Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέο Μέλος Στο Club.

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό helias » 23 Αύγ 2006, 16:03

σσσσσσσσσσσσστ !!!!!
΄
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΣΕΚ ΤΕΜΠ ;;; ντροπή σου, έξω από το forum, από εδώ και στο εξής θα αποκαλείσαι ο κύριος ΝΤΡΟΠΙΑΣ. :twisted:


Γιατί δεν λες για το ρολόι, πρώτα βλέπει κανείς την ώρα και όσο για τη θερμοκρασία είναι πολυτέλεια. Ρολόι έβαλες ;;;;

Εγώ πάντως ούτε ρολόι , ούτε τσέκ τέμπ έβαλα, μόνο παρατηρήσεις μου αρέσει να κάνω στους άλλους. :oops:

Υ.Γ. πόσο στοίχισε η μουράτη και ομολογουμένως όμορφη πλαστικούρα ;
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 24 Αύγ 2006, 12:17

Φίλε gepaka καλορίζικο και καλοτάξιδο. Έχω το δίλιτρο του 2003 και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι εδώ στις 45.000 χλμ. παρά μόνο ένα ρουλεμάν δεξιού τροχού. Το service αν δεν το κάνεις σε εξουσιοδοτημένο πρέπει να κρατάς τα τιμολόγια για να ισχύει η εγγύησή σου. Ένα καλό και φτηνό συνεργείο είναι ο Κακλαμάνος στην Κώστα Βάρναλη στο Περιστέρι μιας και είσαι από Πετρούπολη όπως και εγώ. Όσο για την κατανάλωση στις κατηφόρες μην πατάς γκάζι και γενικά όταν μπορείς να αφήνεις να ρολάρει το αυτοκίνητο χωρίς γκάζι. Κάτι γλιτώνεις έτσι... Δηλαδή το δικό μου δεν καίει παραπάνω από 10λίτρα στα 100χλμ. στην εθνική με A/C 4 άτομα και αποσκευές.
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό pek » 24 Αύγ 2006, 18:09

Παιδιά καλησπέρα!!Κλείνω 5 μήνες με το 2,3 luxury αυτό που μ'ενοχλει πιο πολύ είναι οτί δεν υπάρχει μετρητής ταξιδίου/κατανάλωσης και όλα τα λοιπά. Σε ένα μήνα θα του γιορτάσω τα 6μηνήτικά του. Τι δώρο μου προτείνετε να του κάνω που μου βγαλε την πίστη? Πάντως προτιμώ από σκαλοπάτια κάτι σε navigator/ MP3.
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Δημοσίευσηαπό gepaka » 24 Αύγ 2006, 18:41

argkras έγραψε:ΑΑΑΆλλο και αυτό!!! Απίστευτο και ομως μαβερικό!
SUV πολυτελείας -λέμε- 30,000+ ευρών, και να μη ξερεις τι θερμοκρασία έχει γύρω σου...
Έ, ρε τσεκ-τεμπ που μου χρειάζεται... (4μήνες και δεν το έχω βάλει???-σσςςς παιδια μην με ακουσει ο IPERODIGOS!)


Δεν λέω καλό θα ήταν να είχε δείκτη θερμοκρασίας αλλά με 40+ βαθμούς ζέστη είτε το βλέπω είτε όχι το ίδιο και τι αυτό καίγομαι. Εδώ δεν έχει ρολόι να βλέπουμε την ώρα.........
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό gepaka » 24 Αύγ 2006, 18:50

helias έγραψε:σσσσσσσσσσσσστ !!!!!
΄
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΣΕΚ ΤΕΜΠ ;;; ντροπή σου, έξω από το forum, από εδώ και στο εξής θα αποκαλείσαι ο κύριος ΝΤΡΟΠΙΑΣ. :twisted:


Γιατί δεν λες για το ρολόι, πρώτα βλέπει κανείς την ώρα και όσο για τη θερμοκρασία είναι πολυτέλεια. Ρολόι έβαλες ;;;;

Εγώ πάντως ούτε ρολόι , ούτε τσέκ τέμπ έβαλα, μόνο παρατηρήσεις μου αρέσει να κάνω στους άλλους. :oops:

Υ.Γ. πόσο στοίχισε η μουράτη και ομολογουμένως όμορφη πλαστικούρα ;


Εγώ πάντως χτες το παρέλαβα με το νέο ηχοσύστημα.
Οθόνη LCD 7", DVD,MP3,TV,Dolby Digital,Radio RDS(Ένα τεράστιο ρολόι :twisted: ), και φυσικά μία κάμερα οπισθοπορείας που μπορείς να την έχεις πάντα on και να βλέπεις συνέχεια τι γίνεται πίσω σου ακόμα και εν κινήση.
Όσο για να βλέπω την θερμοκρασία έχω πολλές επιλογές, mega,ant1 κλπ :wink:
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό gepaka » 24 Αύγ 2006, 18:56

ANDREAS2003 έγραψε:Φίλε gepaka καλορίζικο και καλοτάξιδο. Έχω το δίλιτρο του 2003 και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι εδώ στις 45.000 χλμ. παρά μόνο ένα ρουλεμάν δεξιού τροχού. Το service αν δεν το κάνεις σε εξουσιοδοτημένο πρέπει να κρατάς τα τιμολόγια για να ισχύει η εγγύησή σου. Ένα καλό και φτηνό συνεργείο είναι ο Κακλαμάνος στην Κώστα Βάρναλη στο Περιστέρι μιας και είσαι από Πετρούπολη όπως και εγώ. Όσο για την κατανάλωση στις κατηφόρες μην πατάς γκάζι και γενικά όταν μπορείς να αφήνεις να ρολάρει το αυτοκίνητο χωρίς γκάζι. Κάτι γλιτώνεις έτσι... Δηλαδή το δικό μου δεν καίει παραπάνω από 10λίτρα στα 100χλμ. στην εθνική με A/C 4 άτομα και αποσκευές.


Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου.
Πρός το παρόν είμαι συνεργάτης των απανταχού βενζινάδικων.70 ΕΥΡΟ ανά 5 - 6 ημέρες.(καίει ο άτιμος ο V6 :( :( :( :( :(
Όσο για την συμβουλή σου για Service μια και είσαι ικανοποιημένος από αυτον που λες θα το δοκιμάσω.
Τελευταία επεξεργασία από gepaka και 24 Αύγ 2006, 18:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό helias » 24 Αύγ 2006, 18:57

Ωραίος :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό helias » 24 Αύγ 2006, 19:01

pek έγραψε:Παιδιά καλησπέρα!!Κλείνω 5 μήνες με το 2,3 luxury αυτό που μ'ενοχλει πιο πολύ είναι οτί δεν υπάρχει μετρητής ταξιδίου/κατανάλωσης και όλα τα λοιπά. Σε ένα μήνα θα του γιορτάσω τα 6μηνήτικά του. Τι δώρο μου προτείνετε να του κάνω που μου βγαλε την πίστη? Πάντως προτιμώ από σκαλοπάτια κάτι σε navigator/ MP3.


Αυτό είναι δώρο για το Μαβάκι σου, κάτι σαν το ηχοσύστημα του φίλου gepaka :wink:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό pek » 24 Αύγ 2006, 19:12

Εγώ πάντως χτες το παρέλαβα με το νέο ηχοσύστημα.
Οθόνη LCD 7", DVD,MP3,TV,Dolby Digital,Radio RDS(Ένα τεράστιο ρολόι :twisted: ), και φυσικά μία κάμερα οπισθοπορείας που μπορείς να την έχεις πάντα on και να βλέπεις συνέχεια τι γίνεται πίσω σου ακόμα και εν κινήση.
Όσο για να βλέπω την θερμοκρασία έχω πολλές επιλογές, mega,ant1 κλπ :wink:
[/quote]


Και πόσο βγήκε το μαλλί????
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Δημοσίευσηαπό gepaka » 24 Αύγ 2006, 19:18

Όπως διάβασα το ζήτημα της μη ύπαρξης δείκτη εσωτερικής και εξωτερικής θερμοκρασίας απασχολεί πολλούς φίλους στο forum. Μετά από μία ευρεία σύσκεψη με φίλους και γνωστούς αποφασίστηκε η καλύτερη λύση:Ταξιδεύεις πάντα με μία ξανθιά, εντυπωσιακή, ελαφρώς ντυμένη κυρία δίπλα σου και της λες να έχει εκτεθειμένο κάποιο μέρος του σώματος της ώστε να καταλαβαίνεις κατευθείαν τις αλλαγές της θερμοκρασίας. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Λύση ακριβή αλλά αποτελεσματική και άκρως ευχάριστη στη τοποθέτηση και λειτουργία. Δεν χρειάζεται εξειδικευμένο ή εξουσιοδοτημένο συνεργείο για την τοποθέτηση. (Μόνο η απουσία της νόμιμης συζύγου :razz: :razz: )
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό gepaka » 24 Αύγ 2006, 19:19

pek έγραψε:Εγώ πάντως χτες το παρέλαβα με το νέο ηχοσύστημα.
Οθόνη LCD 7", DVD,MP3,TV,Dolby Digital,Radio RDS(Ένα τεράστιο ρολόι :twisted: ), και φυσικά μία κάμερα οπισθοπορείας που μπορείς να την έχεις πάντα on και να βλέπεις συνέχεια τι γίνεται πίσω σου ακόμα και εν κινήση.
Όσο για να βλέπω την θερμοκρασία έχω πολλές επιλογές, mega,ant1 κλπ :wink:



Και πόσο βγήκε το μαλλί????[/quote]

1850 ΕΥΡΟ μαζί με την εγκατάσταση.
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Santa » 25 Αύγ 2006, 00:05

gepaka έγραψε:Όπως διάβασα το ζήτημα της μη ύπαρξης δείκτη εσωτερικής και εξωτερικής θερμοκρασίας απασχολεί πολλούς φίλους στο forum. Μετά από μία ευρεία σύσκεψη με φίλους και γνωστούς αποφασίστηκε η καλύτερη λύση:Ταξιδεύεις πάντα με μία ξανθιά, εντυπωσιακή, ελαφρώς ντυμένη κυρία δίπλα σου και της λες να έχει εκτεθειμένο κάποιο μέρος του σώματος της ώστε να καταλαβαίνεις κατευθείαν τις αλλαγές της θερμοκρασίας. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Λύση ακριβή αλλά αποτελεσματική και άκρως ευχάριστη στη τοποθέτηση και λειτουργία. Δεν χρειάζεται εξειδικευμένο ή εξουσιοδοτημένο συνεργείο για την τοποθέτηση. (Μόνο η απουσία της νόμιμης συζύγου :razz: :razz: )


Μπορείς κάλλιστα έτσι να ελέγχεις και την θερμοκρασία μέσα στη καμπίνα του αυτοκινήτου βάζοντας μπροστά την ξανθιά να σε ζεσταίνει και πίσω την γυναίκα σου μέ ένα τηγάνι στο χέρι για να σε κρυώνει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Υπάρχουν και τηγάνια ξέρεις (εκείνα της Tefal) με θερμοκρασία απάνω :( :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό helias » 25 Αύγ 2006, 05:09

Με μελαχρινή πιάνει ;;;;; :-k :-k :-k :-k :-k
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό argkras » 25 Αύγ 2006, 10:04

helias έγραψε:σσσσσσσσσσσσστ !!!!!
΄
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΣΕΚ ΤΕΜΠ ;;; ντροπή σου, έξω από το forum, από εδώ και στο εξής θα αποκαλείσαι ο κύριος ΝΤΡΟΠΙΑΣ. :twisted:


Γιατί δεν λες για το ρολόι, πρώτα βλέπει κανείς την ώρα και όσο για τη θερμοκρασία είναι πολυτέλεια. Ρολόι έβαλες ;;;;

Εγώ πάντως ούτε ρολόι , ούτε τσέκ τέμπ έβαλα, μόνο παρατηρήσεις μου αρέσει να κάνω στους άλλους. :oops:

Υ.Γ. πόσο στοίχισε η μουράτη και ομολογουμένως όμορφη πλαστικούρα ;


1. ΝΤΡΟΠΙΑΣ μεν αλλα οχι ο μονος δε!!! :twisted: :twisted:
2. η-μουράτη-ομολογουμένως-όμορφη-πλαστικούρα στοιχησε αν δεν κανω λαθος γυρω στα 350ευρώπουλα.
3. ΓΙΑΤΙ ρε παιδια κανετε τοσο θεμα με το ρολόι; Εγγλέζοι είστε;
- Παρεπιπτόντως εγώ βολεύομαι με την ψηφιακή ένδειξη της ώρας του στάνταρντ ραδιοcd, που τη δείχνει πάντα.
Ά, ώρα δείχνει και το κινητό μου και που και που φοράω και κανα ρολόι στο χέρι... Εεεε νισάφι πια με αυτό το ρολόι...

Να 'χαμε όμως κανένα trip computer για καταναλώσεις/ταχύτητες κτλ. ...έ αυτό μάλιστα!
Άβαταρ μέλους
argkras
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 26 Μαρ 2006, 01:29
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό Santa » 25 Αύγ 2006, 10:10

argkras έγραψε:
helias έγραψε:σσσσσσσσσσσσστ !!!!!
΄
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΣΕΚ ΤΕΜΠ ;;; ντροπή σου, έξω από το forum, από εδώ και στο εξής θα αποκαλείσαι ο κύριος ΝΤΡΟΠΙΑΣ. :twisted:


Γιατί δεν λες για το ρολόι, πρώτα βλέπει κανείς την ώρα και όσο για τη θερμοκρασία είναι πολυτέλεια. Ρολόι έβαλες ;;;;

Εγώ πάντως ούτε ρολόι , ούτε τσέκ τέμπ έβαλα, μόνο παρατηρήσεις μου αρέσει να κάνω στους άλλους. :oops:

Υ.Γ. πόσο στοίχισε η μουράτη και ομολογουμένως όμορφη πλαστικούρα ;




1. ΝΤΡΟΠΙΑΣ μεν αλλα οχι ο μονος δε!!! :twisted: :twisted:
2. η-μουράτη-ομολογουμένως-όμορφη-πλαστικούρα στοιχησε αν δεν κανω λαθος γυρω στα 350ευρώπουλα.
3. ΓΙΑΤΙ ρε παιδια κανετε τοσο θεμα με το ρολόι; Εγγλέζοι είστε;
- Παρεπιπτόντως εγώ βολεύομαι με την ψηφιακή ένδειξη της ώρας του στάνταρντ ραδιοcd, που τη δείχνει πάντα.
Ά, ώρα δείχνει και το κινητό μου και που και που φοράω και κανα ρολόι στο χέρι... Εεεε νισάφι πια με αυτό το ρολόι...

Να 'χαμε όμως κανένα trip computer για καταναλώσεις/ταχύτητες κτλ. ...έ αυτό μάλιστα!


Εδώ δεν έχει ρολόι computer trip θα έχει? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες