Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Nεος στην παρεα

Συντονιστής: SUVord

Nεος στην παρεα

Δημοσίευσηαπό Inkas » 25 Νοέμ 2006, 22:42

Καλησπέρα σε όλα τα παιδία
είμαι και εγώ απο χθες κάτοχος ενός μαύρου Maverick Leather και μπορώ να πώ πως βοήθηθηκα αρκετά απο το Forum σε θέματα που είχα απορίες.
Ομως μπαίνω στον πειρασμό να ρωτήσω πως είναι δυνατόν ένα τετοιο αυτοκίνητο με τέτοια αξία να μην ενσωματώνει για παράδειγμα θερμόμρτρο εξωτερικής θερμοκρασίας μιασ και ο κατοχος του σίγουρα καποια στιγμη θα πάρει τα βουνα μετα τα λαγκαδια???
Επίσης θα ήθελα καποιες πληροφορίες ΄΄οπως που μπορεί κάποιος να καθαρίσει τη μηχανή ????
Το όχημα το πήρα μεταχειρισμένο και θα ήθελα να δω τη μηχανή περισσότερο καθαρη απο ότι ειναι τώρα
Μένω Αθήνα στα Νότια Προαστια (Κορυδαλλό) και κάθε πληροφορία ειναι ευπρόσδεκτη

Να είτε καλα

Σταθης
Άβαταρ μέλους
Inkas
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 22:32

Re: Nεος στην παρεα

Δημοσίευσηαπό Santa » 26 Νοέμ 2006, 02:25

Inkas έγραψε:Καλησπέρα σε όλα τα παιδία
είμαι και εγώ απο χθες κάτοχος ενός μαύρου Maverick Leather και μπορώ να πώ πως βοήθηθηκα αρκετά απο το Forum σε θέματα που είχα απορίες.
Ομως μπαίνω στον πειρασμό να ρωτήσω πως είναι δυνατόν ένα τετοιο αυτοκίνητο με τέτοια αξία να μην ενσωματώνει για παράδειγμα θερμόμρτρο εξωτερικής θερμοκρασίας μιασ και ο κατοχος του σίγουρα καποια στιγμη θα πάρει τα βουνα μετα τα λαγκαδια???
Επίσης θα ήθελα καποιες πληροφορίες ΄΄οπως που μπορεί κάποιος να καθαρίσει τη μηχανή ????
Το όχημα το πήρα μεταχειρισμένο και θα ήθελα να δω τη μηχανή περισσότερο καθαρη απο ότι ειναι τώρα
Μένω Αθήνα στα Νότια Προαστια (Κορυδαλλό) και κάθε πληροφορία ειναι ευπρόσδεκτη

Να είτε καλα

Σταθης


Καλώς τον και ας αργησες.
Ευχομαι καλορίζικο κα καλοτάξιδο.
Όσο για το θερμόμετρο και το ρολόι μην ξυνεις πληγές. Υπάρχουν κάποιοι εδω μέσα που ενοχλούνται....(Ηλίαααα ...)
Μπορείς να πλύνεις τη μηχανή σε πλυντηρια εξιδεικευμένα. Στο Κορυδαλλο δεν ξέρω... Αλλα σίγουρα θα βρείς κάποιο στο δρόμο σου.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Re: Nεος στην παρεα

Δημοσίευσηαπό helias » 26 Νοέμ 2006, 18:07

Φίλε Inkas καλώς ήλθες.
:D Καλορίζικο , καλοτάξιδο, καλολάσπωτο και ότι άλλο επιθυμείς να του το κάνεις.
Δεν ξέρω εαν άργησα να σου απαντήσω αλλά δεν ξέρω τί ώρα είναι και μπερδεύομαι.....Η αλήθεια είναι φίλε Santa ότι η Ford δεν αφήνει τίποτα στην τύχη, ακόμη και το ρολόι γνωρίζει πολύ καλά γιατί δεν το τοποθετεί στο αυτοκίνητο, καθαρά για ψυχολογικούς λόγους βρε για να μην αγχώνεται ο οδηγός, για να μην τον τρώει το στρές και η πίεση του χρόνου, για μας νοιάζονται βρε και εμείς τους κατηγορούμε, οι άνθρωποι είναι θεοί, επαγγελματίες με τα όλα τους , θέλουν τον οδηγό ξένοιαστο να έχει πλήρη αντανακλαστικά.
:wink: Από τότε που οδηγώ αυτό το αυτοκίνητο έχω δεί τεράστια διαφορά στην ψυχολογία μου...η ώρα δεν περνά....ο χρόνος δεν με πιέζει....κάνω άνετα όλες τις δουλειές μου και δεν πιέζομαι καθόλου....χ α λ α ρ ά ά ά ά ά.
Είδες λοιπόν φίλε santa για όλα υπάρχει η άλλη άποψη. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι για ποιό λόγο χάνω τις δουλειές και τα ραντεβού μου, αφού πηγαίνω, πότε δεν ξέρω αλλά πηγαίνω, αυτοί γιατί δεν είναι εκεί; συνεπώς αυτοί ευθύνονται. παράλογο; ................................................................................................................................................................................................................................άρα λογικό! :roll:
Είδες φίλε Inkas παρασύρθηκα και πέρασε η ώρα, λοιπόν για τη θερμοκρασία ψάξε στο τόπικ και θα βρείς το ΤΣΕΚ ΤΕΜΠ που μας έχει φάει τα αυτιά ο iperodigos :evil: . Εγώ δεν έχω βάλει αλλά απ΄ ότι είδα είναι ένα αξιόλογο γκατζετάκι που τοποθετείται σχετικά εύκολα και όμορφα στην κονσόλα, κοστίζει γύρω στα 100 Ευρώ και απ΄ότι έχω ακούσει καλύπτει τις ανάγκες σου.
Για το πλύσιμο της μηχανής μπορείς να εμπιστευτείς διάφορα πλυντήρια σε βενζινάδικα, αλλά εαν είσαι οπαδός του φτιάξτο μόνος σου, όπως εγώ σου προτείνω να αγοράσεις ένα από αυτά τα καθαριστικά σπρέι που κυκλοφορούν στο εμπόριο και κάνουν καλή δουλειά. Προσωπικά τα αποφεύγω όλα αυτά, διότι λένε ότι ξερένουν τα ελαστικά μέρη του κινητήρα. Εγώ από την αρχή το διατηρώ καθαρό μόνο με νερό και σαπουνάδα, τώρα εαν έχει πουθενά έντονους λεκέδες λίγο πετρέλαιο και μετά σαπουνάδα και νερό με το πλυστικό.
Εύχομαι να χαρείς το αυτοκίνητό σου και να περνάς καλά!!!!! :P
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Inkas » 27 Νοέμ 2006, 22:04

Thanks παιδια για τις ευχες.
Οντος καλολασποτο μιας και την Κυριακή έφαγα αρκετο χρονο στην Παρνηθα αλλα το αποτελεσμα ήταν να αρρωστήσει ο γιος μου μιας και άφησα τα γυναικόπαιδα σε ξέφωτο.
Τώρα τα κεφάλια μέσα και πήξημο στο ποτάμι μέχρι το επόμενο σκ.
Να είστε καλά
Σταθης
Άβαταρ μέλους
Inkas
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 22:32

Δημοσίευσηαπό SUVord » 29 Νοέμ 2006, 16:44

Inkas έγραψε:Thanks παιδια για τις ευχες.
Οντος καλολασποτο μιας και την Κυριακή έφαγα αρκετο χρονο στην Παρνηθα αλλα το αποτελεσμα ήταν να αρρωστήσει ο γιος μου μιας και άφησα τα γυναικόπαιδα σε ξέφωτο.
Τώρα τα κεφάλια μέσα και πήξημο στο ποτάμι μέχρι το επόμενο σκ.
Να είστε καλά
Σταθης


Γειά σου Inkas, καλολάσπωτος και πάντα με υγεία!!!
Περαστικά στο γιό σου και σε σένα που θα τα άκουσες απο τη γυναίκα σου.
Αυτόν το Santa να τον προσέχεις γιατί αλλού κοιτάει κι αλλού χτυπάει το πέναλτυ.Είναι παλιοχαρακτήρας αλλά κατά τα άλλα παιδί μάλαμα.
Για το πλύσιμο της μηχανής θα συνηγορήσω με τον Ηλία.Μακριά απο τα χημικά.Νεράκι και σαπούνι πιάτων είναι οτι το καλύτερο εφόσον ο κινητήρας δεν έχει λάδια και γράσα.
Αν έχεις το δίλιτρο ή το 2.3 προσοχή με τον συμπλέκτη.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό MAYSTRO01 » 05 Φεβ 2007, 22:45

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum. Νέος στην παρέα, με το MAV 2,3 εδώ και περίπου ένα χρόνο έμαθα για την ύπαρξη του forum από φίλο.Μπράβο σε όλους για την πολύ καλή επικοινωνία και τις απαντήσεις που έχουν δοθεί εδώ σε πολλά θέματα που μας απασχολούν. Είχα και εγώ ένα δύο θέματα με το αυτοκίνητο αλλά θα τα πούμε στην πορεία.
Άρης
Άβαταρ μέλους
MAYSTRO01
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 05 Φεβ 2007, 22:26
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ,ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό helias » 06 Φεβ 2007, 15:46

Καλώς ήλθες φίλε maystro01, καλές βόλτες με το καινούργιο σου αυτοκίνητο!!!!!
Όπου μπορώ να βοηθήσω με μεγάλη ευχαρίστηση.
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό SUVord » 06 Φεβ 2007, 21:16

Γειά σου MAYSTROo1.
Ούριος άνεμος πάντα σε όλες τις διαδρομές σου.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

.

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 06 Φεβ 2007, 21:20

Καλώς ήρθες φίλε και καλά να περάσεις στην ηλεκτρονική μας παρέα.Πιστεύω κάποτε να βρεθούμε όλοι από κοντά και να γνωριστούμε καλύτερα.Οτι χρειαστείς πιστεύω ότι κάποιος από όλους μας θα μπορέσει να σε βοηθήσει.
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

.

Δημοσίευσηαπό MAYSTRO01 » 22 Φεβ 2007, 21:24

Ηλία, SUVord και Κωνσταντίνε. Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσορισμα αλλά και την διάθεσή σας για βοήθεια προς τον συνάδελφο, και ζητώ συγνώμη για το αργό μου response. Έχω αργή σύνδεση και με ταλαιπωρεί αλλά θα βελτιωθώ. Κωνσταντίνε θα έχουμε σίγουρα την ευκαιρία αρκεί να είμαστε καλά και "συντονισμένοι".
Άβαταρ μέλους
MAYSTRO01
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 05 Φεβ 2007, 22:26
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ,ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Santa » 22 Φεβ 2007, 23:47

Maystro1,
Καλωσορισες και απο μένα και καλοριζικο. Στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε βοήθεια.

Υ.Γ. Σε συμβουλεύω να προσέχεις τον Helias....Ειναι κατασκοπος των Αμερικανών....... 8) 8)
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό helias » 23 Φεβ 2007, 08:50

Santa έγραψε:Maystro1,
Καλωσορισες και απο μένα και καλοριζικο. Στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε βοήθεια.

Υ.Γ. Σε συμβουλεύω να προσέχεις τον Helias....Ειναι κατασκοπος των Αμερικανών....... 8) 8)




[-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-(
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό MAYSTRO01 » 26 Φεβ 2007, 10:15

Μεγάλε Santa σε ευχαριστώ. Για τον Ηλία τα έχω διαβάσει και γνωρίζω!
Άβαταρ μέλους
MAYSTRO01
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 05 Φεβ 2007, 22:26
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ,ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 35 επισκέπτες