Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το Χρονικό ενός προαναγγελθέντος ... Maverick 2.0 (MA03)

Συντονιστής: SUVord

Re: Απάντηση

Δημοσίευσηαπό juan » 12 Μαρ 2006, 10:54

Dimis4X4 έγραψε:
larrymav έγραψε:Βρε παιδία μήπως ξέρει κάποιος να μου πει γιατί το καινούριο vitara βγαίνει με ταμπούρα στους πίσω τροχούς? Ασχετο με το forum αλλά΄το είδα και έχω απορία...


To GV οπως και το Forester έχουν ταμπούρα πίσω καθαρά για λόγους προσανατολισμού ''εκτός δρόμου'' και ΟΧΙ για οικονομια. Και αυτό γιατί όταν περνάς λάσπες, ποτάμι (κυρίως) και οτιδήποτε αλλο με πολυ νερό μπορεί όταν στιγμιαία φρενάρεις να μην έχεις φρένο, πράγμα που αποτρέπεται με τα ταμπούρα....


Και το MAV έχει ταμπούρα πίσω !
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό TLG » 12 Μαρ 2006, 20:56

tasos953 έγραψε:Για ποιόν off road προσανατολισμό μιλάμε; με δέρματα και φρού φρού κι αρώματα; Με αυτοφερόμενο αμάξωμα; Με ανεξάρτητες αναρτήσεις και χαμηλοπρόφιλα λάστιχα; Έλεος πιά! Όλα γαργάρα τα κάναμε πιά;
Μιλάτε βρέ σκληροπυρηνικοί Βιταράκηδες!!!!
Ένα πολύ καλό SUVλάκι έγινε πιά το GV!!!


Eμπρος στον δρομο που χαραξε η .....................mitsubishi !!!! :twisted: :twisted: :wink:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 13 Μαρ 2006, 00:01

TLG έγραψε:
tasos953 έγραψε:Για ποιόν off road προσανατολισμό μιλάμε; με δέρματα και φρού φρού κι αρώματα; Με αυτοφερόμενο αμάξωμα; Με ανεξάρτητες αναρτήσεις και χαμηλοπρόφιλα λάστιχα; Έλεος πιά! Όλα γαργάρα τα κάναμε πιά;
Μιλάτε βρέ σκληροπυρηνικοί Βιταράκηδες!!!!
Ένα πολύ καλό SUVλάκι έγινε πιά το GV!!!


Eμπρος στον δρομο που χαραξε η .....................mitsubishi !!!! :twisted: :twisted: :wink:

Άντε γειά σου!!! :twisted:
Μόνο που στο Πινίν διατήρησε τον πίσω άξονα, λίγο πιό "τζιπίσιο" κόψιμο στο αμάξωμα, και πιό "σπαρτιάτικο" εσωτερικό. Θα σπεύσει πάντως πιστεύω να προλάβει τον ανταγωνισμό.
Πάντως ακόμα και έτσι πιστεύω πως όλα τα SUV και ειδικά αυτά με τις κοντές επι πλέον σχέσεις ξεπερνούν κατα πολύ τις δυνατότητες (και τις απαιτήσεις) της πλειοψηφίας των ιδιοκτητών τους. Εγώ πάντως με το δικό μου αρχίζω να φοβάμαι (ίσως φταινε και τα 50+) πρίν αυτό αρχίσει να δυσκολεύεται υπερβολικά. :oops: :oops: :oops:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό TLG » 13 Μαρ 2006, 00:28

tasos953 έγραψε:Πάντως ακόμα και έτσι πιστεύω πως όλα τα SUV και ειδικά αυτά με τις κοντές επι πλέον σχέσεις ξεπερνούν κατα πολύ τις δυνατότητες (και τις απαιτήσεις) της πλειοψηφίας των ιδιοκτητών τους. Εγώ πάντως με το δικό μου αρχίζω να φοβάμαι (ίσως φταινε και τα 50+) πρίν αυτό αρχίσει να δυσκολεύεται υπερβολικά. :oops: :oops: :oops:


Συμφωνω απολυτως ..... :D
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό larrymav » 13 Μαρ 2006, 13:43

juan έγραψε:
Dimis4X4 έγραψε:
larrymav έγραψε:Βρε παιδία μήπως ξέρει κάποιος να μου πει γιατί το καινούριο vitara βγαίνει με ταμπούρα στους πίσω τροχούς? Ασχετο με το forum αλλά΄το είδα και έχω απορία...


To GV οπως και το Forester έχουν ταμπούρα πίσω καθαρά για λόγους προσανατολισμού ''εκτός δρόμου'' και ΟΧΙ για οικονομια. Και αυτό γιατί όταν περνάς λάσπες, ποτάμι (κυρίως) και οτιδήποτε αλλο με πολυ νερό μπορεί όταν στιγμιαία φρενάρεις να μην έχεις φρένο, πράγμα που αποτρέπεται με τα ταμπούρα....


Και το MAV έχει ταμπούρα πίσω !



ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΕΙΧΕ ΤΑΜΠΟΥΡΑ ΟΧΙ ΤΟ ΜΑ05. ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΣΙΓΟΥΝΙΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ....
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 13 Μαρ 2006, 16:29

Οχι για τσιγγουνια αλλα, απλά για SUVλακοποιηση......
Γιατί όλο και περισσότεροι (νέοι) αγοραστές τέτοιων αυτοκινητων απο ερευνες που εγιναν έδειξε ότι τα αγοράζουν ως καθημερινό αυτοκίνητο πόλης και που και που για καμια εκδρομη εκτός....
Οποτε και επιζητουν από αυτά καλή οδηγικη συμπεριφορά, καλό κράτημα και καλό φρεναρισμα...
Γι'αυτό το νέο GV έγινε πιο πολιτισμένο και κυριλέ και γιαυτό το επόμενο όχημα που θα βγάλει πάω στοίχημα θα το βγάζει με πισω δισκοφρενα στο GV όπως και στο Forester. Της Ford αφού ήταν ηδη αρκετά πολιτισμένο οι μόνες αλλαγες που χρειαζονταν ήταν βελτίωση φρένων (δισκοφρενα πίσω) και πιο δυνατή μηχανη (2.3) και γινεται μια πολυτελης οικογενειακη κουρσα με καποιες εκτος δρόμου δυνατότητες (όπως και το νεο RAV4)
Αυτό ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ειναι το μέλλον της εκτος δρομου αυτοκινησης στα μεσαιου κυβισμου ή μεγεθους τζιπ....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 13 Μαρ 2006, 19:13

To GV οπως και το Forester έχουν ταμπούρα πίσω καθαρά για λόγους προσανατολισμού ''εκτός δρόμου'' και ΟΧΙ για οικονομια. Και αυτό γιατί όταν περνάς λάσπες, ποτάμι (κυρίως) και οτιδήποτε αλλο με πολυ νερό μπορεί όταν στιγμιαία φρενάρεις να μην έχεις φρένο, πράγμα που αποτρέπεται με τα ταμπούρα....


Σωστός!!!
Γι'αυτό και το Pinin πίσω έχει και δισκόφρενα και ταμπούρα :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό helias » 17 Μαρ 2006, 13:36

Ναι είμαι εχαριστημένος και εγώ και οι δύο άλλοι συνάδελφοί μου κάτοχοι του ΜΑΒ.2.3 Μοντ.2005 LUX. Και δεν καταλαβαίνω γιατί όχι.
Με το 2.3 ταξίδεψα Αθήνα Θεσ/νίκη με όλη την οικογένεια. Οι ταχύτητες ήταν ανάμεσα σε 140 και 180, "κοντερίσιες".Το κράτημα και η άνεση φανταστικά, ανάλογα του προηγούμενου αυτ/του μου (ΑUDI Α4 1.6). Η κατανάλωση κατατί μεγαλύτερη :11.5 λ/100χλμ.
H δύναμη διαθέσιμη συνεχώς σε όλη το φάσμα στροφών.
Αεροδυναμικοί θόρυβοι ελάχιστοι έως ανύπαρκτοι.
Σκληρή χρήση σε λάσπες με βαθιές ροδιές, από προηγούμενη διέλευση φορτηγών υλοτομίας, ούτε και τώρα δεν το πιστεύω ότι τα κατάφερα να περάσω,σύρθηκε κυριολεκτικά με την κοιλιά , αλλά πέρασε, όχι σε ένα αλλά σε πέντε πολύ δύσκολα σημεία στο Χελμό.
Αρκετές φορές σε λασπωμένο χωράφι έχει σύρει μεγάλους κορμούς.
Σταματημένος σε απότομη ανηφόρα με σαθρό έδαφος και φορτωμένος με έξι άτομα, ξεκίνησα χωρίς σκάψιμο, με παραπάνω όμως του κανονικού γκάζι.
Στο χιόνι, απλά κυρία, ούτε δισταγμός, ούτε δυστροπία, βέβαια δεν του ζήτησα και πολλά, με φρέσκο χιόνι 25 εκατοστών, μπροστά από το εκχιονιστικό να ανοίγω εγώ το δρόμο. Και άλλες φορές σε πατημένο χιόνι, ανάβαση, κατάβαση χωρίς ούτε ένα γλύστρημα.
Διέλευση από ποτάμι με βάθος νερού 30 εκ. και άσχημο πυθμένα, σε ορισμένα σημεία χτύπησε σε πέτρες από κάτω, και πάλι πέρασε χωρίς την παραμικρή αντίδραση, ακούγοντας μουσική από το CD.
Πρίν το κρέμασμα του τροχού, σε δύσκολα περάσματα, ναι..... ακούγεται ένας τριγμός από την πίσω πόρτα καθώς και από την πόρτα του οδηγού. Αλλά αυτή την ακούω ΕΓΩ ο οποίος πούλησε το ΑUDI γιατί άκουσε τριγμούς στην ανάρτησή του μετά από 150.000 χλμ. (όσο για την αξιοπιστία του Audi, καλύτερα να μην αναφερθώ διότι ήταν πάρα...πολλά τα προβλήματα και σοβαρά, αλλά πρέπει να τα θεωρήσω αναμενόμενα.)
Μέχρι και σήμερα, με το ΜΑΒ περίπου 1.5 έτη κατοχής και 13.000 χλμ. ουδέν πρόβλημα,αυτό έλλειπε.
Δεν θα του ζητήσω στο μέλλον δυσκολότερα οFF or ON road κατορθώματα, για να συνεχίσει να μου δίνει αυτά που μπορεί, τα οποία πάντα πιστεύω ότι είναι ανώτερα των προσδοκιών μου.
Συγγνώμη εαν σας κούρασα.
Συμπαθέστατε RAV43r, πιστεύω ότι ήσουν απλά άτυχος.Το θέμα της αξιοπιστίας είναι πολύ ευαίσθητο, εαν έχεις πρόβλημα, εστιάζεις συγκεντρωτικά σ΄ αυτά και μεγενθύνεις. Μια καλή βόλτα σε άλλα sites και ενότητες μπορεί κανείς να συγκεντρώσει αρκετά παράπονα για όλα τα μοντέλα.
Κ. PAPAGN. πούλα το να ελευθερωθείς από τον εφιάλτη που έχεις δημιουργήσει, σίγουρα θα βρείς αρκετούς που θα το αγοράσουν σε πολύ καλές τιμές, στο υπόσχομαι διότι έχει τεράστια φύμη, όσο και εαν προσπαθείς να μας πείσεις για το αντίθετο. Δοκίμασε ανταλλαγή σε άλλη εταιρεία.
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Lepes » 17 Μαρ 2006, 14:18

Helia φιλε μου welcome :) καταρχην κατα δευτερων εαν τα εχεις κανει ολα αυτα που λες μπραβο σου γιατι εισαι αξιος κατοχος MAV ;)
αλλα κανεις εδω μεσα δεν προσπαθει να πεισει κανενα αποψεις ανταλασουμε ;) και εγω εχω διαφορα μικροπροβληματα με το Mav και τα εχω σχεδον ξεπερασει ολα :) και ναι και εγω ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες με το αμαξι μου :) .
Οποτε θες εισαι καλοδεχομουνος στις βολτες που κανουμε και με αυτο αλλα και με το αδελφικο σιτε ;););) γιατι θελω αλλο ενα αγριο suv στη παρεα ;)(εαν δεν εχεις αλλαξει ακομα δισκο πλατο δεν το εχεις Ζορισει αρκετα χιχι)
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό helias » 17 Μαρ 2006, 15:26

Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση. .....
Δεν πιστεύω ότι αυτά που ανέφερα αφορούν ένα άγριο SUV, παρά μόνο στοιχειώδης λειτουργίες ενός αυτοκινήτου το οποίο μπορεί {να πάει μακρύτερα από ένα μεσαίο οικογενειακό ή σπόρ αυτ/το και γρηγορότερα από ένα καθαρόαιμο 4Χ4}.
Αυτά ζήτησα και αυτά πήρα χωρίς αντιρήσεις. Όπως προανέφερα δεν σκοπεύω να το αγριέψω πέραν τούτων, γιατί ξέρω ότι θα με "δαγκώσει", πρώτα οικονομικά και μετά ψυχολογικά. Είναι νωπή η θύμηση της πρωτοχρονιάτικης βόλτας σε μεγάλο υψόμετρο, με την οικογένεια να σταυροκοπιέται και εγώ να νιώθω ότι αιμοραγώ όταν είδα να στάζουν λάδια κάτω από τη μηχανή, μετά από ένα ανόητο από πλευράς μου, περιπετειώδες βούλιαγμα σε μια ύπουλη λακούβα γεμάτη νερό, που στο πυθμένα της προφανώς έκρυβε μια χαιρέκακη πέτρα. Ομόφωνα μου είπαν δικό σου το "παιχνίδι" πλήρωνε τώρα. Ήμουν όμως τυχερός, είχε τρυπήσει μόνο το φίλτρο του λαδιού :shock: . Κουραστική βέβαια η μεταφορά με ΕΛΠΑ στην αντιπροσωπεία στην Πάτρα, αλλά δικαιωμένος από το αποτέλεσμα : 110 Ε μόνο για το ετήσιο σέρβις στο οποίο περιλαμβάνεται και το :evil: φίλτρο. :P
Όχι, δίσκο δεν σκοπεύω να χρειαστώ. Με όλα τα προηγούμενα αυτ/τα ήμουν αρκετά προσεκτικός. Ούτε υποψία σκορτσαρίσματος έστω και μετά από 150.000 χλμ. Εαν θελήσω κάτι παραπάνω δεν θα το ζητήσω από το δίσκο του ΜΑΒ αλλά από ένα άλλο αυτ/το καθαρόαιμο 4Χ4.
Με την ευκαιρία, διάβασα σε παλιές δημοσιεύσεις για cherokee , tuscon, x-trail, rav και άλλα παράπονα για δίσκο. Τα θεωρώ αναμενόμενα εφ΄όσον οι απαιτήσεις μας είναι πέραν των επιτρεπομένων. Ένας δίσκος, πίστεψέ με, καίγεται ακόμα και την πρώτη μέρα, σε μια απλή ανηφόρα εαν το επιδιώξει κανείς.
Συγγνώμη και πάλι, αλλά βλέπεις εδώ και τρείς μήνες, διαβάζω όλες τις καταχωρήσεις και από άλλα sites, στην αρχή με θλίψη και δυσπιστία, αλλά τώρα με θάρος και έτσι πήρα φόρα και τα γράφω όλα μαζί. :roll:
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Προ πάντων !!!!!!!

Δημοσίευσηαπό helias » 17 Μαρ 2006, 16:12

:D Μεγάλη αγένεια από μέρους μου.
Χαιρετώ σας και ιδιαίτερα τον πάντα σοφό και διακριτικό συντονιστή juan.
Επιτρέψτε μου τούτα τα μικρά ή και μεγάλα ατοπήματά μου, καθότι αν και 40άρης είμαι αρχάριος σε δημ. συζητήσεις και χρήση Η.Υ.
Επανερχόμενος στην απάντηση του φίλου Lepes, και διαβάζοντας προσεκτικότερα το καλοσώρισμά του, διέκρινα μια αμφιβολία σχετικά με την αλήθεια των όσων περιγράφω. Πιστεύω ότι ο χώρος τούτος πίσω από την ανωνυμία των μελών του, κρύβει την ειλικρίνειά τους. Είμαι πολύ μεγάλος για να σε προκαλέσω σε επιβεβαίωση τους, αλλά και αρκετά ώριμος για να τρώω τον χρόνο μου σε ανούσιες επιδείξεις. :wink:
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 17 Μαρ 2006, 18:08

γεια σου Ηλια και καλες βολτες,,τσεκ τεμπ εβαλες?
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 17 Μαρ 2006, 19:16

Pajerinho έγραψε:
To GV οπως και το Forester έχουν ταμπούρα πίσω καθαρά για λόγους προσανατολισμού ''εκτός δρόμου'' και ΟΧΙ για οικονομια. Και αυτό γιατί όταν περνάς λάσπες, ποτάμι (κυρίως) και οτιδήποτε αλλο με πολυ νερό μπορεί όταν στιγμιαία φρενάρεις να μην έχεις φρένο, πράγμα που αποτρέπεται με τα ταμπούρα....


Σωστός!!!
Γι'αυτό και το Pinin πίσω έχει και δισκόφρενα και ταμπούρα :wink: :wink:

Μόνο που τα ταμπούρα είναι μόνο για να επενεργεί το χειρόφρενο!!!!!
Αλήθεια, το αξίωμα (για να μή πώ κάτι χειρότερο) πως με βρεγμένα ταμπούρα φρενάρεις καλύτερα απ' ότι με βρεγμένα δισκόφρενα ποιός το έβγαλε; :evil: :evil: :evil: :evil:
Σίγουρα κάποιος ξερόλας πωλητής για να τουμπάρει "αναποφάσιστο" αγοραστή μου φαίνεται!!!
Καθαρά θέμα κόστους είναι! Και κύρια για την διάταξη του χειρόφρενου που στις δαγκάνες των δίσκων δύσκολα προσαρμόζεται, ή θέλει το σύστημα που έχει η Βόλβο, η Μ.Β, η Μιτσουμπίσι κλπ με σύστημα δισκόφρενων και ταμπούρων για το χειρόφρενο.....
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 17 Μαρ 2006, 20:21

Helia Καλως ορισες,
Πάντα μου αρέσει να απαντάω σε ανθρώπους που έχουν σοβαρή αποψη και εμπειρίες όπως εσύ. Όντως ήμουν αρκετά ατυχος με το Mav. Μακάρι να κάνεις πολλά χιλιόμετρα ακόμα χωρίς να σου εμφανιστεί το παραμικρό.
Η απόφαση μου να το διώξω ήταν πλέον αναπόφευκτη μιας και η ζημιές όλο αυξάνονταν ιδιαίτερα τώρα που λόγω μωρού στο σπίτι δεν κάνουμε τις εξορμήσεις που κάναμε παλιότερα.
Και εγώ το εβαλα σε ποτάμι, περπατησα σε χιόνια και πάγους, αμμους και βράχια και δεν είχα πρόβλημα τον πρώτο καιρό .
Τα πράγματα άλλαξαν και τα προβλήματα παρουσιάστηκαν μαζεμένα μέσα σε ένα 2μηνο με 100% κυκλοφορία στην ασφαλτο.
Φοβόμουν πιά να ανέβω και πεζοδρόμιο....
Αρχικά και για 1,5 χρόνο περίπου ήμουν παθιασμένος (εξού και το ονομα Mavericklover) όμως ξενέρωσα ασχημα μετά απο τις συνεχείς επισκέψεις στο συνεργείο. Πιστέυω η επιλογή μου (Rav4 2006), να μην με απογοητέυσει.
Μείνε συντονισμένος ωστε να μαθαίνεις οτιδήποτε σε απασχολεί απο έμπειρους <Maverites>.
Καλα ταξίδια σε εσένα και την οικογένειά σου!! :P
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 17 Μαρ 2006, 21:18

Κύριε Helia,

1. Χαίρομαι ειλικρινά που είσαι ευχαριστημένος από το αυτοκίνητό σου. Σιγά- σιγά όμως θα μας πεις ότι είναι καλύτερο και από το Χάμερ. Το έκανες μέχρι και αμφίβιο. " Ανοιγες τον δρόμο μπροστά από το εκχιονιστικό"???!!!! Εχει μήπως και ερπίστριες??!! "έχει σύρει και μεγάλους κορμούς" ?? Σύρθηκε και με την κοιλιά?? "Στο χιόνι, απλά κυρία, ούτε δισταγμός, ούτε δυστροπία" Να την γνωρίσεις και σε μας. Δύστροπο και διστακτικό αυτοκίνητο 1η φορά βλέπω. Και "κυρία"?? . Ρε τι βίτσια έχει ο κόσμος!! Να μας τρελάνεις θέλεις?

2. Εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Δικαιωμά μου δεν είναι? Και πως να είμαι , που μου έδωσαν ένα στοκαρισμένο επί 13,5 μήνες αυτοκίνητο, κατασκουριασμένο, με στραβές δισκόπλακες και με πολλά , πάρα πολλά άλλα προβλήματα? Μην τρελαθούμε!!

3. Έχει τεράστια φύμη!!!??

4. Σου έχω δημιουργήσει εφιάλτη?

5. Δηλαδή λες να το πουλήσω για να ησυχάσεις εσύ και κάποιοι άλλοι , αναλαμβάνοντας εγώ την ζημιά. Ωραίος είσαι? Ωραίες προτάσεις κάνεις με την τσέπη μου. Αφού εγω είμαι περίεργος και το αυτοκίνητο δεν έχει κανένα πρόβλημα έλα να κάνουμε ανταλλαγή . Εγώ είμαι ένας πολύ φτωχός βιοπαλαιστής. Μεροκαματιάρης. Αν το πουλήσω πάνω από 16 - 17 χιλ δεν θα πάρω. 26χιλ κάνει καινούργιο. Δηλαδή προτείνεις να χάσω μέσα σε έξη μήνες 13-14 χιλ?

6. Δεν προσπαθώ να σε πείσω. Δεν μ ενδιαφέρει να σε πείσω. Εσύ δεν πείθεσαι με τίποτε. Εσύ ζεις σε πελάγη ευτυχίας!! με την "κυρία"!! Έκανα απλά αναφορά στα προβλήματα που έχει το δικό μου και είπα σε όλους τους φίλους του φόρουμ να είναι προσεκτικοί κατά την παραλαβή. Οποιος θέλει ας προσέξει. Διάβασε για τις δισκόπλακες στην ενότητα "στράβωσαν οι δισκόπλακες" που κάποιοι φίλοι κάνουν αναφορά για στραβές δισκόπλακες 2 μήνες πριν το αγοράσω εγώ. Πήγαινε και στις άλλες ενότητες να δεις τι προβλήματα υπάρχουν? Εγώ πάντως επειδή δεν θεωρώ εμένα και την οικογενειά μου αναλλώσιμους για κανέναν , ειδικά για τις δισκόπλακες, να περιμένεις εξελίξεις!!!!.

7. Τέλος έχω δηλώσει ότι για εμένα το θέμα ως προς τα φόρουμ έχει εξαντληθεί. Οσοι το είδαν το είδαν. Οσοι θέλουν να προσέξουν στην παραλαβή , ας προσέξουν. Μην το ανοίγεις πάλι. Δεν προσφέρεις καλή υπηρεσία.....

Πάντως και πάλι να είσαι καλά.
Τελευταία επεξεργασία από PAPAGN και 29 Δεκ 2006, 00:14, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες