γνωρίζεις πολύκαλά.
Είναι το πρώτο μου 4WD και καταλαβαίνεις ότι πριν το πάρω έψαχνα τους λόγους, για τους οποίους έπρεπε να προβώ σε μια τέτοια αγορά. αφού ούτε τόσο καλό είναι στο δρόμο, όσο μια "κούρσα", ούτε και τόσο καλό στο χώμα όσο ένα καθαρόαιμο 4χ4. Όταν μάλιστα εξηγούσα στη διεύθυνση (σύζυγος), τα υπέρ και τα κατά, με έβγαλε τρελό, αφού πουθενά δεν ήταν το αυτοκίνητο καλύτερο από κάποιο άλλο. :oops: Τελικά μετά από επιμονή μου το αγόρασα και μετά από καιρό συμβίωσης μαζί του κατάλαβα τις κρυφές χάρες του.
Είναι γρηγορότερο, ασφαλέστερο, οικονομικότερο, πιό ευρύχωρο και πιό άνετο στο ταξίδι από τις καθαρόαιμες 4χ4 κατασκευές, που σκαρφαλώνουν παντού και πηγαίνει μακρύτερα σε χωματόδρομους, λάσπες, χιόνια, πέτρες από μια "κούρσα" που σταματά στο πρώτο νεροφάγωμα, αλλά είναι καλύτερη από το Suv στην άσφαλτο.

Καταλαβαίνεις λοιπόν από ποιούς ορισμένους πάμε Γρηγορότερα (από τα αντιστοίχου τιμήματος καθαρόαιμα 4χ4) και από ποιούς υπόλοιπους μακρύτερα (όλα τα υπόλοιπα που ονομάζουμε κούρσες). Αναφέρομαι πάντα στα αυτοκίνητα του συναγωνισμού ( καθαρόαιμα ή σπόρ) που απέρριψα κατά την επιλογή μου.Χωρίς ποτέ να θέλω να θίξω κανένα.
Τώρα, το πιό SUV είναι καλύτερο, αυτό είναι στην ευχέρεια του καθενός μας να το κρίνει.
Αυτό κατάλαβα εγώ σαν το μεγαλύτερο προσόν και λόγο ύπαρξης αυτών (SUV) των αυτοκινήτων. Είναι η χρυσή τομή, που εμένα αυτή τη χρονική περίοδο με εξυπηρετεί αφάνταστα, έχω κάνει εκδρομες σε μέρη που δεν φανταζόμουν ότι θα φτάσω, γρήγορα και άνετα και έχω μεταφέρει πράγματα που θα χρειαζόμουν ημιφορτηγό.
Τώρα όταν με ρωτούν σε τί είναι καλύτερο ; τους απαντώ σε τ ί π ο τ α.
Έβαλα τον πήχη στο σωστό ύψος ή να ξαναδοκιμάσω ;;;; :?
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 18 Ιουν 2006, 18:14

Θα το προτιμούσα ...... και μακρύτερα από κάποιους άλλους (όχι τους υπόλοιπους)
:angel: :angel: :angel:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό helias » 19 Ιουν 2006, 16:16

Ο.Κ.

Στην αρχή σκέφτηκα να το κάνω "....και μακρύτερα από τους υπόλοιπους (εκτός του tasos953)", αλλά δεν σου έχω τόσο θάρρος. ::lol:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 19 Ιουν 2006, 18:46

helias έγραψε:Ο.Κ.

Στην αρχή σκέφτηκα να το κάνω "....και μακρύτερα από τους υπόλοιπους (εκτός του tasos953)", αλλά δεν σου έχω τόσο θάρρος. ::lol:

Αυτό τουλάχιστον δείχνει πως δεν είσαι αμετροεπής.....
Χρωστάς όμως και μια επανόρθωση για όλα τα Σουβλάκια που έχουν τουλάχιστον τα πίσω τους ψαλίδια ψηλώτερα από τα δικά σου...
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Υ.Γ Οφείλω πάντως να παραδεχθώ πως κινείσαι στην σωστή κατεύθυνση μιας και βελτίωσες αισθητά την υπογραφή σου..... :wink: :wink: :wink:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό Santa » 19 Ιουν 2006, 19:20

tasos953 έγραψε:
helias έγραψε:Ο.Κ.

Στην αρχή σκέφτηκα να το κάνω "....και μακρύτερα από τους υπόλοιπους (εκτός του tasos953)", αλλά δεν σου έχω τόσο θάρρος. ::lol:

Αυτό τουλάχιστον δείχνει πως δεν είσαι αμετροεπής.....
Χρωστάς όμως και μια επανόρθωση για όλα τα Σουβλάκια που έχουν τουλάχιστον τα πίσω τους ψαλίδια ψηλώτερα από τα δικά σου...
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Υ.Γ Οφείλω πάντως να παραδεχθώ πως κινείσαι στην σωστή κατεύθυνση μιας και βελτίωσες αισθητά την υπογραφή σου..... :wink: :wink: :wink:


Και δε μου λές Tasos,
Για την δικιά μου υπογραφή έχεις να πείς τίποτα ή να σου κάνω την ερώτηση σε αλλο topic? :twisted: :twisted: :twisted:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 19 Ιουν 2006, 19:42

Ποίο το μεμπτόν;;;;
Ή το υπερβολικό;;;;
Το ΝΑΝΟΣ ή το .... @ ....Νά ;;;
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό Santa » 19 Ιουν 2006, 20:30

tasos953 έγραψε:Ποίο το μεμπτόν;;;;
Ή το υπερβολικό;;;;
Το ΝΑΝΟΣ ή το .... @ ....Νά ;;;


Το ΝΑΝΟΣ ok αλλα τα ....@....όχι.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αλλα ονόματα περισσότερο τεχνικά πχ ψαλίδια, μαχαίρια, διαφορικά, καζανάκια, καπάκια, βάσεις και ότι έχει ένα suvlaki απο κάτω και εξέχει.....
Δεν νομίζω να χρειάζεται να δειχνουμε με την πρώτη ευκαιρία τα μπαλάκια μας.....ντροπη :twisted: :twisted: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 19 Ιουν 2006, 20:47

Santa έγραψε:
tasos953 έγραψε:Ποίο το μεμπτόν;;;;
Ή το υπερβολικό;;;;
Το ΝΑΝΟΣ ή το .... @ ....Νά ;;;


Το ΝΑΝΟΣ ok αλλα τα ....@....όχι.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αλλα ονόματα περισσότερο τεχνικά πχ ψαλίδια, μαχαίρια, διαφορικά, καζανάκια, καπάκια, βάσεις και ότι έχει ένα suvlaki απο κάτω και εξέχει.....
Δεν νομίζω να χρειάζεται να δειχνουμε με την πρώτη ευκαιρία τα μπαλάκια μας.....ντροπη :twisted: :twisted: :lol:

Μα πού πήγε το μυαλό σου διεστραμένε;;;;;; :oops: :oops: :oops:
Έχεις δεί τα @κρόμπαρα του Πινίν;;; Νάάάάά μετα συγχωρήσεως που λένε.......
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό helias » 19 Ιουν 2006, 21:07

tasos953 έγραψε:
helias έγραψε:Ο.Κ.

Στην αρχή σκέφτηκα να το κάνω "....και μακρύτερα από τους υπόλοιπους (εκτός του tasos953)", αλλά δεν σου έχω τόσο θάρρος. ::lol:

Αυτό τουλάχιστον δείχνει πως δεν είσαι αμετροεπής.....
Χρωστάς όμως και μια επανόρθωση για όλα τα Σουβλάκια που έχουν τουλάχιστον τα πίσω τους ψαλίδια ψηλώτερα από τα δικά σου...
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Υ.Γ Οφείλω πάντως να παραδεχθώ πως κινείσαι στην σωστή κατεύθυνση μιας και βελτίωσες αισθητά την υπογραφή σου..... :wink: :wink: :wink:



Μέχρι σήμερα πάντως δεν έχω ακούσει να έχει αλλάξει κανείς κάτοχος Μαβ πίσω ψαλίδια, μόνο για μπροστινά έχω ακούσει. (Μην τολμήσει κανείς να με διαψεύσει θα έρθω να του σπάσω και τα υπόλοιπα.) :evil:
Εγώ τα πίσω ψαλίδια φοβόμουν και τελικά αλλόύ βρίσκει.Χι χι χι χι. :lol:

Αφού επιμένεις πάντως λέω να επανορθώσω ξανά, τι λες για την εξής υπογραφή.
"Μαβ 2.3 για να πηγαίνεις γρηγορότερα από ορισμένους ..... και μακρύτερα από τους άλλους .....εκτός τους κατόχους Πινίν" :P
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Santa » 19 Ιουν 2006, 21:56

helias έγραψε:
tasos953 έγραψε:
helias έγραψε:Ο.Κ.

Στην αρχή σκέφτηκα να το κάνω "....και μακρύτερα από τους υπόλοιπους (εκτός του tasos953)", αλλά δεν σου έχω τόσο θάρρος. ::lol:

Αυτό τουλάχιστον δείχνει πως δεν είσαι αμετροεπής.....
Χρωστάς όμως και μια επανόρθωση για όλα τα Σουβλάκια που έχουν τουλάχιστον τα πίσω τους ψαλίδια ψηλώτερα από τα δικά σου...
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Υ.Γ Οφείλω πάντως να παραδεχθώ πως κινείσαι στην σωστή κατεύθυνση μιας και βελτίωσες αισθητά την υπογραφή σου..... :wink: :wink: :wink:



Μέχρι σήμερα πάντως δεν έχω ακούσει να έχει αλλάξει κανείς κάτοχος Μαβ πίσω ψαλίδια, μόνο για μπροστινά έχω ακούσει. (Μην τολμήσει κανείς να με διαψεύσει θα έρθω να του σπάσω και τα υπόλοιπα.) :evil:
Εγώ τα πίσω ψαλίδια φοβόμουν και τελικά αλλόύ βρίσκει.Χι χι χι χι. :lol:

Αφού επιμένεις πάντως λέω να επανορθώσω ξανά, τι λες για την εξής υπογραφή.
"Μαβ 2.3 για να πηγαίνεις γρηγορότερα από ορισμένους ..... και μακρύτερα από τους άλλους .....εκτός τους κατόχους Πινίν" :P


Όχι προς θεού απο πίσω δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα..Απο μπρός την τρώγαμε συνεχώς.... :twisted: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό Santa » 19 Ιουν 2006, 22:02

tasos953 έγραψε:
Santa έγραψε:
tasos953 έγραψε:Ποίο το μεμπτόν;;;;
Ή το υπερβολικό;;;;
Το ΝΑΝΟΣ ή το .... @ ....Νά ;;;


Το ΝΑΝΟΣ ok αλλα τα ....@....όχι.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αλλα ονόματα περισσότερο τεχνικά πχ ψαλίδια, μαχαίρια, διαφορικά, καζανάκια, καπάκια, βάσεις και ότι έχει ένα suvlaki απο κάτω και εξέχει.....
Δεν νομίζω να χρειάζεται να δειχνουμε με την πρώτη ευκαιρία τα μπαλάκια μας.....ντροπη :twisted: :twisted: :lol:

Μα πού πήγε το μυαλό σου διεστραμένε;;;;;; :oops: :oops: :oops:
Έχεις δεί τα @κρόμπαρα του Πινίν;;; Νάάάάά μετα συγχωρήσεως που λένε.......


Διεστραμμένος εγώ ποτέ..... :assshaking: :humping:

Γιατί μετα συγχωρήσεως? Αφου δεν εννοείς αυτα (...@...) τότε ποιό το πρόβλημα.....και ζητάς συγχώρεση.... :twisted: :P
Λοιπόν με την πρώτη ευκαιρία που θα πάω για λάδια θα τραβήξω φωτογραφίες για να δούμε τί εξέχει περισσότερο στο Santa Fe απο κάτω. Στο Pinin ξέρουμε, όπως και στο Mav....Στο Santa Fe μάλλον το ντεπόζιτο (λόγω κατανάλωσης) :twisted: :twisted:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό takhs » 20 Ιουν 2006, 07:13

που ειναι ποση μια πουτανα φεραμε ( καντε τον χωρισμο των λεξεων εσεις ) :lol:
takhs
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: κορινθος

Δημοσίευσηαπό Santa » 20 Ιουν 2006, 08:47

takhs έγραψε:που ειναι ποση μια πουτανα φεραμε ( καντε τον χωρισμο των λεξεων εσεις ) :lol:


Έχει καπό(ώ)τα 'μάξι σας? :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες