Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εσπασε το φανάρι help

Συντονιστής: SUVord

Εσπασε το φανάρι help

Δημοσίευσηαπό mavlover » 03 Μαρ 2006, 15:09

Καλημέρα σε όλους,
προ ημερών είχα ενα μικρο ατυχηματακι με το μαβ. Συγκεκριμένα, στην όπισθεν βρήκε το πίσω δεξιά φανάρι σε μια ξύλινη μάντρα και έσπασε ένα πολυ μικρό κομμάτι του απο την πλευρά που είναι στο πλάι του αυτοκινήτου. Επειδή το προβλημα που εχω είναι πρακτικό(πχ βροχή) και όχι θέμα αισθητικης, επικοινώνησα με τον κοντέλλη και μου δήλωσαν ότι πρέπει να αλλάξει ΟΛΟ το φανάρι το οποίο κοστίζει γύρω στα 260 ευρώ. Επειδή θεωρώ αδιανόητο να δωσω τοσα λεφτα για ένα σπάσιμο 3 εκατοστών στο πλαστικό, θα ήθελα να μου προτείνετε αν έχετε καμιά ιδέα, τι θα κάνω αν ξέρετε κάτι κτλ
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...!!

mavlover
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Re: Εσπασε το φανάρι help

Δημοσίευσηαπό MaverickLover » 03 Μαρ 2006, 20:19

mavlover έγραψε:Καλημέρα σε όλους,
προ ημερών είχα ενα μικρο ατυχηματακι με το μαβ. Συγκεκριμένα, στην όπισθεν βρήκε το πίσω δεξιά φανάρι σε μια ξύλινη μάντρα και έσπασε ένα πολυ μικρό κομμάτι του απο την πλευρά που είναι στο πλάι του αυτοκινήτου. Επειδή το προβλημα που εχω είναι πρακτικό(πχ βροχή) και όχι θέμα αισθητικης, επικοινώνησα με τον κοντέλλη και μου δήλωσαν ότι πρέπει να αλλάξει ΟΛΟ το φανάρι το οποίο κοστίζει γύρω στα 260 ευρώ. Επειδή θεωρώ αδιανόητο να δωσω τοσα λεφτα για ένα σπάσιμο 3 εκατοστών στο πλαστικό, θα ήθελα να μου προτείνετε αν έχετε καμιά ιδέα, τι θα κάνω αν ξέρετε κάτι κτλ
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...!!

mavlover


Αν μένεις στην Αθήνα μια βόλτα απο Νέο Κόσμο θα ήταν καλή. Σίγουρα θα το βρείς μεταχείρισμένο σε κανένα μαγαζί.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
MaverickLover
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 10:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Εσπασε το φανάρι help

Δημοσίευσηαπό mavlover » 04 Μαρ 2006, 00:54

Αν μένεις στην Αθήνα μια βόλτα απο Νέο Κόσμο θα ήταν καλή. Σίγουρα θα το βρείς μεταχείρισμένο σε κανένα μαγαζί.[/quote]

Σε ευχα΄ριστώ για την απάντηση σου αλλά Νέο Κόσμο που ποιος ποτε?
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Re: Εσπασε το φανάρι help

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 04 Μαρ 2006, 01:06

mavlover έγραψε:Αν μένεις στην Αθήνα μια βόλτα απο Νέο Κόσμο θα ήταν καλή. Σίγουρα θα το βρείς μεταχείρισμένο σε κανένα μαγαζί.


Σε ευχα΄ριστώ για την απάντηση σου αλλά Νέο Κόσμο που ποιος ποτε?[/quote]

Αν κατέβεις με τα πόδια στη Φραντζή θα δείς όλα τα μαγαζιά με ανταλακτικά στη σειρά. Μπαίνεις και ρωτάς κάποιος θα χει κάτι....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Re: Εσπασε το φανάρι help

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 04 Μαρ 2006, 03:54

H ακομη μεχρι να βρεις το ανταλλακτικο παιρνεις το κομματι το μικρο που εσπασε βγαζης το φαναρι κρατας μονο το πλαστικο το κοκκινο κ τοποθετης με κολλα γυρο απο το κομματι που εσπασε κ στη τρυπα στο φαναρι κ ολα οκ. Αυτο εκανα εγω κ να problem
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό mavlover » 04 Μαρ 2006, 08:38

Το κομμάτι που έσπασε έγινε μικρά κομματακια και έναι αφημένο σε ΄μία στροφή έξω από ένα χωριό της Καλαμπάκας......... οπότε δύσκολο, μάλλον θα ακολουθήσω την λύση του νέου κόσμου. Παναγιώτη, πήρες το ραβ ή το σκεφτεσαι?
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 04 Μαρ 2006, 10:07

mavlover έγραψε:Το κομμάτι που έσπασε έγινε μικρά κομματακια και έναι αφημένο σε ΄μία στροφή έξω από ένα χωριό της Καλαμπάκας......... οπότε δύσκολο, μάλλον θα ακολουθήσω την λύση του νέου κόσμου. Παναγιώτη, πήρες το ραβ ή το σκεφτεσαι?


Το Rav4 to παρήγγειλα. Σε ενα μηνα θα είναι στα χέρια μου. Το Mav το πουλησα. Δεν άντεχα αλλο......πολλες ζημιές. Ευτυχως που μου τις εβγαλε στην εγγυηση αλλιώς .... Δες εδω τι τραβηξα.... http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-3679.html
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 08 Μαρ 2006, 11:42

Παναγιώτη μήπως μπορείς να μου πεις σε τι τιμή το έδωσες? Και αν το έδωσες σε μάντρα ή σε ιδιώτη γιατί μάλλον θα το δώσω και εγώ. Ευχαριστώ.
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες