Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ανακοίνωση - Maverick και σκουριές

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό mhtseas » 06 Ιουν 2007, 00:29

mhtseas έγραψε:Άλλη μία ανάκληση maverick αυτην την φορά για το τρίλιτρο.


http://www.autotriti.gr/news/preview_news.asp?news_data_id=21035



Τα προβλήματα των maverick είναι πολλά είτε σε κάποιους αρέσει είτε όχι.Αυτό το γνωρίζουν και οι πέτρες.Σε λίγες μέρες θα το δείτε δημοσιευμένο και σε κάποιες εφημερίδες. Μπορεί και πρωτοσέλιδο. Κάποιοι ανακατεύουν την τράπουλα και αναφέρονται σε άλλες αντιπροσωπείες και γενικεύουν τα πράγματα. Τώρα αν αυτό λέγεται εμπάθεια τότε πώς λέγεται αυτός που ασχολείται με τις άλλες εταιρίες και δεν κοιτάει τα δικά του χάλια;

ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΑΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ FORD KAI AΠAITOYME ΣΕΒΑΣΜΟ.

Το να υποβαθμίζουν κάποιοι το ζήτημα είναι τακτική που γνωρίζουμε
ποιοι την εφαρμόζουν. Ας κάνουν τους τυφλούς και το μέλλον θα δείξει τι θα συμβεί.


[b]ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΑΙ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ

Τίποτα δεν μένει κρυφό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
mhtseas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2006, 00:42

Δημοσίευσηαπό karanti » 10 Ιουν 2007, 13:46

επειδη:
- εχω διαβασει τοσα τον τελευταιο καιρο γι αυτο το δυσμοιρο maverick
- αμφισβητουν την ιθαγενεια του και απο αμερικανακι το κανουν γερμανακι ή και φιλιπινεζακι
- αμφισβητουν τις ικανοτητες του και γι αυτο φταει η "κακη" αντιπροσωπεια (α, ρε κουλαμαρα που εχει πεσει...)
- το θεωρουν ασχημο και φτωχα εξοπλισμενο (ετσι δεν τους το πουλησανε? ή τους δειξανε αλλο και τους δωσανε αλλο....)
- το θεωρουν επικινδυνο και υπευθυνο ατυχηματων (πωπω κι αλλη ανακληση..... ερχεται)
- θεωρουν οτι υπαρχει μια διεθνης συνομωσια εις βαρος των αγοραστων maverick (ημων δηλαδη...)
τι μου θυμησατε: για ολα φταινε οι Αμερικανοι (της ford)
- βαρεθηκα να ακουω σεναρια συνομωσιας τυπου "κωδικα ντα Βιντσι" (θα πουλαγε και σαν βιβλιο και σαν ταινια...)
οχι, δεν ξαναγραφω τιποτε αλλο.
δεν απαντω σε κανεναν για την επιλογη μου, που την γουσταρω και δεν με εχει απογοητευσει μεχρι τωρα.

τωρα, γι αυτους που (νομιζω) οτι δεν ειχαν ποτε στην ζωη τους σχεση με το χωμα, αλλα θελανε "χωματερο" αυτοκινητο, αφιερωμενες οι παρακατω φωτογραφιες απο το τελευταιο τευχος του περιοδικου 4x4.
http://www.tetrakinisimag.gr/new_page_12.htm

οι κατοχοι των jimny που βλεπετε, σιγουρα δεν εκαναν μηνυση στο Σφακιανακη για την σκουρια που απεκτησαν οι κοιλιες των οχηματων τους.
και σιγουρα, ευχαριστηθηκαν τα αυτοκινητα τους ιδιαιτερα....

καλη τυχη στην περιπετεια σας.
Άβαταρ μέλους
karanti
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 17 Μαρ 2006, 16:38

Δημοσίευσηαπό helias » 10 Ιουν 2007, 15:24

Δεν χρειάζεται να απολογηθείς σε κανένα, δεν είσαι κατηγορούμενος ούτε εσύ ούτε και κανέις από τους ιδιοκτήτες Μάβερικ. Το αυτοκίνητο είναι πολύ καλό! Εαν τώρα σε κάποια παρτίδα, τοποθέτησαν στοκαρισμένα ανταλλακτικά με αποτέλεσμα αυτά να σκουριάσουν , δεν σημαίνει ότι όλα τα Μάβερικ είναι σκουριασμένα!! :P ΄
Στις φωτό με τα Jimny, οι σταυροί και οι άξονες είναι καθαροί :oops: , στα Μάβ των παραπονούμενων φίλων μας είναι σκουριασμένοι χωρίς καν να τα οδηγήσουν!!! :evil:
Με το δίκιο τους , εαν τους περνούν για κορόιδα δεν πρέπει να αντιδράσουν;;; :wink:
Πάντως εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, το αυτοκίνητο δεν με έχει απογοητεύσει, αντίθετα με έχει γοητεύσει γιατί το άτιμο πάει παντού!!!! :P :P :P :P :P :P :P
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 10 Ιουν 2007, 18:54

karanti έγραψε:επειδη:
- εχω διαβασει τοσα τον τελευταιο καιρο γι αυτο το δυσμοιρο maverick
- αμφισβητουν την ιθαγενεια του και απο αμερικανακι το κανουν γερμανακι ή και φιλιπινεζακι
- αμφισβητουν τις ικανοτητες του και γι αυτο φταει η "κακη" αντιπροσωπεια (α, ρε κουλαμαρα που εχει πεσει...)
- το θεωρουν ασχημο και φτωχα εξοπλισμενο (ετσι δεν τους το πουλησανε? ή τους δειξανε αλλο και τους δωσανε αλλο....)
- το θεωρουν επικινδυνο και υπευθυνο ατυχηματων (πωπω κι αλλη ανακληση..... ερχεται)
- θεωρουν οτι υπαρχει μια διεθνης συνομωσια εις βαρος των αγοραστων maverick (ημων δηλαδη...)
τι μου θυμησατε: για ολα φταινε οι Αμερικανοι (της ford)
- βαρεθηκα να ακουω σεναρια συνομωσιας τυπου "κωδικα ντα Βιντσι" (θα πουλαγε και σαν βιβλιο και σαν ταινια...)
οχι, δεν ξαναγραφω τιποτε αλλο.
δεν απαντω σε κανεναν για την επιλογη μου, που την γουσταρω και δεν με εχει απογοητευσει μεχρι τωρα.

τωρα, γι αυτους που (νομιζω) οτι δεν ειχαν ποτε στην ζωη τους σχεση με το χωμα, αλλα θελανε "χωματερο" αυτοκινητο, αφιερωμενες οι παρακατω φωτογραφιες απο το τελευταιο τευχος του περιοδικου 4x4.
http://www.tetrakinisimag.gr/new_page_12.htm

οι κατοχοι των jimny που βλεπετε, σιγουρα δεν εκαναν μηνυση στο Σφακιανακη για την σκουρια που απεκτησαν οι κοιλιες των οχηματων τους.
και σιγουρα, ευχαριστηθηκαν τα αυτοκινητα τους ιδιαιτερα....

καλη τυχη στην περιπετεια σας.



Φίλε Karanti δεν σου ζήτησε κανένας να απολογηθείς. :(

Δεν υπάρχει κανένας λόγος. :alright: Συζήτηση κάνουμε. Είμαι βέβαιος ότι δεν έχεις κανένα πρόβλημα όπως είμαι βέβαιος ότι είσαι ευχαριστημένος και χαίρομαι γι αυτό.
Γίνε όμως πιο αντικειμενικός. Εμείς είμαστε κάτοχοι Μάβερικ όπως εσύ. Συνέχεια μας λες για άλλες εταιρείες που δεν γνωρίζουμε και δεν μας ενδιαφέρει. Λες να είμαστε βαλτοί ή τρελοί????? :haha:

Πιστεύεις ότι αν δεν ήταν η Ford και ήταν άλλη εταιρεία θα καθόμαστε να μας... ???? :humping:

Είσαι και στο clubford. Βλέπεις κι εκεί προβλήματα σε ολοκαίνουργια αυτοκίνητα και πολλούς δυσαρεστημένους από την after sale συμπεριφορά.
Επιτρέπεται το πρόβλημα με τις δισκόπλακες???? Το έχουμε αναφέρει εδώ μέσα πριν 2 χρόνια και αυτοί εκεί. Δες έναν φίλο στο clubford. Είναι απλό να κάνουν ένα τεστάρισμα πριν τα παραδώσουν. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να το παραδώσουν προβληματικό , να κινδυνεύσει και διαπιστώσει το πρόβλημα ο αγοραστής και ως εκ τούτου να σχηματίσει άσχημη γνώμη, και στο τέλος κάνουν και την αλλαγή!!! το βρίσκεις λογικό??? Εγώ το βρίσκω βλακώδες.

Θα στο ξαναπώ. Δεν κατηγορούμε το αυτοκίνητο ούτε είναι όλα έτσι. Δεν φταίει ούτε ο σχεδιαστής ούτε το άψυχο Μάβερικ. Φταίει μία συμπεριφορά και μία φιλοσοφία. Αυτό που λέμε AFTER SALE. Όταν παραδώσεις ένα προιόν με πρόβλημα υποχρεούσαι να είσαι σωστός απέναντι στον πελάτη που σε επέλεξε και να το επισκευάσεις ή να το αλλάξεις ή να του επιστρέψεις τα χρήματά του. Αυτό γίνεται ακόμη κι αν αγοράσεις ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ. Οχι αυτοκίνητο αξίας 30.000 Ευρώ!!!!!!! 8)

Βρίσκω πολύ ατυχές το παράδειγμα που αναφέρεις για τα Jimny και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ηλία ο οποίος πράγματι χαίρεται το αυτοκίνητο :dude: , αναγνωρίζει όμως ότι κάποια παρτίδα είχε πρόβλημα που δεν δικαιολογείται για ολοκαίνουργιο.

Στις φωτό δεν βλέπουμε ολοκαίνουργια αυτοκίνητα. Βλέπουμε κακομεταχειρισμένα γδαρμένα στην κοιλιά και κατασκονισμένα αυτοκίνητα. Αν είχαμε κάνει κι εμείς αυτή την χρήση στο Μάβερικ και το είχαμε περάσει από εκβολές ποταμών στην θάλασσα , τό σέρναμε με την κοιλιά κι κάναμε άλματα η αντιπροσωπεία θα έφταιγε???? Δεν μιλάμε για αυτοκίνητα που συμμετέχουν σε αγώνες 4Χ4. Αυτά να τα συγκρίνεις με αγωνιστικά Μάβερικ το καταλαβαίνω. Οχι με τα δικά μας. Παρ όλα αυτά , αυτά λάμπουν μπροστά στα δικά μας. Εμάς είναι σκουριασμένα παντού όπου υπάρχει μέτταλο. Και μέσα. Εγώ ο μεγαλύτερος λόφος που έχω ανέβει είναι ο Λυκαβητός και από ποτάμι δεν πέρασα ποτέ (δεν είμαι τρελός). Μόνο από βρεγμένους δρόμους. Αν ήθελα να κάνω άλματα θα αγόραζα ένα Lada Niva 20ετίας να κάνω την τρέλα μου. Δεν θα έδινα 30.000. Εγώ την οικογένειά μου βάζω μέσα και πιο πολύ για image το πήρα. 8) :wink:


Ακόμη όμως και σε αυτά τα αυτοκίνητα που μας δείχνεις στις φωτό σκουριά βλέπουμε μόνο στην εξάτμιση (και όχι σε όλα) που είναι λογικό για τα έτη και την χρήση. Το καπάκι του καταλύτη όμως δεν έχει καμία σκουριά. Στα δικά μας κι αυτό σκουριασμένο είναι.
Επίσης σε μας η εξάτμιση ήταν σκουριασμένη χωρίς να περάσει από ποτάμια. Σκουριασμένο από το "κουτί" ήταν το αυτοκίνητο. :-x :-x

Δες όμως καλύτερα ακόμη και σ αυτά τα παλαιά και καταταλαιπωρημένα αυτοκίνητα τους άξονες!!!
ΟΙ ΑΞΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΛΑΜΠΟΥΝ. Είναι ΤΖΑΜΙ.

Αυτά τα αυτοκίνητα που δείχνεις που είναι διαλυμένα από την χρήση που τους κάνουν οι κάτοχοί τους είναι πεντακάθαρα σε σχέση με τα δικά μας. Με ένα πλύσιμο θα λάμπουν. Και σ ευχαριστώ που κατέβασες αυτές τις φωτό τις οποίες αποθήκευσα και τις οποίες θα παρουσιάσω στο Δικαστήριο για να δείξω ότι ακόμη και αυτοκίνητα με τέτοια εξοντωτική χρήση είναι ασκούριαστα και ειδικά στους ΑΞΟΝΕΣ και τα άλλα εξαρτήματα που σχετίζονται με την ασφάλεια λάμπουν. ΚΑΜΙΑ ΣΚΟΥΡΙΑ.
Αν έχεις άλλο παράδειγμα Ολοκαίνουργιου και κατασκουριασμένου άλλης εταιρείας σε παρακαλώ να μας το δείξεις. Νομίζω όμως ότι δεν υπάρχει και δεν θα βρείς.


Τελειώνοντας θεωρώ ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος αντιδικίας με κανένα από τα παιδιά εδώ μέσα και νομίζω ότι κι εσύ στην θέση μας θα αντιδρούσες με τον ίδιο τρόπο.
Σ ευχαριστώ για την συμπαράστασή σου. Σου εύχομαι ολόψυχα να μην έχεις ποτέ κανένα πρόβλημα και να χαίρεσαι το αυτοκίνητό σου.
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό mhtseas » 10 Ιουν 2007, 23:33

karanti έγραψε:
τωρα, γι αυτους που (νομιζω) οτι δεν ειχαν ποτε στην ζωη τους σχεση με το χωμα, αλλα θελανε "χωματερο" αυτοκινητο, αφιερωμενες οι παρακατω φωτογραφιες απο το τελευταιο τευχος του περιοδικου


Φίλε karanti όλα όσα αναφέρεις παραπάνω είναι άποψη σου και είναι δεκτή. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε και εμείς να πούμε την γνώμη μας. Το αμάξι σου βγήκε καλό. Σου εύχομαι να το χαίρεσαι.
ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΒΓΗΚΑΝ ΜΑΠΑ. Αυτό ψάχνουμε να βρούμε τί φταίει.
Είπαμε δεν είναι όλα έτσι. Έλα όμως στην θέση μας ;
ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ.
Πάλι δεν λές τίποτα για μεταπωλητική αξία;

Σε ενημερώνω ότι έχω ένα Νissan King cab 4x4, 21 χρόνια και το πηγαίνω σε βουνά και λαγκάδια, εκεί ούτε γαιδούρι δεν πηγαίνει.
Απο κάτω παρόλες τις κακοτοπιές γιατί γιαυτό το έχω, έχει μόνο γδαρσίματα και σκουριές ελάχιστες. Α και μερικές λακούβες.

Υ.Γ Δεν νομίζω ότι πρέπει να κάνεις αγώνες για να κινηθείς off-road.
Άβαταρ μέλους
mhtseas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2006, 00:42

Δημοσίευσηαπό helias » 11 Ιουν 2007, 13:59

Και εγώ δεν το περνάω από ποτάμια γιατί φοβάμαι μη σκουριάσει χι χι χι χι χι!!! :P :P :P :P :P :P :P
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό mhtseas » 13 Ιουν 2007, 20:32

Φίλοι προσέξτε και ελέγξτε τα αυτοκίνητά σας. Νέα ανάκληση

Η Ναυτεμπορική έγραψε.
http://www.naftemporiki.gr/news/static/07/06/12/1344977.htm

Αθηναικό πρακτορείο ειδήσεων.
http://www.ana.gr/anaweb/user/showprel?service=3&maindoc=5424175

euro2day
http://www.euro2day.gr/articles/131846/
Άβαταρ μέλους
mhtseas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2006, 00:42

Δημοσίευσηαπό DIOSTIRAS » 20 Οκτ 2007, 12:46

Tα είδατε τα καινούρια maverick απο κάτω; Είναι θαυμάσια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μία ομοιομορφία!!!!!!!!!!!!!!!!!. Γυαλίζουν όλα απο το μπλάστρωμα.
Δεν ξεχωρίζεις τίποτα, κλειδί σε βίδα δεν μπαίνει, πρέπει να σκάψεις την μπογιά με σκαρπέλο.
Αν ξύσεις την επιφάνεια ξεπροβάλει η ειδική επίστρωση σκουριάς.
Πάντως για τους έξυπνους που τα βλέπουν όλα καλά μην ανησυχούν απο έξω φαίνονται καινούρια, αρκεί να κοιμούνται ήσυχοι με αυτό.
Όταν πάρουν τους σταυρούς στο χέρι τα ξαναλέμε.
Άβαταρ μέλους
DIOSTIRAS
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Οκτ 2007, 12:34

Δημοσίευσηαπό PANIAIN » 20 Οκτ 2007, 17:50

DIOSTIRAS έγραψε:Όταν πάρουν τους σταυρούς στο χέρι τα ξαναλέμε.


στο άγιο όρος θα πάνε?
ΑρβανιτοΙωνοΠελοποννήσιος Ζωοκλέφτης σε Νηπιακή Ηλικία
Εικόνα

ZOOKACTION
Suzuki Samurai Owners Club
Και φράγκο να μην έχεις με το αμάξι πάντα τρέχεις......

Ίαν Παπανικολάου
Άβαταρ μέλους
PANIAIN
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: 21 Δεκ 2005, 17:19
Τοποθεσία: Στην Ταβέρνα απέναντι

Δημοσίευσηαπό elisseos » 22 Οκτ 2007, 00:01

:twisted: :D :) :twisted: :D :)
Άβαταρ μέλους
elisseos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2006, 21:15
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό mik » 31 Ιαν 2008, 09:49

Κανενα νεο με το θεμα? Αναγνωρησαν το προβλημα, σας τα αλαξαν, δεν εχει γινει τιποτα ακομα? Πρεπει να μαθουμε την συνεχεια.

Με βαλατε σε σκεψεις τωρα, εχω 10 μηνες το 2.3 και εχω κανει 25.000 χιλιομετρα.
Θα παω σε εναν φιλο να το σηκωσουμε απο κατω να το δουμε και να ελεγξω ολα τα μερη που δειχνετε σε φωτογραφιες και εχει παρουσιστει σκουρια να δω μηπως και το δικο μου αντιμετωπιζει τετοιου ειδους προβλημα
Άβαταρ μέλους
mik
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008, 11:44
Τοποθεσία: Τριανδρια,Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό elisseos » 31 Ιαν 2008, 11:44

Χαλαρωστεεεεε.... μπορει ο κεντρικος αντιπροσωπος εδω στη Ελλαδα να ειναι μεγαλο "καφενειο" (και δεν ειναι το μονο) , αλλα δεν ειναι ολα τα Maverick σαπια ή για πεταμα. Το δικο μου 2.3 το εχω 14 μηνες, εχω κανει 12.000 χλμ. τραβοντας βαρκα και κανοντας και κατι ψιλα off και δεν εχω το παραμικρο προβλημα με το αυτοκινητο. Προβλημα εχω με το service της Autolink, που οταν το πηγα για ζυγοσταθμιση στα 3.000 χλμ. μου το παραδωσανε σε χειροτερη κατασταση απο οτι πριν. Πληρωσα στα Fit & Go 50€ (ζυγοσταθμιση & ευθυγραμιση) και το αυτοκινητο εστρωσε. Ευτυχως το δικο μου Mav καλυπτεται απο 2 χρονια εγγυηση, οποτε δεν θα εχω να κρεμομαι σε καθε ξερολα εξουσιοτημενου συνεργειου, ο οποιος θα εχει αποψη για Ford, Suzuki, Volvo και δεν ξερω γω τι αλλο θα αντιπροσωπευει στο μελλον....

Μηπως πρεπει να ανοιξουμε καποια ενοτητα, με συνεργεια που εχουμε καλες - κακες εμπειριες σε θεματα τεχνικης καλυψης - εξυπηρετησης - χρεωσεων κλπ ???
Άβαταρ μέλους
elisseos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2006, 21:15
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό mik » 31 Ιαν 2008, 23:58

περασα σημερα απο την αντιπροσωπεια και του εριξα μια ματια.

Δεν Υπαρχει ιχνος σκουριας μετα απο 25.000 χιλιομετρα.
Ειδα αξονα, ψαλιδια και γενικα ολο το αμαξι με εναν φιλο μου που ειναι υπευθυνος συνεργειου, ολα τζαμι (μαζι τα βλεπαμε για να μην νομιζει κανεις οτι με ξεγελασε).
Τωρα αυριο θα παρω την φορντ ελλας για την διαφορα που εχω με τα δωρεαν σερβις. Ελπιζω να λυθει ευκολα χωρις μαλωματα και φασαριες
Άβαταρ μέλους
mik
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008, 11:44
Τοποθεσία: Τριανδρια,Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 08 Φεβ 2008, 18:44

mik έγραψε:Κανενα νεο με το θεμα? Αναγνωρησαν το προβλημα, σας τα αλαξαν, δεν εχει γινει τιποτα ακομα? Πρεπει να μαθουμε την συνεχεια.



Κατ αρχήν ΓΕΙΑ σε ΟΛΟΥΣ.

Φίλε mik είναι ευχάριστο το ότι δεν έχεις προβλήματα. Οσο για την σκουριά μετά τον θόρυβο τα βάφουν.Εμπα και στο www.sarmed.gr να δεις τους φούρνους και το Μάβερικ που περιμένει απ έξω για να πάρει χρωματάκι. :D (καλά κανούργια και τα βάφουν??Γιατί??) :?:


Φίλε mik κανένα νέο από το δικαστικό μέτωπο. Πάντως εμείς δεν έχουμε κανένα λόγο να φυγομαχούμε. Θέλουμε να τελειώνει η ιστορία για να φύγει μια για ΠΑΝΤΑ η Φορντ από την ζωή μας. Τι να κάνουμε όμως αυτοί συνεχίζουν να μας θέλουν για πελάτες τους. :D Το δικαστήριο ενός φίλου ήταν για τον Σεπτέμβριο και αναβλήθηκε λόγω εκλογών για Φεβ 2009. Του Μητσέα (που δεν το κινεί κι έχει κατεβάσει πινακίδες) ήταν για τον Οκτ του 2007 και αναβλήθηκε για τον Απρίλιο σε 2 μήνες για να συνεξετασθεί με την αγωγή της Μουλτιφιν κατά της Βελμάρ στην οποία ζητάει αν δικαιωθεί ο Μητσέας οποιαδήποτε αποζημίωση να καταβληθεί απ αυτήν (ΒΕΛΜΑΡ).Το δικό μου ήταν για τον Νοέμβριο και αναβλήθηκε για Φεβ 2009 - σε ένα χρόνο- για να συνεξετασθεί με την αγωγή που έκανε η ΒΕΛΜΑΡ κατά της ΦΟΡΝΤ με το ίδιο σκεπτικό. Ενός άλλου φίλου που αφορά όμως άλλο λόγο (που και αυτός δεν το κινεί) έγινε προχθές. Υπήρχε πρόβλημα στην συναρμολόγηση (βίδες στήριξης μηχανής) με αποτέλεσμα να ζητάει αποζημίωση για ότι ...προέκυψε ...εξ αυτού. Έχει μπει και πρόστιμο από την Γενική Γραμ. Καταναλωτή για επικινδυνότητα για το συγκεκριμένο. Επίσης τόσο το ΤΕΕ όσο και το Πολυτεχνείο έχουν γνωματεύσει υπέρ του. Βέβαια και το δικό του πέραν των άλλων είναι και σκουριασμένο . Αυτός βρισκόταν στο τελικό στάδιο και δεν υπήρχε κανείς λόγος για να ζητήσουν αναβολή. Τους είχαν τελειώσει. Σε 5-6 μήνες θα έχει απόφαση. Μετά πιθανόν εφετείο. Πάντως ότι και να κάνουν κάποτε τα Δικαστήρια θα γίνουν θέλουν δεν θέλουν.

ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ. ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ....
Εδώ και 2,5 χρόνια από τον Ιούνιο του 2005 αρχικά ο υπεροδηγός που έχει ανοίξει σχετικό θέμα και κατόπιν εγώ που άνοιξα θέμα ΣΚΟΥΡΙΑ - ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ έχουμε αναφέρει για τις στραβές δισκόπλακες. Σας πληροφορώ ότι δεν καταλαβαίνουν τίποτε. Συνεχίζουν να παραδίδουν αυτοκίνητα με πρόβλημα στα φρένα αδιαφορώντας για το αν θα συμβεί κάτι στους ιδιοκτήτες. Πριν ένα μήνα τον Ιανουάριο ο συνάδελφός μου Γιάννης Ν. :wink: ο οποίος είναι κολλημένος "φορντάκιας" κι όχι άδικα αφού ο πατέρας του είχε συνεργείο της Φορντ το οποίο συνεχίζει ο αδερφός του κλπ και ο οποίος παρακολουθεί το φόρουμ και το κλάμπ της Φορντ :lol: :lol: αγόρασε με τις τελευταίες προσφορές το Μάβερικ. Σας πληροφορώ ότι του το παρέδωσαν με ΣΤΡΑΒΕΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ. Εχει γίνει τόσος θόρυβος για τις δισκόπλακες κι αυτοί συνεχίζουν. Απορώ!!! Είναι τόσο δύσκολο να κάνουν ποιοτικό έλεγχο στο αυτοκίνητο πριν το παραδώσουν???? Αφού θα τις αλλάξουν που θα τις αλλάξουν. Τόσο πολύ αδιαφορούν για το αν θα συμβεί ατύχημα ??? Δυστυχώς βρισκόμαστε στην Ελλάδα!!!!!

Άλλος δυστυχής συνάδελφός μου με Μάβερικ 2004 εδώ και 20 μέρες περίπου το έχει στο συνεργείο και ταλαιπωρείται. Ψάχνουν να βρουν γιατί ανάβει ένδειξη στο ταμπλό που δείχνει μια "μηχανή". Τόσο δύσκολο είναι?? Αλήθεια ξέρει κανείς τι συμβαίνει και γιατί ανάβει αυτή η ένδειξη??? Πόσο σοβαρό είναι?? Γιατί για να το έχουν μέσα τόσο καιρό ......

Φίλε "perifane" σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα και μην κάθεσαι με τα χέρια σταυρωμένα. Εμπλεξες.
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό mik » 08 Φεβ 2008, 19:11

PAPAGN έγραψε:
mik έγραψε:Κανενα νεο με το θεμα? Αναγνωρησαν το προβλημα, σας τα αλαξαν, δεν εχει γινει τιποτα ακομα? Πρεπει να μαθουμε την συνεχεια.



Κατ αρχήν ΓΕΙΑ σε ΟΛΟΥΣ.

Φίλε mik είναι ευχάριστο το ότι δεν έχεις προβλήματα. Οσο για την σκουριά μετά τον θόρυβο τα βάφουν.Εμπα και στο www.sarmed.gr να δεις τους φούρνους και το Μάβερικ που περιμένει απ έξω για να πάρει χρωματάκι. :D (καλά κανούργια και τα βάφουν??Γιατί??) :?:


Φίλε mik κανένα νέο από το δικαστικό μέτωπο. Πάντως εμείς δεν έχουμε κανένα λόγο να φυγομαχούμε. Θέλουμε να τελειώνει η ιστορία για να φύγει μια για ΠΑΝΤΑ η Φορντ από την ζωή μας. Τι να κάνουμε όμως αυτοί συνεχίζουν να μας θέλουν για πελάτες τους. :D Το δικαστήριο ενός φίλου ήταν για τον Σεπτέμβριο και αναβλήθηκε λόγω εκλογών για Φεβ 2009. Του Μητσέα (που δεν το κινεί κι έχει κατεβάσει πινακίδες) ήταν για τον Οκτ του 2007 και αναβλήθηκε για τον Απρίλιο σε 2 μήνες για να συνεξετασθεί με την αγωγή της Μουλτιφιν κατά της Βελμάρ στην οποία ζητάει αν δικαιωθεί ο Μητσέας οποιαδήποτε αποζημίωση να καταβληθεί απ αυτήν (ΒΕΛΜΑΡ).Το δικό μου ήταν για τον Νοέμβριο και αναβλήθηκε για Φεβ 2009 - σε ένα χρόνο- για να συνεξετασθεί με την αγωγή που έκανε η ΒΕΛΜΑΡ κατά της ΦΟΡΝΤ με το ίδιο σκεπτικό. Ενός άλλου φίλου που αφορά όμως άλλο λόγο (που και αυτός δεν το κινεί) έγινε προχθές. Υπήρχε πρόβλημα στην συναρμολόγηση (βίδες στήριξης μηχανής) με αποτέλεσμα να ζητάει αποζημίωση για ότι ...προέκυψε ...εξ αυτού. Έχει μπει και πρόστιμο από την Γενική Γραμ. Καταναλωτή για επικινδυνότητα για το συγκεκριμένο. Επίσης τόσο το ΤΕΕ όσο και το Πολυτεχνείο έχουν γνωματεύσει υπέρ του. Βέβαια και το δικό του πέραν των άλλων είναι και σκουριασμένο . Αυτός βρισκόταν στο τελικό στάδιο και δεν υπήρχε κανείς λόγος για να ζητήσουν αναβολή. Τους είχαν τελειώσει. Σε 5-6 μήνες θα έχει απόφαση. Μετά πιθανόν εφετείο. Πάντως ότι και να κάνουν κάποτε τα Δικαστήρια θα γίνουν θέλουν δεν θέλουν.

ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ. ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ....
Εδώ και 2,5 χρόνια από τον Ιούνιο του 2005 αρχικά ο υπεροδηγός που έχει ανοίξει σχετικό θέμα και κατόπιν εγώ που άνοιξα θέμα ΣΚΟΥΡΙΑ - ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ έχουμε αναφέρει για τις στραβές δισκόπλακες. Σας πληροφορώ ότι δεν καταλαβαίνουν τίποτε. Συνεχίζουν να παραδίδουν αυτοκίνητα με πρόβλημα στα φρένα αδιαφορώντας για το αν θα συμβεί κάτι στους ιδιοκτήτες. Πριν ένα μήνα τον Ιανουάριο ο συνάδελφός μου Γιάννης Ν. :wink: ο οποίος είναι κολλημένος "φορντάκιας" κι όχι άδικα αφού ο πατέρας του είχε συνεργείο της Φορντ το οποίο συνεχίζει ο αδερφός του κλπ και ο οποίος παρακολουθεί το φόρουμ και το κλάμπ της Φορντ :lol: :lol: αγόρασε με τις τελευταίες προσφορές το Μάβερικ. Σας πληροφορώ ότι του το παρέδωσαν με ΣΤΡΑΒΕΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ. Εχει γίνει τόσος θόρυβος για τις δισκόπλακες κι αυτοί συνεχίζουν. Απορώ!!! Είναι τόσο δύσκολο να κάνουν ποιοτικό έλεγχο στο αυτοκίνητο πριν το παραδώσουν???? Αφού θα τις αλλάξουν που θα τις αλλάξουν. Τόσο πολύ αδιαφορούν για το αν θα συμβεί ατύχημα ??? Δυστυχώς βρισκόμαστε στην Ελλάδα!!!!!

Άλλος δυστυχής συνάδελφός μου με Μάβερικ 2004 εδώ και 20 μέρες περίπου το έχει στο συνεργείο και ταλαιπωρείται. Ψάχνουν να βρουν γιατί ανάβει ένδειξη στο ταμπλό που δείχνει μια "μηχανή". Τόσο δύσκολο είναι?? Αλήθεια ξέρει κανείς τι συμβαίνει και γιατί ανάβει αυτή η ένδειξη??? Πόσο σοβαρό είναι?? Γιατί για να το έχουν μέσα τόσο καιρό ......

Φίλε "perifane" σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα και μην κάθεσαι με τα χέρια σταυρωμένα. Εμπλεξες.


Το να βαφουν πλεον τα μαβερικ ειναι ευχαριστο γιατι καταλαβανε μαλλον οτι για την σωστη συντηρηση του οχηματος πρεπει να ειναι βαμενο παντου ωστε να αντεχει στον χρονο.
Αμα ειδες εκτος απο την φορντ πελατες της εν λογω εταιριας ειναι και αλλες πολυ μεγαλες αυτοκινητοβιομηχανιες.
Νομιζω οτι μετα τον ντορο που κανατε για τις σκουριες δεν νομιζω να ξαναβρεθει μαβερικ ετσι μιας και το διορθωσανε το θεμα.

Οσο για τις δισκοπλακες τι να πω. Ευτυχως εμενα δεν εχει τετοιο προβλημα.
Αλλα δεν νομιζω να φταιει η φορντ ελλαδος σε αυτο. Η μαμα φορντ πρεπει να ευθυνεται ωστε να στελνει τετοια καινουργια αμαξια με ελατωμματικες δισκοπλακες. Ισως λογω οτι η παραγωγη εχει τελειωσει εδω και 1 χρονο να στελνει οτι της εχει μεινει σε στοκ εστω και αν ξερει οτι μερικα απο αυτα εχουν ελατωματα.
Άβαταρ μέλους
mik
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008, 11:44
Τοποθεσία: Τριανδρια,Θεσ/νικη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες

cron