Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μεταλλικά Προστατευτικά

Συντονιστής: SUVord

Μεταλλικά Προστατευτικά

Δημοσίευσηαπό gepaka » 09 Νοέμ 2006, 09:47

Έχει κάποιος φίλος βάλει ή Ξέρει να μου πει που μπορούμε να βάλουμε τέτοια μεταλλικά προστατευτικα, σαν αυτά στις φώτο?Σας ευχαριστώ.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Μεταλλικά Προστατευτικά

Δημοσίευσηαπό helias » 10 Νοέμ 2006, 22:59

Δεν νομίζεις ότι είναι λίγο... δεν λέω πολύ , λίίίίίίίίίγο Υ Π Ε Ρ Β Ο Λ Ι Κ Α ;
Αυτά είναι κανονικά κάγγελα :jail:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Μεταλλικά Προστατευτικά

Δημοσίευσηαπό Lepes » 11 Νοέμ 2006, 01:06

ελεος ρε παιδια αυτα μπορουν να σκοτωσουν :(:(:(
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Μεταλλικά Προστατευτικά

Δημοσίευσηαπό SUVord » 11 Νοέμ 2006, 02:55

Ηλία και Lepes, η σοβαρότητα των απαντήσεών σας σε ένα τέτοιο σοβαρό-σοβαρώτατο θέμα αναβάθμισης της ...μπιπ... με αφήνει άναυδο.
Λοιπόν, για όποιο ενδιαφερόμενο έχουμε και λέμε:
mpihlimpidia.com
zefiri-aesthetics.net
kagela-anonymous.eu
kilimia-halia-etc.net
imarton.gr
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό gepaka » 11 Νοέμ 2006, 10:19

Καλημέρα σε όλους και καλό σαββατοκύριακο (αν και χειμωνιάτικο).
Τα προστατευτικά δεν τα θέλω ούτε για μαγκιά, ούτε για να γίνω επικίνδυνος κατά οποιαδήποτε τρόπο εναντίον των συνανθρώπων μου.
Έχω 2 παιδάκια 25 και 12 μηνών αντίστοιχα και θέλω ότι καλύτερο για την ασφάλεια τους. Όπως και το αμάξι που ακόμα πληρώνω, δεν θέλω ο κάθε παλαβός πιτσιρικάς ή ο κάθε παππούς με μηδέν αντανακλαστικά να πέφτει πάνω μου και να καταστρέφει σε μικρό ή μεγάλο βαθμό την περιουσία μου.(μου έχει συμβεί).
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
(Και όμως φίλοι μου, από το μέγεθος του μυαλού εξαρτάται η ποιότητα του. Και επίσης το επίπεδο του καθενός, που του επιτρέπει να χαρακτηρίζει πράγματα χωρίς να ξέρει το σκεπτικό του άλλου, να την θεωρεί αναβάθμιση της.....,γιατί για εμένα είναι θέμα προστασίας της οικογένειας μου και της περιουσίας μου
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό PANIAIN » 11 Νοέμ 2006, 11:09

gepaka έγραψε:γιατί για εμένα είναι θέμα προστασίας της οικογένειας μου και της περιουσίας μου[/color]


Ναι μπορεί να προστατεύει εσένα και την οικογένεια σου αλλά του αλλου την οικογένεια και τη περιουσία έχεις σκεφτεί αν την προστατεύει?
ΑρβανιτοΙωνοΠελοποννήσιος Ζωοκλέφτης σε Νηπιακή Ηλικία
Εικόνα

ZOOKACTION
Suzuki Samurai Owners Club
Και φράγκο να μην έχεις με το αμάξι πάντα τρέχεις......

Ίαν Παπανικολάου
Άβαταρ μέλους
PANIAIN
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: 21 Δεκ 2005, 17:19
Τοποθεσία: Στην Ταβέρνα απέναντι

Δημοσίευσηαπό gepaka » 11 Νοέμ 2006, 11:48

PANIAIN έγραψε:
gepaka έγραψε:γιατί για εμένα είναι θέμα προστασίας της οικογένειας μου και της περιουσίας μου[/color]


Ναι μπορεί να προστατεύει εσένα και την οικογένεια σου αλλά του αλλου την οικογένεια και τη περιουσία έχεις σκεφτεί αν την προστατεύει?


Πάντα στο οδήγημα, προσπαθώ να σκέφτομαι το καλλύτερο για όλους.Ποιος μπορεί με το χέρι στην καρδιά να το πεί αυτό?
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Lepes » 11 Νοέμ 2006, 12:01

δεν το ειπα φιλε μου για να σε προσβαλω....και εγω εχω μια μικρουλα και σιγουρα θελω το καλυτερο για την ασφαλεια της(για παιδικο καθισμα εψαχνα στο νετ 1 μηνα) αλλα σκεφτομαι και τα παιδακια καποιον αλλον που μπορει να πεταχτουν στο δρομο ξαφνικα μπροστα μας .Το να παθει κατι η περουσια μου δεν με νοιαζει αρκει να μην κανω κακο σε ανθρωπο...ειδικα τα αμαξια μας ειναι αρκετα ασφαλη μεσα στη πολη (αμα πας με τα χλμ που πρεπει) και επειδη ειχα και εγω μαβ μπορω να σου πω οτι εχει απιστευτη ασφαλεια (λαμαρινες-σασι).Φιλικα παντα :)
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 11 Νοέμ 2006, 13:53

Αγαπητοί φίλοι,
Κατανοητή η ανησυχία του φίλου gepaka. Κατανοητό και το χιούμορ του επίσης φίλου SUVord, ο οποίος είμαι πεπεισμένος ότι θέλει μόνο να δώσει γλαφυρό χαρακτήρα στη συζήτηση και όχι να προσβάλει. Αποδεκτές τέλος και οι παρατηρήσεις του φίλου Lepes.
Το συγκεκριμένο θέμα προσωπικά το προσεγγίζω ως ακολούθως: Τα εν λόγω κάγκελα (pull bars ή bull bars) εφευρέθηκαν για να μπορούν οι αμερικάνοι κτηνοτρόφοι να καθοδηγούν τα κοπάδια τους με τα αυτοκίνητα χωρίς τα τελευταία να υφίστανται ζημιά στο μπροστινό μέρος. Δηλαδή, ο αρχικός σκοπός τους ήταν να προστατεύουν την λαμαρίνα του αυτοκινήτου όταν αυτή ερχόταν σε επαφή με αντικείμενο λιγότερο σκληρό (όπως το σώμα ενός ζώου) και κυρίως με μικρή έως μηδενική ταχύτητα. Με τον καιρό, υιοθετήθηκαν και από αυτοκίνητα που κατά κύριο λόγο χρησιμοποιούνταν σε εκτός δρόμου διαδρομές, πάλι με μικρή ταχύτητα. Τα κάγκελα σήμερα, έχουν ευρεία χρήση σε κάθε είδους τετρακίνητο όχημα, κυρίως για λόγους εμφάνισης και κύρους για πολλούς ιδιοκτήτες, που υποτίθεται ότι προσδίδουν στο αυτοκίνητό τους. Θεωρώ περιττό να αναφερθώ εκτενώς στον απολύτως παράνομο χαρακτήρα κάθε μη εγκεκριμένης προσθήκης στο αυτοκίνητο, η οποία μεταβάλει τις εξωτερικές του διαστάσεις.
Στο ερώτημα τώρα αν τα κάγκελα προστατεύουν περισσότερο το αυτοκίνητο ή τους επιβάτες του σε περίπτωση σύγκρουσης, η άποψή μου είναι αρνητική. Το αυτοκίνητο έχει από την κατασκευή του συγκεκριμένη συμπεριφορά παραμόρφωσης. Σε περίπτωση τρακαρίσματος με αυξημένη ταχύτητα, τα κάγκελα δεν θα βοηθήσουν και πολύ διότι το βάρος της πρόσκρουσης θα μεταφερθεί αυτούσιο στις δύο βάσεις στήριξής τους κάτω από τον εμπρόσθιο προφυλακτήρα, οι οποίες απλά θα καταρρεύσουν και εν συνεχεία η συμπεριφορά τους θα είναι η ίδια με οποιοδήποτε παραμορφώσιμο ή μη αντικείμενο το οποίο θα μπορούσε να παρεμβληθεί μεταξύ του αυτοκινήτου και του αντικειμένου στο οποίο αυτό προσκρούει.
Από την άλλη πλευρά, σε περίπτωση σύγκρουσης με μικρή ταχύτητα, πάλι το βάρος της πρόσκρουσης θα μεταφερθεί αυτούσιο στις δύο βάσεις στήριξής τους κάτω από τον εμπρόσθιο προφυλακτήρα, οι οποίες αν δεν καταρρεύσουν, σίγουρα θα παραμορφωθούν, παραμορφώνονται ταυτόχρονα και τα εκεί ευρισκόμενα δομικά στοιχεία του σασί. Επιπροσθέτως, τα κάγκελα υποχωρώντας προς τα πίσω θα έλθουν αυτούσια σε επαφή με όλο το εμπρόσθιο τμήμα του αυτοκινήτου προκαλώντας συνολική ζημία (προφυλακτήρας, φανάρια, καπό, μάσκα, φτερά κλπ) ενώ σε αντίστοιχη περίπτωση μπορεί να την γλιτώναμε με ένα φανάρι και ένα προφυλακτήρα.
Σε περίπτωση που πέσει πεζός στο αυτοκίνητο, δυστυχώς είναι αυτονόητο ότι τα κάγκελα θα αποβούν μοιραία για τη σωματική ακεραιότητά ή/και τη ζωή του.
Κακά τα ψέμματα, τα SUV δεν είναι φτιαγμένα για κάγκελα ούτε δομικά μπορούν να τα υποστηρίξουν ή αντέξουν. Τα κάγκελα βοηθούν κάπως την παθητική ασφάλεια του αυτοκινήτου εφόσον αυτό έχει ξεχωριστώ σασί, συνδυαζόμενα με μεταλλικό προφυλακτήρα και γερές βάσεις. Και στην περίπτωση αυτή όμως δεν αποτελούν πανάκεια ούτε αίρεται ο εν γένει επικίνδυνος και παράνομος χαρακτήρας τους.
Νομίζω ότι ο καθένας μας, σταθμίζοντας τα ανωτέρω και τις αισθητικές του ανησυχίες μπορεί να αποφασίσει τι θα κάνει.
Καλό σαββατοκύριακο
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό helias » 11 Νοέμ 2006, 16:52

Φίλε gepaka, σε καμία μα καμία περίπτωση δεν θέλω να υποτιμήσω την καλή σου πρόθεση. :D
Πιστεύω ότι για δικούς σου, κατά την άποψή σου "σωστούς" λόγους θέλεις τα κάγγελα, πέραν της εμφάνισης. Απόλυτα δεκτό. Χαίρομαι που ευχαριστείς για τις απαντήσεις μας, εξ΄άλλου θέλω να πιστεύω ότι αυτός είναι και ο λόγος που συμμετέχεις στο φόρουμ αυτό, δηλαδή να ακούς και κάποιες άλλες γνώμες διαφορετικές από τις δικές σου. Όλα καλά. 8)
Πολλές φορές οι άλλες γνώμες είναι διαμετρικά αντίθετες από τις δικές μας. Πάλι καλά, πιστεύω ότι τις δέχεσαι και αυτές. :wink:
Στη συγκεκριμένη λοιπόν περίπτωση με τα κάγγελα ο φίλος maverick4wd, έχει Α Π Ο Λ Υ Τ Ο δίκιο, σε όλα τα γραφόμμενά του. Εγώ προσυπογράφω τα όσα αναφέρει και φιλικότατα προσθέτω, δεδομένης της πρόθεσής σου για περισσότερη παθητική ασφέλεια, μακρυά από τα κάγγελα :evil: . Αντί να προσθέτουν , αφαιρούν παθητική ασφάλεια, διότι σε ενδεχόμενη σύγκρουση υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να γυρίσουν προς τον θάλαμο επιβαινόντων και ως άλλα δόρατα να διαπεράσουν την καμπίνα και τους ευρισκόμενους εντός εντός αυτής. :evil:
Για αυτούς κυρίως τους λόγους απαγορεύονται και από το νομοθέτη. Τέλος οι ζώνες απορόφησης της σύγκρουσης δεν θα είχαν θέση και αντι για αυτές θα έβαζαν εσωτερικά ή εξωτερικά κάγγελα οι κατασκευαστές.
Σκοπός είναι να κάνουμε όσο το δυνατόν πιο πλαστική τη σύγκρουση.
Αυτά μόνο, :D από κάποιον που αναζητά πάντα την καλύτερη παθητική ασφάλεια. καλό Σ.Κ. :) :lol: :lol: :lol: :lol: :D :lol: :lol: :D :D :D
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Santa » 11 Νοέμ 2006, 23:57

gepaka έγραψε:Καλημέρα σε όλους και καλό σαββατοκύριακο (αν και χειμωνιάτικο).
Τα προστατευτικά δεν τα θέλω ούτε για μαγκιά, ούτε για να γίνω επικίνδυνος κατά οποιαδήποτε τρόπο εναντίον των συνανθρώπων μου.
Έχω 2 παιδάκια 25 και 12 μηνών αντίστοιχα και θέλω ότι καλύτερο για την ασφάλεια τους. Όπως και το αμάξι που ακόμα πληρώνω, δεν θέλω ο κάθε παλαβός πιτσιρικάς ή ο κάθε παππούς με μηδέν αντανακλαστικά να πέφτει πάνω μου και να καταστρέφει σε μικρό ή μεγάλο βαθμό την περιουσία μου.(μου έχει συμβεί).
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
(Και όμως φίλοι μου, από το μέγεθος του μυαλού εξαρτάται η ποιότητα του. Και επίσης το επίπεδο του καθενός, που του επιτρέπει να χαρακτηρίζει πράγματα χωρίς να ξέρει το σκεπτικό του άλλου, να την θεωρεί αναβάθμιση της.....,γιατί για εμένα είναι θέμα προστασίας της οικογένειας μου και της περιουσίας μου


Φίλε gepaka,
Ο μόνος τρόπος να σου αποδείξω οτι έχεις λάθος αποψη για το bull bar θα είναι να παραβρεθείς σε ατύχημα πλαγιο μετωπικό ή απλά πλάγιο με αλλο αυτοκίνητο (φυσικά δεν στο ευχομαι).
Φαντάσου δηλαδή να εμβολίσεις (αθελά σου φυσικά) πλάγια ένα αυτοκίνητο μικρότερου όγκου (πχ ένα matiz, yaris...) και να έχει και εκείνος παιδιά στο πίσω κάθισμα.....
Τότε τί θα πείς?
Θα έχεις προστατέυσει την οικογένειά σου αλλα θα έχεις εξαφανίσει την παθητική ασφάλεια του αλλου αυτοκινήτου ....
Να ξέρεις οτι συμφωνα με τα λεγόμενά σου όλοι μας, ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, θα κάνουμε τη βλακεία και την κουταμάρα οδηγώντας. Δεν έχουμε πάντα τα αντανακλαστικά μας έτοιμα....Ειδικά το πρωί...
Ετσι λοιπόν πολύ ευκολα μπορεί να γίνεις θύτης απο το να έχεις <εξασφαλίσει> τις πιθανότητες να μην γίνεις θύμα...
Εχω και εγώ ένα μωρό παιδί το οποίο έχω στο πίσω κάθισμα με τη μαμά του. Αγόρασα μεγάλο αυτοκίνητο για να εχω την ασφάλεια που του παρέχει η εταιρεία κατασκευής που βασίζεται και στην ασφάλεια της αλλης πλευράς είτε είναι πεζός, είτε αυτοκίνητο (δόξα το Θεό 5 αστέρων). Μου είναι άρκετό.
Φαντάσου ένα αυτοκίνητο δύο και πλέον τόνων που είναι το Santa fe να φορώ και bull bars όπως τα παραπανω και με ταχήτυτα 40 χλμ την ώρα να χτυπήσω πεζό στο δρόμο.....οι πιθανότητες να ζήσει είναι ελάχιστες.....
Γνώμη μου λοιπόν μιας και πρώην maverakias μην βάλεις τίποτα μπροστά.
Ο φίλος MAVERICK4WD αναλύει σωστά την ζημιά που μπορεί να γίνει στο αυτοκίνητο, ξεχνάει όμως να αναφέρει οτι και το παραπάνω βάρος που φορτώνεται στις μπροστινές αναρτήσεις δεν είναι ότι καλύτερο για τις επιδόσεις του αυτοκινήτου (επιταχύνσεις, κατανάλωση κλπ)
Υπάρχουν κάποιες πλαστικές επενδύσεις που προσδίδουν χαρακτήρα bull bar χωρίς κανένα κίνδυνο απο τη Ford. (Και είναι και όμορφα...)

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό gepaka » 12 Νοέμ 2006, 09:09

Και πάλι σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν είναι ειρωνικό, πραγματικά σας ευχαριστώ, γιατί σκοπός που είμαι στο forum είναι να μάθω, να μοιραστώ και να μπορώ να λύσω τις απορίες που έχω. Αν ήθελα να βάλω τα Pull Bar για ομορφιά,θα ήταν το πρώτο πράγμα που θα έβαζα. Ξεκίνησα από τα παιδικά καθίσματα, το ηχοσύστημα, κλπ. Τελευταία μετά από 2 μικροατυχήματα (που όλα είχαν κατάληξη τους προφυλακτήρες και με τα παιδιά μέσα, παραβίαζαν στοπ, γλιστρούσαν στον δρόμο και δεν κρατούσαν αποστάσεις) και βλέποντας στον δρόμο SUV και 4χ4 με Pull Bar (δουλεύω Εκάλη και κάθε ημέρα βλέπουν πολλά τα ματάκια μου) σκέφτηκα ότι θα ήταν μία καλή προστασία. Διαβάζοντας όμως αυτά που γράψατε η γνώμη μου άρχιζε να αλλάζει. Τα λογικά επιχειρήματα, με αποδείξεις και οι γνώσεις που έμαθα και δεν κατείχα με βοήθησαν στο να αλλάξω απόφαση. Αλλά δεν νομίζω ότι με λόγια σαν αυτά του SUvord (χωρίς εμπάθεια και κάτι το προσωπικό τα λέω αυτά) μπορεί κανείς να αποκρυσταλλώσει μια ξεκάθαρη γνώμη.
Και πάλι σας ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
gepaka
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Αύγ 2006, 19:37
Τοποθεσία: Πετρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Santa » 12 Νοέμ 2006, 13:11

gepaka έγραψε:Και πάλι σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν είναι ειρωνικό, πραγματικά σας ευχαριστώ, γιατί σκοπός που είμαι στο forum είναι να μάθω, να μοιραστώ και να μπορώ να λύσω τις απορίες που έχω. Αν ήθελα να βάλω τα Pull Bar για ομορφιά,θα ήταν το πρώτο πράγμα που θα έβαζα. Ξεκίνησα από τα παιδικά καθίσματα, το ηχοσύστημα, κλπ. Τελευταία μετά από 2 μικροατυχήματα (που όλα είχαν κατάληξη τους προφυλακτήρες και με τα παιδιά μέσα, παραβίαζαν στοπ, γλιστρούσαν στον δρόμο και δεν κρατούσαν αποστάσεις) και βλέποντας στον δρόμο SUV και 4χ4 με Pull Bar (δουλεύω Εκάλη και κάθε ημέρα βλέπουν πολλά τα ματάκια μου) σκέφτηκα ότι θα ήταν μία καλή προστασία. Διαβάζοντας όμως αυτά που γράψατε η γνώμη μου άρχιζε να αλλάζει. Τα λογικά επιχειρήματα, με αποδείξεις και οι γνώσεις που έμαθα και δεν κατείχα με βοήθησαν στο να αλλάξω απόφαση. Αλλά δεν νομίζω ότι με λόγια σαν αυτά του SUvord (χωρίς εμπάθεια και κάτι το προσωπικό τα λέω αυτά) μπορεί κανείς να αποκρυσταλλώσει μια ξεκάθαρη γνώμη.
Και πάλι σας ευχαριστώ.



Gepaka,
Χαιρομαι που αλλαξες γνώμη!!! Αυτή είναι και η αξία υπαρξης αυτου του Forum.
Μια διόρθωση: Δεν λέγονται PULL BAR αλλα BULL BAR (Βοιδομπάρες δηλαδή).
Δεν νομίζω οτι θα βρείς πολλά βόδια μέσα στην Αθήνα για να τα χρησιμοποιήσεις.... Εκτός αν το πάμε μεταφορικά το πράγμα τότε θα έχεις δίκιο να τις βάλεις!!!
Πάντα στην διάθεσή σου.....
Φιλικά
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό SUVord » 12 Νοέμ 2006, 14:47

Αγαπητέ gepaka και λοιποί συμφορουμίστες,
Σας ζητώ συγνώμη αν με τον τρόπο που διάλεξα να αποτρέψω κάποιον απο κάποια συγκεκριμένη ενέργεια δημιούργησα ορισμένες παρεξηγήσεις.
Και για να παραπέμψω σε λόγια επιφανών μελών γειτονικού forum:
"Ουδείς άσφαλτος"
"Πούστευε και μη ερεύνα"
"Είδα το χάρο με τα μάτια σου"
"Υπομονή...SANTA είναι, θα περάσει..."
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό Santa » 12 Νοέμ 2006, 15:18

SUVord έγραψε:Αγαπητέ gepaka και λοιποί συμφορουμίστες,
Σας ζητώ συγνώμη αν με τον τρόπο που διάλεξα να αποτρέψω κάποιον απο κάποια συγκεκριμένη ενέργεια δημιούργησα ορισμένες παρεξηγήσεις.
Και για να παραπέμψω σε λόγια επιφανών μελών γειτονικού forum:
"Ουδείς άσφαλτος"
"Πούστευε και μη ερεύνα"
"Είδα το χάρο με τα μάτια σου"
"Υπομονή...SANTA είναι, θα περάσει..."


Το τελευταίο δεν το κατάλαβα?
Τι εννοείς?
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Επόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες